Anadolu Azerbaycan Dostluk Eğitim Kültür Derneği ilk genel kurulunu yaptı

Anadolu Azerbaycan Dostluk Eğitim Kültür Derneği ilk genel kurulunu yaptı ve İsmet Taymuş başkanlığında tanınmış isimler yönetime girdi. İsmet Taymuş, seçim sonrası yönetim kurulu adına şu açıklamayı yaptı.

“Bildiğiniz üzere yüzyıllardır köklü medeniyetin temelleri üzerinde yükselen ve ortak dil,tarih ve kültür bağı ile birbirine bağlı olan kardeş Türk Devletleri ve akraba toplulukları tarihte ilk kez siyasi,ekonomik,kültürel ve sosyal alanlarda kapsamlı işbirliğini teşvik etmek üzere gönüllü olarak biraraya gelmiştir. Bu gelişmeler ışığında Kayserimizde Türk Dünyasının gönül coğrafyasının dört bir tarafında yaşayan bir çok dostumuzu ve bizleri de ziyadesi ile heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır.

Bizlerde bu yolda neler yapabiliriz diyerek uzun süredir yaptığımız görüşme ve istişareler sonucunda Kayseri merkezli Anadolu Azerbaycan Dostluk Eğitim Kültür Derneği adı ile derneğimizi kurduk. Birlikte atan onlarca yürek ile yaptığımız çalışmalar sonucunda 1 ekim 2022 günü ilk olağan kongremizi yaptık. Bu genel kurul sonucunda; İSMET TAYMUŞ BAŞKANLIĞINDA, MEHMET ÖZDEMİR, FATMA YILMAZ DURAN, GÜNEŞ SOLAK, ENVER SUNGUR, NEJDET CİMŞİT, GAFFAR ÇAKMAKLI MEHDİYEV, BAHATTİN ZORMAN, MEHMET ÖZMEN Yönetim kurulumuz bu isimlerden oluşmuş olup bu günden itibaren tüm gönüldaşlarımız ile önce şehrimizden başlayarak nerede bir TÜRK var ise varolan kardeşlik bağlarımızı daha da sıkılaştırarak eğitim ,kültür,dostluk,dayanışma adına çalışmalarız sürdürülecektir.”

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

Gürer: Emekli maaşı ile geçinmek mucize. Emekli ilaç katkı payı kaldırılmalı. İntibak düzenlemesi yapılmalı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emeklilere Kurban ve Ramazan bayramlarında 1100 lira olarak ödenen …

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi.

MKYK üyesi Kayseri İl Sorumlusu Selçuk Geyveli ve MKYK üyesi Selamet Derneği Genel Başkanı Harun …