Çamlı ve Uçar, Kayserispor’a desteğin devamını istedi

Kayserispor başkanı Ali Çamlı, basın toplantısına, ölen gazeteci Ahmet Çulfacı’ya  taziyesini açıkladı. Kayserispor’ un daha iyi yerlere gelmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Çamlı, bu huzur ve aile ortamının devamını diledi  kendilerine tam destek verdiğinden dolayı bakan Mehmet Özhaseki, Hulusi Akar, Vali Gökmen Çiçek,başkan Memduh Büyükkılıç’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Kulübü’ ben değil biz’ anlayışı ve Kayserispor’un başarısını ise ‘şölen’ havasında yönetmek istediklerini söyleyen Çamlı, eski Teknik direktör  Çağdaş Atan’a hakkını helal etmediğini, kulübün sorunlarının 70-80’ini çözdüklerini, kapalı kale taraftar grubunada teşekkürü unutmadı.

Çamlı, Türk futbolunun yerli ve milli olması için seferber olduklarını alt yapının güçlendirilmesi ve Kayseri’nin sporcu ihraç eden marka şehir yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunmak istedikleriri, spor akademisininde önemine dikkat çekti. ‘Alt yapı bizim fabrikamız’ diyen Çamlı alt yapıda 300’e yakın futbolcu olduğunuda açıkladı.’Burası benim babım çiftliği’ değil diyen Çamlı, temlikler ve bankalar konusunda adalet, hak, hukuk ve adalete güvendiklerini, bununda kendisinin şahsi yeri olmadığını, emanetçi olduğunu, oturduğu koltuğu aday olursa kendisinin destek vereceğini de sözlerine ekledi.

Çamlı, Çağdaş Atan ve Onur Bulut’la ilgili kusuru olsa dava açmayacağını, ilahi adalete inandığını, kapalı kapılar arkasından film çevirmeyeceğini, bunun bir  kamu davası olduğunuda hatırlattı. Çamlı, Bertolacci’nin transferinin yanlış ve kulübe iheret olacağı için As başkanlıktan istifa ettiğini, 60 dosya temizlediğini, ciddi borcun 7,5 milyon Euro olduğunu bu sorunun çözülmesi için şehrin kenetlendiğini, hedeflerinden sapmayacağınıda  açıklarken ‘kimse bizim sinir uçlarımızla oynamasın’ dedi.

Kayserispor Teknik Direktörü Recep Uçar’da ligde şimdilik iyi gittiklerini, böyle Kayserispor gibi onurlu bir takımda görev yapmaktan gurur duyduğunu, görev ve sorumluluğun zor olduğunu tekrarladı. Ayaklarının yere iyi basmasını istediklerini belirten Uçar, “Önümüzde zor maçlar var. Şu an, bizden bütçe olarak kat kat iyi olanlarla puan cetvelinde yakınız. Bu başarıyı sezon sonuna kadar devam etmek istiyoruz. Daha iyi ve güzel günler yaşamak istiyoruz. Alt yapıdan 6 sporcu A takımı ile antrenmana çıkıyor. Bu sayıyı artırmak istiyoruz. Alt yapılar spor kuüpleri için çok önemli. Sorunlarda oluyor ama biz burada sorunları rahat aşıyoruz Ocak ayında transfer dönemi başlıyor. Kaç transfer yaparız bilmiyorum. Takım olarak ciddi bir eksiğimizde yok. Ama eksiğimizi de tamamlayacağız” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ERVA Marifet Spor Kulübü Açıldı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ERVA Marifet Spor Kulübü …