ERCİYES’İ “AMİRAL GEMİ” OLARAK NİTELENDİRDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, turizmin amiral gemisi Erciyes’i yaz aylarında da cazibe merkezi haline getirecek Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Kadim kent Kayseri’nin doğal güzellikleri, yer altı zenginlikleri, tarihi ve kültürel mirası ile turizm merkezi haline gelmesi yönünde takdir toplayan projelere imza atan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi ülke turizmine önemli bir katkı sunan Erciyes’i 4 mevsim sporun merkezi haline getirecek çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda Erciyes’in eteklerinde 1850 metre rakımda hizmet veren Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Yüksek İrtifa Kamp Merkezi bünyesinde yapımı tamamlanan basketbol ve voleybol sahasını inceleyen Başkan Büyükkılıç, basket atmayı da ihmal etmedi.

Büyükkılıç, daha sonra soyunma odaları, ofisler ile diğer tesisleri de gezerek yapımı tamamlanan 4 adet futbol sahası ile yapım çalışmaları süren 2 adet futbol sahası hakkında yetkililerden bilgi aldı.

“AMİRAL GEMİSİ”

Yapımı tamamlanan olimpik yüzme yavuzunda da incelemeler yapan ve burada açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Amiral gemisi olan Erciyes Kayak Merkezi’miz 4 mevsime hitap edecek şekliyle yeni donanımlarla adeta bezeniyor. Çok amaçlı spor salonumuz tamamlandı ve en önemlisi olimpik standartlarda yüzme havuzumuz tamamlandı. İnşallah Erciyes’imizde kamp yapacak olan, yarışmalara katılacak olan takımlarımıza Erciyes’imiz her boyutuyla yaz ve kış sezonu sporlarına hazır” dedi.

“HER SPOR ÇEŞİDİNE HİTAP EDEN BİR ERCİYES’TEN SÖZ EDİYORUZ”

Büyükkılıç, her spor çeşidine hitap eden bir Erciyes’ten söz ettiklerine dikkat çekerek, “Yüksek İrtifa Kamp Merkezimiz adeta uluslararası standartlarda ve boyutta. Yabancı takımların da tercih ettiği, bütçeleri zorlamayan ve kaynaklarımızın yurt dışına da gitmesine böylece bir bakıma engel olan bir yaklaşım. Gerek çok amaçlı spor salonu, gerek yüzme havuzu, gerek sıcak suyla olacak termal boyutu, kayak merkezi ve en önemlisi 6 tane de sahamız hazır olmak suretiyle 2 tane daha inşallah yapılacak, toplamda 8 olacak. Standartlara uygun futbol sahası. Adeta her spor çeşidine hitap eden bir Erciyes’ten söz ediyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Yüklenici firmalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ’TAN BAKAN ÖZHASEKİ’YE ERCİYES TEŞEKKÜRÜ

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminde Erciyes Master Planı’nı hayata geçirerek Erciyes’in turizmde önemli bir merkez haline gelmesinde önemli bir katkısı olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye özellikle teşekkür etti. Büyükkılıç, “İnşallah spor camiasına en büyük katkıları sağlayacak olan bu tesislerin şehrimize ve Erciyes’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Erciyes Kayak Merkezi’mizin amiral gemi olarak nitelendirdik. Bu noktaya gelmesinde en büyük çalışmayı yapan Mehmet Özhaseki Bakanımıza da özellikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İncelemeleri esnasında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, daire başkanları ve müdürler eşlik etti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

FUTBOLDAKİ EKSİLERİMİZ+ARTILARIMIZ VE BİLMEDİKLERİMİZ…

İlhan KARAÇAY yazdı: *Dünyanın en iyi ve yetenekli milli takımına sahibiz… *Bu takımı yönetemiyoruz ve …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420