Devletin şefkat eli, Fatma nine ve torunları için

Develinin Everek Camii Kebir Mahallesinde oturan Fatma Yolaç’ın öksüz 5 torunu ile yaşadığı evde yangın çıkması ve ev kullanılamaz hale geldi. Bunun üzerine  Develi Kaymakamı Murat Duru, yangın sonrası  geçici süreliğine  5 torunu ile yan binaya taşınan Fatma Yolaç’ı ziyaret etti ve devletin şefkatli elini uzattı.
Kaymakam Murat Duru “Everek Camii Kebir Mahalle Muhtarınız Mustafa Kalkanlı ile beraber Fatma teyzemizin yanan evini inceledik. Önümüzdeki günlerde Develi Kaymakamlığı olarak inşallah yanan evin tamamını bakım onarımdan geçirterek, Fatma teyze ve öksüz torunlarına yanan evlerini yenilenmiş bir şekilde teslim edeceğiz inşallah. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin en temel özelliklerinden bir sosyal devlet olmasıdır. Bu özelliği gereğince her zaman devletimiz vatandaşımıza sıcak şevket elini uzatmaktadır. Bu kapsamda 5 öksüz toruna bakan Fatma Yolaç teyzemize de devletimiz şefkat elini uzatarak onu mutlu edecektir inşallah. Allah devletimize zeval vermesin” açıklaması yaptı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

İl Hıfzısıhha ‘Lunapark ve Tematik Parklarda Uygulanacak tedbirleri’ni açıkladı

İl Hıfzıssıhha Kurulu 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. maddesine    istinaden , Çin Halk Cumhuriyeti’nde …