Engelli yaşam merkezi, iletişim küresi, diksiyon eğitimi, ilgi gören etkinlikler, kapalı pazar yeri

“İLETİŞİM KÜRESİ”NE VATANDAŞ İLGİSİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’na kurulan Büyükşehir İletişim Küresi vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’nin en büyük meydanlarından olan Cumhuriyet Meydanı’na kurulan ve vatandaşların anlık sorunlarının çözümüne yönelik hizmet verilen ‘İletişim Küresi’ Kayserililerin takdirini topluyor.

Alo 153 İletişim Merkezi’nde görevli personel, İletişim Küresi’nde vatandaşları güler yüzle, sıcak ve samimi ortamda karşılayarak, vatandaşlara Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın selamlarını ileterek, istek, öneri ve şikâyetlerini anında ilgili birimlere ulaştırıyor.

Vatandaşların varsa öneri, talep ve şikâyetlerini anlık olarak bildirebilmelerini amaçlayan uygulama Kayserililer tarafından takdirle karşılanıyor.

İletişim Küresi’nde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi personeline talebini ileten Ekrem Ağırdemir isimli vatandaş bu hizmetini çok güzel bulduğunu belirterek, “Yapılan bu çalışmadan dolayı memnunuz, Büyükşehir’in çalışmalarından daha çok memnunum. Memduh başkanıma teşekkür ederim” dedi.

İletişim Küresi’ni sosyal medyada gördüğünü ifade eden üniversite öğrencisi Burak Yenigün ise, “Talas’ta yaşayan öğrencilerin sayısı çok fazla, orada güzel bir kütüphanede var ancak kapasite olarak yeterli değil. Büyükşehir Belediyesi kendi kaynaklarıyla Talas’a geniş kapasiteli, kişi sayısı fazla bir kütüphane yaparsa tüm öğrenciler memnun olur. İletişim Küresi’ni İnstagram’da görmüştüm, burada da görünce uğradım. Belediye çalışmalarından memnunuz” ifadelerini kullandı.

“MEMDUH BEYİ KALBEN ÇOK SEVİYORUZ”

Bisiklet yolu talebinde bulunan Erhan Doğanbaş isimli vatandaş da, Başkan Büyükkılıç’ı çok sevdiğini söyleyerek, şöyle konuştu:

“Memduh Bey’i kalben çok seviyoruz. Çalışmaları çok hoşumuza gidiyor. Belediye çalışmalarında Memduh Bey’in ve Özhaseki’nin arkasındayım. Hizmet veren insanları her zaman severim. Bisikleti çok seviyorum ve şehrimiz bisiklet için en ideal şehirlerden biri. KAYBİS de kullanıyorum kendi bisikletlerim de var. Kayserimiz çok modern, çok güzel bir şehir. Böyle bir nokta oluşturduğunuz için, bizi dinlediğiniz için inanın çok mutlu oldum, çok teşekkür ederim.”

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ’NDE BÜYÜKŞEHİR İLE ENGELLER AŞILIYOR

Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezlerinden birisi olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerden Yasin Gaygısız, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın destekleriyle ilk kişisel sergisini açtı.

Türkiye’nin en kapsamlı engelsiz yaşam merkezlerinden birisi olan ve Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde özel eğitim desteği alan Yasin Gaygısız, ilk kişisel resim sergisini açma fırsatı yakaladı. Gaygısız’ın sergisi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın da katılımı ile ilk olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

SERGİYİ ÇOK BEĞENEN BÜYÜKKILIÇ, KALE’DE DE AÇILMASINI İSTEDİ

Sergiyi çok beğenerek, tarihi Kayseri Kalesi’nde de açılması talimatını veren Büyükkılıç, resim çalışmaları ile tek tek ilgilendi ve sergi hakkında bilgi aldı. Vatandaşların da ilgisiyle karşılanan resim sergisi, daha sonra Başkan Büyükkılıç’ın talimatı ile Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı.

SERGİDE 12 RESİM ÇALIŞMASI YER ALDI

Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinden Yasin Gaygısız’ın yaptığı yağlı boyalar ile soyut çalışmalardan oluşan 12 adet resim, meraklıları ile buluştu. İlgiyle karşılanan sergide Gaygısız, çalışmalar hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

TALAS PERSONELİNE DİKSİYON VE HİTABET EĞİTİMİ
Talas Belediyesi çalışanlarına yönelik olarak “Diksiyon ve Etkili Hitabet Kuralları” eğitim programı düzenlendi.
Konuşma Sanatı Eğitimcisi Saim Bilen’in anlatımıyla gerçekleşen programda etkili konuşmanın inceliklerine ve Türkçe dil kurallarına dair bilgiler verildi.
Talas Belediyesi Meclis Salonunda yapılan eğitim programına belediye içerisinde ve sahada daha çok vatandaşlarla yüz yüze gelen ve iletişim içerisinde bulunan çalışanlar katıldı.
Karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen ve zaman zaman çalışanların da katılımıyla devam eden programda, ses nefes artikülasyon başta olmak üzere güzel ve etkili konuşmanın yolları üzerinde duruldu.
“BÖYLE BİR BAŞKANINIZ OLDUĞU İÇİN GURUR DUYMALISINIZ”
Yaklaşık 1,5 saat süren programın sonunda Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür eden Saim Bilen, “Mustafa Yalçın başkanıma minnettarım. Çok liyakatli, kültürlü ve çok hamiyetli bir başkanınız olduğu için gurur duymalısınız. Ben onu tanıdığım için çok mutlu oldum. Sizleri tanıma ve hitap etme fırsatı verdiği için kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Dr. PALANCIOĞLU ‘’KAPALI PAZAR YERİ HAYIRLI OLSUN’’

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, üstü kapalı pazar yerlerine yeni bir anlayış getiren çok amaçlı Alpaslan Kapalı Pazar yeri yapımı için ihale yaptıklarını, kısa zamanda projenin temelinin atılacağını söyledi.

Farklı değişik konseptte bir pazar yerini Melikgazi’ye kazandıracaklarını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “İlçemize kazandırdığımız yeni pazar yerlerimiz ile farklı bir proje geliştirdik. Pazar yeri projemiz sadece o bölgede değil Kayseri’ye de renk verecek bir proje olacak inşallah. Alış-verişe gelenler için kafeler, oturma ve sohbet mekânları bulunacak. Bu yeni konseptimiz ile birlikte pazar yerlerimizi yalnızca alışveriş yapılan merkez olmaktan çıkararak sosyal ve kültürel açıdan ihtiyaçların da karşılandığı sosyal tesisler olarak işlevlendireceğiz. Çok ferah, nezih bir ortam olacak. Burada günlük taze ürünlerin yer alacağı meyve, sebze, et, balık ve diğer gıdaların yer alacağı bir yer olacak. İnsanların uğrayacağı bir sosyal mekân haline getireceğiz. Organik gıda satışının yanı sıra burada antika eşyalar, sanat eserleri, el işi ürünleri satışı olacaktır. Sahaflar, çiçekçilerden baharatçıya, restoranlara kadar birçok mekan olacak. Sadece alış veriş mekânı değil vatandaşların dinlenme ve sohbet edebilecekleri bu kapalı pazaryerleri yerel ticaretin gelişimine ve güçlenmesine de vesile olacaktır. Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE “BÜYÜK” İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç önderliğinde on bir ayın sultanı Ramazan ayını dolu dolu geçirdi. ‘Bereketle Rahmetle KAYMEK’te Ramazan’ isimli dijital platformda yayınlanan program bir ayda 163 bin kez tıklanırken, 500 saat izlenerek, büyük ilgi gördü. Ayrıca Spor A.Ş. tarafından Ramazan ayı boyunca 6 mahallede yapılan ‘Spor A.Ş. Bizim Mahallede’ etkinliğinde 18 bin kişi spor faaliyetinden yararlandı.

Tüm yerel yönetim hizmetlerini büyük bir özveri ve gayretle çalışan personelleri ile yerine getiren, merkezde ve ilçelerde bütün Kayserililere kaliteli hizmet ulaştırmaya azami özen gösteren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca da faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.

TÜM BİRİMLERLE ARALIKSIZ HİZMET

Ramazan ayı boyunca hizmetlerini aksatmadan sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan park bahçelere, spordan kültür sanata her alanda, tüm birimleriyle çalışmalarını yürüttü.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte şehirde bahar havası yaşatan yeşil alan çalışmalarına devam ederken, ulaşım noktasında vatandaşların şehir içi seyahat konforunu artırmak amacıyla başlatılan projeler kapsamında yeni yollar ve tramvay hatlarında hummalı çalışmalar aralıksız sürdü.

KAYMEK’İN PROGRAMI 163 BİN KEZ TIKLANDI

Şehirde yenilikçi eğitim ve kursların merkezi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) yoğun ilgi gören kurslarını sürdürürken, Youtube kanalı üzerinden birçok değerli konuğuyla, Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün ‘Bereketle Rahmetle KAYMEK’te Ramazan programı ile izleyicilerle buluştu. Bir ay içerisinde 500 saat izlenen program, 163 bin kez tıklanarak büyük ilgi gördü.

SPOR A.Ş. ETKİNLİĞİ MİNİKLERİN AYAKLARINA GÖTÜRDÜ

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. de kentin çeşitli noktalarında düzenlemiş olduğu ‘Spor A.Ş. Bizim Mahallede’ etkinlikleriyle on binlerce minikle bir araya geldi. Ramazan ayı boyunca 6 mahallede yapılan etkinlik kapsamında 18 bin kişi, spor faaliyetinden yararlandı.

Toplu taşıma araçları, spor ve sosyal tesisleri, kütüphaneleri, KAYTUR işletmeleri ve KAYMEK, Zabıta, İtfaiye, Fen İşleri gibi birçok birimiyle hizmet ve faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayını da dolu dolu geçirdi.

Kayserililerin hiçbir sorun ve sıkıntıyla karşılaşmaması için yerel yönetim hizmetlerinin aksamamasına ayrı bir önem veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ayrıca gönül belediyeciliği çerçevesinde, bulduğu her fırsatta, iftarlar, sahurlar ve teravihlerde vatandaşlarla buluştu. Merkezde ve ilçelerde 7’den 70’e Kayserililerle kucaklaşan Büyükkılıç vatandaşların talep ve önerilerini yerinde dinlerken, Ramazan coşkusunu ve bereketini hep birlikte yaşadı.

RAMAZAN COŞKUSUNU GENÇLERLE YAŞADI

Başkan Büyükkılıç, huzurlu ve bereketli bir Ramazan ayı geçirdiklerini belirterek, özellikle gençlerin ve çocukların gönüllerinde yer edinmek adına iftar ve sahur sofralarında bir araya geldiklerini, Ramazan ayı coşkusunu gençlerle yaşadıklarını ifade etti. Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi Ramazan ayında da hizmet ve yatırım konusunda büyük bir gayretle çalıştıklarını vurguladı.

“BÜYÜKŞEHİR’DE DURMAK YOK HİZMETE DEVAM”

Birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde Kayseri’ye hizmet ettiklerini belirten Büyükkılıç, “Kadim kentimizin gelişmesi, hemşehrilerimizin daha iyi koşullarda bu şehrin imkânlarından faydalanabilmesi için çalışıyor, yerel yöneticiler olarak her bir vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak adına gayret gösteriyoruz. Büyükşehir’de durmak yok, hizmete devam” dedi.

Pandemi süreci de dâhil olmak üzere, hiçbir gerekçe ve bahanenin arkasına sığınmadan hizmet etmek için çalıştıklarının altını çizen Başkan Büyükkılıç, tek amaçlarının Kayserililere hizmet etmek, tek hedeflerinin Kayseri’yi mümkün olan en iyi noktaya taşımak olduğunu da sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

YARALI LEYLEK ve YAVRU KERKENEZ  EMİN ELLERDE

Kocasinan ilçesi Sümer Mahallesinde duyarlı bir vatandaş tarafından evinin bahçesinde bakıma muhtaç şekilde bulunan yavru …