Belediyelerden haberler (15.09.2020)

ULUSLARARASI GRAND PRİX VELO ERCİYES BİSİKLET TURNUVASI TAMAMLANDI

 İlk etabı 3-4 Eylül, ikinci etabı da 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılan Uluslararası Grand Prix Velo Erciyes bisiklet yarışı bugün tamamlandı.

Onlarca farklı ülkenin milli takımından katılan sporcuların pedal çevirdiği yarışmanın bugünkü son etabı saat 9.30’da Elite Kadınlar kategorisinde yarışan sporcuların Seyrani Kampüsünden start almasıyla başlandı. İlçe kaymakamlığı önünde sona eren parkurun sonunda Rusya Milli Takımından Tamara Dronova birinci, Ukrayna Milli Takımından Volerya Konenko ikinci, Rusya Milli Takımından Elizoveta Oskurova üçüncü oldu. En genç sporcu ödülünü ise Iulia Galımullina aldı.

Saat 14.00’da yine Seyrani Kampüsünden start alan Elite Erkekler kategorisinde yarışan sporcular da 132 km’lik parkuru İlçe Kaymakamlığı önünde tamamladılar. Elite Erkekler kategorisinde ise birinci Ukrayna Milli Takımından Mykyaylo Konanenko, ikinci yine Ukrayna Milli Takımından Vitaly Buts, üçüncü ise Ssoıs Miogee Cycling Team’den Fabricio Ferrari Barcelo oldu. Elite Erkekler kategorisinin en genç sporcusu unvanını ise Rusya Milli Takımından Sergey Rostovtsev aldı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Adem, Demir, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet güçlü ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici verdi. Develi’nin doğa sporlarında özellikle de bisiklet sporunda önemli bir konum elde ettiğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “İlçemizi uluslararası arenada temsil etme fırsatı bulduğumuz bu turnuvada emeği geçen bütün paydaş kurumlara teşekkür ediyorum. Bisiklet sporunun ilçemizde daha da sevilmesine vesile olacağını umduğum bu yarışmada ter döken bütün sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Develimizde özellikle gençlerimize sporun her türlüsünü sevdirmek adına desteklerimiz devam edecektir” açıklamalarında bulundu.

Başkan Büyükkılıç Ahilik Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında Ahilik Teşkilatı ile Bacıyan-ı Rum Teşkilatı’nın önemine işaret etti.

“AHİLİK VE KAYSERİ AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ahilik Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında “Ahilik ve Kayseri ayrı düşünülemez” vurgusu yaparak, “Ahi Evran, Ahilik Teşkilatı’nı bu topraklarda var ederken, Kayserili eşi Fatma Bacı’nın da ‘Bacıyan-ı Rum’ teşkilatını şehrimizde hayata geçirmesi Kayseri’nin önemini kat be kat artırıyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükkılıç, yayımladığı mesajında, “Türk Milleti iyi günde kötü günde omuz omuza olabilme ruhuna sahip aziz bir millettir. Bunun en güzel örneği de ticaret alanında esnaf ve sanatkârımıza olduğu kadar sosyal ve kültürel alanda da tüm halkımıza yol gösterici olan Ahilik Teşkilatıdır” dedi.

Ahilik Teşkilatı ile Anadolu Kadınlar Birliği anlamına gelen Bacıyan-ı Rum Teşkilatı’nın bu topraklarda doğup büyüdüğünü, Ahiliğin kurucusu Ahi Evran’ı Veli ile Kayserili eşi Fatma Bacı’nın bu toprakların güzelliğini harmanlayarak tüm dünyaca örnek alınacak bir teşkilatı kurduklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, mesajında şu görüşlere yer verdi:

13. yüzyılda Ahi Evran tarafından Anadolu’da kurulan Ahilik Teşkilatı, halkın sanat ve meslek alanında yetişmelerini sağlayan, onları ahlaki yönden geliştiren, çalışma yaşamını iyi insan meziyetlerini esas alarak düzenleyen bir örgütlenmedir. Erzurum’dan Kayseri’ye gelen Ahi Evran sosyo-ekonomik anlamda oluşturduğu ilkeler ile Kayseri’de kurup olgunlaştırdığı Ahilik teşkilatını, Tüm Anadolu’ya yaymıştır. Sadece Ahi Evran değil, aynı zamanda kadınların da çalışma hayatında yer almasını sağlayan, ticareti, girişimciliği öğreten, Ahi Evran’ın hanımı Kayserili Fatma Bacı da “Bacıyan-ı Rum” adıyla kadınlar arasında Ahilik prensibinin yayılması konusunda çok önemli ilke ve prensiplerin Kayseri’den başlayarak tüm Anadolu’ya yayılmasına zemin hazırlamıştır. Esnaf ve sanatkârlar toplumumuzun mihenk taşlarıdır. Toplumu ayakta tutma, diri tutma açısından en az “Aile” kurumumuz kadar önemlidir esnaf teşkilatlarımız. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal olarak sıkıntı çektiği her an esnaf teşkilatlarımız bir dayanışma içerisinde bizim yükümüzü alıp, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine tutunur. Esnaf teşkilatları aynı zamanda bir aile anlayışı içerisinde çalışır. Birbirlerini rakip değil, birbirini yoldaş olarak görür, gönül gönüle insanlara hizmet ederler. Bizler bu teşkilatları ne kadar sağlam tutar ve gelecek nesillere aktarabilirsek geleceğe de daha emin adımlarla ilerleyebiliriz.  Anadolu’nun yurt olmasında en önemli kesimlerin başında da Ahiler geliyor. Tüccarlıklarıyla, zanaatkârlıklarıyla ve dürüstlükleri ile yaptıkları çalışmalar bu toprakları vatan yapmıştır. Allah hepsinden razı olsun.”

Başkan Büyükkılıç, mesajının sonunda, “Biz biliyoruz ki, nasıl yüzyıllar öncesinde kurulan Ahilik kültürü bizlere bugün rehberlik ediyorsa, bizim de bugün şehrimiz için yaptığımız hizmetler de gelecekte rehber olacaktır. ‘Elini, sofranı, kapını açık; gözünü, dilini, belini bağlı tut.’ diyen gönül adamı Ahi Evran-ı Veli’yi, Fatma Bacıyı ve ahirete irhital eden tüm ahilerimizi rahmetle anıyor, tüm esnaflarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

CADDE VE SOKAKLARDA AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında tüm dünyada kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Kayseri’de de etkinlikler düzenleneceğini belirterek, “İnsanın hem bedenen hem de zihnen gelişmesini sağlayan sporu, hayatının bir parçası haline getirmek çok güzel” dedi.

Avrupa Hareketlilik Haftası’nda sürekli etkinlik yapan ve yıl boyunca hareketliliği oldukça önemseyen Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde faaliyet gösteren Spor A.Ş.’nin bu sene de 16-22 Eylül tarihleri arasında “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında bisiklet etkinliği düzenlediğini kaydetti.

Kayseri halkını sağlıklı yaşam sürmesi için bu tarz etkinlikleri önemsediklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’de bisiklet ile ilgili çalışmalarımızın takdir toplaması bizleri sevindiriyor. Şunu söylemeliyim ki; mevcut ve açmaya devam edeceğimiz bisiklet yolları ile ilgili detaylı çalışmaları yapmaktayız. Avrupa Hareketlilik Haftası için Spor A.Ş.’miz düzenlediği etkinlik programımız 16 Eylül’de başlıyor. Sabah 07.30’daki etkinliğimiz Tuna Parkı’ndan başlayacak ve Büyükşehir Belediyesi önünde son bulacak. Daha sonraki günler sırasıyla, Sümer Spor Tesisi, Kayseri Park Önü, Talas Paraşüt alanından başlayan bisiklet turları devam edecek. 19 Eylül Cumartesi günü ise Hacılar da yürüyüş etkinliği olacak. Etkinlikler 20 Eylül’de Kayseri Valilik Önünde paten gösterisiyle devam edecek. Etkinlik, Kayseri’nin eşsiz değeri Koramaz Vadisi’ndeki Bisiklet Turuyla sona erecek. Katılımcılara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum. Etkinlik süresince amacımız caddelerde vatandaşlarımızın bisikletli insanları görmesi ve vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmesi” diye konuştu.

GAZİ-ÖKSÜT ÇEVREYOLU ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

            Develi Belediyesinin Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüttüğü Gazi-Öksüt Mahallesi arasındaki çevre yolu çalışmaları bugün itibariyle sathi kaplaması yapılarak tamamlandı.

                Gazi ve Öksüt Mahalleleri için büyük önem arz eden çevre yolu çalışmalarında yolun dolgusu ve tesviyesinin tamamlanmasının ardından dün astarı atılan yolun bugün sathi kaplaması yapıldı. Toplamda 3km’lik bir alanda yapılan çalışmanın tamamlanmasından ve verilen bir sözü daha yerine getirmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılç’a çok teşekkür ediyor, tamamlanan yol çalışmasının hayırlı olmasını ve güle güle kullanılmasını diliyorum” dedi.

Yahyalı Belediyesi, engelli Ateş’e akülü araç hediye etti

 Yahyalı Belediyesi, ilçede yaşayan engelli Bülent Ateş’e akülü araç hediye etti.

Yahyalı Belediyesi, 100.Yıl Mahallesinde ikamet eden engelli Bülent Ateş’e akülü araç aldı. Akülü aracı teslim etmek için engelli Ateş’in evini ziyaret eden Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Ateş’in sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi aldı. Hediyesi ile Ateş’in yüzünü güldüren Başkan Öztürk, ‘’Yunus Emre ne güzel söylemiş; Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.Gerçekten duygulanmamak elde değil.Bugün Bülent Ateş kardeşime akülü araç getirme mutluluğunu yaşatan rabbime öncelikle ben şükrediyorum.Bundan kısa bir süre öncede Bülent kardeşimizin ailesi bana ulaşarak hasta yatağı talebinde bulundular.O güzelliğide şükür imza atmıştık.Bugün de bu güzellik için engelli kardeşimizin evindeyiz.Belediye olarak hayırsever insanlarımızın o hayrını ihtiyacı olan insanlara ulaştırmak kadar güzel bir duygu yok.Gerçekten Cumhurbaşkanımızın söylediği çok güzel bir söz var; gönül belediyeciliği, gönül belediyeciliği…Yollar yapıyorsunuz, asfalt döküyorsunuz,park bahçeleri hizmete açıyorsunuz ama insanların gönlüne girmek kadar güzel hiçbir şey yoktur.Pandemi dolayısıyla engelli kardeşimizi ziyaret edemedik.Kıymetli ailesi ile evlerinin bahçesinde, aracımızı teslim etmek için sosyal mesafeye,temizlik ve maske kuralına uyarak bir araya geldik.Tüm hastalarımızada rabbimden acil şifalar dilerim.’’ diye konuştu.

Bülent Ateş’in eşi, Başkan Öztürk’e engelli vatandaşlara yaptıkları hizmetlerden ve kendileri için kolaylık sağlayacak hediyelerinden dolayı teşekkür etti.

MELİKGAZİ BELEDİYESİN DE İMAR İŞLEMLERİ ARTIK WHATSAPP” da

Melikgazi Belediyesi, ilçedeki taleplerin daha hızlı çözülmesi amacıyla oluşturduğu “WHATSAPP” hattı bundan böyle imar işlerinde de hizmet verecek

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, vatandaşların Melikgazi Belediyesi’nin “0530 253 91 91” numaralı WHATSAPP hattı üzerinden bir çok belediye çalışmasına katkı sağladıkları gibi bundan böyle İMAR İŞLERİNİ DE buradan takip edebileceklerini söyledi.

Covid 19 sürecinde tüm imar işlerini 0530 253 91 91 WHATSAPP iletişim hattını kullanarak belediyeye gelmeden iş ve işlemlerini takip edebileceklerini ifade eden

Başkan Dr. Palancıoğlu, ” Vatandaşlarımız artık 0530 253 91 91 numaralı WhatsApp hattımızdan hızlı bir şekilde bize ulaşarak, İMAR PLAN TADİLATI, İMAR ÇAPI, İMAR UYGULAMASI, KAMULAŞTIRMA iş ve işlemlerini belediye gelmeden evlerinden, işyerlerinden, köylerinden, tatil beldelerinden yani dünyanın herhangi bir yerinden halledebileceklerdir”

Başkan Dr. Palancıoğlu, amaçlarının vatandaşların evden çıkmadan ve kalabalık yerlerde olmadan kamu hizmetini internet üzerinden alabilmeleri sağlamak olduğunu sözlerine ekledi.

Sahabiye Mahallesi’ndeki metruk yapılar Başkan Büyükkılıç’ın talimatıyla yıkıldı

BAŞKAN TALİMAT VERDİ, BÜYÜKŞEHİR TEMİZLEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi alanı içerisinde kalan metruk binaların temizlenmesi yönündeki talimatının ardından Büyükşehir ekipleri bölgeyi temizledi. Kimi zaman güvenlik açısından da risk oluşturan yapıların yıkılmasıyla kent estetiğini de bozan durum ortadan kaldırılmış oldu.

Büyükşehir Belediyesi tarihinin en prestijli projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sağlıklı, huzurlu ve güvenli yaşam alanları oluşturma noktasında önemli çalışmalar yapılıyor. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Büyükkılıç, Sahabiye’deki metruk binaların oluşturduğu sıkıntıya da duyarsız kalmayarak, bölgenin temizlenmesi talimatı verdi. Başkan Büyükkılıç’ın talimatıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, yürürlükteki yasa ve yönetmelikler kapsamında Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile de gerekli koordinasyonu sağlayarak yıkım işlemlerini gerçekleştirdi.

Metruk binalırın yıkımı sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına zabıta ve itfaiye ekipleri çevre güvenliğini sağladı.

Yıkım işlemlerini memnuniyetle takip eden bölge sakinleri ise kimi zaman can ve mal güvenliği açısından risk oluşturan binaların yıkımını sağladığı için Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

TALAS’TA YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NE İLK HARÇ KONDU

Mülkiyeti Talas Belediyesi’ne ait arsa üzerinde Hayırsever Osman Akgöz tarafından yaptırılacak olan Osman-Neyire Akgöz Aile Sağlığı Merkezi’ne ilk harç kondu.

Talas Mevlana Mahalle’sinde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin temel atma programına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Talas İlçe Sağlık Müdürü Erdal Yüce ve Hayırsever Osman Akgöz katıldı.

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, pandemi sürecinde sağlıkla ilgili bir binanın temelinin atılıyor olmasının anlamlı ve önemli olduğuna vurgu yaparak, “Talas’ımızın gelişmesi ve daha da güzelleşmesi bizim için çok önem arz ediyor. Bir doktor olarak bu süreçte bizim için en önemli konunun sağlık merkezleri olduğunun bilinci içerisindeyiz. Hayrını böyle bir alanda değerlendirmek isteyen değerli büyüğümüze ve kıymetli ailesine teşekkür ediyorum. Talas’ımıza ve Kayseri’mize yakışır bir merkez olacağına inanıyorum, inşallah açılışını büyük bir coşkuyla yaparız. Bu güzel hayrın Allah tarafından kabulünü temenni diyoruz” dedi.

“16 BİN KİŞİYE HİTAP EDECEK”

Daha sonra söz alan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezinin 800 metrekare kapalı alana sahip ve yaklaşık 16 bin kişiye hitap eden bir merkez olacağını açıkladı. Son teknolojik cihazlarla hizmet verileceğinin altını çizen Başkan Yalçın şunları söyledi: “Osman amcamızın ve eşi hanımefendi aile sağlığı merkezi yaptırmak üzere bize müracaat ettiklerinde biz de mülkiyeti belediyemize ait bu arsayı gösterdik. Çok memnun olduk devlet millet iş birliğinden. Bu merkez yaklaşık 16 bin kişiye hitap edecek. Burada 2 katlı, toplam 800 metrekare kapalı alanı olan bir bina olacak. İçerisinde sekreteryasıyla beraber 5 aile hekimi yer alabilecek. Tıbbi müdahale odası, laboratuvar, toplantı odası, gebe takip odası, arşiv ve mutfağı da bulunan son teknoloji cihazlarla donatılmış bir aile sağlığı merkezi olacak. Allah hayırlarını kabul etsin.”

HAYIRSEVERE VE BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de Talas’ta ihtiyaç olan bir bölgede yeni bir Aile Sağlığı Merkezi’nin kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek Hayırsever Osman Akgöz ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti.

“KAZASIZ BELASIT TAMAMLANSIN”

Sağlık merkezinin temelinin atılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hayırsever Osman Akgöz de, araziyi tahsis eden Başkan Yalçın’a teşekkür etti ve en kısa zamanda kazasız belasız tamamlanması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından dualar edilerek temele ilk harç kondu.

Başkan Büyükkılıç, Talas’ta hayırsever tarafından yaptırılacak sağlık ocağının temel atma törenine katıldı.

“KAYSERİMİZ HAYIRSEVERLİĞİ İLE ÖRNEK OLUYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Talas Mevlana Mahallesi’nde hayırsever Osman Akgöz tarafından yaptırılacak Osman-Nehire Akgöz Sağlık Ocağı’nın temel atma törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, eğitim, turizm ve spor alanlarında adeta marka bir şehir haline gelen Kayseri’nin hayırseverlik konusunda da örnek bir şehir olduğunu dile getirdi.

Talas Mevlana Mahallesi’ne yaptırılacak Osman-Nehire Akgöz Sağlık Ocağı’nın temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra hayırsever Osman Akgöz, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli ile davetliler katıldı.

Başkan Büyükkılıç, temel atma töreninde, Kayseri’nin en çok hayırseverleriyle anıldığını belirterek, Kayseri’yi daha iyi noktalara taşıma konusunda birlik ve beraberliğin önemine işaret etti.

Başkan Büyükkılıç, “Hayırsever dostlarımızla her gün yeni bir işe imza atıyoruz. Cenabı Allah’a şükürler olsun. Kayserimizde gerek sağlık alanında, gerek kamu binalarında, hayırseverlerimiz tarafından yapılıyor. Teşekkürlerimi sunuyorum. Talas’a yakışan güzel ortam. Talasımız gelişiyor ve güzelleşiyor. Kayserimizin hemen yanı başında adeta üniversite öğrencilerinin yoğun olarak bulunduğu gelişen ve güzelleşen bölgede, ister istemez sağlık hizmetleri de çok önem arz ediyor. Doktor olarak bu süreçte en önemli alanın sağlık merkezinin bilinci içerisinde böyle bir alanda hayrını değerlendirmek isteyen değerli büyüğümüze ve kıymetli ailesine teşekkür ediyoruz. Kayserimiz hayırseverliğiyle örnek bir şehir oldu ” dedi.

Kayseri’nin önem arz eden stratejik bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Kayserimiz, endüstri merkezi, cazibe merkezi. Büyükşehirlerin imkanları ve konforları olan ama Büyükşehirlerin sıkıntısını en az yaşatan bir şehir. Göz bebeğimiz gibi korumamız gereken şehre hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Bunun yolu birbirimizi sevmek, birbirimize sahip çıkmak” diye konuştu.

Törende konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli de Osman-Nehire Akgöz Sağlık Ocağı’nın Kayseri’ye hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

KOCASİNAN, DEZENFEKTE EDİLMEDİK YER BIRAKMIYOR

Kocasinan Belediyesi, 2016 yılında başlattığı hijyen ve dezenfekte çalışmalarını hızla yayılım gösteren virüslerden kaynaklı enfeksiyonlara karşı daha yaygın hale getirdi. Önlem amaçlı dezenfekte ve hijyen temizliğinin sıklığını artıran Kocasinan Belediyesi, okullardan camilere kadar ilçenin en işlek ve kullanımı yüksek alanlarında etkin bir çalışma yürütüyor. ‘Temizlik imandandır’ anlayışıyla profesyonel bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların sağlığını ilgilendiren konularda daha titiz davrandıklarını söyledi.

Halk sağlığını ön planda tutan bir anlayıştan hareketle ‘Sağlığınız Bizim İçin Önemli’ sloganıyla bu alanda projeler ve yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Daha sağlıklı bir toplum için gösterdiğimiz titizliği ve gayreti artırarak sürdürüyoruz. Bu kapsamda periyodik olarak yaptığımız dezenfekte ve hijyen temizliğinin sıklığını artırarak, etkin bir şekilde çalışmalar yürütüyoruz. İlçe merkezi başta olmak üzere Kocasinan’ın dört bir yanında hummalı bir şekilde hijyen ve temizlik seferberliğimiz sürüyor. Uzman personel ve donanımlı araçlarla yapılan çalışmalar sayesinde ilçemiz sakinlerine daha sağlıklı ve daha temiz bir ortam sunuyoruz. Daha sağlıklı nesiller için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlçe genelinde rutin temizlik hizmetlerinin yanı sıra etkin bir şekilde hijyen temizliği yapan ekipler, özellikle enfeksiyonların yayılımını önlemek için özel etken maddeler barındıran sıvılarla bakteri ve virüslere karşı dezenfekte çalışması yürütüyor.

“Melikgazi’ de 58 rakamın kerameti” Başkan Dr. Palancıoğlu; “58 park diye başladık, 82’e ulaştık”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak 2020 yılını ağaçlandırma yılı ilan ettiklerini 58 park ile bu yılı Melikgazi’nin parklar şehri haline getireceklerini söyledi.

Melikgazi ilçe sınırları içerisinde büyük ölçekli ve çok amaçlı olmak üzere 638 park bulunduğunu her mahalleye 11 park düştüğünü hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, şimdi de bu yıl her mahalleye bir park yapma projesi ile yola çıktıklarını ve çok amaçlı, nitelikli parkları ilçeye kazandıracaklarını kaydetti.

58 rakamının bu yıl Melikgazi’ye yeni bir farkındalık ve misyon kazandıracağını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İlçe sınırları içerisinde yer alan parklarımızdan her yıl deforme olanları yeniliyor ve onarıyoruz. Bu yıl ayrıca her mahalleye bir park yapma projesine başladık. Parklar ve ağaçlandırmalar bizim için önemli. Çünkü biz 2020 yılını ağaçlandırma yılı ilan etmiştik. Aynı zamanda park konusunda en önemli yatırımları bu dönemde Melikgazi’mize kazandıracağız. 58 günde 58 mahalleye 58 park projemiz ile Melikgazi’ye ayrı misyon ve farkındalık oluşturacağız. Dolayısıyla yıl sonunda 58 mahallemize birer tane daha park kazandırarak Melikgazi’deki park, oyun grubu ve ağaç sayısını artıracağız. Hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Almanya Gıda Tarım müşteşarı Dr. Peter Bohlen’den KTB’ye ziyaret

Almanya Gıda Tarım Müsteşarı Dr Peter Bohlen ve  eşi Rita Bohlen Kayseri Ticaret Borsasını (KTB) …