Emniyet Teşkilatına 150 Motosiklet alındı

Motosikletli Polis Timleri’nin kullanması için 32 ile dağıtılacak 150 motosiklet, Maltepe etkinlik alanında düzenlenen törenle teslim alındı.

Törende konuşma yapan İçişleri  Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, alımı yapılan motosikletlerin hızlı hareket kabiliyetleri sayesinde, özellikle önleyici polislik hizmetlerinde büyük katkı sağlayacağını söyledi. Motosikletlerin özellikle trafik yoğunluğunun olduğu bölgelerde önemli bir katkı sağladığına işaret eden İnce, bu araçlarla polisin görünürlüğünün arttığını, olaylara müdahale sürelerinin de kısaldığını vurguladı.

Emniyet teşkilatına yapılan her yatırımın karşılığının huzur, asayiş ve güvenlik olarak geri alındığının altını çizen Muhterem İnce, “Hedefimiz Türk polisini dünyanın en yüksek kapasiteli polis teşkilatı haline getirmektir. Açık yüreklilikle şunu ifade etmek isterim ki bu hedefimize çok yaklaştık. Bugün alımını gerçekleştirdiğimiz motosikletler de bu yaklaşımın bir neticesidir.” diye konuştu.Sn. İnce, polis teşkilatının müdahale ettiği olay sayılarıyla ilgili de şu değerlendirmede bulundu:

“Mesai arkadaşlarımız hiçbir güveni, aziz milletimizin hiçbir fedakarlığını karşılıksız bırakmadı. 2017’de 282 olan günlük evden hırsızlık sayısı bugün 121 seviyesine inmiştir. 2017’de 941 olan uyuşturucuya bağlı ölümler 2019 yılı için 342 seviyesine inmiştir. Bu örnekleri daha pek çok başlıkta vermemiz mümkündür, trafikten teröre kadar… Dolayısıyla bunların hepsi bir çabanın, bir gayretin verimli sonuçlarıdır. Neticede emeği geçen tüm güvenlik birimlerimizdeki arkadaşlarımıza, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, gayretleriyle motivasyonlarıyla bizlere her zaman güç veren, yön veren Sayın Bakanımıza, hükümetimize ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Yeni araçların ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

“Motosikletli Polisler Sayesinde Asayiş Olayları Azaldı”

Emniyet Genel Müdür Mehmet Aktaş, motosikletli polisler sayesinde son yıllarda asayiş olaylarında çok büyük azalışlar olduğunu söyledi.Törenle teslim alınan motosikletlerin 32 ile dağıtılacağını belirten Aktaş, “Bu sayede teşkilatımızın günümüz şartlarına uygun modernize edilmesine katkı sunarken suç oranlarının da azaltılması ve şehirlerin daha güvenli hale gelmesi noktasında da önemli bir adım atmış olacağız. Motosikletli polis timlerimiz yoğun trafikte hızlı hareket etme kabiliyeti sunarak suç faillerinin çok daha kısa bir sürede yakalanmasına imkan sağlamakta, etkili müdahale ile de vatandaşımızın takdir ve teveccühünü kazandırmaktadır.” dedi ve daha sonra  yapılan dua ile motosikletler yola çıktı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

15 kilo kokain, 10 kilo skunk, yüklü para ve uyuşturucu ile mücadele

Aracın Bagaj Kısmına Saklanmış Yüklü Miktarda Uyuşturucu Çıktı Yurt dışından temin ettikleri uyuşturucu maddeyi İstanbul …