Büyükşehir’e çevreci ziyaret, sıfır vaka sayısı, Melikgazi’de Arlem toplantısı, Talas’tan açıklama

ÇEVRE DOSTU BAŞKAN’A “ÇEVRE HAFTASI” ZİYARETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevreye verdiği önem doğrultusunda çalışmalarını yürütürken, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki yönetimini kabul etti.

Kayseri’nin sahip olduğu zenginlikleri koruyarak gelecek nesillere aktarabilmek ve Kayseri’yi daha yeşil ve temiz bir kent haline getirebilmek için gayret gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çevre bilincinin önemini her fırsatta dile getiriyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanırken, bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki heyet, Başkan Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Sibel Livdumlu ve beraberindeki yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür eder, sürdürülebilir bir çevre ve daha sağlıklı bir gelecek temennisiyle, 1-7 Haziran Çevre Haftası’nı kutlarım” dedi.

Müdür Livdumlu ise Başkan Büyükkılıç’a çevre ve doğa dostu yaklaşımları ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, günün anısına çiçek takdim etti.

ÇEVRE DOSTU BÜYÜKŞEHİR

Büyükşehir Belediyesi, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin topluma yayılması amacıyla geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından Kayseri İklim Değişikliği Eylem Planı (İDEP) Paydaş Çalıştayı da düzenlenmişti. Ayrıca Başkan Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda hak kazandığı ‘Çevre Dostu Ulaşım’ ödülünü Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın elinden almıştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gelecek kuşaklara daha yeşil ve daha temiz bir Kayseri bırakmak için gayretlerini sürdürüyor.

DOKTOR BAŞKAN’DAN “VAKA SAYISI SIFIR” AÇIKLAMASI

Pandemi döneminde Türkiye’de ilklere imza atan ve örnek gösterilen uygulamaları hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte vaka sayısının sıfır olduğunu açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Doktor Başkan Memduh Büyükkılıç liderliğinde pandemi sürecini virüsün Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren dikkatle takip etti, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bilim kurulu üyelerinin tedbir, tavsiye ve genelgelerini eksiksiz olarak uygulamaya koydu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hem toplu ulaşımı kullanan vatandaşların hem de çalışanların sağlığını düşünerek, Türkiye’de ilklere imza atan ve örnek gösterilen uygulamaları hayata geçirdi. Fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarının her zaman yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Başkan Büyükkılıç, tüm esnafların da yanında yer aldı. Uzaktan eğitim ve öğretime önem veren Büyükkılıç, bu süreçte ayrıca milyonlarca maske ve dezenfektan üretimine ve ücretsiz dağıtımına öncülük etti.

Başkan Büyükkılıç, 30 Mayıs itibariyle Kayseri’de vaka sayısının ‘0’ olduğu müjdesini verdi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, “Şehrimizde 100’ün üzerinde yapılan testlere oranla vaka sayısı sıfırdır. Temennimiz bu süreçte bu illetten artık kurtulmaktır” dedi.

Bu zorlu süreçte tedbirlere uyan tüm Kayserililere teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Öncelikle sağlık çalışanlarının ve hastanelerin yükünün hafifletilmesi için bu çok zorlu süreçte kurallara ve tedbirlere uyan Kayserili hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca bu süreçte hem sağlık çalışanlarımıza, hem de Sağlık Bakanımıza minnettarız. Hem şahsım, hem de şehrim adına fedakâr sağlık personelimize teşekkürlerimi sunuyorum. Cenab-ı Allah, bu tür felaketlerden tüm insanlığı korusun” diye konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, pandemi sürecinde gösterdiği üstün gayret ve örnek uygulamalar dolayısıyla 14. Prof. Dr. Feriha Öz 2021 Pandemi Ödülleri’nde Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı ödülüne layık görülmüştü.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, TÜRKİYE’Yİ TEMSİLEN ARLEM TOPLANTISINA KATILDI

 Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu online olarak yapılan Avrupa Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclis Toplantısına katılarak Türkiye’nin menfaat ve görüşlerini paylaşıyor.

Türkiye temsilcisi olarak katıldığı Avrupa Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclis Toplantısında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kısa adı ARLEM olan Avrupa-Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclisi toplantılarına Türkiye’yi temsilen katılmak üzere seçilen 5 asil üyeden birisi olarak inşallah görev yapacağım. Daha önceki dönemde de görev yapıyordum. Şuanda da Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ve Çevre Bakanımızın onayıyla 5 asil üyeden biri olarak hem ülkemizi temsilen hem de Kayserimizi temsilen Avrupa Konseyi toplantılarına ilave olarak Avrupa-Akdeniz Bölgesel ve Yerel Meclisi toplantılarına da katılıp ülkemizin farklı alanlardaki menfaat ve görüşlerini bildireceğim. Zaman zaman Marsilya, Brüksel ve Strazburg’da geçekleştirilen toplantılar, bugün online devam ediyor. İnşallah hayırlı sonuçlar alacağımız, ülkemizi iyi bir şekilde temsil edeceğimiz bir görev süresine daha başlamış olduk. Hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KAMUOYUNA DUYURU!

Azim Deniz adlı şahıs 3 gün süren “Talas Belediyesinde Skandal” başlığı altında başkanımızı ve belediyemizi itibar suikastına uğratan bir paylaşımda bulunmuştur.

Haberde adı geçen şoför personelimiz M. A.’nın hem SRC Psikoteknik Belgesi, hem ehliyeti, hem de ticari araç kullanma belgesi mevcuttur.

Geçen hafta içinde kullanmış olduğu belediyemize ait kamyona bir başka aracın arkadan çarpması sonucu kazaya karıştığı tespit edilmiştir. O esnada trafik polislerinin denetimi neticesinde ehliyetine el konulmuş olduğu anlaşılmıştır. Bu durum hiçbir suretle belediyemiz açısından kabul edilemez, onaylanamaz.

Söz konusu personelimizin iş akdi derhal feshedilerek kendisine tebliğ edilmiştir.

Bu olayın haber yapılması doğaldır. Doğal olmayan ve rahatsızlık verici olan husus haber yapılmadan önce 3 gün süreyle haberin “Talas Belediyesinde Skandal” başlığı ile başkanımızı ve belediyemizi itibar suikastına uğratma hedefi ile Azim Deniz tarafından sözde haberleştirilmesidir.

Haberde bu şahıs özellikle detay vermeyip ve bilinçli bir şekilde haberi erteleyerek gayriahlaki, gayrihukuki ve şantajvari amaç hedeflediği ve belediyenin de bu ahlaksız girişime alet edileceği izlenimini kamuoyuna vermeye çalıştığı görülmüştür.

Bir kez daha üstüne basa basa söylüyoruz;

1-Tertemiz bir meslek olan gazetecilik adı altında kendini devlet yerine koymak, hele hele racon kesmek Azim Deniz’in haddine değildir.

2-Sen “gazeteciyim” diye Devletin en üst kademesinde başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere en alt birimlerine, şehrimizdeki sanayicimizden, birçok STK başkanına, devlet adamına ve hiçbir bireye saygısızlık etme hakkına sahip değilsin.

Sosyal medyanda yayınladığın paylaşımlarla hiçbir etik, ahlaki yasa tanımadan bu paylaşımlarını pervasızca sürdürüyorsun. Tüm bunların takipçisi olacağız. Elbette tüm bunların da yasal bir karşılığı olacaktır.

Sonuç olarak şehrimizin huzurunu bozacak felaket tellallığı yapmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz. Şehrin belediye başkanlarını, yöneticilerini devlet umuru ve terbiyesi taşıyan başkanımızı, kamu görevlilerini iftira ve skandal niteliğinde hatalı göstermek, kimsenin haddine değildir.

Ey Azim Deniz!

Talas Belediye Başkanımız ve ekibi devletin güvenerek görevlendirmesiyle Van’da terör ortamında görev yapmıştır. Kamu görevlisi titizliği, devlet umuru ve terbiyesine sahiptirler. Bu süre zarfında bölücü terör örgütü bağlantılı yerel basına da hiçbir şekilde taviz vermemişlerdir. Başkanımız bölücü terör örgütü üyelerinin ve onun siyasi uzantılarının önünü kesmişken trajikomik bir haber öncesi aba altından sopa gösterir tarzda sözde skandalı öne sürerek manipülatif ve dezenformatif bir sözde haber yapmaktan imtina etmedin. Bundan böyle alışkanlık haline getirdiğin bu tür davranış ve hareketlerine karşı bu şehir daha fazla tahammül gösteremez. Bu tür ahlaksız davranışların adresi Sn. Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı ve yöneticileri de olamaz. Bu duyuruyu belediye başkanımız ve temsil ettiği belediye adına bir başlangıç kabul ediyoruz. Bu saatten sonra belediyemize ve başkanımıza yönelik şantaj, iftiracı, suç uydurmaya yönelik ve “Çamur at izi kalsın” tarzı sözde gazeteciliğine asla izin vermeyeceğiz.

Değerli KAYSERİ KAMUOYU;

Gazetecilik onurlu ve çok anlamlı sorumluluklar taşıyan bir meslektir. Bu işe gönül veren arkadaşlarımızın yaşadıkları zorlukları, gece gündüz verdikleri emeği belediye ve toplum olarak takdir etmememiz mümkün değildir. Basınımız, geçmişten günümüze kadar önemli bir gelişme göstererek, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da, internet medyasında da etkinliğini her geçen gün artırmakta olup, demokrasimizin güçlenmesine katkılar sağlamaktadır. Bu gelişmede şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. Bu sebeple bu güzide basın topluluğuna zarar gelmemesi bizim hassasiyetimizdir.

Bu bağlamda başta Cumhuriyet Başsavcılığı olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, Radyo Televizyon Üst Kurulu, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, Devlet Denetleme Kurulu ve ilgili resmi makamlar nezdinde yasal başvurularımızın ve suç duyurularımızın gerçekleşeceğini değerli kamuoyu ile saygıyla paylaşırız.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yaz Dönemi Spor Şenliği, Hacılar ERVA Spor Okulu, yaz kursları ve esnaf ziyareti, Bilişim Akademisi, Kentsel dönüşüm, Kazan kazan modeli ev sahibi olma, MBB Encümen toplantısı,

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN 500 KİŞİ İLE 1’İNCİ YAZ DÖNEMİ SPOR ŞENLİĞİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427