Dr. Mustafa Adnan Özderici Anestezi Sonrası Yoğun Bakım Ünitesi Törenle Açıldı

Özderici Vakfı tarafından hayata geçirilen Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Hastanesi Dr. Mustafa Adnan Özderici Anestezi Sonrası Yoğun Bakım Ünitesi açılışı törenle yapıldı. Törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu, Hastaneler Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Deniz, Prof. Dr. İrfan Özyazgan, Prof. Dr. İsmail Dursun, Doç. Dr. Serap Doğan, Dr. Öğretim Üyesi Şahin Temel, hayırsever iş insanı Ali Rıza Özderici ve Ahmet Özderici, Vakıf Başkanı Turgay Bayrı, öğretim üyeleri, hastane yöneticileri ve personel katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri’nin hayırsever şehri olarak anıldığını belirterek, Özderici ailesine teşekkür etti. Başkan Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi’nin ülke için önemine dikkat çekerek, “Erciyes Üniversitemiz, özelde de Tıp Fakültemiz ayrıca dünyada kendisinden söz ettiren araştırmacı üniversitemizin gurur kaynağı olan tıp fakültesidir. Fedakar öğretim üyesi meslektaşlarım, doktor kardeşlerimle her zaman onur ve gurur duyuyor, ayrıca dua ediyoruz. Değerli dekanımızın da, muhterem hocamıza, isimsiz kahraman olarak nitelendirdiğimiz bakış açısıyla, fakültemizi, üniversitemizi daha iyi noktalara taşımak için gayretlerini biliyoruz. Doktor ağabeyi olarak her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu da anestezi sonrası yoğun bakım ünitesinin Kayseri için bir ihtiyaç olduğunu söyledi. “Bugün Özderici Vakfımızın ve değerli aile üyelerinin yaptırdığı anestezi sonrası yoğun bakım ünitemizin açılışı için bir araya geldik. 8 yataklı, dünyanın en modern yoğun bakımlarından birinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu şehir için çok büyük bir ihtiyaçtı. Bu ihtiyaç noktasında aile üyelerimiz sağ olsunlar bizim taleplerimizi karşılıksız bırakmadılar. En başta Özderici Vakfı’na, değerli aile büyüklerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu Başkan Büyükkılıç’a ayrı bir sempati duyduklarını ve kendisini sevdiklerini belirterek, “Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımız da davetimizi kırmadılar, icabet ettiler. Kendisi bizim meslektaşımız olduğu için ayrı bir sempati duyuyoruz, kendisini ayrıca seviyoruz. Bu ünite üniversitemize, hastanemize hayırlı, uğurlu olsun inşallah” dedi.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Karamehmet Yıldız da, Dr. Mustafa Adnan Özderici Anestezi Sonrası Yoğun Bakım Ünitesi’nin hastaneye kazandırılması ve hastaların bu üniteye olan ihtiyaçları hakkında bilgiler verdi.

Özderici Vakfı adına konuşan Ahmet Özderici de, “Babamın yolunda ilerleyeceğiz, hastanelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli desteği sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesimi yapılarak açılışı gerçekleştirilen Dr. Mustafa Adnan Özderici Anestezi Sonrası Yoğun Bakım Ünitesi gezildi.

Dr. Mustafa Adnan Özderici Anestezi Sonrası Yoğun Bakım Ünitesinin açılış konuşmalarının ardından hayırsever Ali Rıza Özderici’ye plaket ve çiçek takdimi ile program son buldu.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

TIP’TA KAYSERİ – ÇAD CUMHURİYETİ İŞ BİRLİĞİ. DR. EMRE YURDAKUL, ÇAD SAĞLIK BAKANI’NIN MİSAFİRİ OLDU

ÇAD’DA İNCELEMELERDE BULUNAN DR.YURDAKUL, AFRİKA’NIN BİZE GÜVENİ TAM Afrika ülkelerinden Çad’da  sağlıkla ilgili incelemelerde bulunan …