ANADOLU ÇOBAN KÖPEKLERİ GÜZELLİK YARIŞMASI

Talas Belediyesi, Kayseri’de bir ilke daha imza atarak ‘Anadolu Çoban Köpekleri Güzellik Yarışması’ düzenledi.

Abidin Pekşan’ın yetiştirdiği Anadolu çoban köpeği şampiyon olurken yarışmaya katılan 300 köpek arasında 24’ü de kendi kategorilerinde birinci seçildi.

Reşadiye Mahallesi eski stadyumda oluşturulan alanda görücüye çıkan çoban köpekleri güzellikleri ve görkemli vücutlarıyla hakemlerden tam not almak için yarıştı.

Anadolu çoban köpeği, Kangal, Malaklı ve Alabay olmak üzere 4 ayrı ırktan köpeğin boy gösterdiği yarışmada şampiyon olan köpeğin sahibi ödülünü, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın elinden aldı.

‘BURADA HADİSE, MİLLİ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKTIĞIMIZI BEYAN ETMEK’

Yarışma öncesi katılımcılara ve izlemeye gelen vatandaşlara konuşan Başkan Yalçın, bu yarışmayla birlikte bir gönül birlikteliğinin sağlandığına değindi.

 Özellikle pandemi ile birlikte tarım ve hayvancılığının öneminin daha iyi anlaşıldığını söyleyen Başkan Yalçın, şunları söyledi: “Pandemiden sonra tarım ve hayvancılığın kıymeti ortaya çıktı. Bu köpekler de hayvancılığın olmazsa olmazı. Bunlar yerli ırk olması hasebiyle bizim için çok önemlidir.”

Bu yarışmayla birlikte milli değere sahip Anadolu çoban köpeklerinin öneminin gösterildiğini vurgulayan Başkan Yalçın, “Burada hadise milli değerlerimize sahip çıktığımızı beyan etmek ve milli değerlerimizi göstermektir. Her cinsten köpeklerin korunması ve sevilmesi bizim görevimiz. Biz ‘Patievi’ diye bir yer yaptık orada da sahipsiz köpeklerimize bakıyoruz. Kangal köpeklerini sahipleri şehir içinde gezdirirken keyif alıyor ama kimileri de korkabiliyor. Köpekleri gezdirenler köpek gezdirmeyenlere saygılı olacak, gezdirmeyenler de gezdirenlere karşı saygılı olmalı. Tabii ki köpek sahipleri gezdirirken ağızlıklarını takmayı unutmasınlar.” dedi.

BAŞKAN YALÇI’A ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR

Yarışmada şampiyon olan köpeğin sahibi Abidin Pekşan da, “Başta başkanımız Mustafa Yalçın olmak üzere herkese canı gönülden teşekkür ederim, çok güzel bir yarışma oldu.” diye konuştu.

Yarışmaya katılan köpek yetiştiricileri de çok güzel bir etkinliğe imza atıldığını belirterek Başkan Yalçın’a ve Talas Belediyesi’ne teşekkür etti.

Nevşehir’den yarışmaya katılmak için gelen köpek yetiştiricisi Ahmet Alda, çok güzel bir faaliyetin gerçekleştirildiğine değinerek insanlar için farklı bir aktivitenin yapıldığını belirtti.

Bir diğer yetiştirici Ahmet Bilal Karakaya da, Talas Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Çok güzel bir organizasyon, çok güzel köpekleri görme imkanı da bulduk, yeni arkadaşlarla tanıştık, çok güzel bir gün oldu. Teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YALÇIN’A ‘KANGAL’ HEDİYE EDİLDİ

Yarışma sonunda katılımcıların Başkan Yalçın’a bir de sürprizi oldu. Kangal cinsi 2 adet yavru köpek günün hatırası olarak Başkan Yalçın’a hediye edildi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINA VE İNSAN HAKLARINA AYKIRIDIR!

ENGELLİLERİN HAKLARINA ERİŞİM PLATFORMUNDAN BASINA VE KAMUOYUNA ENGELLİLERİN ÖTV’SİZ ARAÇ ALMA HAKKINA MÜDAHALE, SOSYAL DEVLET …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427