ASPİLSAN ENERJİ’DEN ÇİFTE İMZA

Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasında askeri bataryaların ASPİLSAN Enerji A.Ş.’den tedariki kapsamında Genel Sipariş Sözleşme protokolü yapıldı. Ayrıca düzenlenen aynı tören kapsamında MAN Türkiye A.Ş. ile de ASPİLSAN Enerji arasında yerli ve milli üretim süreci adına iyi niyet sözleşmesi imzalandı.
Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın da teşrifleriyle gerçekleşen imza töreni ASPİLSAN Enerji Mimarsinan OSB Lityum İyon Pil Üretim Tesisi’nde düzenlendi.
Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasındaki protokol AFGM’nin alımını yaptığı askeri sistem bataryalarının tedariki kapsamında taraflar arasında yapıldı.
MAN Türkiye A.Ş. ile ASPİLSAN Enerji arasında imzalanan iyi niyet sözleşmesi ise Elektrikli Otobüs Batarya Sistemi ve benzeri projelerin yerli ve milli imkânlar dâhilinde yürütülmesi, öncelikle yurt içi kaynaklar ile karşılanması ve benzeri alanlarda karşılıklı olarak ilgilenilen proje, uygulama, araştırma ve geliştirme konularında niyet beyanlarını kapsamaktadır. Taraflar, Türkiye’de MAN tarafından geliştirilecek Elektrikli Otobüslerin Lityum İyon Bataryalarının geliştirilmesine ve üretimine yönelik ortak projeler için birlikte çalışacaklardır.
 

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Ekonomi-teknoloji haberleri, TUİK verileri (26.05.2023)

Ulusal Eğitim İstatistikleri, 2022 Ulusal Eğitim İstatistikleri Veri Tabanı (UEİVT), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi …