AKDEV, New York’taki 30 Ağustos kutlamalarında Adana’yı temsil etti

Atatürk Kültür Dayanışma Eğitim Vakfı (AKDEV) Genel Başkanı Gül Karyaldız, Amerika’daki Türkevi’nde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nde Adana’yı temsil ederek, örnek bir davranış sergiledi.

New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türkevi’nde görevli Emniyet Müdürü Subutay Eraslan ve Jandarma Komutanı Mehmet Balcı ile Amerikalı üst düzey bürokratların bulunduğu kutlamada, Alparslan ve Malazgirt’ten başlayan zaferlerin 30 Ağustos’la taçlanması belgeselle anlatıldı.

Geçmişten günümüze başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Federasyona bağlı sivil toplum örgütleri ile AKDEV, 30 Ağustos kutlamaları paralelinde paneller ve gösteriler düzenleyerek, Türkiye’deki bayram coşkusunu New York’ta da yaşattılar.

Öte yandan, New York Başkonsolosu Reyhan Özgür sosyal medya adresinden; “BM Daimi Temsilciliğimizle birlikte Türkevinde düzenlediğimiz etkinlikte, 30 Ağustos Zaferimizin 100. Yıldönümünü vatandaşlarımızın da katılımıyla kutladık. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andık” diye açıklama yaptı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

Göz Atabilirsiniz.

KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONUNDAN BİRLİK VAKFI KAYSERİ ŞUBESİNE ZİYARET

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan ve yönetim kurulu üyeleri, Birlik Vakfı Kayseri şube Başkanı …

Gazeteci dostum-arkadaşım Macit Gürbüz annesini kaybetti

Yıllardır  Milliyet Haberler Ajansı’nda birlikte çalıştığımız, o dönem Erzurum Büro şefi  olan gazeteci-yazar Macit Gürbüz, …