Belediyelerin, kurban kesimlerindeki sınavı

TALAS’TA KURBAN KESİM YERLERİNE TAM NOT

Talas Belediyesi tarafından oluşturulan kurban kesim yerleri tam not aldı.  Başta Reşadiye eski stad olmak üzere hazırlanan kurban kesim yerlerini gezen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kullanışlı,  pratik, hijyenik ve temiz kesim yerleri oluşturduklarını söyledi.

Vatandaşlardan sıkça teşekkür aldıklarını ifade eden Baskan Yalçın, ekiplerin 3 gün boyunca aynı şekilde görevlerinin başında olanaklarını dile getirdi.

Ote yandan kurbanlarını Reşadiye Kurban Kesim Alanında kesen vatandaşlar da hazırlanan imkanlardan çok memnun olduklarını kaydetti.

Hem temiz ve hijyenik ortamda hem de pratik şekilde kurbanlarını kestiklerini söyleyen vatandaşlar,  Baskan Yalçın’a ve özveriyle çalışan Talas Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

KOCASİNAN’DAN PROFESYONEL KURBAN HİZMETİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kurban Bayramının ilk gününde Erkilet Bülbül Pınarı mevkiindeki kurban satış ve mobil kesim yerinde vatandaşlarla bayramlaştı.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, “Hemşehrilerimizin daha huzurlu bir şekilde daha hijyenik bir ortamda Kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Kurbanlarını kestirmek için alanda bulunan vatandaşların bayramını tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyemizin Bülbülpınarı’nda ki kurban kesim yerindeyiz. Burası günler öncesinden vatandaşımıza hizmet etmek için hazırlandı. Hem kurban satış noktası ile hem de içerisinde bulunduğumuz mobil kesim ünitelerinin olduğu, bir mezbaha şeklinde hizmet veren birimimizde vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini disiplinli ve kurallara uygun bir şekilde yapabilmeleri için hazırlandı. Hemşerilerimiz hem bizim buradan almış oldukları kurbanlarını hem de dışarıdan almış oldukları kurbanlarını buraya getirip kestirebiliyorlar. Profesyonel kasaplar tarafından büyük ve küçükbaş hayvanların kesimleri yapılıyor. Burada kesimler yapılır yapılmaz hızlı bir şekilde kurbanın bertaraf edilmesi gereken atıkları da burada bertaraf ediliyor. Çevreye hiçbir şekilde olumsuz bir görüntü oluşturmadan, vatandaşlarımız mobil ünitelerle son derece hijyenik koşullar altında kurban ibadetleri yerine getirilmiş oluyor. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

  Geçtiğimiz yıl Oymaağaç Mahallesi’nde bulunan tesisin yol çalışmaları nedeniyle Erkilet Bülbülpınarı’na taşındığını da aktaran Başkan Çolakbayrakdar, “Daha öncesinde Oymaağaç bölgesindeydik. Oradaki yol çalışmaları nedeniyle buraya taşındık. İnşallah bundan sonrasındaki noktamız burası olacak. Sabit nokta olarak Erkilet Bülbül Pınarı’nda ki bulunduğumuz alanda bundan sonra devam edeceğiz. Vatandaşlarımıza sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlardan bir arada olmayı diliyorum. İnşallah bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda Kocasinan Belediyesi olarak yapmış olduğumuz Kurban kesim ünitelerimiz ile vatandaşlarımıza kurban ibadetlerini yapmaları noktasında sağlıklı bir ortamı hazırlayabilmişiz diye umuyorum” ifadelerini kullandı.

Mobil kesim hizmetinin kendileri için büyük kolaylık olduğunu belirten vatandaşlar ise mükemmel olarak nitelendirdikleri organizasyondan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

MELİKGAZİ’DE 22 KAPALI PAZAR YERİNDE KURBAN KESİMİ YAPILACAK

2 bölgede kurbanlık hayvan satış yeri bulunan Melikgazi Belediyesi, Kurban Bayramı için kurban kesim yerlerini belirledi. Bu kapsamda 22 kapalı pazar yerinde kesim yapılabilecek.

Melikgazi Belediyesi, kurban satış ve kesim alanında tüm tedbirlerini aldığını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Paylaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin sergilendiği bir Kurban Bayramı’nı daha yaşayıyoruz. Kurban Bayramı kapsamında vatandaşlarımız, Mimarsinan ve Karacaoğlu Mahallesinde bulunan kurban satış yerlerinde kurban kesimi yapacağı gibi ayrıca Mimarsinan Mahallesi, Mimarsinan OSB Arkası, Hacı Arif Bey Caddesi Üzerine Kurulacak Olan Satış Alanına Kurulacak Kesim Yerleri, Karacaoğlu Mahallesi  Ahmet Hilmi Güçlü Caddesi Üzerindeki Satış Alanında Bulunan Kesim Yeri, Tavlusun Kapalı Pazar Yeri, Yıldırım Beyazıt Kapalı Pazar Yeri, Hisarcık Kapalı Pazar Yeri, Esenyurt Kapalı Pazar Yeri, Osmanlı Kapalı Pazar Yeri, Danişmentgazi Kapalı Pazar Yeri, TOKİ Demokrasi Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Toki Demokrasi Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Hacı Mahmut-Ayşe Bozkurt Camii Yanı, Altınoluk Kapalı Pazar Yeri, Yeniköy Kapalı Pazar Yeri, Hürriyet Kapalı Pazar Yeri, Keykubat Kapalı Pazar Yeri, Belsin Kapalı Pazar Yeri, Anbar Kapalı Pazar Yeri, Tınaztepe Kapalı Pazar Yeri, Kıranardı Kapalı Pazar Yeri, Ağırnas Kapalı Pazar Yeri, İldem Kapalı Pazar Yeri, KAYKOP-Fatih Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Mimsin Kapalı Pazar Yeri, Gökkent Kapalı Pazar Yerinde de kesim yapacaklar. Uygun olmayan alanlarda kurban kesimi yapanlara Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktır. Vatandaşlarımızın daha huzurlu bir şekilde kurban ibadetlerini yapabilmeleri için çalışıyoruz. Melikgazi Belediyesi olarak 7 gün 24 saat olan hizmetimiz bayramda da devam edecek. Mimarsinan kesim yerimizde 4 veteriner, diğer kesim yerlerinde birer veteriner görev yapacak.” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …