Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında Eğitim İş Birliği, “Sarı Kırmızı” Ziyaret, Kartal kavşağı, Yağmur Hasadı Projesi, Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Binası, teknoloji liderleri, Tenis Turnuvası, Simülasyon Merkezi, tiyatro oyunu, Develi çarşı cami, Spor A.Ş.’nin 8 Spor Tesisi, 20 Bin Üyeye ulaştı, Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, Ücretsiz Online Dersler, ziyaretçi yoğunluğu

BÜYÜKŞEHİR İLE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARASINDA EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı arasında ‘Eğitim ve İyileştirme Faaliyetlerine İlişkin İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz arasında imzalanan protokol ile eğitim alanında iş birliği gerçekleştirilecek.

Kayseri’de vatandaşlara hizmet yelpazesini genişletmek ve çeşitlendirmek için zaman zaman çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği protokolüne imza atan Başkan Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı ile ortaklaşa olarak ‘Eğitim ve İyileştirme Faaliyetlerine İlişkin İş Birliği Protokolü’ yaptı.

Başkanlık makamında gerçekleşen iş birliği protokol törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Cezaevi Savcısı Ahmet İhsan Koç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, KAYMEK A.Ş. Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar katıldı.

İş Birliği Protokol Töreni’nde yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesindeki KAYMEK’in meslek edinme kursları ile Kayseri’de 141 alanda ders veren bir kuruluş olduğunu ifade ederek, “KAYMEK’imiz sayın valimizin deyimiyle altıncı üniversite olarak anılıyor. Binlerce insana dokunuyor ve onların hem eğitim almasını hem de donanımlı olmasını, meslek edinmesini sağlıyor. Sonrasında da o mesleği Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde sertifikalandırılıyor ve ihtiyacı olan yerlerde iş ararken, kullanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda da yaptığı çalışmalar takdir topluyor” dedi.

“İnsanların Eğitimli, Kültürlü ve Donanımlı Olması Bizim İçin Çok Önemli”

Cezaevinde olan vatandaşların hem zamanını değerlendirme, hem meslek edinme ve sosyal proje kazandırma anlamında iş birliği halinde çalışma yaptıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Tabi ki yine cezaevinde olan kardeşlerimizin hem zamanını değerlendirme, hem de meslek edinme, hem onlara sosyal proje kazandırma bağlamında da işbirliği halinde çalışma yapıyoruz. O açıdan da KAYMEK Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezimiz, Spor A.Ş. marifetiyle değişik etkinliklere imza atıyoruz. Oralarda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Şu anda da değerli başsavcımız ile bunun protokolünü imzalıyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. İnsanların eğitimli, kültürlü, donanımlı ve vasıflı olması bizim için çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ederken, bizlere güvenen değerli başsavcımız ve kıymetli ekibine çok teşekkür ediyorum.”

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ise Kayseri merkez ve Bünyan ilçesinde 6 ceza infaz kurumu olduğunu, bu ceza infaz kurumlarında yaklaşık 5 bin 500 hükümlü ve tutuklunun barındırıldığını hatırlattı.

Hükümlü ve tutuklular için kurslar düzenlediklerini ifade eden Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hükümlü ve tutuklularımızın gerek ıslahı gerekse tahliyeleri sonrası hayata hazırlanmaları noktasında zaman zaman bizim meslek edindirme varsa mesleğini geliştirme anlamında kurslarımız açılıp, devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bizim bu konuda çalışmalarımız belli düzeyde devam ediyor. Ancak yazın okulların tatile girmesiyle birlikte hükümlerin eğitiminde aksamaların meydana gelmemesi ve kursların devamlılığını sağlamak adına Büyükşehir Belediyemiz ile görüşmemiz oldu. KAYMEK üzerinden bu kursların devamı için bu konuda hazırlık yapıldı, Sayın Başkanımızın uygun görmesiyle bu iş resmiyet kazandı. Yardımlaşma protokolümüzü Büyükşehir Belediyemiz ile imzalamış olduk. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum, kendi arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum.”

Başsavcı Korkmaz, yapılacak hizmetin ve kursların hayırlı olmasını, devlete, millete güzellikler getirmesini temenni etti.

Protokol imza töreninde günün anısına fotoğraf çekimi yapıldı.

Eğitimleri Büyükşehir KAYMEK Gerçekleştirecek

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından gerçekleştirilecek eğitimler ile hükümlülerin, çeşitli branşlarda eğitim alarak hem meslek edinmeleri hem de hayata tutunması sağlanacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KARTAL KAVŞAĞI PROJESİ İÇİN “ORTAK AKIL” TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin önemli ulaşım koridorları üzerinde yer alan Kartal Katlı Kavşağı’nda planlanan proje ile ilgili brifing aldı. Proje ile ilgili kapsamlı sunumun yapıldığı toplantıya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra belediye başkanları, meclis üyeleri, oda, dernek ve STK temsilcileri ile konuyla ilgili tüm paydaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükkılıç’ın özel önem verdiği, pik saatlerde 20 bin aracın geçtiği Kartal Kavşağı’nda yeni proje ile ilgili hazırlıklarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Kartal Kavşağı’nı projelendiren firma yetkilileri tarafından proje ile ilgili sunum toplantısı gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen sunuma Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şeyhi Odakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk, Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen, daire başkanları, belediye meclis üyeleri, oda, dernek ve STK temsilcileri katıldı.

Kartal Kavşağı’nı projelendiren firma yetkilileri tarafından proje ile ilgili Başkan Büyükkılıç ve katılımcılara kapsamlı brifing verildi.

Firma olarak 45 senedir ulaşım projeleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten firma yetkilisi, proje kapsamında imar planlarına azami şekilde uyum sağlandığını, kamulaştırma alanına gerek duyulmamış, trafik sirkülasyonunu en iyi şartlarda sağlayacak yeni katlı kavşakların projelendirildiğini anlattı.

“Yüzde 85’e Yakın Bir Ekonomik Kazanç Olacak”

Simülasyonlar sonucunda yapılan hesaplamalar doğrultusunda kazandırdıklarından bahseden firma yetkilisi, “Kayseri halkımızın yaklaşık olarak 595 bin saat tasarruf sağlayacağız. Bu kadar çok yoğun trafikten dolayı karbon eşdeğer ayak izine 525 bin kilogram karbondioksit oranını azaltıyoruz. Çünkü araçlar beklememeye başlıyor. Akaryakıttan yılda 23,6 milyon litre bir kazanç sağlayacağız. Bunun da Türk Lirası değeri 1 milyar TL. Yapılan analizler sonucunda yüzde 85’e yakın bir ekonomik kazanç olarak geri dönüş yapıyor” diye konuştu.

Projenin animasyonu da katılımcılara izletilirken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da proje hakkında teknik bilgiler paylaştı. Elcuman, projenin inşaatının olağanüstü bir durum olmadığı takdirde 18 ay gibi sürede tamamlanacağını kaydetti.

Sunumun ardından toplantı, soru, cevap şeklinde devam etti.

“Sizlerin Tavsiyeleri, Fikirleri Önemlidir”

Toplantı sonunda Kayseri’de trafiği aksatmadan bir an evvel projenin bitirilmesi gerektiğine işaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yüklenici firma yetkilisinin kısa sürede projeyi tamamlayıp teslim edeceğini söylemesi üzerine beklentilerinin bu olduğunu dile getirdi. Başkan Büyükkılıç, “Şehrimize sahip çıkma duygusuyla hareket eden ve önerilerde bulunan siz dostlara ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sizlerin tavsiyeleri, fikirleri önemlidir” dedi.

Projenin kaynağı konusunda da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin destekleri olduğunu dile getiren Büyükkılıç, Bakan Özhaseki’ye teşekkür etti.

Büyükkılıç ayrıca projenin yılda 1 milyar TL’lik ekonomiye katkı sağlayarak kendi maliyetini ortalama 2 yılda karşılayacağını da paylaştı ve projenin hayırlı olmasını temenni etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A “SARI KIRMIZI” ZİYARET

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentin markası olan Mondihome Kayserispor’un teknik direktörü Burak Yılmaz’ı makamında ağırladı.

Spor ve sporcunun dostu Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi sporun da merkezi yapma yönünde önemli projelere imza atarken, aynı zamanda kentin marka değerlerinden Mondihome Kayserispor’a sahip çıkmayı sürdürüyor.

Mondihome Kayserispor’un her zaman yanında yer alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Burak Yılmaz’ı makamında misafir etti. Başarılı teknik adam Yılmaz, Başkan Büyükkılıç’a Kayserispor forması hediye etti.

Başkan Büyükkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şehrimizin marka değeri, sarı kırmızı sevdamız Mondihome Kayserispor’umuzun Teknik Direktörü Burak Yılmaz belediyemizi ziyaret etti” dedi.

Ligin son maçında Sivasspor ile karşılaşacak olan Kayserispor’a başarılar dileyen Büyükkılıç, “Nazik ziyaretleri ve hediye ettikleri şanlı Kayserispor forması için kıymetli hocamıza teşekkür eder, Sivasspor ile karşılaşacak olan takımımıza başarılar dilerim” diye konuştu.

Mondihome Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz da Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a yeniden seçilmesinden dolayı tebriklerini iletirken, sarı kırmızılı takıma her zaman yaptığı desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARETÇİ YOĞUNLUĞU SÜRÜYOR

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’yi kucaklayan hizmetlerinin yanı sıra her kesimden ziyaretçilerini makamında misafir etmeyi sürdürüyor.

Belediye faaliyetlerini istişareye ve ortak akla uygun olarak, herkesin ve her kesimin görüşüne, bilgisine başvurarak yürüten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 31 Mart yerel seçimleri sonrası, kamu, kurum ve kuruluşlar, sağlıkçılar, siyasetçiler, eğitimciler, dernek, oda temsilcileri ve vatandaşları makamında konuk etmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürü Yahya Tekin ve beraberindekiler, Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Öz Ağaç İş Sendikası Genel Başkanı Av. Tuncay Dolu ve Gazi Şahin, Kayseri Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Ecz. Uğur Nuri Akın, Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Ömer Uzunluoğlu, Aydınlar Ocağı Başkanı Hüseyin Türkmen, Perakendeciler Derneği (PERDER) Başkanı Halit Kurt, Yeni Ufuklar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Adnan Kenanoğlu ve beraberindeki misafirler, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Misafirlerini makamında kabul eden Başkan Büyükkılıç, ziyaret için gelen konukları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilemeye devam edeceklerini söyledi.

Büyükkılıç, “Bize değer vererek teveccühlerini gösteren, teşrif eden hemşehrilerimi ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Gönül belediyeciliği anlayışımızla gönül verdiğimiz halkımızla kucaklaşmak da bizim görevden öte gönül işimizdir. Bu münasebetle bizi seven, bize güvenen ve bize değer veren vatandaşlarımıza, ziyaretçilerimize sevgilerimi ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konuklar ise yerel seçimlerde yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı tebriklerini ilettikleri Başkan Büyükkılıç’a çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar temennisinde bulundu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “GEZİCİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KLİNİĞİMİZ 2 AYDA 300’E YAKIN VATANDAŞIMIZA ULAŞTI”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, halk sağlığını önemseyen anlayışla hayata geçirdiği Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği ile vatandaşların hizmetinde olmayı sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’de hizmet veren otobüs ile son 2 ayda 1617 kilometre yol yapıp, 278 vatandaşa ağız ve diş sağlığı hizmeti verdiklerini belirterek, “Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğimiz, 2 ayda 300’e yakın vatandaşımıza ulaştı” dedi.

Kayseri’de altyapı ve sosyal projelerinin yanı sıra sağlık konusundaki uygulama ve projeleri ile de vatandaşlara hizmet ederek dua alan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, o uygulamalardan birisi olan Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği hizmeti ile vatandaşlara sağlık konusundaki desteğini sürdürüyor.

Bu kapsamda Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı tarafından ekonomik ömrünü tamamlamış olan otobüsün Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’ne dönüştürüldüğü proje ile kırsal mahallelerdeki vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmeti veriliyor.

“Aracımız Kırsal Mahallede 2 Ayda 1617 Km Yol Yaptı”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kırsal mahallelerdeki vatandaşlara hizmetlerin ulaşması noktasında yüzlerce kilometre yol kat edildiğini ifade ederek, “Aracımız kırsal mahallelerde Develi’den İncesu’ya, Bünyan’dan Felahiye’ye kadar 2 ayda 1617 kilometre yol yaptı. Kırsal mahallelerdeki vatandaşlarımıza altyapı, tarım ve hayvancılık destekleri ve sosyal donatılarımızın yanında bir de ağız ve diş sağlığı noktasında hizmet ulaştırma düşüncesi ile yollara düşen otobüsümüz ve içerisindeki fedakâr sağlık personelimiz, vatandaşlarımıza tek tek ulaşıyor. Kendilerine teşekkür edip kolaylıklar dilerken, vatandaşlarımıza şifalar temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

2 ay gibi kısa süre içerisinde toplam 1617 kilometre yol kat ederek 278 hastaya ağız ve diş sağlığı hizmeti veren Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, Kahramanmaraş depremlerinde de bölgeye giderek 15 binden fazla depremzede vatandaşa sağlık hizmeti ulaştırmıştı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ VE REKTÖR ALTUN, SİMÜLASYON MERKEZİ İÇİN İMZALARI ATTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ve ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu ile birlikte tıp fakültesi öğrencilerinin eğitim alacağı ERÜ Simülasyon Uygulamaları Projesi’nin protokolü için imzaları attı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Erciyes Üniversitesi tarafından düzenlenen programda sağlık camiası tarafından gelen talep üzerine simülasyon merkezi için verdiği sözü tuttu.

İlk olarak projeyi Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşıyan ve oy birliği ile geçmesine vesile olan Başkan Büyükkılıç, bugün de Erciyes Üniversitesi Tıbbi Simülasyon Uygulama Alanı Geliştirme Merkezi projesi için protokole imzayı attı.

Büyükşehir Belediyesi başkanlık makamında gerçekleşen ERÜ Simülasyon Uygulamaları Projesi Protokol İmza Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, ERÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu katıldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Büyükkılıç, “Erciyes Üniversitemiz araştırma üniversitesi olarak yüz akımız, gururumuz olan bir üniversitedir. Bunun da temel taşını oluşturan en önemli fakültelerimizden birisi de Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültemizdir” dedi.

“Bilimin, Teknolojinin Işığında Simülasyon Merkezini Önemsiyoruz”

Büyükkılıç, bir doktor başkan olarak tıp fakültesinin gereksinimlerine cevap verdiklerini vurgulayarak, “Bir hekim olarak böyle bir fakülteyi şehrimizde sahiplenmek, onun gereksinimlerini karşılamak bizim için olmazsa olmazdır. Bu anlayış içerisinde doktor olacak yavrularımıza, gençlerimize, günün koşullarına uygun, bilimin, teknolojinin ışığında simülasyon merkezini önemsiyoruz” diye konuştu.

Projenin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden oy birliği ile geçtiğini anımsatan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Değerli dekanımız Cemal Alper hocamızın bu talebini geri çeviremeyeceğimizi bilerek, meclisimizden aldığımız karar ile bu çalışmayı yapıyoruz. Değerli meclis üyelerimize de bizlere verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum, çünkü oy birliği ile geçti. Her zaman rektörümüzle birlikte iş birliği ile bu süreci yöneten konumdayız. Hayırlı, uğur olsun. Hekimlerimizin daha ön görülü, daha günün koşullarına uygun yetişen, bilimsel alanda çalışmalar yapan hekimler olmasını temenni ediyorum.”

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ise özellikle üniversitelerin en temel başlıkları arasında eğitim-öğretim faaliyetleri, araştırma faaliyetleri ve toplumsal katkı faaliyetleri bulunduğunu söyleyerek, “Eğitim faaliyetleri içerisinde de tıp fakültesinde simülasyon uygulamalı alanları oluşturacak olmamız, öğrencilerimizin burada el becerilerini geliştirmeleri ve onların daha etkin bir tıp doktoru olacak olmaları bizler için çok önemli” şeklinde konuştu.

Rektör Altun’dan Başkan Büyükkılıç’a Teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın geçen her süreçte, her zaman kendilerine destek olduğunu ifade ederek Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Altun, “Bu süreçte tıp fakültemizin dekanı Cemal Alper hocamıza, Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç, bu süreçlerde hep destek verdiler. Üniversitemiz tıp fakültesine çok önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. İnşallah hayırlı olmasını diliyor, buradan çok daha kaliteli öğrenciler yetişeceğini düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Simülasyon Eğitimi Son 10 Yılda Özellikle Gelişmiş Olan Bir Teknoloji”

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Alper Kemaloğlu da tıp fakültesinde simülasyon eğitiminin son 10 yılda özellikle gelişmiş olan bir teknoloji olduğunu ve tıp eğitimine uyarlanmış şekli olduğunu dile getirerek, “Tıpkı uçak pilotlarının eğitimlerinde simülasyonların kullanılması gibi uçak kullanmadan önce, tıp fakültesinde de hem öğrencilerimiz hem asistanlarımız hastalara doğrudan müdahale etmeden, yapay zeka destekli, arttırılmış sanal gerçeklikler içeren bu cihazlarla el becerilerini ve tıbbi bilgilerini geliştirecekler daha sonra da hastaya müdahale edecekler. Bu sayede hem komplikasyon oranları düşmüş olacak hem de çok daha kaliteli bir sağlık hizmetini hastalara vermiş olacaklar” diyerek projeyi anlattı.

Dekan Kemaloğlu, bu süreçte göstermiş oldukları ilgi dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’a ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman’a teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Proje ile tıp fakültesi öğrencileri, her türlü hasta tipi ve hastalık senaryosunu sunan bilgisayar destekli simülatörlerle eğitilecek.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “YAĞMUR HASADI PROJEMİZ İLE SU KAYNAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün küresel ısınmadan kaynaklı kuraklık riskine karşı başlatmış olduğu ‘yağmur hasadı’ projelerinin sayınının kent genelinde 735’e çıktığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, yaptığı çalışmalarla suyun doğru kullanılması, tasarruf tedbirleri gibi konularda önemli çalışmalara imza atarken, dünya genelinde iklim krizi ile yaşanabilecek kuraklık tehlikesine karşı başlatılan ‘yağmur hasadı’ projelerinin sayısını her geçen gün arttırıyor. Bu kapsamda bugüne kadar 735 adet çökertme baca yapılarak yağmur ve kar sularının yer altına yönlendirilmesi sağlandı.

“Geri Kazanıma Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Var”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent genelinde muhtelif bölgelerde gerçekleştirilen proje sayesinde geri dönüşüm anlamında önemli bir kazanım sağladıklarını ifade etti.

İklim değişikliğiyle mücadelede su verimliliği için kritik rol oynayan yağmursuyu hasadı, doğal kaynakları korumanın ve suyun sürdürülebilir kullanımının önemli bir parçası olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere yağmur hasadı, yağışın yoğun olduğu zamanlarda çeşitli yöntemlerle suyun tutulmasını ve saklanmasını sağlayarak yağışın az olduğu dönemlerde kullanılabilmesine yarar. Böylece, çeşitli yöntemlerle hasat edilen yağmur suyu, ya doğrudan ya da arıtılarak bağ, bahçe ve tarımsal sulama ile şehirlerde yeşil alanların sulanması amacıyla kullanımı sağlanarak bu tip kullanımlar için temiz suyun kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmış olur. Yağmur ve eriyen kar sularını yer altı sularına kazandırmak amacıyla KASKİ’miz tarafından yağmur hasadı projesi, çölleşme ve kuraklıkla mücadele yöntemlerinden birisi olarak kullanılıyor. Açık kanal bulunmayan veya teknik olarak cazibeli akış ile kotun kurtarmadığı bölgelerde, yağmursularını atık su hattına vermek yerine, yer altı su rezervlerine katkıda bulunmak ve geri kazanım sağlamak amacıyla yağmur hasadı imalatı yaparak yeşil alana drenaj edildi. Bu kapsamda 2020 yılında 100, 2021 yılında 150, 2022 yılında 160, 2023 yılında 190, 2024 yılının ilk 5 ayında 135 olmak üzere toplam 735 adet yağmur suyu hasadı imal edilmiştir. Mevcut su kaynaklarını korumak ve yeni su kaynaklarına ulaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İSTANBUL’DA TEKNOLOJİ LİDERLERİ ZİRVESİ’NE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul’da düzenlenen teknoloji, akıllı şehir ve yapay zekânın ele alındığı, teknoloji alanında Türkiye’nin önde gelen karar vericileri ve kanaat önderlerinin teşrif ettiği Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’ne katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşımdan kentsel dönüşüme, sağlıktan spora, turizmden sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliğine kadar 7’den 70’e tüm kesim için birbirinden özel projeleri yeni 5 yılda hayata geçirmeyi planlıyor.

Geleceğin şehir yönetim sistemi olarak tanımlanan ‘Akıllı Şehircilik’ konusunda Anadolu’nun parlayan yıldızı Kayseri’yi sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Başkan Büyükkılıç, bu alanda da ulusal ve uluslararası programları yakından takip ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, BMI Business School’un organizasyonuyla Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul otelde gerçekleşen Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 etkinliğine katıldı. Toplantıya İzmir ve Eskişehir gibi büyükşehirlerin de belediye başkanları katılırken, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal açılış konuşması gerçekleştirdi.

Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’nde “Yapay Zekâ Çağında Akıllı Şehirler” konusunda gelecek beklentileri, trendler ve iyi uygulamalar kapsamlı bir şekilde tartışıldı. Etkinlikte, ‘Yapay Zekâ Çağında Yeşil ve Dijital Dönüşüm Odağında Birlikte Geliştirme’, ‘Akıllı ve Dirençli Kent Teknolojileri’, ‘Yenilenebilir Enerjide Yüksek Teknoloji ve Ar-Ge’nin Önemi’ gibi konu başlıkları yer aldı.

Başkan Büyükkılıç, çok verimli geçen zirve ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çok verimli ve anlamlı geçen Teknoloji Liderleri Zirvesi’nde önemli konuları teknoloji alanında kanaat önderleri ile tartışma ve görüşme imkânı bulduk. Ayrıca, zirvede büyükşehirlerden gelen belediye başkanları Kayseri’ye geldiklerinde planlı, düzenli, huzurlu bir şehir gördüklerini ifade etmeleri bizleri çok keyiflendirmiştir” diye konuştu.

Kayseri’deki akıllı şehir projeleri ile kenti sürdürülebilir bir geleceğe taşıyacak yenilikçi çözümler ürettiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Teknolojinin imkânlarını sonuna kadar kullanmalıyız, yaşamın her alanında hayatı kolaylaştırıp, verimliliği arttıracağız” dedi.

Başkan Büyükkılıç’a, Teknoloji Liderleri Zirvesi 2024 Etkinliği’nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da eşlik etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “BÜYÜKŞEHİR SPOR A.Ş.’NİN 8 SPOR TESİSİ, 20 BİN ÜYEYE ULAŞTI”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2024 Avrupa Spor Şehri Kayseri’de Büyükşehir Spor A.Ş.’nin faaliyetinde bulunan tam donanımlı 8 spor tesisinde 20 bin üyeye ulaşıldığını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ulaşım, çevre, şehircilik, sosyal ve kültür gibi birçok belediyecilik hizmetlerinin yanında spor alanında da çok önemli tesisleriyle vatandaşlara hizmet ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın öncülüğünde sporun ruhunun geniş kitlelere yayılması, sağlıklı ve sportif bir toplum oluşturulması amacıyla 7’den 70’e tüm sporseverlere hizmet verecek tesisleri kente kazandırdı.

Bu kapsamda Spor A.Ş., 2024 Avrupa Spor Şehri Kayseri’de bulunan tam donanımlı 8 spor tesisinde 20 bin üyeye ulaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şehrin altyapısına verilen önem kadar insan altyapısına da önem verdiklerini ifade ederek, 2024 Avrupa Spor Şehri Kayseri’de Spor A.Ş.’nin tam donanımlı 8 spor tesisinde 20 bin üyeye ulaştığını kaydetti.

“Yönetişim Anlayışımızda Önce İnsanı Düşünmek Var”

Sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı:

“Yönetişim anlayışımızda önce insanı düşünmek var. İşte bu anlamda, insanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek için şehrimize birçok sosyal ve spor alanında yaşam merkezleri açtık. Gençlerimizin fiziksel ve manevi eğitimlerinde önemli bir yeri olduğunu düşündüğümüz sporu Kayseri’de iyi bir noktaya getirdiğimize inanıyorum. Şu an 2024 Avrupa Spor Şehri olarak anılıyoruz.”

Büyükkılıç, Spor A.Ş.’ye ait 8 farklı tesise 20 bin kişinin üye olduğunu vurgulayarak, “Bu sene 2024 Avrupa Spor Şehri Kayseri’mizde bulunan tam donanımlı tesislerimiz olan Spor A.Ş. Millet Bahçesi Sağlıklı Yaşam Merkezi, Fuar Sağlıklı Yaşam Merkezi, Köşk Sosyal Yaşam Merkezi, Talas Sosyal Yaşam Merkezi, Beyazşehir Sosyal Yaşam Merkezi, Sümer Spor Tesisi, Fizyospor Merkezi, Talas Spor Tesislerimize 20 bin kişi üye oldu” diye konuştu.

“Kayseri’yi Sporun Başkenti Haline Getirmek İçin Çalışacağız”

Bu tesislerde fitness, stüdyo, havuz, aletli pilates, klinik pilates, fitcross, spinning gibi birçok hizmet verdiklerinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi sporun başkenti haline getirebilmek için hizmetleri ve projeleri aralıksız sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİR SANAT AKADEMİSİ’NDEN “KOMŞU KÖYÜN DELİSİ” ADLI TİYATRO OYUNU

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi öğrencileri tarafından hazırlanan Üstün Dökmen’in yazdığı “Komşu Köyün Delisi” adlı tiyatro oyunu Murat Özdeniz yönetmenliğinde 26 Mayıs Pazar günü tiyatro severlerle buluşuyor.

Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında Kayserilere yılın her dönemi zengin içeriklere sahip kültür sanat etkinlikleri hizmeti sunan Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Sanat Akademisi’nde birçok dalda eğitim ve kurs düzenlerken akademi öğrencileri ile sanat etkinlikleri de düzenliyor.

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi öğrencilerinin hazırladığı “Komşu Köyün Delisi” adlı tiyatro oyunu tiyatro severlerle buluşuyor.

Üstün Dökmen’in yazdığı, Murat Özdeniz’in yönettiği “Komşu Köyün Delisi” adlı tiyatro oyunu 26 Mayıs Pazar günü saat 19.30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek.

Çocuklar başta olmak üzere her yaştan vatandaşa hitap eden tiyatro oyunu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın özel ilgi ve destekleri ile sanat eğitimi hizmetini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisi öğrencileri tarafından sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEVELİ ÇARŞI CAMİİ’NDE 2 MİLYON TL’LİK TADİLAT VE YENİLEME ÇALIŞMASI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Develi’deki Çarşı Camii’nde vatandaşların hizmetine sunulmak üzere 2 milyon TL’lik tadilat ve yenileme çalışması yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentteki altyapı ve sosyal içerikli proje ve faaliyetlerinin yanı sıra gelen talepler doğrultusunda da şehirdeki tadilat, tamirat ve yenileme çalışmalarını yürüterek vatandaşlara hizmetlerini çeşitlendiriyor.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, merkezde olduğu kadar kırsal ilçe ve mahallelerinde de vatandaşların taleplerine, önerilerine kayıtsız kalmıyor. Bu kapsamda Develi’deki Çarşı Camii’nde vatandaşların hizmetine sunulmak üzere tadilat ve yenileme çalışmaları gerçekleştirildi.

2 Milyon TL’lik Harcama ile Kısa Bir Sürede Yenilendi

Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanlığı Teknik Birim Müdürlüğü ekipleri tarafından, söz konusu caminin bay-bayan WC’lerinin, baştan sona yıkımı yapılarak elektrik, su, havalandırma, sıcak su sistemi ve 750 metrekare fayans yapımı, bir ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirilirken, WC’ler yenilendi. Söz konusu çalışmaların ortalama 2 milyon TL’ye mal olduğu belirtildi.

Şadırvan Kapalı Hale Getirilerek Yaz Kış Kullanılır Şekle Dönüştü, Minare Onarıldı

Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanlığı Teknik Birim Müdürlüğü personeli tarafından ayrıca, mevcut şadırvan da kapalı hale getirerek yaz kış kullanılır duruma getirilirken, öte yandan minarelerde tehlike oluşturan plaka yenilemesi de yapıldı.

‘KÜTÜPHANELER ŞEHRİ’NİN MİMARI BÜYÜKKILIÇ, MEVLANA KÜTÜPHANESİ’NDE GENÇLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mevlana Kütüphanesi’nde kitapseverler ile bir araya geldi. Gençlerin ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Büyükkılıç, onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirerek günün anınsa hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okuyan ve okutan şehrin mimarı, öğrenci ve genç dostu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eğitime ve öğrencilere desteklerini aralıksız sürdürürken bulduğu her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Talas Mevlana Kütüphanesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin kenti kütüphaneler şehri yapma yolunda 2022 yılında Talas ilçesi Mevlana Mahallesi’nde hizmete açtığı kütüphanede gençlerle bir araya gelen Büyükkılıç, ilgi ve sevgisiyle karşılaştığı kitapseverlerle keyifli sohbetler gerçekleştirdi.

Başkan Büyükkılıç, gençlerin talep ve önerilerini bizzat dinleyerek eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Gençlerin en güçlü destekçisi olmayı azim ve kararlılıkla sürdüreceklerinin altını çizen Büyükkılıç, “Talas’ta bulunan Mevlana Kütüphanemizi ziyaret ederek, sevgili gençlerimizle keyifle sohbet ettik. Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin kütüphanelerimizden yararlandığını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Yolunuz açık olsun sevgili gençler” dedi.

Gençler de Büyükşehir Belediyesi’nin nezih ve konforlu kütüphane hizmetleri ile gençlere sağladığı desteklerden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

Büyükkılıç, Mevlana Kütüphanesi ziyaretinde gençlerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Mevlana Kütüphanesi, 10 bin basılı kitap, 26 bin e-kitap, 3 bin sesli kitap, 100 süreli yayın, 300 kişi kapasiteli, bilgisayar bölümü, sesli çalışma alanı ve ücretsiz internet hizmetleri ile Kayserililere hizmet veriyor.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, PINARBAŞI TERMİNAL VE TİCARET BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ’NE KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortakları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Binası Projesi’nin temel atma törenine katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetiminde, kırsal ilçelerde yaşam konforunun artması için hizmet ve yatırımlarını sürdürürken, Pınarbaşı’ya değer katacak vizyon projelerden birisini daha hayata geçiriyor.

Hem ilçenin ulaşım altyapısını güçlendirecek hem de ticaret hayatına canlılık katacak olan başı Belediyesi Terminal ve Ticaret Binası Projesi’nin temeli atıldı.

Pınarbaşı İlçe Hastanesi karşısında gerçekleşen temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm,  MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Menduh Uzunluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları, genel müdürler ve vatandaşlar da eşlik etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Kayseri’ye geldiğinde Kayseri’mizin güzel insanları ve bize teşekkür etti. Biz birlikte anlam ifade ederiz, bakanlarımızla, siyasilerimizle, dünya çapındaki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve beka denilince akla gelen devlet adamı bilge lider Devlet Bahçeli ve onun kıymetli ekibi ile bayrağı, vatanı, devleti, milleti, dini için ‘ben varım’ diyen Pınarbaşı’mızın güzel insanları ile ifade ederiz” diye konuştu.

“Buraya Hizmet Yağdırmaya Devam Edeceğiz”

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Bu birliktelik içinde el ele, gönül gönle adaşım ile birlikte bu güzel ilçemize, tarihi ilçemize, ülkemizin en önemli merkezlerinden ve kalelerinden biri olan Pınarbaşı’mıza hizmet edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmaz. Biz Kayseri’nin Büyükşehir Belediye Başkanıyız. Sarız’ımız da bizim, Yahyalı’mız da bizim, Akkışla’mız da bizim, Felahiye’miz de bizim. El ele, gönül gönle vereceğiz. Pınarbaşı’mız ne istiyorsa buraya hizmet yağdırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Büyükşehir, Tüm Kurum ve Kuruluşlarıyla Sizlerin Hizmetinde”

Pınarbaşı’nın dört bir yanında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hizmetlerini sürdürdüğünü vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, altyapı ekibiyle, fen işleriyle, tarımıyla, kırsalıyla, KASKİ ile elektrik şirketiyle, doğal gazıyla, telekomuyla, adeta tüm kurum ve kuruluşlarıyla sizlerin hizmetindedir. Biz diyoruz ki kenetlenelim, birlikte olalım. Allah’a şükürler olsun, doğal gaz hayata geçiyor. Terminal binası dedik, biz konuşmuyoruz, icraat yapıyoruz. Talepler neyse tamamına yakının hepsi hayata geçti, tüm ekibime teşekkür ediyorum. Sizlerin hizmetkârı olmayı her zaman ibadet bildik, o anlayış ile hizmet etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde Kayseri Büyükşehir Belediyesi taşraya her dönemden daha fazla hizmet etmiş, sizlerin hizmetkârı olmuş, daha fazlasını da yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

“Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki Her Noktada İmzası Var”

Başkan Büyükkılıç, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin her noktada imzası olduğunu belirterek, “Şehrimizin efsane belediye başkanı Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki, işi gücü rast gelsin, her noktada imzası, her çalışmada mührü var” dedi.

Temel atma töreninin hayırlı olmasını dileyen Büyükkılıç, “Atılacak temelin hayırlı olmasını temenni ediyorum, sizleri seviyoruz, sizlerin hizmetkârıyız, dualarınızı, desteklerinizi bekliyoruz. Hizmet belediyeciliği mantığı içerisinde hatırlatarak, her birinize sevgiler, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ise Pınarbaşı’da kendilerinden talep edilen ana konunun doğal gaz olduğunu vurgulayarak, doğal gazın 2024 yılında bitirilmesinin planlandığını hatırlattı.

Doğal Gaz ve Kombi Konusunda Özdemir’den Büyükkılıç’a Teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kasım ayında doğal gaz çalışmalarının temellerini attıklarını ifade eden Özdemir, ilçelerin ağabeyliğini yapan Memduh Büyükkılıç’ın doğal gazı getirmesinin yanında Büyükşehir’in ilçeler bazında kalkınma stratejisi bağlamında bir de 500 adet kombi sözü verdiğini hatırlatarak, Pınarbaşı halkı adına Büyükkılıç’a teşekkür etti. Özdemir ayrıca Başkan Büyükkılıç’ın kombi sayısını arttırdığını da öğrenerek, Pınarbaşı’da ihtiyaç sahibi her vatandaşın kombi ihtiyacının karşılanacağını belirten Büyükkılıç’a şükranlarını iletti.

İnsanın, dertli olursa, sevdalı olursa hizmet üretebileceğinin altını çizen Özdemir, Pınarbaşı’na sevdalı ve bu konuda dertli olduklarını dile getirerek, bu doğrultudaki projelerden olan Terminal Binası ve Ticaret Merkezleri projesinin temelini atmak için bir arada olduklarını kaydetti.

Özdemir’den Ulaşım Konusunda Pınarbaşılılara Müjde

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Pınarbaşı’nın girişinden çıkışına kadar olan, Malatya-Kahramanmaraş bölgesindeki kavşağa kadar olan tüm kısmındaki yolların yeniden yapılarak, genişletilmesi ve Pınarbaşılıların hizmetine sunulmasının onaylandığı müjdesini verdi. Özdemir, hizmetlerinin bunlarla da sınırlı kalmadığını paylaşarak, geride kalan haftada 30 kadar mahalleyi bizzat ziyaret ettiğini ve Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir daire başkanları beraberinde mahalle muhtarları ile bir araya geldiklerini, vatandaşların sorun, talep ve beklentilerinin tespit edildiğini söyledi.

Cumhur İttifakı Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Menduh Uzunluoğlu da Pınarbaşı’nın layık olduğu hizmetleri gerçekleştirmek için yeniden aday olduğunu belirterek, Başkan Büyükkılıç’a ilçeye verdiği destek ve hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Büyükkılıç ve beraberindeki protokol, butona basarak, Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Binası’nın temelini attı.

Günün Koşullarına Uygun, Modern ve Şık Görünümlü Bir Proje

Toplam 2 bin 435 metrekare alanlı, günün koşullarına uygun, modern ve şık görünümlü bir yapı olacak Pınarbaşı Terminal ve Ticaret Projesi’nde yapının ilçe hastanesi tarafına bakan zemin katında çeşitli büyüklüklerde toplam 5 adet dükkân, Kayseri-Malatya yoluna cephesi bulunan alanda ise; ilçe terminali, restoran, yöresel ürünler pazarı, market, oto bakım gibi fonksiyonları içeren toplam 5 adet dükkân bulunacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN İŞ DÜNYASINA İADE-İ ZİYARETLER

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Borsası ve Organize Sanayi Bölgesi’ne iade-i ziyarette bulundu.

31 Mart yerel seçimlerde milletin iradesi ile yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek, hizmet ve yatırımlarına hız kesmeden devam eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda iade-i ziyaretlerini de sürdürüyor.

Ticaretin üssü, sanayinin ve hayırseverlerin merkezi Kayseri’de birlik, beraberlik içerisinde yeni 5 yıl için hizmetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetim kurulu üyelerine, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve yönetim kurulu üyelerine, Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ve yönetim kurulu üyelerine, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Ayrı ayrı nezaket ziyaretlerinde bulunan Başkan Büyükkılıç, iş dünyasına, ihracatıyla, ürettikleriyle, marka değeriyle kente kazanımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

“Bu Şehrin Daha İleri Noktalara Taşınması Bizim İçin Olmazsa Olmaz”

İlk olarak Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy ve yönetimine iade-i ziyarette bulunan Büyükkılıç, “Bu şehrin huzuru, bu şehrin daha ileri noktalara taşınması bizim için olmazsa olmaz. Hepimiz bu şehrin hakikaten kadrini kıymetini bilen insanlarız. Tecrübeli yöneticileriz. Bu anlayış içerisinde daha iyi noktaya taşımak için gayret göstereceğiz. Milletin iradesine biz saygı duyuyoruz. Şehrimizin temel dinamikleri olarak sizler gerçekten iş adamlarımız olarak, yüz akımız olarak hayırseverliğinizle gayretinizle, ticaretteki başarınız ile bizler için önemlisiniz. Biz de bunda üzerimize ne düşüyorsa, elimizden ne geliyorsa onu yapma yönünde irade göstereceğiz” diye konuştu.

“İnşallah El Ele Gönül Gönle Diyoruz”

İletişimin, bir araya gelmenin, görüşmenin ve varsa şehirle ilgili problemlerin konuşulmasının önemli olduğuna değinen Başkan Büyükkılıç, “İade-i ziyaretten öte yapılacak ne varsa onları da konuşma, görüşme ve hızlandırma adına sizlere bir ziyarette bulunma yönünde düşünce hâsıl oldu. Anlayışınıza ve tabi ki bize olan her zamanki sıcak ilginize yönetiminizle birlikte sizin şahsınızda teşekkür ediyorum. İnşallah el ele gönül gönle diyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak, tüm kardeşlerimiz adına üzerimize ne düşüyorsa sizlere yardımcı olma, dolayısıyla şehrimize yardımcı olma adına biz her zaman yanınızdayız diyoruz” dedi.

Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da Başkan Büyükkılıç’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Memduh Başkanım hoş geldiniz. Tekrar hayırlı, uğurlu olsun diyoruz. Nezaket ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyoruz. Seçim bitti, anında da tekrar şehrin ve ilçelerin sorunları ve sıkıntılarını çözme aşamasında canla başla çalışıyorsunuz. Allah daha iyi başarılı işler yapmayı nasip etsin diye de dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sizin Çalışkanlığınız, Sizin Yöneticiliğiniz Zaten Bu Şehre Örnek Olmuş”

Büyükkılıç’ın çalışkanlığı ve yöneticiliği ile şehre örnek olduğunu dile getiren Gülsoy, şunları söyledi:

“Sizin çalışkanlığınız, sizin yöneticiliğiniz zaten bu şehre örnek olmuş, bizlere de örnek olmuş bir büyüğümüzsünüz. İnşallah bundan sonra da önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize daha faydalı işler yapacağınıza eminiz. Bizim üstümüze de ne düşüyorsa, tek kaygımız sizinle aynı; Kayseri davası, Kayseri için ne yapabiliriz, şehrimizin ekonomisini, ticaretini nasıl yükseltebiliriz? Yani şehrin marka değerini arttırabilmek için tüm gayretimizle, siz çalışıyorsunuz, biz de sizi örnek alıyoruz. Biz de sizinle beraber koşturmaya devam ediyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Güzel görevler yapmayı da nasip etsin diyorum. Tekrar tebrik ediyoruz. Nezaket ziyaretiniz için de teşekkür ediyoruz.”

Başkan Büyükkılıç, daha sonra KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ile yönetimine nezaket ziyaretinde bulundu.

Büyükkılıç, her zaman sanayicinin ve iş insanının yanında yer almaya devam edeceklerini, üzerlerine düşen ne varsa hizmet etmeyi sürdüreceklerini söylerken, Büyüksimitci de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hizmetlerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KAYSO ziyaretinin ardından Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, KTB Meclis Başkanı Mehmet İştahlı ve yönetimine iade-i ziyarette bulundu. Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizin ticari ve ekonomik gelişimine katkı sağlayan başkanımıza ve yönetimine teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

Son olarak Büyükkılıç, kentte üretimin ve ihracatın adeta üssü olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç, misafirperverliklerinden dolayı Yalçın ve yönetimine teşekkürlerini ileterek, “Tüm OSB’mizin iş adamlarına teşekkür ediyorum. Bize yakışan dayanışma içerisinde hem OSB’lerimizi hem şehrimizi daha iyi noktaya taşımaktır” dedi.

İstanbul’da bilişim ve akıllı şehir projeleri ile değerlendirmeler yaptıklarını söyleyen Büyükkılıç, orada diğer illerden Kayseri’ye gelen belediye başkanlarının planlı, düzenli, huzurlu bir ortam olduğunu ifade etmelerinin kendisini keyiflendirdiğini anlatarak, “Biz birlikte anlam ifade ederiz. İlçe belediye başkanı kardeşlerimizle, sivil toplum teşkilatlarımızla, Sanayi Odamız, Ticaret Odamız, Borsamız, OSB’lerimizle, değerli valimizle temel dinamikler olarak hep beraber aynı hedefe yönelip, bu şehri bir kaygının eseri olarak daha iyi noktaya nasıl taşımanın gayretini gösteriyoruz” diye konuştu.

“Bu Şehirde, Hizmetiniz, Emeğiniz, Katkılarınız Çok Büyük”

Başkan Büyükkılıç’ın gece gündüz demeden hizmet etmeye devam ettiğini söyleyen Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ise şunları söyledi:

“Bu şehirde, hizmetiniz, emeğiniz, katkılarınız çok büyük. İnşallah bu dönemde de daha fazlasıyla devam edeceğinizden şüphemiz yok. Kayseri için elinizden gelen bütün gayreti gösteriyorsunuz, projelerinizi yapıyor, çalışıyorsunuz. Gece gündüz demeden koşturuyorsunuz. Bu şehre Allah’ın izniyle büyük hizmetler, büyük projeler sunacaksınız, bu dönemde de bunun daha güzeliyle olacak. Kayseri’miz zaten Türkiye’de düzeniyle, projeleriyle, caddeleriyle, sokaklarıyla, camileriyle, hastaneleriyle bilinen bir şehir. İnanıyoruz ki bu dönem üzerine koyarak gideceksiniz, daha güzel, daha yaşanılabilir şehir haline getireceksiniz, bundan zerre şüphemiz yok. Bu dönemde tekrar başarılar diliyorum.”

Üretim ve istihdama yönelik istişarenin de yapıldığı ziyaretlerin ardından Büyükkılıç, iş dünyasının temsilcileriyle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

AVRUPA SPOR ŞEHRİ KAYSERİ, TENİS TURNUVASI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonuna (ACES Europe) tarafından 2024 yılı Avrupa Spor Şehri ünvanı alan Kayseri’de Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen T200 Masters Tenis Turnuvası’na ev sahipliği yapacak.

Kayseri’nin spor şehri haline gelmesi için gayretlerini ve çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu doğrultudaki proje ile faaliyetleri neticesinde Kayseri’ye ACES Europe Derneği tarafından 2024 yılı Avrupa Spor Şehri ünvanını kazandırdı.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Büyükkılıç’ın gençlere verdiği özel önem doğrultusunda, 2024 yılı Avrupa Spor Şehri ünvanı alan Kayseri’de bu kapsamdaki hizmetlerini ve projelerini aralıksız sürdürüyor.

Kayseri’de Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Tenis Federasyonu tarafından gerçekleştirilen T200 Masters Tenis Turnuvası düzenlenecek.

Birbirinden heyecanlı ve iddialı maçlara ev sahipliği yapacak turnuva, 6 ve 7 Temmuz 2024’te gerçekleşecek.

T200 Masters Tenis Turnuvası’nda, farklı şehirlerden raketlerin katılımıyla çekişmeli ve keyifli maçlara sahne olacak.

Lisanslı sporcular, detaylı bilgi ve kayıt için ps://tenis.i-kort.ttf.org.tr/home.seam adresini ziyaret edebilecek. Turnuva için son kayıt tarihi 03 Temmuz 2024 saat 18.00 olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi’nin tenis kortlarında, her yıl Spor A.Ş. ev sahipliğinde onlarca sporcunun katıldığı yüzlerce maçın oynandığı turnuvalar gerçekleştirilerek, dereceye giren sporcular ödüllendiriliyor ve spor ile sporcuya destek sağlanıyor.

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK UZEM’DE KPSS LİSANS ÜCRETSİZ ONLİNE DERSLERİNE YOĞUN İLGİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde eğitim ve kurs hizmetleri veren KAYMEK’in Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Kültür-Genel Yetenek Kursu için başlayan eğitimler yoğun ilgi gördü.

Öğrenci ve eğitim dostu hizmetlerini aralıksız sürdüren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, mesleki eğitim ve kurslarda marka haline gelen kuruluşu Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) marifetiyle KPSS’ye hazırlanan memur adaylarına da ücretsiz ve online kurslarla destek vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda, 14 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak 2024 KPSS’ye hazırlanan ve memur olma hayali kuran vatandaşlara yönelik düzenlediği ücretsiz KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek kurs kayıtlarını kısa sürede tamamlayan KAYMEK, UZEM birimi ile online kurs için eğitimlere başladı.

Alanında Uzman Öğretmenler ile KPSS’ye Hazırlanıyorlar

Her yıl yoğun ilgi gören KAYMEK UZEM KPSS kurslarına bu yıl da vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken kurs kapsamında tarih, Türkçe, coğrafya, geometri, matematik ve vatandaşlık dersleri olmak üzere 6 derste uzman öğretmenler ile KPSS’ye hazırlık eğitimleri veriliyor.

www.kaymekonline.com adresinden gerçekleştirilen ücretsiz online dersler yeni içerikleriyle, kayıt esnasında belirlenen gruplara göre planlanan gün ve saatlerde memur adaylarının erişimine açılıyor.

Derslere katılan öğrenciler, ücretsiz verilen bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Bünyan, Kocasinan,Melikgazi, MBB belediye haberleri

TALAS’TA STRATEJİK PLANLAMA İÇİN ANKET Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla hizmet üreten Talas Belediyesi, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420