Efsane güreşçimiz Reşit Karabacak’ta covid 19’un kurbanı oldu

Küresel salgına neden olan covid 19’a bu kez minderde kazandığı başarılarla Türkiye’ye büyük mutluluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü 66 yaşındaki Reşit Karabacak yenik düştü. Türk güreşinin önemli isimlerinden Karabacak, güreşe 19 yaşında İzmir’de başladı, ilk şampiyonluğunu da güreşe başladıktan bir yıl sonra serbest stilde Balkan birinciliği ile elde etti. Akdeniz ve Avrupa şampiyonu olan Karabacak, dünya şampiyonalarında da elde ettiği başarılarla Türkiye’nin gururu oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından bu konuda yapılan açıklamada ‘Minderde kazandığı başarılarla Türkiye’ye büyük mutluluk yaşatan Avrupa şampiyonu ve milli takım antrenörü Reşit Karabacak’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi sevenleri, yakınlarına ve güreş camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Merhumun cenazesi Bursa Merkez Dikkaldırım Mihraplı Camiinde kılınan namazdan sonra son yolculuğuna uğurlanmıştır’ denildi.

 

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Spor yaparken dikkat edilmesi gereken 8 altın kural

Sağlık için spor, spor için dikkat şart! Modern çağın getirdiği dijitalleşme ile birçok işimizi oturduğumuz …