Büyükkılıç’tan “Gesi Bağları” Sürprizi, Evli Çiftleri Kayseri Yağlaması Etkinliği, Miniklerin Mutlu Anları, Kocasinan’a “Sosyal Tesis” Sözü,

BÜYÜKŞEHİR KAYMEK, EVLİ ÇİFTLERİ KAYSERİ YAĞLAMASI ETKİNLİĞİ İLE BULUŞTURACAK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin mesleki eğitim ve kültür faaliyetlerini gerçekleştiren kuruluşu KAYMEK, evli çiftleri Kayseri’nin ünlü ve sevilen gastronomi değeri yağlama yapımı etkinliği ile buluşturacak.

Kayseri’yi ve sahip olduğu zengin kültürel değerlerini her platformda tanıtmaya ve desteklemeye gayret gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, öte yandan ailelere yönelik hizmetlerini de sürdürüyor.

Bu kapsamda evli çiftlerin bir arada zaman geçirmesine yönelik olarak, Kayseri’nin zengin gastronomi kültürü içerisinde önemli yer tutan Kayseri Yağlaması Yapımı etkinliği düzenleyen Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), insanların hayatlarına renk katmaya devam ediyor.

KAYMEK’TEN EVLİ ÇİFTLERE DAVET

Ücretsiz olarak vatandaşların hizmetine sunulan KAYMEK İle Öğreniyorum Atölyesi bünyesindeki ‘Eşim ve Ben Mutfakta’ etkinliği, KAYMEK Akademi tesislerinde gerçekleştirilecek. Vatandaşların etkinliğe kayıt için www.kaymekonline.com adresini ziyaret etmesi gerekirken, bilgi için ise 0 352 431 31 00 nolu telefonu araması yeterli olacak.

Eşleriyle özel bir an yaşamak isteyen herkesi 11 Şubat Pazar günü  ‘Kayseri Yağlaması’ yapımına davet eden KAYMEK’in söz konusu etkinliği, 10.00 ve 13.00 saatlerinde olmak üzere 2 seansta yapılacak.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, MİNİKLERİN MUTLU ANLARINA ORTAK OLDU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Grup Rafadan Sahte Gösterisi ve Konseri’ne katılarak, yüzlerce çocuğun mutlu anlarına ortak oldu.

Çocuklar için keyifli etkinlikler düzenlemeye devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çocuk Tiyatroları etkinlikleri kapsamında Grup Rafadan Sahte Gösterisi ve Konseri gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahneye koyulan Grup Rafadan Tayfa Sahne Gösterisi ve Konseri’ne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gösteriye gelen yüzlerce çocuğun ve ailelerin mutlu anlarına ortak oldu.

Gösteriye yoğun ilgi gösteren ailelere teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Kültür A.Ş.’mizin yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, sevgili yavrularımız her türlü isteğinizi bizleri iletin, bizler de sizlere yardımcı olalım. Bizlere güvenen ve bizleri seven velilerimize ayrıca teşekkür ediyorum. İyi eğlenceler, iyi seyirler diliyorum” diye konuştu.

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak çocukları için keyifli etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.

Minikler, etkinlikle birlikte şarkılara hep beraber eşlik edip eğlenceye doydu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KOCASİNAN’A “SOSYAL TESİS” SÖZÜ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ile birlikte Kocasinan Akademi Ertuğrulgazi Açılış Töreni’ne katıldı.

Erkilet Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki Kocasinan Akademi’nin açılışına eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu ve Murat Cahid Cıngı, AK Parti İstanbul Milletvekili Rumeysa Kadak, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve yönetimi ile il protokolü ve ilçe sakinleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın mini konseriyle başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Başkan Çolakbayrakdar, Başkan Büyükkılıç’tan Tesis Müjdesi İstedi

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Erkilet bölgesinin tesis ihtiyacı olduğunu belirterek, “Memduh ağabeyim, başkanım arkadaşlar dediler ki, Memduh başkanın Kocasinan’a sözü var, bir tesis yapacak’ dediler, ben de söyleyeyim dedim. Memduh başkan burada yeni bir tesis müjdesini verir dedim. Bu bölgede büyükçe bir tesise ihtiyacımız var, Erkilet bölgesinin bir tesise daha ihtiyacı olduğunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, program sunucusu tarafından “Ömrünü de gönlünü de bu şehre adadı, bu şehir insanı için gecesini gündüzüne kattı, katmaya devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç” diyerek kürsüye davet edildi.

Başkan Büyükkılıç: “Ahmet Başkanım Sözümüz Sözdür”

Büyükkılıç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “İyi ki varsınız diyorum. Ahmet başkanım sözümüz sözdür. Burada inşallah kompleks şeklinde bir sosyal tesisin yapılacağını ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum” dedi.

İbadet aşkıyla vatandaşlara hizmet ettiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz sizleri sırtımızda taşısak azdır, sizlere minnet duyuyoruz, sizleri seviyoruz. El ele, gönül gönüle veriyoruz. Gerek büyükşehir, gerekse ilçelerde yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete, vatandaşımız ne istiyorsa onu hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Yatırımlar bağlamında Türkiye genelinde birinci sırada yer alıyoruz. Gücümüzü vatandaşımızdan alıyoruz, gücümüzü birliğimizden, beraberliğimizden alıyoruz. Ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, dinine bağlı böyle bir topluluğa ibadet aşkıyla hizmet ediyoruz, onların hizmetkârıyız. Verdiğimiz sözleri hayata geçiriyoruz.”

Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “16 ilçe belediye başkanı kardeşimle el ele vermek suretiyle, bugüne kadar yaptıklarımızın yanı sıra daha iyisini, daha fazlasını, daha güzelini, Sayın Cumhurbaşkanımızla, Sayın Bahçeli ile el ele vermek suretiyle, inşallah şehrimizi de ilçelerimizi de en iyi noktaya taşıyacağız” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kocasinan Akademi’yi hayata geçiren Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar ve ekibini tebrik ederek, “41 kere maşallah” dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar da cumhur ittifakı olarak kenetlenmiş bir şekilde çalışmaların gerçekleştirildiğini belirterek, yeni seçilen belediye başkanların tecrübeleriyle çok daha önemli projeler ve işler yapacaklarına inandıklarını vurguladı.

Bakan Göktaş’tan Başkan Büyükkılıç’a: “Destekleriniz Her Zaman Takdire Şayan”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yerel yönetimlerin en yakın arkadaşları olduklarını, her zaman temas halinde olduklarını anlattı. Bakan Göktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Onun kıymetli destekleri ve motivasyonu olmasa bu yatırımları kat kat artıramayız, destekleriniz her zaman takdire şayan kıymetli belediye başkanım” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol tarafından dualar eşliğinde Kocasinan Akademi Ertuğrulgazi Açılış Töreni, kurdele kesimi ile gerçekleştirildi.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “GESİ BAĞLARI” SÜRPRİZİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü dolayısıyla Bilim Merkezi’nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımlarıyla düzenlenen programda geleceğin bilim insanı olacak genç kızlarla bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleşen Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü Programı’na Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler, AK Parti İstanbul Milletvekili Rumeysa Kabak, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Büyükkılıç, torunlarının biri keman, diğerinin piyanoda iyi bir noktada olduğunu, kendisinin zaman zaman eşlik ettiğini belirterek, “Berra ve Beyza isminde 2 güzel torunumuz var. Birisi keman birisi de piyano da iyi bir noktada. Dedeleri de eşlik ediyor zaman zaman. Şimdi de anneanneleri burada. Ben de döneminin fakülte birincisi olarak, bir doktor eşe sahip bir belediye başkanı olarak sizlere hizmet etmenin başarımın en büyük sırrının kıymetli eşim olduğunu paylaşmak istiyorum” dedi.

Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan koro tarafından verilen konsere eşlik eden Başkan Büyükkılıç, Türk musikisinde efsaneleşmiş olan Gesi Bağları türküsünü de söyleyerek, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Tüm kadınların ve kız çocuklarının Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü’nü kutlayan Başkan Büyükkılıç’a seslendirdiği türküyle salondakiler tarafından alkışlarla destek verildi.

Büyükkılıç, Prof. Dr. Nurhan Karaboğa ile TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri çerçevesinde biyoloji alanında İç Anadolu Bölge Birincisi olan 12’nci sınıf öğrencisi Şeyma Aslan’ı tebrik ederken, öğrenci Aslan’a burs vereceğini söyledi.

Kadın Kooperatifleri tarafından dokunan yün kilimi Bakan Göktaş’a hediye eden Başkan Büyükkılıç, “Müsaadenizle Şeyma’ya da eğitim yardımını belediyemizden vermek istiyorum. Şeyma, bir bursta bizden almış oldun. Sen okumaya devam et” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da Türkiye Yüzyılı kadınların yüzyılı olacağını belirtirken, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, “Bizler sizin bizlere, bu kızlarımıza olan güveninizi boşa çıkarmayacağız. İnşallah bir çalışıyorsak iki çalışacağız ve evlatlarımızın önünü açacağız” dedi.

Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve katılımcılar Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Türkiye’deki 6 TÜBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi’ni ilgiyle gezerek, incelemelerde bulundu.

Bakan Göktaş, bilim merkezi içerisindeki bisiklet hareket alanını da deneyimlemeyi ihmal etmedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AK Parti Develi Seçim Ofisi Açılışı, Çamurdan elektrik üretimi, Turizm’ Vurgusu, Yeni Proje tanıtımı, OSB fabrika ziyareti, Engelsiz Çocuk Evleri,

Develi AK Parti Seçim Ofisi Açılışı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ata toprağı …