Belediyelerden haberler (18.06.2021)

DEVELİ BELEDİYESİ VOLEYBOL TAKIMINDAN VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN’A ZİYARET

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 2020-2021 Voleybol 2. Lig sezonunda başarı göstererek 1. Lige yükselen Develi Belediyespor Voleybol Takımı yöneticisi Ali Orhan, yardımcı antrenörü Ömer Özkan, ve takım oyuncuları Sami Soysal ve Mehmet Susam ile birlikte Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ettiler.

Develi Belediyesi voleybol takımına tebriklerini ileten Vali Günaydın’a güzel temennilerinden teşekkürlerini iletip isminin yazılı olduğu forma hediye eden Cabbar Başkan “Develimizin spor tarihinde önemli bir yeri olan 1. Lige çıkma başarımızı sürdürmek ve daha güzel başarıları Develimize yaşatmak için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi. Develi Belediyespor’un 1. Lige yükselme başarısından dolayı Cabbar Başkana, takım yönetimi ve sporculara tebriklerini ileten ve şampiyonluk kupasını kaldıran Kayseri Valisi Şehmus Günaydın “Develimizin bu güzel başarısından dolayı gurur duyduk. 1. Ligde Kayserimizi temsil edecek Develi Belediyespor takımımıza başarılarının devamını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

KAYSERİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ’NDEN BAŞKAN ÖZTÜRK’E TEŞEKKÜR

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkanlık makamından gerçekleşen ziyarete Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Yahyalı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serhat Tarlacı ve ARMADA Kayak ve Snowboard Kulübü Başkanı Abdullah Necat Türkmenoğlu katıldılar.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esat Öztürk; “ İlçemizde sportif alanda çok güzel işler yapıldı. Yerköyspor Kulübü genç yetenekleri Türk Futboluna kazandırmak için Futbol Akademisi kurdu. ARMADA Kayak ve Snowboard Kulübü genç kayakçılar yetiştirmek için eğitimlere başladı. Raftingi ilçemizde sevdirmek ve sporcu yetiştirmek için belediyemiz güzel çalışmalar yaptı. Belediye olarak yapılan bu çalışmalara biz her zaman destekliyoruz. Ayrıca ilçemizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Yahyalıspor’a ve Amatör ligde temsil eden Yerköyspor’a da ayni ve nakdi yardımlar yapıyoruz. Ayrıca sporcularımızı seyahatlerinde rahat ettirmek için hayırsever desteğiyle bir otobüsü ilçemize kazandırdık. Hayırsever iş adamlarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum. Gençlerimiz bizim için çok önemli. Onlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Çocuklarımızı kötülüklerden korumamız lazım. Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün destekleriyle onları kötülüklerden koruyacağız.” Diye konuştu.

Spora ve sporcuya verdiği destekten dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e teşekkür eden Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ da konuşmasında; “ Biz, Gençlik ve Spor ailesi olarak başkanımızın spora ve sporcuya verdiği desteği çok önemsiyoruz. Pandemi ile birlikte sporun ve hareketliliğin öne çıktığı bu dönemde ilçede spora büyük destek veren kaymakamımıza ve belediye başkanımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Yahyalı’da önemli adımlar atılıyor. Yerköyspor ’un akademik anlamda çalışmaları, ARMADA Spor kulübünün Kayak ve Snowboard ’da altyapı çalışmaları yürütmesi bizleri sevindiriyor. Ayrıca İlçe Spor Müdürlüğümüzün yaz spor okullarından birçok branşta eğitimler veriyor. Spor kültürünü Yahyalı’da görmemiz bizim desteklerimizi artırmamıza yardımcı oluyor. Yahyalı’da önemli bir altyapı çalışması ve spor kültürü var. Bizde bunu ilçe müdürlüğümüz ile birlikte tabana daha da yayarak, branş çeşitliliğini artırarak yürüteceğiz. Bugün kaymakamımız ve belediye başkanımızın yaptığı çalışmalara katkı sağlamak için buradayız. Bu gördüğümüz tablo bizleri gerçekten memnun etti. Bizi daha da enerjik kıldı.” Diye konuştu.

Ziyaretin ardından Yahyalı Şehir Stadına geçilerek Yerköyspor Futbol Akademisi’nde eğitim alan genç yeteneklerle bir araya gelindi. Ardından Yerköyspor Futbol Akademisi antrenmanı izlendi. Antrenmanı izleyenler arasında Kayserispor forması giyen Yahyalılı futbolcu İlhan Parlak’ta yer aldı.

ÖĞRENCİLER SINAVA TALAS’IN KÜTÜPHANELERİNDE HAZIRLANIYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından ilçeye kazandırılan kütüphaneler, öğrencilerin vazgeçilmez adreslerinden olmaya devam ediyor. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başta olmak üzere sınava hazırlanan öğrenciler, hazırlıklarını kütüphanede yapıyor.

Talas Belediyesi’ne ait 7/24 Kütüphane ve Altıntepe Semt Kütüphanesi öğrencilerin sınava hazırlık döneminde en büyük yardımcısı konumunda. Yoğun bir şekilde kullanılan kütüphaneler, sınava hazırlanan öğrenciler tarafından da tam not aldı.

Kütüphanede ders çalışan öğrenciler kendilerine çok yararlı bir ortam sağlandığını dile getirdi. Hizmetten duydukları memnuniyeti ifade eden öğrenciler Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

KÜTÜPHANELERE ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT

Sınav sürecinde kütüphanelerin kendileri için çok iyi bir adres olduğunu söyleyen bir öğrenci ferah bir mekana sahip olan Altıntepe Semt Kütüphanesi’nin mahallelerinde hizmete açılmasından mutlu olduğunu ifade etti.

Sınava hazırlık sürecinin kütüphanede yürüten bir diğer öğrenci de her türlü imkanın sunulduğu kütüphaneleri kendilerine kazandıran Talas Belediyesi’ne teşekkür etti. Bir dönem boyunca 7/24 Kütüphane’de sınavlarına çalıştığını ifade eden bir öğrenci de kütüphane çalışanlarının kendilerine son derece ilgili davrandıklarına dikkat çekti. Talas’ta böyle bir kütüphane hizmetinin çok gerekli ve yerinde olduğunu ifade eden bir öğrenci de Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

YABANCI EĞİTMENLERDEN MELİKGAZİ’YE ZİYARET

Erciyes Koleji’nin de dahil olduğu Erasmus Sense projesi kapsamında Litvanya, Polonya ve Romanya’dan gelen eğitmenler Kayseri ziyaretleri kapsamında Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu ziyaret ettiler.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu,  “Erciyes Kolejinin dahil olduğu bir proje için Litvanya, Polonya ve Romanya’dan Kayserimize gelen konuklarımız 5 gündür çeşitli etkinliklerle şehrimizdeler. Ziyarette, ülkeler arasında yürütülen eğitim projelerinin önemine değindik. Eğitim projeleri aynı zamanda toplumların birbirini tanıması açısından önemlidir.  Sense projesi ve Türkiye hakkındaki görüşlerini paylaşan misafirlerimiz memnuniyetlerini de dile getirdiler.  Barış ve huzur içinde yaşayabilmemiz için birbirimizden öğrenmemiz gereken şeyler olduğuna inanıyorum. Bence bu şekildeki projelerle kültürler arası dayanışma da ortaya çıkıyor. Kentimizdeki bu güzel ortam tüm dünyaya örnek teşkil oluşturmaktadır. Bu vesile ile projede emeği geçenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. ” dedi.

MELİKGAZİ’DEN KIZILAY’IN YARDIM KERMESİNE DESTEK

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türk Kızılayı Kocasinan, Melikgazi ve Talas Şubeleri Kadın Kolları tarafından düzenlenen, “Kızılay Kadınları Filistinli Yetimlere Sahip Çıkıyor” temalı yardım kermesine katıldı.

Ali Dağı Yamaç Paraşüt Pistinde düzenlenen kermese Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan da katıldı.

700 kişilik yemek ve içecek desteği ile kermese katkıda bulunduklarını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Filistinli evlatlarımız yararına Türk Kızılayı Kocasinan, Melikgazi ve Talas Şubeleri Kadın Kolları bu güzel kermesi düzenledi. Hazırlamış olduğu yiyecekleri satışa sunuyor. Bizde Melikgazi Belediyesi olarak kermese 700 kişilik yemek ve su ile destek olduk. Kızılay Türkiye’nin değil dünyanın en önemli yardım kuruluşlarından biri. Soysal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında yardım için olan tüm çalışmalara elimizden geldiğince destek oluyoruz. Kermesten elde edilen gelirler ise Filistin’deki yetimler için kullanacak. Filistin’de saldırılar sonrası birçok çocuk yetim ve öksüz kaldı. Bu anlamlı yardım kampanyası için kermese katılarak destek olan vatandaşlarımıza, Türk Kızılayı yöneticilerimize ve yönetim kurulu üyelerine, gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum. 17 ve 19 Haziran’da açık olan bu yardım kermesine destek olmak isteyen vatandaşlarımızı bekliyoruz.” dedi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU ÖZ SAĞLIK-İŞ SENDİKASI GENEL KURULUNA KATILDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Öz Sağlık-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı 1. Olağan Genel Kurulu toplantısına katıldı.

Pandemi döneminde özellikle sağlıkçıların etkin rol aldıklarını ve Melikgazi Belediyesi olarak sağlıkçılara her zaman destek olduklarını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Genel  başkanımız sağlık konusunda detaylı bilgiler verdi. Bende detaylı bilgi sahibi oldum. Sağlık konusunda hem Talas’taki başkanlığımız döneminde hem de şuan Melikgazi’mizde aile sağlık merkezleri konusunda çalışmalarımız ve hizmetlerimiz oldu. Şuanda yapacağımız birçok sağlık tesisimiz var. 2 Temmuz’da hayırseverimiz ve belediyemiz ile yaptığımız bir sağlık tesisimizi hizmete açıyoruz. Şuanda devam eden 5 tane aile sağlık merkezi inşaatımız var. Görev süremiz dolana kadar tüm aile sağlık merkezi ihtiyaçlarını karşılamak istiyorum. Pandemi döneminde İl Sağlık Müdürlüğümüze destek verdik. Birçok hasta yatağı ve sağlık kabinleri hizmeti verdik. Türkiye’de sağlık hizmetlerinin son 20 yılda nereden nereye geldiğini çok iyi bilenlerdenim. Özellikle sağlık turizminin artmış olması, sağlık hizmetlerimizin kalitesinin ne kadar arttığının göstergesi. Tüm sağlık çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ederim. Pandemi döneminde hayatını kaybetmiş tüm sağlık çalışanlarımıza Rabbimden rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun.” dedi.

200 bin üyeyi temsil eden, Kayseri’de 2.500 üyesi olan Öz Sağlık-İş’in ilk genel kurulunun hayırlı olmasını dileyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Bizler belediyeler olarak HAK-İŞ ve bağlı tüm sendikalarına elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Hepimizi ülkemize en iyi şekilde hizmet edenlerden eylesin.” diye konuştu.

TALAS BELEDİYESİ’NİN ASKER ÇANTASINA YOĞUN TALEP

Talas Belediyesi’nin vatani görevlerini yerine getirmek üzere askere gidecek Talaslı gençlere hediye ettiği asker çantasında yoğun talep yaşanıyor.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın tarafından başlatılan uygulamayla ilçe sınırları içerisinde ikamet eden Mehmetçiklerin, kışlada ihtiyaç duyabilecekleri temel askeri malzemelerin yer aldığı çantaya başvurular hızla sürüyor.

Bir hafta önce başlayan uygulamayla 50 Mehmetçik, asker çantalarını alarak kışlaların yoluna koyuldu.

Çantanın içinde başta Türk bayrağı olmak üzere tıraş takımı çantası, tıraş köpüğü, tırnak makası, askılı boyun cüzdanı, iğne-iplik dikiş seti, sırt çantası, haki renk iç çamaşır takımı, çamaşır yıkama filesi, kirli çamaşır torbası, temiz çamaşır torbası, çorap, ayakkabı boyası, not defteri ve tükenmez kalem bulunuyor.

“TALAS BELEDİYESİ DESTEĞİNDEN ÇOK MUTLU OLDUM”

Uygulamadan haberdar olup asker çantasını alan 27 yaşındaki Ahmet Alemdar Ayvaz, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür ederek, “Talas’ta ikamet ediyorum. 19 Haziran’da askere gideceğim inşallah. Talas Belediyesi’ne geldim, asker çantamı aldım. Belediye başkanımıza ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ederim. Devletimizin desteğini her zaman hissediyoruz. Burada Talas Belediyemizin de desteklerini hissettiğimiz için çok mutlu oldum. Çok teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Sevk (sülüs) belgesi ile Talas Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğüne müracaat eden asker adayları, çantalarını teslim alabilecek.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, EN YÜKSEK KAPASİTEYE SAHİP ASFALT PLENTİNİ İNCELEDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çevre dostu özelliği ile 200 bin metrekare alana sahip Kayseri’nin en büyük asfalt şantiyesinde incelemelerde bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, dünya standartlarına uygun, çevreye duyarlı ve yüzde yüz yerli üretim olan ‘Asfalt Plenti’ ile saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, daha ekonomik ve daha kaliteli üretim imkanı sunduklarını vurguladı.

Asfalt plentine kendi asfalt malzemesini üretmesi için Agrega Üretim Tesisi kurduklarını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’da her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti hedeflediklerini belirterek, “Kocasinan’ımızın ihtiyaçlarına dönük yatırımlar yapıyoruz.” dedi. Kocasinan Belediyesi’nin yapılan yatırımlarla ‘Kendi kendine yetebilen’ tesisleriyle dikkat çektiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Fen İşleri Müdürlüğü’müzün yeni atölyesi olan asfalt şantiyesinde kendi asfaltımızı kendimiz üretiyoruz. Kocasinan bölgesinde yol yenileme çalışmaları veya yeni yapılan yollarda dünya standartlarında ürettiğimiz kendi asfaltımızı kullanıyoruz. Çevreci ve modern donanımlara sahip tesisimiz, yüksek kapasiteyle çalışarak, Kocasinan’ımızın her bir bölgesinde ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz, gerek mevcut yolların yenilenmesi gerek yeni açılan yollarla Kocasinan’ımızı güzelleştirme noktasında gece-gündüz demeden sahada çalışıyorlar. Yaptığımız hizmetler neticesinde ilçemiz daha modern bir görünüme ve daha sağlıklı bir alt yapıya kavuşuyor. Bu noktada gayretli ve özverili bir şekilde çalışan personele teşekkür ediyorum. Kazasız, belasız sağlıkla iyi günlerde vatandaşlarımıza hizmet üretmeye devam ediyoruz.”

Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle hedeflerinin Kocasinan’ın her bir köşesinin yollarını altyapısıyla birlikte yenileyip, asfalt sermek olduğunu sözlerine ekledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …