Belediyelerden: Estetik görünüm, AB toplantısı, spor okulu ve müjde

KOCASİNAN BELEDİYESİ, ESTETİK GÖRÜNÜMLÜ PARKLARLA GÖRSEL ŞÖLEN SUNUYOR

İlçeyi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için yoğun gayret gösteren Kocasinan Belediyesi, estetik çalışmalarıyla hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de rengarenk görsellik oluşturuyor. Kocasinan’ı daha da güzelleştirmek için çalışmaların devam edeceğini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, şehrin görsel estetiğine büyük önem verdiklerini ve yapılan çalışmalarla Kayseri’ye canlılık kattıklarını söyledi.

İnsan odaklı anlayışla yenilikçi hizmetler sunduklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın yenileme çalışmalarıyla örnek teşkil ettiğini vurguladı. Yapılan yatırımlarla Kocasinan’ın hizmet standartlarını yükselttiklerine işaret eden Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehrin görsel estetiğine büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda yenilikçi belediye olarak farklı projeleri hizmete sunuyoruz. Özellikle modern aydınlatma ile ilçemizi görsel ve estetik olarak daha güzel bir hale getiriyoruz. Yenilikçi yaklaşımlar ile aydınlatmada vatandaşlarımıza alışılmışın dışında adeta görsel konfor sunuyoruz. Çevreye duyarlı tasarımı olan aydınlatma ürünlerinde enerji tasarrufu sağlıyoruz. Özellikle parklarımızın daha renkli, daha farklı, daha güzel ve daha ferah bir görünüme kavuşması için projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Özellikle parklarımız, gece görüntüsüyle görsel şölen sunmaktadır. Yeni çöp konteynerlerinden ışıklı bariyerlere kadar farklı yenilikleri ilçemize kazandırdık. İnşallah daha modern ve akıllı şehirler inşa edeceğiz. Bütün gayretimiz hemşehrilerimize daha mutlu, huzurlu olabilecekleri bir ortam hazırlamak ve daha çevreci yaklaşımlarla onlara hizmet edebilmektir.”

Başkan Çolakbayrakdar, ilçenin her mahallesini güzelleştirmek ve yenilemek için yoğun bir şekilde çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Kocasinan bölgesinde bulunan mahallelerin daha güzel görünüme kavuşması için çalışmalar yürüten Kocasinan Belediyesi, yapmış olduğu farklı park, cadde ve sokaklarda modern aydınlatma direği, dekoratif ve enerji tasarruflu ledli aydınlatma direkleri ve ışıklı bariyerlerle de dikkat çekiyor. Hizmete sunulan aydınlatma direkleri ile ışıklı bariyerlerde Kocasinan Belediyesi’nin logosu bulunması ayrı bir güzellik ve görsellik oluşturan Kocasinan Belediyesi, ayrıca yeni yaptığı farklı tasarımlı parklarla hem gece hem de gündüz görüntüsüyle adeta görsel şölen sunuyor.

BAŞKAN PALANCIOĞLU TÜRKİYE’Yİ TEMSİLEN AVRUPA BİRLİĞİ TOPLANTISINDA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Türkiye’yi temsilen çevrimiçi olarak yapılan Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi’nin toplantısına katıldı.

Toplantıda Türkiye’nin menfaatlerini koruyacak şekilde gerekli söylemlerde bulunduklarını vurgulayan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Pandemiden dolayı çevrimiçi olarak yapılan Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi’nin toplantısına Türkiye’yi temsilen katılıyoruz. Buradaki toplantılarda söz alıyoruz. Türkiye’nin menfaatlerini koruyacak şekilde gerekli söylemlerde bulunuyoruz. Tabii Avrupa Birliği genişleme süreci ile ilgili Türkiye’nin de içinde olduğu bir süreç var. Burada yerel yönetimlerin, belediyelerin rolü dijital şehirler, akıllı kentler ile ilgili. Dolayısıyla buradaki toplantıda da Türkiye’nin menfaatlerini en iyi koruyacak şekilde buraya katılıyoruz. 6 ayda bir olan toplantılar haricinde bu komite toplantıları da yaklaşık 2 ayda bir yapılıyor ve bizlerde katılıyoruz. İnşallah hayırlı sonuçlar çıkar. Türkiye Avrupa’da gerçekten ilerleyen büyüyen genişleyen bir ülke bundan sonra da Türkiye’nin rolü Avrupa’da çok daha farklı olacaktır. Biz de bu yönde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” dedi.

YAZ OKULU KURSLARINIIN STARTI VERİLDİ

Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Develi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği yaz spor okullarının açılış töreni ilçe stadında yapıldı.

Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ve Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir’in katıldığı açılış törenine çok sayıda sporcu ve veliler de katıldı. Sosyal belediyecilik anlayışlarının en önemli temalarından birinin çocuklar olduğunu söyleyen Cabbar Başkan “Çocuklarımızın tatil günlerinde sporla iç içe olmasını sağlamak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve boş zamanlarını değerlendirmeleri için hayata geçen yaz spor okulları projemize ilginin her geçen yıl artması bizleri son derece memnun ediyor” dedi. Ailelerin teşvik edici yaklaşımları ve desteklerinin son derecede önemli olduğunu belirten Kaymakam Duru “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yapılan projelerimizin meyvesini her geçen sene artarak almaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın spora ilgisini artırmak için gayretlerimiz katlanarak devam edecek. Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Çocukların tatile girdiği yaz döneminde boş zamanlarını verimli ve etkili bir şekilde değerlendirmelerinin öneminden bahseden Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, “Yaz spor okulları çocuklarımız için önemli bir fırsat. Aileler gönül rahatlığı içerisinde çocukları bu kurslara gönderebilir. Ben inanıyorum ki geleceğin şampiyonlarının yetişmesi bu kurslar sayesinde mümkün olacaktır. Kurslarda görev yapacak eğitmenlerimiz ve sporcularımızı şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Açılış töreninden sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına düzenlenen halat çekme müsabakası yarışanlara ve izleyenlere keyif dolu anlar yaşattı. Futbol, voleybol, basketbol badminton, jimnastik, güreş, tekvando yüzme ve kadınlar için step-aerobik gibi toplam 10 farklı branşta eğitim verildiği kurslardan yaklaşık 1000 öğrenci istifade ediyor.

CABBAR BAŞKAN: “SİNDELHÖYÜKLÜ HEMŞERİLERİMİZE MÜJDE!”

Sindelhöyük Mahallemizde evleri hazine arsası üzerinde bulunan hemşerilerimizin yıllardır bekledikleri tapularına kavuşma müjdesini Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar verdi.

Evleri hazine arsası üzerinde bulunan hemşerilerimiz ada ve parseli belirterek satın almak istedikleri dilekçeyi Develi Belediyesine ve Milli Emlak Şefliğine verebileceklerini belirten Cabbar Başkan “Sindelhöyük Mahallemizin yıllardır devem eden mağduriyetlerini gidermek adına yaptığımız görüşmeler şükürler olsun ki olumlu sonuçla noktalandı. Mahalle sakinlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu mağduriyetin gidermesi adına özverili şekilde gayret gösteren AK Parti İlçe Başkanımız Osman Turan ve yönetim kuruluna da teşekkür ediyorum.” dedi.

Sindelhöyük Camikebir Mahallesi Muhtarı Erdal Aşık, Sindelhöyük Fatih Mahallesi Muhtarı Ahmet Sınırtepe ve Sindelhöyük Yenice Mahallesi Muhtarı Ahmet Farsak mahalle sakinlerine örneklik teşkil etmesi ve sürecin başladığını göstermek için ilk dilekçeleri yazarak Cabbar Başkana sundular ve mahallelerinin yıllardır beklediği sorunun giderilmesi için özverili ilgi ve alakasından dolayı Cabbar Başkana ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan’a mahalleleri adına teşekkürlerini ilettiler.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …