BÜNYAN BELEDİYE BAŞKANI VE BELEDİYE PERSONELİ SEL BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bünyan Köprübaşı Mahallesinde meydana gelen sel sonrası Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun ve belediye ekipleri bölgeye giderek incelemelerde bulundu.
Akşam saatlerinde yaşanan yoğun yağış ile Bünyan İlçesinin Köprübaşı Mahallesinde sel meydana geldi. Yaşanan sel nedeniyle Köprübaşı Mahallesi yoluna kayalar düştü ve üç evde su baskını yaşandı. Bünyan İtfaiyesi ve Bünyan Belediyesi ekipleri kısa sürede harekete geçerek yoldaki kayaları temizleyerek bölgeye ulaştı. Su baskını yaşanan evler vidanjör yardımıyla temizlendi. Olağanüstü bir durum yaşanmaması için yağış bitimine kadar AFAD, Bünyan İtfaiyesi, Bünyan Belediyesi ekipleri, Jandarma ve KASKİ ekipleri bölgede hazır bulundu.
Sabahın erken saatlerinde ise Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, belediye ekipleri ile bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Mahallelilerle görüşen, talep ve isteklerini dinleyen Başkan Altun, bölgede belediye ekipleriyle yapılabilecek çalışmalar ve çözüm yolları hakkında istişare gerçekleştirdi.
İncelemeler ve görüşmeler sonrası açıklamada bulunan Başkan Altun, ”Mahallemizde bulunan üç evde yaşanan su baskını nedeniyle ufak çaplı hasar meydana geldi. Ekiplerimizle bölgede inceleme yaparak çözüm yolları ile ilgili istişarede bulunduk. Köprübaşı Mahallemizde sel sorununu çözmek için ay sonuna kadar çalışmalarımıza başlayacağız. En büyük tesellimiz can kaybının yaşanmaması. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu tür afetlerin tekrar yaşanmamasını niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

EYLÜL’DE YİNE DOLU DOLU MELİKGAZİ

Yaptığı hizmetlerle yine dolu dolu bir Eylül ayı geçiren Melikgazi Belediyesi ilçede yeni yatırımlarla, eğitimden, …

YAHYALI KADIN KOOPERATİFİ İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yahyalı Kaymakamlığı, Yahyalı Belediyesi ve S.S. Yahyalı Elma Çiçeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi …