“Anadolu Ajansı, dünyanın sayılı haber ajanslarından biridir…”

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ Anadolu Ajansının (AA) 102. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.  Başkan Kösedağ, mesajında, AA’nın yurt içinde ve yurt dışındaki yaygın haber ağıyla Türk basınının en önemli bilgi kaynağı olduğunu belirtti.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Anadolu Ajansının 102’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Kösedağ, mesajında, Milli mücadele yıllarında kurulan, Cumhuriyet’in her aşamasına, Türkiye’nin gelişme ve ilerleme sürecindeki her adımına tanıklık eden Anadolu Ajansının, hizmetleriyle ülkeyi gururlandıran köklü bir kuruluş olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı’nda çalışan meslektaşlarının kuruluş yıl dönümünü kutlayan Başkan Kösedağ, “Bundan tam 102 yıl önce 6 Nisan 1920 yılında kurulan Anadolu Ajansı, kuruluşundan bugüne kadar teknik donanımıyla büyük bir ilerleme sağlayan ve habercilik alanında daima güvenilir haber kaynağı olmayı başarmıştır. Milletimizi doğru ve eksiksiz bilgilendirme görevini devam ettirerek kuruluş felsefesine bağlı olduğunu gösteren AA, etkinliği ve gücüyle dünyanın sayılı haber ajanslarından biri olmayı başarmıştır. Türkiye’nin gelişme ve ilerleme sürecindeki her adımına tanıklık eden Anadolu Ajansının, hizmetleriyle ülkeyi gururlandıran köklü bir kuruluş haline gelmiştir. Anadolu Ajansımızın başarılarla dolu 102. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Sadece ülkemizin değil dünya çapında en güvenilir kuruluşları arasında yer bulan Anadolu Ajansı, köklü geçmişi ile yaptığı haberlerle başarılarını tescillemiştir. Doğru ve güvenilir habercilik anlayışı içinde görevlerini büyük bir sorumlulukla yurt içinde ve yurt dışında başarıyla yerine getiren, zaman kavramı gözetmeden her koşulda görevlerini fedakarca yürüten Anadolu Ajansı’nın çok değerli çalışanlarına, başarı dileklerimle sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Anadolu Ajansı’nın kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, bu meşakkatli görevi yürüten tüm çalışanlarını da tebrik ediyorum” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

ŞAKİR GÜREL: DEPREMZEDE MESLEKTAŞLARIMIZI MİSAFİR ETMEK İSTİYORUZ…

Avrasya Medya ve İletişim Konfederasyonu (AVKON) Genel Başkanı Şakir Gürel, depremzede gazeteci ve medya mensuplarını  …