Büyükşehir, Dev Kadro ile Kışa Hazır, AK Parti toplantısında faaliyetleri anlatan Büyükkılıç: “Bu Bizim İşimiz Değil” Demedik, “

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NDA BÜYÜKŞEHİR FAALİYETLERİNİ ANLATTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri İl Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılarak Büyükşehir Belediyesi’nin faaliyetlerini anlattı. Büyükkılıç, “Aslolan bir kaygının insanı olmak. Aslolan bir dava adamı olmak. Aslolan insanların hizmetkârı olmak” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm başkanlığında gerçekleşen AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı’na Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı ve il teşkilat üyeleri katıldı.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşmasına, Kayseri’ye kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılacak olan seçimlerin Kayseri, Türkiye ve insanlık için hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Büyükkılıç “Mazlum insanların sesi olan bir liderimiz var. Elhamdülillah. Onun yol arkadaşıyız, dava arkadaşıyız. Elini güçlendirmek onun sesinin daha gür çıkmasını sağlamak da yerel seçimlerdeki başarımızla taçlandırılacaktır” dedi.

“ASLOLAN İNSANLARIN HİZMETKÂRI OLMAK”

Aslolanın bir dava adamı olmak ve insanlara hizmette bulunmak olduğunu dile getiren Büyükkılıç, “Aslolan bir kaygının insanı olmak. Aslolan bir dava adamı olmak. Aslolan insanların hizmetkârı olmak. Yoksa bulunduğumuz yerler birilerine hava atma ya da Allah korusun o makamları istismar etme şeklinde değerlendirilecek bir yerler değil. Ateşten gömlek diye ifade edilir ama gerçekten sorumluluğunu idrak edenler için gerçekten insanı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan bağrına basarak bu süreci sürdürmek için önemli bir alan diye düşünüyorum. O açıdan değerli Şaban milletvekilimiz her zaman söyler 17-0 diye, bunu her yerde göğsünü gere gere gururla söyler. Bizler de aynı kanaatteyiz. 17-0 Kayseri’miz için önemli. Biz de 17-0’ı sahiplenecek gayretin içerisinde olmalıyız. 30 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yerel yönetimlerdeki başarı bizim olmazsa olmazımız” ifadesinde bulundu.

“MİLLET BAHÇESİ KAYSERİ’MİZİN GURURU”

Başkan Büyükkılıç, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesinden sonra Türkiye’nin en büyük projelerden birisi ve Kayseri’nin gururu diye nitelediği Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi konusunda açıklamalarda bulunarak “Gelenler oldu, görenler oldu, görmeyenler oldu. Malum şu anda millet bahçemizdeyiz 1 milyon 260 bin metrekarelik Kayseri’mizin gururu. Millet bahçemizin açıldığı günden bu güne kadar olumsuz bir tane cümle duymadım. Herkes olumlu manada paylaştı. ‘Kayseri’mize yakıştı’ denildi. İnşallah bu süreci daha da hayata geçirecek şekilde içerisindeki projelerden bir kısmı tamamlandığında çok daha farklı olacak. Mutfak sanatları merkezimiz bittiğinde, atölyeleri ile yeme içme mekânlarıyla insanlarımızın hem izleyerek, gerekirse kendileri de katıldığı süreçte oralardan adeta keyifli bir ortamda hem yemeğini yiyerek hem kadim medeniyetler şehri Kayseri’mizin tatlarını paylaşacağı mekânlar sizi bekliyor” diyerek hizmetlerini sıraladı.

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde kütüphanelerin en büyüğünü halk kütüphanesi olarak hayata geçirmekte olduklarını ifade eden Büyükkılıç, millet bahçesi içerisinde inşa edilmekte olan Mimar Sinan Kent Müzesi ile de hem mimarlara fırsat verileceğini hem de müzenin vatandaşlara hizmet vereceğini kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, millet bahçesinin içerisinde yürüyüş yolları ile bisiklet yolları ile sportif alanları ile kültürel etkinliklere fırsat veren donanımları ile sauna, fitness salonları ile central park mantığı içerisinde millet bahçesinin Kayseri’ye yakıştığını vurguladı. Kentteki ulaşım faaliyetlerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, raylı sistem, havalimanı yolu, alternatif yollar ve kavşaklar yapıldığını, ayrıca ilerleyen dönemdeki projeleri de hayata geçirecek kaynakları bulma gayretleri olduğunu, yapılacaklar içerisinde en önemlilerinin ise Kartal Kavşağı ve ikinci bir atık su arıtma tesisi yapılması olduğunu sözlerine ekledi.

“YATIRIMDAN YATIRIMA, HİZMETTEN HİZMETE KOŞUYORUZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak bütçesinin yaklaşık yüzde 63’ünü yatırıma ayırdıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Bütçemizin yaklaşık yüzde 63’ünü yatırımlara ayırmak suretiyle yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz. Sadece biz mi, ilçe belediyelerimiz de aynı şekilde yatırımdan yatırıma hizmetten hizmete koşuyor. Şehri hep beraber imar ediyor, ihya ediyoruz. Teşkilatlarımızdan güç alıyoruz. Bakanlarımızdan destek alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın elbette ki şehrimize bakış açısı çok daha farklı. Bütün bunların farkındayız” diyerek ne zaman Ankara’ya gidilse bir talepte bulunulsa Kayseri ile ilgili olumlu yanıt aldıklarını ifade etti ve bu durumun Kayseri’deki birlik ve beraberliğin farkı olduğunu belirtti. Büyükkılıç ayrıca, sadece merkezde değil kırsal bölgelerde de tarımı ile parkesi ile yolları ile millet bahçeleri, kıraathaneleri ve parkları ile doğalgaz hizmeti ile Kayserili vatandaşlara layık olmaya gayret ettiklerini söyledi.

“GEREK BÜYÜKŞEHİR’İMİZ GEREKSE İLÇELERİMİZDE GÜÇLÜ BİR KADRO”

Kayseri’nin bir akademi anlayışı içerisinde güçlü bir kadroya sahip olduğunu dile getiren Büyükkılıç, “Kayseri’mizin bir akademi anlayışı içerisinde gerek Büyükşehir’imiz gerekse ilçelerimizde güçlü bir kadro olduğunu bir kez daha paylaşıyorum. Bu herkese nasip olmaz. Burası bir okul olmuş. Zenginlikler şehri Kayseri’mizle gurur duyuyoruz, gençlerimize layık olmaya çalışıyoruz” diyerek Kayseri’yi hem kültürel, hem sportif, sosyal, hem de eğitim anlamında öne çıkarmaya gayret ettiklerini aktardı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin fosillerle ve tarihle zengin bir şehir olduğuna işaret ederek, bu noktada da çalışmaları olduğunu belirtti ve sözlerini Kayseri’yi ‘hazine’ olarak nitelendirerek sonlandırdı.

“SÜRECİN YOĞUNLAŞACAĞI DÖNEME GİRDİK”

AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, bundan sonra sürecin çok yoğunlaşacağını ifade ederek, “Medeni cesareti gösterip belediye başkanlığı için aday adaylığına başvuru yapan tüm arkadaşlarımız bizim için kıymetli. Sürecin yoğunlaşacağı döneme girdik. Partide yoğun bir gündem olacak. Bu ziyaretlerin arkası kesilmeyecek. AK Partide sistem dışında kimse kalmaz. Bu bir bayrak yarışı.  Kısmettir. Belediye başkanı olacak arkadaşlarımız vardır. Devam edecek olanlar vardır. Değişecek olanlar vardır ama biz çok büyük bir aileyiz. Hiç kimse bu davaya sırtını dönmez. Kayseri’nin 1’nci partisi AK Parti’dir” şeklinde konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise Başkan Büyükkılıç’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, “Cenab-ı Allah birlik, beraberliğimizi daim etsin. Ankara’da Kayseri’nin birbirine tutkunluğu konuşuluyor. Burada 17 belediyemizin Memduh Başkanımızın ağabeyliğinde, büyüklüğünde bir çatı altında elhamdülillah güzel bir beş yıl geçirdik. Belediye başkanlarımız, Memduh Başkanımız başta olmak üzere çalışmasaydı şimdi hangi kapıyı çalacaktık? 5 yıl boyunca çalışıldı” diye konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı da misafirperverliğinden dolayı Büyükkılıç’a teşekkür etti. Cıngı, konuşmasında gençlerin önemine işaret ederek, “Bir şeyler yapmak istiyorlar, şehre katkı sağlamak istiyorlar. Onların bakış açıları biraz daha farklı. Şehrimiz siyasetine dahil edersek uzun yıllarda istifade ederiz diye düşünüyorum” dedi.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR, 367 PERSONEL VE 176 ARAÇLIK DEV KADRO İLE KIŞA HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, yaşanabilecek olumsuz kış şartlarına karşın tüm hazırlıklarını tamamlayarak, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada olası kar yağışına karşı görev yapacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda tüm hazırlıklarını tamamlayan Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, çift vardiya şeklinde 24 saat göreve hazır.

KENT MERKEZİNDE 24 SAAT HAZIR 227 KİŞİLİK EKİP

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, kent merkezindeki 600 kilometrelik yol ağında kış şartları ile mücadele kapsamında yaşanabilecek her türlü olumsuz duruma karşı gerekli tüm tedbirleri aldı. 7 gün 24 saat karla mücadele için teyakkuzda olan ekip, 4 farklı lokasyonda yer alan tuz depoları ile yağış sırasında anlık müdahaleye hazır şekilde bekliyor.

Kent merkezinde kış şartları ile mücadele kapsamında toplam 114 adet iş makinası ve 227 kişilik personel görevlendiren Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı, vatandaşların kar yağışı ve buzlanma olaylarından en az şekilde etkilenmesini, günlük hayatın olağan şekilde devamını sağlamak için de gerekli bütün tedbirleri aldı. Bu kapsamda, şehir merkezinde 68 adet kar küreme ve tuz serici, 8 adet greyder, 12 adet yükleyici kepçe, 15 adet kazıcı ve yükleyici kepçe (JSB), 1 adet rotatif ve 10 adet damperli kamyon görev yapacak.

KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ DE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri ise 16 ilçeye bağlı mahalle yollarında karla mücadele için 7 noktada 24 saat çalışma esasına göre hazırlıklarını tamamladı. Ekipler, kış boyunca kırsal mahallelerde 3 bin 477 kilometre yol ağında toplam 140 personel ve 62 araç ile karla mücadele çalışmasını yürütecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçelere bağlı mahalle yollarında bölge planlama yapıldı. Bu doğrultuda Kocasinan, Hacılar, İncesu ve Felahiye bölgesinde merkez ekibi, Develi ve Yeşilhisar bölgesinde Develi ekibi, Bünyan yukarı, Sarıoğlan, Akkışla ve Özvatan bölgelerinde Sarıoğlan ekibi, Bünyan aşağı, Talas ve Tomarza bölgelerinde Tomarza ekibi karla mücadele çalışmasını yürütürken Sarız ekibi, Pınarbaşı ekibi ve Yahyalı ekibi de kendi bölgelerinde ulaşımın aksamaması için canla başla mücadele edecek.

Kış boyunca karla mücadele çalışmalarında toplam 7 ekip 24 saat çalışma esasına göre teyakkuz halinde görev başında olacak.

BÜYÜKŞEHİR, 367 PERSONEL VE 176 ARAÇ İLE KIŞA HAZIR

Merkez ve ilçeler olmak üzere toplam 176 araç ve 367 personel ile çift vardiyalı olarak çalışma yürütecek Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele ekibi, kar yağışının toplumun günlük yaşantısına yönelik olumsuz kış şartlarının etkisini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için gece, gündüz mücadele edecek.

Ayrıca, Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri de merkezde ana arterler, kaldırımlar, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapacak.

BÜYÜKKILIÇ: “BU BİZİM İŞİMİZ DEĞİL” DEMEDİK, “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” DEDİK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sadece 1 ay içerisinde biyogazdan GES projelerine, bilim ve sanat merkezinden mesire alanına, tarımdan hayvancılığa, sosyal yaşam merkezinden ulaşıma kadar birçok alanda önemli projelere imza attıklarını belirterek, “Bu bizim işimiz değil demedik, insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli ifade ettiği ‘Belediyecilik gönül işidir, belediyecilik aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir’ anlayışıyla sadece 1 ayda sosyal ve gönül belediyeciliği alanında onlarca açılış, temel atma törenleri gerçekleştirdi.

Hayata geçirdiği yatırım ve projelerle hizmetlerini yürüten kent merkezi ve kırsalında adeta Kayserililerin gönüllerine dokunan Başkan Büyükkılıç, biyogazdan GES projelerine, bilim ve sanat merkezinden mesire alanına, tarımdan hayvancılığa, sosyal yaşam merkezinden ulaşıma kadar birçok alanda projelere imza attı.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLEDİK”

Gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini Kayseri’de sergileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bu bizim işimiz değil demedik, insanı yaşat ki devlet yaşasın dedik. Sadece 1 ayda birçok yatırım ve projeyi Kayserililerin hizmetine sunduk” dedi.

Başkan Büyükkılıç, son 1 ayda sosyal ve gönül belediyeciliği yatırımlarını şöyle anlattı:

“6 bin 421 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak Biyogaz Tesisi’nin açılışını yaptık. 160 milyon TL’lik GES Projesi’ni hayata geçirdik. Hayırsever iş birliği ile yeni Bilim ve Sanat Merkezi’ni hayata geçirdik. 50 milyon TL maliyetle yenilenen Ali Dağı Mesire Alanı’nı hizmete açtık. Desteklerimizle İç Anadolu’nun En Büyük Canlı Hayvan Borsası ve Pazar Yeri’ni hayata geçirdik. Kayseri Gastronomi Günleri’ne muhteşem açılış gerçekleştirdik. 85 milyon nüfusa hitap edecek yeni tramvay hattını hizmete açtık. Altınoluk Sosyal Yaşam Merkezi’nin temelini attık. Ayrıca Türkiye’de ilk olarak ortak hazırlanan Mera Islah Projesi’ni tanıttık.”

“YOL MEDENİYETTİR DEDİK, SADECE 1 AYDA BAKIN NELER YAPTIK?”

Büyükkılıç, ulaşım alanında da 1 ay içerisinde çok önemli ve stratejik hamlelerle kentin ulaşım konforunu artırdıklarını belirtti. Açıklamasında, “Yol medeniyettir dedik, sadece 1 ayda bakın neler yaptık?” diyen Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece 1 ay içerisinde, Felahiye-İsabey-Çandır hattında önemli çalışma başlattık. Kayseri Şehir Hastanesi çevresinde 15 bin ton sıcak asfalt ile 40 milyon TL’lik yeni yol yaptık. Akkışla’da 32 bin ton malzeme ile maliyeti 55 milyon TL’lik yol yaptık. Şehit Tümg. Aydoğan Aydın Köprüsü ile İtfaiye Talas Grup Amirliği arasında 5 kilometrelik yolda 12 bin ton asfalt kullandık. Günde yaklaşık 300 bin aracın kullandığı Talas Bulvarı yan yolda asfalt çalışması yaptık. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda gece yarısı taş mastik aşınma tabakası serimi çalışması gerçekleştirdik. Erkilet Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde 35 milyon TL’lik yol, altyapı şebekeleri ve çevre düzenlemeleri yaptık. Kapuzbaşı Şelaleleri’ne Avrupa standartlarında yol yaptık. Talas Mevlana-Cumhuriyet Meydanı Tramvay Hattı’nı açtık. Pazarören -Dadaloğlu -Toklar hattında 150 milyon TL’lik yolu hayata geçirdik. Mimarsinan Kavşağı’nda 3 bulvarı birleştiren katlı kavşakta “stratejik” çalışma yaptık. 25 Milyon TL’lik “Organize Sanayi” için alternatif bir yolda da çalışma başlattık. Felahiye İsabey ve Karaşeyh mahalleri için 30 milyon TL’lik 13 kilometrelik yol yaptık. Teknik ölçümler ve bilime dayalı modern asfalt çözümleri ile trafik kaynaklı gürültü en aza indirdik. Hayırlı olsun Kayseri’m.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Talas, Kocasinan, Melikgazi belediye haberleri (07.12.2023)

“KAYSERİ-GİRNE HATTI’YLA BİZLERİ ONORE ETTİNİZ” Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı, Talas Belediye …