BAŞKAN YALÇIN ‘BİZİM SEMTİN GENÇLERİ’ İLE BULUŞTU, “ÇOK KIYMETLİ BİR HAZİNE TALAS’TA”

“ÇOK KIYMETLİ BİR HAZİNE TALAS’TA”

Talas Belediyesi Ramazan etkinliklerinde sahne alan tasavvuf müziğinin önemli sesi ve TRT sanatçısı Mehmet Kemiksiz, Talas’ın ‘Tıpkıbasım Mushaflar ve Kur’an-ı Kerim Sergisi’ne hayran kaldı. Kemiksiz, “Çok kıymetli bir hazine Talas’ta” dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından 27 Nisan 2022 tarihinde Kadir Gecesi gününde ilçeye kazandırılan ‘Tıpkıbasım Mushaflar ve Kur’an-ı Kerim Sergisi’nin son ziyaretçisi ünlü sanatçı Mehmet Kemiksiz oldu.

Sanatçı Mehmet Kemiksiz, Tablakaya Mahallesi’ndeki Yaman Dede Kültür ve Sanat Evi’nde yer alan sergiyi gezdi.

Hz. Osman’ın okurken şehit edildiği mushafın tıpkıbasımı başta olmak üzere Şeyh Hamdullah Efendi’nin II. Bayezid dönemine ait 1499’da istinsah ettiği eserin de bulunduğu sergiyi inceleyen Mehmet Kemiksiz ziyaretin sonunda görüşlerini paylaştı.

“TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU”

Mehmet Kemiksiz, “Hz. Osman mushafını görünce okumuş olduğum İslam tarihi gözümün önünden geçti. Tüylerim diken diken oldu. Hulefa-i Raşidin dönemini bize ayna tutan eser ve aynı zamanda bize bir emanet. Diğer sergilenen eserler için de çok büyük bir emek, titizlik ve bir idareci için ince ruhluluğun zirvesi olarak tarif ediyorum. Buraya bu bölüm yokken 3 yıl önce ziyaret etmiştim. Başkanım buradaki hayallerini o zaman anlatmıştı. Burada bu mushaflar olduğu sürece kimse ilişemez. Nezih bir ortamda tarihin, kültürün derinliklerinden ta 7. yüzyıldan bahsediyoruz. Bu bir köprüdür. Bu köprüyü kuranlardan Allah razı olsun. Gelecek nesil inşallah bunun kadrini kıymetini bilir. Çok kıymetli bir hazine olmuş burada.” dedi.

“MUSTAFA BAŞKAN GÖNÜLLERİ DOYURMUŞ”

Kemiksiz, belediyelerin sadece su, yol, kanalizasyon gibi hizmetler üretmenin yanında diğer hizmetler de yapması gerektiğini belirterek, “Bunlar belediyelerin işi ama bir de gönül doyurma kısmı ile alakalı yapması gereken iş var. Mustafa Yalçın başkanımız bunu çok iyi yapmış, tebrik ediyorum. Yeni dönemde de üstün başarılar diliyorum.” diye konuştu.

“Yaman Dede ile bir tanışıklığım var.” diyen Kemiksiz şunları söyledi:  “20 senedir Yaman Dede okurum, bestelerim. 14 eserim var. Burasının aynı zamanda Yaman Dede Kültür Evi olması, yakın tarihimizin bir Mevlana aşığı olması ve bunun Talas’ta Kayseri’de olması başka bir önem arz ediyor. Bunun ikisinin birden yükseltilmesi bambaşka bir güzellik haline gelmiş.”

BAŞKAN YALÇIN ‘BİZİM SEMTİN GENÇLERİ’ İLE BULUŞTU

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti Talas İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Bizim Semtin Gençleri’ programında ilçedeki gençlerle bir araya gelerek tecrübe paylaşımında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Türkiye’nin sabit arenalı tek espor merkezi olan Talas Belediyesi E-Spor Arena’da düzenlenen programa katılan Başkan Yalçın, gençlerin meşaleler eşliğindeki sevgi gösterileriyle karşılandı.

Gençlerin ilgisine kayıtsız kalmayan Başkan Yalçın, her biriyle tek tek selamlaşarak yakından ilgilendi.

AK Parti Talas İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kutay Altuntaş’ın moderatörlüğünde sohbet şeklinde devam eden programda gençler, Başkan Yalçın’a çeşitli sorular sordu, öneri ve projelerini aktardı.

Gençlik kolları üyelerinin yanı sıra mahalleli gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği programda Başkan Yalçın, öğrencilik ve iş hayatından hatıralarını anlattı.

Programla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Yalçın, “AK Parti Talas Gençlik Kollarımızın düzenlediği ‘Bizim Semtin Gençleri Buluşması’nda geleceğimizin mimarı gençlerimizle bir araya gelerek hem sohbet ettik hem de bilgi ve birikimlerimizi paylaştık. Programda emeği geçen AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Kutay Altuntaş olmak üzere sıcak karşılamaları ve gösterdikleri ilgi için tüm gençlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AFAD, MTA ve TBB İş Birliği ile Kayseri’nin Depremselliğine Katkı Sağlayacak Proje, Ulaşımda ‘Gittiğin Kadar Öde’ Projesi, Kayseri’de “Asurlu Tüccarlar Mahallesi” Projesi, Mutfak Sanatları Merkezi, Bünyan’da yol çalışması

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ULAŞIMDA ‘GİTTİĞİN KADAR ÖDE’ PROJESİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yatırım, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420