Ekonomi-teknoloji, kültür-sanat haberleri

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HO-RE-CA FUARI 12-15 OCAK 2021’DE

Türkiye’nin en büyük ‘Hotel – Restoran – Cafe’ (HO-RE-CA) sektörünün Ev Dışı Tüketim kanalına hitap eden Hotel Equipment ve Food Product fuarlarımız 2021’de eş zamanlı olarak 12-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

Pandemi  dolayısıyla yenilenen fuar anlayışıyla alınan tedbirlerle, ekonomide üretim ve yatırımın hızlanmasına katkı sağlayıp, ihracatın gerçekleşmesi turizmin canlanması için çalışmalarımız hızla devam ediyor.

32. Anfaş Hotel Equipment ve 28. Anfaş Food Product şu an itibariyle  %60 doluluğa ulaşmış durumda.

Ev Dışı Tüketim kanalının en büyük organizasyonu olan fuarlarımızda sizleri geç kalmadan yerinizi almaya davet ediyor.

Toyota işitme engelliler için görüntülü iletişim olanağı sunan hattı kullanıma sundu…

 “TOYOTA’DA ENGEL YOK”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek işitme engelliler için işaret diliyle konuşma olanağı sunan görüntülü iletişim hattını hizmete açtı. İşitme engeli bulunan tüketiciler böylelikle Toyota’nın web sitesindeki www.toyota.com.tr/engelsiziletisimhatti linkinden “Engelsiz İletişim Hattı’na” hızlıca ulaşıp, sadece işaret dili ile hizmet veren çalışanlar tarafından Toyota ve modelleri hakkında her türlü bilgiyi alabilecekler ve olası sorunlarını çözebilecekler. Toyota’da engelleri ortadan kaldırmayı amaçlayan bu yenilikçi uygulama için işitme engeli bulunan bir çalışan da istihdam edildi.

İnsan hayatına verdiği değerle öne çıkan Toyota engelli müşterilerinin de yanında olduğunu bir kez daha kanıtladı. İşitme engelli olanlar için özel iletişim hattını kuran Toyota, daha önce de tüm bayilerinde farklı engelleri bulunanlar için düzenlemelere başladığını duyurmuştu. Toyota ayrıca web-sitesini görme engellilere uygun hale getirilmesi için de çalışmalarını sürdürüyor.

“Mobilite” İçin İlk Adımlardan Biri

Geçtiğimiz haftalarda tarihi “değişim ve dönüşüm” anlayışı çerçevesinde 7’den 77’ye herkesin “mobilite” çözümleriyle özgürce hareket ettiği bir dünya gerçekleştirmek amacıyla “Start Your Impossible” kampanyasını başlattığını duyuran Toyota, bunun ilk örneklerinden birini “Engelsiz İletişim Hattı” ile göstermiş oldu.

Toyota bir otomobil şirketi olmanın yanı sıra toplumlar için ileri teknoloji ürünlerle her türlü çözümü üreten bir “mobilite” şirketine dönüşme yolunda da adımlar atıyor.  Bu yönde; engellilerin, hastalıklarından dolayı hareketleri kısıtlı kişilerin, yaşlıların, en küçüğünden en büyüğüne tüm bireylerin dünya üzerinde özgür, rahatça ve keyif alarak hareket etmelerini sağlayacak yüksek teknolojiye sahip ürünler sunulması amaçlanıyor. Bunun yanında ayrıca Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. bünyesi içinde de 360 derece kapsamlı olarak engellilere yönelik çalışmalar yapılıyor.

Toyota Corolla Sedan’da Yeni 1.5L Dynamic Force Motor Seçeneği

Toyota, Corolla Sedan’ı daha fazla verimlilik sunan yeni 1.5L Dynamic Force güç ünitesi ile sunacak. Türkiye’de üretilen Toyota Corolla Sedan’ın yeni motor seçeneği olan 1.5L Dynamic Force, Avrupa’daki yeni emisyon standartlarını karşılayacak şekilde geliştirildi.

Toyota’nın yeni 1.5L Dynamic Force motoru, düşük tüketimi ve çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni 3 silindirli 1.5 litrelik motor, modern TNGA tasarımı sayesinde daha düşük ağırlığa sahip ve daha az yer kaplıyor. Bununla birlikte yakıt tüketim ve CO2 salımlarında yüzde 17 oranında iyileşme sunuyor.

Yeni 1.5L Dynamic Force, ileri teknolojisi ve geliştirilen özellikleriyle birlikte daha iyi hava yakıt karışımı sunarak daha yüksek termal verimlilik ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor. Yeni 1.5 litrelik motor, WLTP ölçümlerine göre 127-139 g/km CO2 ve 5.6-6.2 lt/100 km birleşik tüketim değerine sahip.

Toyota Corolla Sedan’da tercih edilebilecek 1.5L Dynamic Force motor, 10 ileri otomatik şanzıman veya 6 ileri manuel şanzıman ile eşleştirilebilecek.

Enza Home’da Kampanyalar Bitmiyor

Konforlu, estetik ve göz alıcı tasarımlarıyla fark yaratan Enza Home, Kasım ayına özel kampanyasıyla yüzde 40’a varan indirimlerin yanı sıra 24.900 TL’lik alışverişlere ekstra 1.500 TL indirim fırsatı sunuyor.

Yaşam alanlarına şıklık katmak isteyenlerin tercihi Enza Home, evini yenileyecekler, evlenenler, mobilya ihtiyacı olanlar için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Kasım ayı sonuna kadar devam eden kampanyayla Enza Home tüm mobilyalarda yüzde 40’a varan indirimlerin yanı sıra her 24.900 TL’lik alışverişlerde 1.500 TL ekstra indirim ve Bonus’a özel 2 ay ertelemeli ödeme fırsatı da tüm Enza Home mağazalarında sizi bekliyor.

Yakın dönem Türk basın tarihi mercek altında
Usta Gazeteci Yazar Hıfzı Topuz ve Recep Yaşar’ın, son dönemde Türk basınında yaşanan gelişmeleri anlattıkları “Yakın Dönem Türk Basın Tarihi” kitabı, Notabene Yayınları’ndan çıktı. Kitapta; parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçen Türkiye’de medyadaki değişiklikler, basın ve ifade özgürlüğü konusunda son 17 yılda nelerin yaşandığı yer alıyor.
Hıfzı Topuz ve Recep Yaşar tarafından kaleme alınan Yakın Dönem Türk Basın Tarihi, Hıfzı Topuz’un 2003 yılında Türk basının 185 yıllık öyküsünü yazdığı kitabı Türk Basın Tarihi’nin devamı niteliğinde. Hıfzı Topuz’un Türk Basın Tarihi kitabı, II. Mahmut’tan başlayıp 2003 yılına kadar olan dönemi kapsarken; Yakın Dönem Türk Basın Tarihi ise Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidara geldiği 2002 yılından başlayarak kitabın yazımına başlandığı 2019 yılı sonuna kadar olan dönemi kapsıyor. Kitapta, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarda olduğu 17 yılda medya alanında yaşanan gelişmeler irdelenerek, basın özgürlüğü konusundaki olaylar değerlendiriliyor.
Kitabın birinci bölümünde, AKP’nin iktidara geliş koşulları ve iktidarı boyunca izlediği politikalar inceleniyor. Yeni bir medya düzeninin kurulduğu bu dönemde yasalarda yapılan değişiklikler, bunların medya ve ifade özgürlüğü üzerindeki etkileri ele alınıyor. Bu bölümde ayrıca AKP iktidarının kendi medyasını yaratmada devletin gücünü kullanma yolları ile medyaya karşı tutum ve davranışları yer alıyor. İkinci bölümde, medya ve ifade özgürlüğü alanında yaşanan 50’nin üzerindeki olay ayrıntılı olarak inceleniyor. Kendini yalanlayan gazeteci, sürgüne gönderilen gazeteciler, cezaevindeki gazeteciler, basın davaları, öldürülen gazeteciler, fişlenen gazeteciler, işten atılmalar, kaçırılan gazeteciler, diplomatik krize yol açan gazeteci tutuklamaları, medyada el değiştirmeler, yeniden yapılandırılan medya düzeninde kullanılan devlet gücü bu bölümdeki konulardan bazıları. Üçüncü bölümde ise sayılar ile Türk medyasında yaşananlar ve Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasındaki Çin ve İran ile yarışan bir Türkiye resmi yer alıyor.

Mayen’in yeni Stratejik Müşteri Yönetimi Müdürü  Julya Cünün Kazanç oldu.
15 yıldan fazla kurumsal bankacılık ve müşteri yönetimi deneyimine sahip olan Julya Cünün Kazanç, Mayen’in Stratejik Müşteri Yönetimi ekibine dahil oldu.
Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumsal firmaları için 3500’ü aşkın çalışanıyla CRM sektöründe akıllı müşteri hizmetleri, dijital çağrı merkezi çözümleri, analitik çözümler, yapay zeka (Artificial Intelligence – AI) ve Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) gibi katma değerli çözümler sunan Mayen’in yeni Stratejik Müşteri Yönetimi müdürü; bankacılık sektöründe 15 yılı aşkın bilgi ve deneyime sahip olan Julya Cünün Kazanç oldu. Kazanç, Mayen’de mevcut müşteri ilişkilerinin geliştirilmesi ve stratejik müşteri planlamasından sorumlu olacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

133 kooperatifin 143 projesine 13.6 milyon hibe desteği

Ticaret Bakanlığının Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) kapsamında üç etapta yapılan değerlendirmeler sonucunda, bugüne kadar 133 …