Erciyes Kar Kaplanları kışın ve karın tadını çıkardı

Soğuk ve  yoğun kar yağışının yanı sıra don ve buzlanmanın etkili olduğu  Kayseri’de, tüm Dünyaya isimlerini kışın Erciyes ve çevresinde kar banyosu ve buzlu suya girmeleri ile duyuran Erciyes Kar Kaplanları,  sabah sporundan sonra belden yukarısını çıkartarak kar banyosu yaptı, kar yağışı altında  çocuklar gibi oynadı.

Her hafta Kayseri’nin bir başka bölgesinde sabah sporu yapan Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri, bir çok karayolunun ulaşıma kapalı olması nedeniyle  bugün Melikgazi ilçesi Kükürt bölgesinde gerçekleştirdi. Sabah ezanı ile buluşan çoğu 50 yaş üzeri, çeşitli mesleklerden oluşan spor kulübü üyeleri Dernek başkanı Osman Doğan liderliğinde yaklaşık 2 saat kar üzerinde yürüdü. Daha sonra  belden yukarılarını çıkartarak kar banyosu, kültür-fizik hareketleri yaptı ve oynayarak karın tadını çıkardı.

Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü başkanı Osman Doğan, sağlıklı yaşam için herkesin kendilerine uygun bir spor yapması önerisini tekrarladı. Sabah sporunun önemini tekrarlayan Doğan ‘Kar, dünyanın en güzel kozmetiği. Cildi yaşlandırmaz, buruşturmaz, ölü kıl hücrelerini açar. Soğuklarda dayanaklılığı artırır. Bizler spor kulübü olarak bu sporu bilinçli, haftada bir yapıyoruz. Herkese sağlıklı yaşam için belli mesafe yürüyüş sonrası kar banyosunu tavsiye ederiz. Bir çok ülkede sağlık harcamaları spor ile azaltılıyor. Kar banyosu, buzlu suya girerek dayanıklılık artırılıyor. Bizler şov için değil sağlığımız için bu sporu yapıyoruz’ dedi.

Erciyes Kar Kaplanları spor kulübü üyeleri daha sonra  yanlarında termosta getirdikleri çayı içerek kar’ın ve doğal güzelliğin tadını çıkardı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Süper ligi araştırması ve AKRA Gran Fondo Antalya kayıtları

Türkiye Süper Ligi 2021/2022 Sezonu Futbol, ülkemiz için adeta bir yaşam biçimi! Çoğumuz herhangi bir …