Büyükşehir, Kocasinan, Talas, Melikgazi belediye haberleri (29.05.2022)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “GENÇLİK MECLİSİ” KORAMAZ VADİSİ’NDE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan doğa harikası Koramaz Vadisi’ne gezi düzenledi. Güzelliği ile ilgi odağı olan Koramaz Vadisi’ne yapılan geziye yaklaşık 300 doğasever genç katılarak, doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, doğal güzelliği ve bitki örtüsü çeşitliliği ile Kayseri’nin eşsiz değerlerinden olan Koramaz Vadisi’nde doğasever gençleri buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin düzenlediği geziye yaklaşık 300 genç katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Müzeler ve Tarihi Yapılar Şube Müdürü Fehmi Gündüz rehberliğinde yapılan gezide Ağırnas Yeraltı Şehri ve Tarihi Mimar Sinan Evi de ziyaret edildi.

Gençler, Kayseri’nin dünya çapındaki değeri olan Koramaz Vadisi’nin muhteşem güzelliklerine şahit olarak yaklaşık 10 kilometrelik yürüyüş parkurunu tamamladı.

Gençlik Meclisi Başkanı Ramazan Eren “Hem tarihi hem de kültürel zenginlikler şehri olan Kayserimizi gençlerimize tanıtmaktan ve bu kıymetli güzelliklere bizzat şahit olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şehrimizi keşfetmek ve öğrenci olarak misafir ettiğimiz gençlerimizin Kayseri’yi tanıyarak ve buradan mutlu olarak ayrılmalarını sağlamak için çabalıyoruz. Tüm katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz ve yeni etkinliklerde tekrardan buluşmayı diliyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “ORUÇREİS PROJEMİZİN YÜZDE 50’Sİ TAMAMLANDI”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde yürütülen 200 milyon TL’lik 572 konutluk Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tüm hızıyla sürdüğünü, inşaatların tamamlanma seviyesinin yüzde 50’ye ulaştığını söyledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yapımına başlanan, Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projesi hızla yükseliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, tatlı ve güzel bir heyecan yaşanacağını ifade ederek, “Kayseri’mizin çehresini değiştirerek güvenli, konforlu ve huzurlu yaşam ortamları sunacak, kentsel dönüşüm projelerimizden biri olan Oruçreis Kentsel Dönüşüm Projemiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü, Oruçreis Mahallesi’nde yaklaşık 360 bin metrekarelik alanda yapılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında uzlaşma görüşmeleri sonucunda 572 adet konutun sözleşmesinin imzalandığını, kura çekilişi ile hak sahiplerinin dairelerinin belirlendiğini hatırlattı.

İnşaatı hızla yükselen projede, inşaatların tamamlanma seviyesinin yüzde 50’ye ulaştığını vurgulayan Büyükkılıç, “TOKİ tarafından yapımı devam eden 572 adet konutun bulunduğu 25 bloğun tamamının temeli atılmıştır. İnşaatların tamamlanma seviyesi yüzde 50’ye ulaştı. Proje kapsamında caminin ve ticaret alanlarının da yapımı devam etmektedir” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, proje tamamlandığında hak sahiplerine yeşil alanları, sosyal donatıları ile birlikte ferah, yaşanabilir konutların tesliminin yapılacağını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, “ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRİYORUZ”

-KOCASİNAN’DA 32 NOKTADA EŞ ZAMANLI ÇALIŞMA

Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 32 noktada eş zamanlı yenileme ve asfaltlama çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekiplerin son olarak Yakut Mahallesi Elisevenler Caddesi’ndeki çalışmaları inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Yol medeniyettir’ anlayışıyla Kocasinan’ın farklı noktalarında yol yenileme çalışmaları gerçekleştirerek, şehrin altyapısını güçlendirdiklerini, yolları daha geniş ve daha konforlu hale getirdiklerini söyledi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Çolakbayrakdar, daha güzel Kocasinan için her alanda çalışmaların aralıksız sürdüğünü vurguladı. Kocasinan’da ulaşımı kolaylaştırmak adına ilçenin dört bir yanında yenileme çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “’Yol medeniyettir’ anlayışı ile bütün mahallelerde yeni yollar yaparak ve mevcut yolları yenileyerek, ulaşımı daha konforlu hale getiriyoruz. Bilindiği üzere; sadece yenileme kapsamında asfalt çalışması yapmıyoruz. Yolun bütün alt yapısıyla birlikte çevrenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Bütün amacımız, Kocasinan’ın bütün mahallelerinde gerekli olan ihtiyaçları anında hızlı bir şekilde çözebilmektir” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Bütün gayretimiz vatandaşlarımıza daha rahat ve daha konforlu bir Kocasinan sunmak içindir” diyerek noktaladı.

TALAS MİLLET BAHÇESİ PROJE ÇALIŞMALARINDA SONA DOĞRU

Talas Belediyesi tarafından yapımı hazırlanan Talas Millet Bahçesi Projesi’nin çizim çalışmalarında sona gelindi. Proje çizimlerini hazırlayan ekip ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Talas Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan Talas Millet Bahçesi Projesi, adım adım ilerliyor. Projenin çizimlerini yürüten İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hayriye Eşbah Tunçay ve mimar İsmail Kocabaş’tan oluşan heyet, Talas Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Güngör, Etem Mezgitli ve diğer yetkililere son sunumu gerçekleştirdi.

BAŞKAN YALÇIN GÖRÜNTÜLÜ KATILDI

Talas Millet Bahçesi Projesi’ne ayrı bir önem veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da toplantıya görüntülü canlı bağlantı yoluyla katılarak görüş ve önerilerini aktardı.Projenin çizim çalışmalarının tamamlanıp 15 Haziran’da teslim alınmasından sonra yapım ihalesi aşamasına geçilecek.

MELİKGAZİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HIZ KESMİYOR

 Kentsel dönüşüm çalışmaları için Battalgazi Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkım çalışmasına katılan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 38 dairenin hak sahiplerine teslim edildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi’nde çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Battalgazi Mahallesi’nde 13 tane eski gecekondunun yıkımını yapacağız. Buradaki vatandaşlarımızı yeni binalar yaparak eskiler ile takas ediyoruz. 38 tane vatandaşımızı yeni bitmiş olan bir kentsel dönüşüm binamıza taşıyoruz. Bu alanda artık ömrünü tüketmiş uygunsuz şartlarda olan gecekondularla anlaşıp yıkıp vatandaşlarımızı mağdur etmeden güzel bir şekilde yeni binalarına taşıyoruz. Bu bölgeler güzel bir şekilde değişiyor. Hemen akabinde peyzajı, yolu, alt yapı ve üst yapısı tamamen değişecek. Tüm ekip arkadaşlarıma bu detaylı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Çünkü mülkiyetle ilgili işlemler meşakkatli olduğu için önemlidir. Sadece Battalgazi’de değil Kazım Karabekir’de, Yıldırım Beyazıt’ta kentsel dönüşüm sürecine çok önem veriyoruz. Burada yine 2 bloktan oluşan bir kentsel dönüşüm projemiz de var, o da devam ediyor. İnşallah vatandaşlarımıza mutlu edecek hizmetlerimizi hızla hayata geçiriyoruz.  Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

MELİKGAZİ’DEN KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ’NE YENİ BİR SAĞLIK MERKEZİ DAHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların talepleri doğrultusunda ilçeye kazandırdığı sağlık projelerine bir yenisini daha eklediklerini söyleyerek Kazım Karabekir Mahallesi’nde yapılan Şükriye Yakıcı ve Fatma Çetiner Aile Sağlığı Merkezi inceledi.

Melikgazi’de eğitim alanında, sağlık alanında ve ihtiyaç duyulan birçok alanda önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazi’mizin büyümesi ve gelişmesiyle ihtiyaçlarımız artıyor. Kazım Karabekir’de kentsel dönüşüm bloklarının hemen hemen tamamı bitti sayılır. Bu yaz artık buradan çıkıyoruz. Burada yapılan okulları ziyaret ettik. Tam 3 okul, bir kapalı spor salonu yapıyoruz. Burası Şükriye Yakıcı ve Fatma Çetiner Aile Sağlığı Merkezi. Yaklaşık 5 ay önce başladığımız sağlık ocağımız şu anda tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve peyzaj devam ediyor. İnşallah Kazım Karabekir’deki vatandaşlarımıza müjdemiz, burası çok kısa zamanda inşallah hizmete girecek. Dolayısıyla burada yeni bir mahalle doğuyor. Onun için de eksiklerini bir bir gideriyoruz. İnşallah en kısa zamanda açılışını yapacağız. Bir müjde daha vermek istiyorum. Hemen buranın karşısına bir pazar yeri ve kütüphane yapacağız. Hayırlı olsun.” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420