Belediyelerden: Seyrani kampüsü, TÜFAD ile maç, başkan mahallede, KAYSO ve esnaf ziyareti, ödüllü sınav, mahallede yenileme, Meclis

SEYRANİ KAMPÜSÜ İÇİN DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Kayseri Üniversitesinin merkez dışındaki en büyük kampüsü olan Seyrani Kampüsünde eğitim veren İslami İlimler Fakültesi Dekanı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfullah Cebeci ve Hüseyin Şahin Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Yılmaz Delice; kaymakamlık toplantı salonunda Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’la kaymakamlık toplantı salonunda bir araya gelerek önümüzdeki 2021-2022 eğitim-öğretim yılı hakkında istişarelerde bulundular.

Seyrani Kampüsünün her geçen yıl büyüyerek geliştiğini belirten Cabbar Başkan “Yeni fakülte ve bölümlerin açılmasıyla öğrenci sayımız 2000 kişiye ulaşmıştır. Seyrani Kampüsümüzün daha iyi eğitim verebilmesi için Develi Belediyesi olarak her daim destek vermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

TÜFAD VE MELİKGAZİ AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI ARASINDA DOSTLUK MAÇI YAPILDI “GALİBİYET GOLÜ BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ve yönetimi ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği üyeleri arasında dostluk maçı düzenlendi.

Galibiyet golünü atan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, keyifli bir maç yaptıklarını söyleyerek, “Melikgazi Belediyemizin TÜFAD ve futbol sevdalılarına tahsis etmiş olduğu bu güzel sahada güzel bir dostluk maçı yaptık. Spor çok önemli. Melikgazi Belediyesi olarak bu alanda birçok faaliyet yapıyoruz. Yaz geldi hem geçlerimizi özendirmek hem de Kayserimizi en iyi şekilde teslim etme amacıyla bu tesisleri kullanacağız.  Ve bu tesislerin sayısını artıracağız. Spora da gerektiği kadar destek olacağız. Gençlerimizi güzel ahlaklı, çevik bir şekilde yetiştirme gayreti olan spor kulübümüzle birlikte Melikgazi’mizi en iyi şekilde temsil edeceğimiz kanaatindeyim. Hem şehrimizin hem ülkemizin sporda en iyi duruma gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Pandemi ile yürütülen mücadelemiz devam ederken dayanışma ruhunu da güçlendirmek istiyoruz.” dedi.

BAŞKAN ESAT ÖZTÜRK ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçedeki esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

Yahyalı’daki esnaf ve iş adamlarını sık sık ziyaret eden Başkan Esat Öztürk, bugünkü mesaisine ilçede yeni açılan ekmek fırınını ziyaret ederek başladı.

Ekmek fırını işletmecisiyle sabah çayı içen Başkan Öztürk, fırında üretilen mamuller hakkında bilgiler alarak fırın işletmecisine hayırlı bol kazançlar diledi.

Ziyaret sonrası açıklamalar yapan Başkan Öztürk; “Belediyedeki mesaimize başlamadan önce sık sık yaptığımız esnaf ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bu ziyaretlerimizde esnaflarımız ile dertleşiyor, muhabbet ediyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz. Bugünde yeni açılan ekmek fırınını ziyaret ettik. Yeni iş yeri Enes kardeşime hayırlı uğurlu olsun. Yeni fırının farklı bir konsepti var. İlçemizdeki diğer fırınlarından farklı olarak Siyez unundan ekmek üretimi yapıyor. Fırın sahibi kardeşimi tebrik ediyorum. İlçemize farklı bir işletme kazandırdı. Ata tohumun üretilen siyez buğdayından ekmek yaparak ilçemizde satışa sunuyor. Ayrıca müşteri memnuniyetine önem veren güler yüzlü bir kardeşimiz. İnsanlarımız her zaman güler yüz istiyor. Belediye Başkanını da, doktorunu da, öğretmenini de, esnafını da güler yüzlü istiyor. Tebessümün sadaka olarak sayıldığı bir dinin mensupları olarak, güler yüzlü olmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretinden dolayı memnuniyeti dile getiren fırın işletmecisi Enes Yuvacı’ da “Aslen Sivaslı bir eğitimciyim. Baba mesleği olan fırıncılığı devam ettiriyorum. Araştırmalarım sonucu ata tohumundan üretilen siyez buğdayına ulaştım. Siyez buğdayından üretilen ekmeği Yahyalı halkına sunmak için iş yeri açtım. İlçe halkına sağlıklı içerisinde katkı maddesi olmayan mamuller yaparak onların beğenisine sunuyoruz.” Diye konuştu.

BAŞKAN ÖZDOĞAN’DAN KAYSO’YA ZİYARET

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan, ISO-500’e giren 15 Kayseri firmasını tebrik ederek, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi’ye ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Pandemi şartlarına rağmen başarı gösteren firmaları tebrik ettiğini belirtti. Özdoğan şöyle konuştu;  “Pandemiden kaynaklı zor koşullara rağmen, ülkemiz ekonomisi, ihracatı ve istihdamına sağladıkları katkı vesilesiyle ISO-500’e giren 15 Kayseri firmamızı tebrik ediyorum. Değerli başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. İstihdamın üretimin ne kadar önemli olduğunu bu zorlu süreçte bir kez daha görmüş bulunuyoruz. Ben tüm üreticilerimize ve sanayicilerimize bu zorlu süreçte ilimize verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu;

“Tabii Kayseri’nin özellikle pandemi döneminde sanayicilerimizin göstermiş olduğu performans takdire şayan. Kayseri sanayicimiz 2019 ihracatını yüzde 5 üzerinde bitirdi ve tüm zamanların rekorunu kırdı. 2 Milyar 625 Milyon dolar ihracat la bu yılda inşallah yeni bir rekor kıracağız. Kayseri sanayisinin bir özelliği de dış ticaret fazlası veren bir il’iz. 1,5 Milyar dolar ithalatımız, bu yıl itibariyle 3,5 Milyar dolara yaklaşacak.” dedi.

Bir ülkenin geleceği için üretimin çok önemli olduğunu vurgulayan Büyüksimitci, “Sanayiciler olarak her zaman altını çizdiğimiz bir konu var. Üretim ülkemizin olmazsa olmazlarından. Üretimi asla ve asla bırakmamamız gerekiyor. ISO 500’deki ve ihracatta ilk 1000’deki firmalarımızın sayısını artırmamız gerekiyor. Bunun içinde Kayserimizde yeterli güç, azim ve girişimcimiz var.”

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya’da pandemi şartlarına rağmen hiçbir mazerete olumsuzluğa sığınmadan sanayicinin elinden geldiği kadar Türk ekonomisinin güçlenmesi için istihdamın artması için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, önümüzdeki süreçte ISO-500’e giren firma sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitçi Başkan Özdoğan’a günün anısına plaket takdim etti.

ÖDÜLLÜ TYT VE AYT DENEME SINAVLARI TAMAMLANDI

Develi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çiftay İnşaat Taahüt ve Ticaret A.Ş’nin katkılarıyla Develi genelinde düzenlenen ödüllü LGS deneme sınavının ardından üniversite sınavına girecek lise son sınıf öğrencileri için de yine ödüllü TYT ve AYT sınavları da tamamlandı.

1 Haziran’da  TYT sınavında ve 8 Haziran’da ise AYT sınavında ilk beşe girenlere bisiklet, tablet, çeyrek altın, bluetooth saat ve bluetooth kulaklık hediyelerinin verileceğini belirten ve sınav öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’la birlikte öğrencilerle hasbihalde bulunan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “26-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak TYT ve AYT sınavları öncesi öğrencilerimizin kendilerini test edecekleri ödüllü deneme sınavı düzenleyerek yavrularımızın başarılarına katkı sağlamak istedik. Yüce Mevla’dan tüm yavrularımıza başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.

AYDINLIK EVLER MAHALLESİ ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI İLE YENİLENİYOR

İlçenin dört bir yanında vatandaşa hızlı ve kaliteli hizmet sunmak adına gece gündüz çalışan Melikgazi Belediyesi, Aydınlık Evler Mahallesinde alt yapı çalışmalarını tamamladığı yerlerde üst yapı  çalışmalarına başladı.

 Melikgazi Belediyesi, ilçedeki yol yenileme, yaya yolu, bisiklet yolları, yama asfalt, kavşak, peyzaj ve ağaçlandırma gibi üst yapı çalışmaları ile ilçeyi güzelleştiriyor.

Melikgazi’nin ihtiyaçları arasında olan ulaşım için birçok yatırım yaptıklarını vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bu alanda yayalar için kaldırımlar ve otopark alanları, orta refüj yenileme ve yeşil alanlar oluşturuluyor. Sonrasında asfaltlama çalışmaları yapılmaya başlandı. 450 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde olan yola 3250 ton alt yapı malzemesi kullanılacak. Ekiplerimiz ilçemizin muhtelif yerlerinde alt-yapı ve üst-yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanan yerlerde asfalt, sert zemin, kilitli parke çalışmalarını tamamlıyoruz. Amacımız şehrimizin alt-yapı ve üst-yapı çalışmalarını tamamlayıp, Melikgazi’mizi daha modern bir ilçe haline getirmektir. Hamdolsun alt yapısı biten bölgelerimizde hızlı bir şekilde üst yapı çalışmalarını başlayıp bitiriyoruz. Bu çalışmalar esnasında hemşehrilerimiz olumsuz etkileniyorlar, bu konuda da hemşehrilerimizden sabır göstermelerini istiyoruz. Bütün amacımız daha güzel bir Melikgazi’de yaşamak içindir.’’ dedi.

BAŞKAN ‘KİÇİKÖY’ MAHALLEMİZDE

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın başlattığı ‘Başkan Mahallemizde’ çevrim içi buluşmalarının bu haftaki durağı Kiçiköy Mahallesi oldu. Mahalle sakinleriyle zoom üzerinden bir araya gelen Başkan Yalçın, karşılıklı fikir alış verişiyle Talas için güzel sonuçlar elde ettiklerini söyledi.

Kendilerini evlerine kabul eden Kiçiköy sakinlerine teşekkür eden Başkan Yalçın, her buluşmada birbirinden değerli ve anlamlı fikirlerle karşılaştıklarını dile getirdi.

Programda ilk sözü alan Kiçiköy Mahalle Muhtarı Bekir Hastürk de şahsına ve mahalle halkına böyle bir fırsat tanımasından dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür ederek, “Mahallemizde güzel hizmetler yapılıyor. Öncelikle geçtiğimiz günlerde hizmete giren Altıntepe Semt Kütüphanesi için ve yeni konulan ekmek büfesi için çok teşekkür ederim. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.” diye konuştu.

Yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı çok sayıda teşekkürün geldiği programa katılan diğer mahalle sakinleri de kentsel dönüşüm başta olmak üzere, okul talebi, yollara bariyer yapılması, okul bahçelerinin düzenlenmesi, çocuk oyun grubu konulması gibi konularda istek ve taleplerini dile getirdi.

HACILAR BELEDİYESİ HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Hacılar Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesine istinaden Haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Özdoğan, Pandemide kademeli döneme geçişin ardından tüm kurallara uyan ilçe halkına teşekkür etti.

Hacılar Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen, üç gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya başkanlık eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, alınan kararların Hacılar ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundu.

‘Özellikle sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyorum’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Özdoğan kontrollü normalleşme sürecinde Hacılar halkının kurallara uyduğunu belirtti. Özdoğan şöyle konuştu; “Gerek bugüne kadar gerekse bundan sonra ki süreçte gösterecekleri hassasiyet için ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Veriler gayet güzel, kurallara uyuluyor ve 100 binlik dilimde güzel sonuçlar var. Aşılama oranında çok ciddi bir noktadayız. Bu noktada vatandaşımıza teşekkür etmek istiyorum. Sırası gelen vatandaşlarımızdan istirhamımız aşılarını olsunlar.”

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin birinci maddesi mülkiyeti Hacılar Belediyesi’ne ait 4608 ada, 3 no’lu parselin beş yıl süre ile kiraya verilmesi hususu görüşülerek encümene havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin ikinci maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02.06.2021-912 sayılı müzekkeresinde belirtilen Yediağaç Mahallesi 3570 ada 2 ile 4 no’lu parsellerin satışının görüşülerek encümene yetki verilmesi oy birliği kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.06.2021-1673 sayılı plan değişikliği talebinin imar komisyonunda görüşülmesi için komisyona havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Meclis toplantısının sonunda alınan kararların Hacılar ve Kayseri için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …