Büyükşehir’den: Kayserispor’a destek, sağlık protokolü, kariyer günleri, müzeler haftası ziyaretçi

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİSPOR’UMUZA KUPA FİNALİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ziraat Türkiye Kupası’nda İstanbul’da Sivasspor ile karşılaşacak olan Yukatel Kayserispor’a başarılar dileyerek, “Kupa inşallah ikinci kez Kayseri’mize gelecek. Teknik heyetten, başkanımıza, futbolcularımızdan taraftarımıza kadar tüm takıma olan inancımız tamdır” dedi.

En son 2008 yılında Türkiye Kupası’nı müzeye götüren ve 14 yıl aradan sonra tekrar aynı kupayı kazanma fırsatı yakalayan Kayserispor, 26 Mayıs Perşembe Günü Ziraat Türkiye Kupası finalinde İstanbul Olimpiyat Stadı’nda Sivasspor ile karşı karşıya gelecek.

Kupa final maçı için tüm Kayseri’yi bir araya getirerek, İstanbul’a taraftarları taşımak için destek toplantısı yapan, Kayseri dışındaki derneklerin temsilcileriyle görüşen ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nden destek çağrısı yapan Kayserispor sevdalısı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul’da gerçekleşecek karşılaşma için Yukatel Kayserispor’a başarılar diledi.

“HEP BERABER İSTANBUL’DA BULUŞACAĞIZ”

Final mücadelesini, ücretsiz ulaşım imkânı sundukları taraftar ile birlikte izleyecek olan Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’mizin markası olan Kayserispor’umuza Ziraat Türkiye Kupası final mücadelesinde Sivasspor karşısında başarılar diliyorum. İki güzide Anadolu takımının finale kalması bizleri ayrıca sevindirmiştir. Gururumuz olan sarı kırmızılı takımımızın kupayı alması için destek vermek üzere hep beraber İstanbul’da buluşacağız. İnşallah o kupa bir kez daha Kayseri’mize gelecek. Teknik heyetten, başkanımıza, futbolcularımızdan taraftarımıza kadar tüm takıma olan inancımız tamdır” diye konuştu.

İSTANBUL’A GİTMEYENLERE ÖZEL DEV EKRANDA CANLI MAÇ KEYFİ

İstanbul’a gitmeyecek olan ve karşılaşmayı Kayseri’den takip edecek olan Kayserililer için de Cumhuriyet Meydanı’nda dev ekran kurulacağını hatırlatan Büyükkılıç, “İstanbul’a gitmeyen ve Kayseri’de maçı takip edecek vatandaşlarımız, Türkiye Kupası final maçı için Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda dev ekran kuracağız. Ve tüm hemşehrilerimiz karşılaşmayı canlı izleyebilecek. Tek yürek olan şehrimizde Kayserispor’umuza destek olmanın tam zamanı” dedi.

Başkan Büyükkılıç, karşılaşmanın Anadolu derbisi anlayışı altında, dostça, centilmence gerçekleşeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİR İLE KAYSERİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA “SAĞLIK” PROTOKOLÜ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür Anonim Şirketi (KAYMEK) ile Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü arasında ‘İlk Yardım Kursu ve Sağlık Seminerleri Düzenlenmesine İlişkin’ İş Birliği Protokolü yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen iş birliği imza protokolü imza törenine Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Serhat Koyuncu ve KAYMEK A.Ş. Müdürü Denizhan Burhan Çanakpınar katıldı.

“20 BİNİN ÜZERİNDE ÖĞRENCİMİZ MEVCUTTUR”

Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, “Belediyemizde eğitim işleri KAYMEK A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Yaklaşık 120 branşta eğitim verilmektedir, 20 binin üzerinde öğrencimiz mevcuttur” dedi.

Öztürk, ilk yardım ve sağlık denildiği zaman İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu işin uzmanı olduğunu belirterek, “Herkes uzmanlık alanında eğitim versin düşüncesindeyiz. Biz uzmanlığımızı 120 branşta yapıyoruz, bu uzmanlık alanında da İl Sağlık Müdürlüğümüz ile işbirliği yapmaktayız. Sizlerle işbirliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Protokolümüzün Cenab-ı Allah’tan hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de protokolde yaptığı konuşmada, İl Sağlık Müdürlüğü ve KAYMEK arasında eğitim amaçlı ilk yardım sertifikasını verme öncelikli olarak ve diğer eğitimleri de dâhil eden bir eğitim amaçlı protokol imzaladıklarını ifade etti.

“KAYMEK, KAYSERİ’NİN 6’NCI ÜNİVERSİTESİ GİBİ İŞLEV GÖRMEKTE”

KAYMEK’in Kayseri’de çok farklı hizmetler yaptığını söyleyen Benli, “Özellikle 39 merkezde, 51 noktada KAYMEK’in yaklaşık 20 bin öğrencisinin olduğunu duyduğumda çok mutlu olmuştum. Bir nevi Kayseri’nin 6’ncı üniversitesi gibi işlev görmekte. Emeği geçen başta Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç olmak üzere sayın başkanım Serdar Öztürk’e ve tüm KAYMEK yöneticilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri’de doğru ilk yardım uygulamanın önemini her yerde vurguladıklarının altını çizerek, “Yaklaşık 13 binden fazla kişi bizim sertifikasyonumuza tabi oldu. KAYMEK öğrencilerine de bu sertifikasyonu sağlamak istiyoruz. Diğer sağlık alanındaki eğitimleri de KAYMEK ile sunmuş olacağız. İş birliğinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından KAYMEK Yönetim Kurulu Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın ve Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli arasında işbirliği protokolüne dair imzalar atıldı.

İş birliği protokolü, KAYMEK ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında vatandaşların bir kaza anında veya hayati tehlikeye sebep olan olaylarda, sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar hayatın kurtulması, hasta veya kazazedenin durumunun kötüleşmesini önlemek için ilaç kullanmadan ve doğru yöntemlerle olaya müdahale edebilmesi amacıyla ‘İlk Yardım Kursu’ vermeyi amaçlıyor.

Protokol kapsamında, ihtiyaç duyulması halinde uzmanlar tarafından sağlıkla ilgili konularda İlk Yardım Kursu ve sağlık seminerleri düzenleyerek farkındalık oluşmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

İLETİŞİM KÜRESİ’NDE KAYSERİ KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’na kurulan İletişim Küresi’nde, Kayseri Kariyer Merkezi işbirliği ile “Kayseri Kariyer Günleri” başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’nin en büyük meydanlarından olan Cumhuriyet Meydanı’na kurulan ve vatandaşların anlık sorunlarının çözümüne yönelik hizmet verilen ‘İletişim Küresi’ Kayserililerin yoğun ilgisi ile karşılanıyor.

Vatandaşların varsa öneri, talep ve şikâyetlerini anlık olarak bildirebilmelerini amaçlayan İletişim Küresi ile iş arayanla işvereni buluşturarak istihdama katkı sağlayacak, üniversite ve iş dünyasının da paydaş olduğu Kayseri Kariyer Merkezi ortaklaşa yeni bir işbirliğine imza atıyor.

İletişim Küresi’nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ile Kayseri Kariyer Merkezi işbirliğinde Kayseri Kariyer Günleri düzenleniyor.

Bu kapsamda, kalifiye eleman ile işvereni, stajyer ile iş yerini buluşturarak, şehrin ve ülkenin tanıtımı ile ekonomisine katkı sağlamak amaçlanırken, vatandaşların her türlü talep, istek ve önerileri de alınıyor.

Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın da İletişim Küresi’ni ziyaret ederek, istihdama önemli bir katkı sunacak Kayseri Kariyer Merkezi’ni çeşitli programlarla tüm vatandaşlara duyurmaya devam edeceklerini ifade etti.

Kayseri Kariyer Günleri, İletişim Küresi’nde her pazartesi vatandaşlarla buluşacak.

BÜYÜKŞEHİR MÜZELERİ, MÜZELER HAFTASI’NDA ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler, “18-24 Mayıs Müzeler Haftası” dolayısıyla ziyaretçi akınına uğradı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Müzeler Haftası kapsamında ücretsiz olarak gezilen Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni bir haftada 9 bin 872, Milli Mücadele Müzesi’ni de 8 bin 966 kişi ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Müzeler ve Tarihi Yapılar Yönetim Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Milli Mücadele ve Selçuklu Uygarlığı Müzeleri’nde “18-24 Mayıs Müzeler Haftası” ziyaretçi yoğunluğu yaşandı. 6 bin yıllık tarihi geçmişi olan, şehrin kimliğini yansıtan, tarihini ve kültürünü anlatan birbirinden önemli müzeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyinde okullar, üniversite öğrencileri, yerli ve yabancı turistler ve turist kafileleri, kamu kurum ve kuruluşlarının proje gezileri kapsamında öğrenci grupları gezdi.

BÜYÜKŞEHİR’İN MÜZELERİNE YOĞUN İLGİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Müzeler Haftası kapsamında ücretsiz olarak gezilen Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ni bir haftada 9 bin 872, Milli Mücadele Müzesi’ni ise 8 bin 966 kişi ziyaret etti.

Milli Mücadele Müzesi’ni gezen vatandaşlar, müzenin iki ana bölümünden biri olan ‘Milli Mücadele’de Kayseri’ başlığı altında Milli Mücadele yıllarında Kayseri’de neler yaşandığını, düşmanın Kayseri civarından nasıl bertaraf edildiğini, dönemin bölgedeki kahramanlarını ve mekânlarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Kayseri’ye taşınması fikrini ve bu süreçleri, Kayseri’den cephelere yapılan sevkiyatları ve yardımları gördü.  Vatandaşlar, ikinci bölüm olan “Kayseri Lisesi Eğitim Tarihi” başlığı altında ise Kayseri Lisesi’nin tanıklık ettiği tarihi olaylar, eğitim tarihi boyunca kullanılan eşyalar, araç ve gereçler, Kayseri Lisesi’nin mezunlarından bazılarının silikon heykellerini incelediler.

Açıldığı tarihten bugüne 700 bin civarında ziyaretçi ağırlayan Selçuklu Uygarlığı Müzesi’nde ise; ‘Selçuklu Kenti’, ‘mimarisi’,  ‘sanatı’, ‘bilimi’, ‘giysisi’ gibi unsurlar ile  ”Kayseri’de Selçuklular”, ”Anadolu’da Selçuklular” gibi bölümlerle beraber Selçuklu Dönemi’ndeki  ‘hastalıklar’, ‘tedavi yöntemleri ve aletleri’, ‘bilginler’, ‘ecza’, ‘su ve sağlık’,  ‘müzik ile tedavi’, ‘renk ile tedavi’ gibi bölümler bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler, pazartesi günü dışında her gün açık olup, 09.00- 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Yaz Dönemi Spor Şenliği, Hacılar ERVA Spor Okulu, yaz kursları ve esnaf ziyareti, Bilişim Akademisi, Kentsel dönüşüm, Kazan kazan modeli ev sahibi olma, MBB Encümen toplantısı,

BÜYÜKŞEHİR’DEN 2 BİN 500 KİŞİ İLE 1’İNCİ YAZ DÖNEMİ SPOR ŞENLİĞİ Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427