ATIL DURUMDAKİ SALON, 10 BİN KİŞİYE SPOR İMKANI VERMEYE BAŞLADI  

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Talas Gevher Nesibe Spor Salonu’nun 30 yıl aradan sonra bağımsız alanlar açılarak, yollar oluşturularak halkın, gençlerin ve çocukların istifadesine sunulması konusunda yaptığı açıklamasında,” Salonumuz, şu anda 7-8 branşta aktif bir şekilde kullanılıyor. Salon sporları, ferdi sporlar ve takım sporlarında dolu dolu kullanılması ilimizin spor tesisi yönünden bu tesis atıl durumdan kurtarılarak iyi bir şekilde kullanılmaya başlandı. Uzman antrenörlerimiz eşliğinde çok güzel bir çalışmaya dönüştürüldü. Ferdi sporlarda; Taekwondo, karate ve güreş, Takım sporlarında; Basketbol, voleybol ve saha çizgileri çizildikten sonrada hentbol branşı olmak üzere Gevher Nesibe Salonunu yoğun bir şekilde kullanacağız. Güzel bir tesis oldu. Bizleri en çok sevindiren durum ise yerleşim yeri olarak spor tesisinin salonun ihtiyaç olduğu bir alanda yıllar sonra harekete geçirilmesi. İnşallah buralardan başarılı ve yetenekli sporcular çıkaracağız. Başarılı sporcularda şehrimizi Kayserimizi hem milli takımlar düzeyinde hem de uluslararası düzeyde kendilerini ispat edecekler. Bu salonumuz yoğun bir şekilde kullanılmaya başladıktan sonra diğer tesislerin planlamasını yapabileceğiz. Bizim bu tesisi işler hale getirip güzel bir çalışma ortamına büründürmemizde emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah yakın zamanda Hacılar Spor Salonu’nu da yapıyoruz. Hacılar Spor Salonu’nu da tamamladığımızda şehrimizin önemli bir ihtiyacını gidereceğiz” dedi. 

 SALON ATIL DURUMDAN FAAL DURUMA DÖNÜŞTÜ 

Talas Gevher Nesibe Spor Salonu tesis amiri Menderes Soytürk 2022 yılı Ocak ayında Gemerek’ten gelerek Gevher Nesibe Spor Salonu’nda göreve başladığını söyledi. Salonda görevlendirildikten sonra Kayseri Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün çok büyük desteklerini aldıklarını kaydeden Soytürk, ” Salonumuz atıl durumdan faal duruma dönüştürülene kadar 4-5 ay yoğun bir tempoda çalışmalarımız sürdü. Önceki haliyle salonda gerçekleştirilen sportif faaliyetlerde onlarca sporcuya hizmet verilirken bugün hizmet verilen sporcu sayısı yaklaşık 10 bin kişiye ulaştı. Salon sporlarından; Voleybol ağırlıkta olmak üzere, basketbol, badminton, hentbol ve tenis. Ferdi sporlardan; Taekwondo, karate, güreş, pilates, fitness, masa tenisi ve satranç yapılırken yakın zamanda ise dart müsabakaları yapılmaya başlanacak. 600 seyirci kapasiteli salonda ayrıca 50 kişilik toplantı ve 200 kişilik konferans salonu da hizmet vermektedir” diye konuştu.  

 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Kayserispor’a “Transfer Tahtası” Müjdesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Mondihome Kayserispor Başkanı Ali Çamlı ile bir araya …