Aladağlar Milli Parkı’na Fotokapan Desteği

Jandarma HAYDİ ekiplerinin talepleri doğrultusunda Aladağlar Milli Parkı’na 5 adet daha fotokapan kuruldu. Böylece daha önce 15 noktaya kurulan fotokapanlarla birlikte toplam 20 stratejik noktaya fotokapan kurulmuş oldu.

Kurulan fotokapanlar ile yaban hayatının doğal şartlar altında gözetlenmesi, popülasyon takibi yapılırken; orman yangınları ve kaçak avcılıkla mücadele de ve yasa dışı işlenen suçlarda etkin mücadele edilmekte. Ayrıca fotokapanların varlığı da caydırıcı bir kuvvet oluşturduğu için birçok yasadışı suç işlenmeden önleniyor.

Fotokapanların anlık fotoğraf çekmesi, ulaşılması zor doğa şartları altında 7/24 çalışması, sert hava koşullarına dayanıklılık göstermesi gibi özelliklerinin olması onları yaban hayatının vazgeçilmez bir parçası haline getiriyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de DEAŞ’tan 6 Irak’lıya gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Suriye ve Irak’ta terör örgütü DEAŞ içerisinde faaliyet …