AK Parti Develi Seçim Ofisi Açılışı, Çamurdan elektrik üretimi, Turizm’ Vurgusu, Yeni Proje tanıtımı, OSB fabrika ziyareti, Engelsiz Çocuk Evleri,

Develi AK Parti Seçim Ofisi Açılışı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ata toprağı Develi’yi ziyaret ederek, ilçe sakinleriyle bir araya geldi. AK Parti Seçim Ofisi Açılışı’na katılan ve ilçe sakinleri tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Büyükkılıç, “Sizlere minnettarım, bize kenetlenmek yakışır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi ilçesinde ilçe sakinleriyle buluştu.

Develi’de AK Parti Seçim Ofisi Açılışı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Belediye Başkan Adayı Adem Şengül, kadın kolları, gençlik kolları, meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

Develi’nin kendisi için önemine işaret eden Başkan Büyükkılıç, “Develi, benim için çok önemli ve anlamlıdır. Doğduğum ilçe, burada doğmanın, sizlerin hizmetkârı olmanın onurunu taşıyorum, iyi ki varsınız. Sizler ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, devletine sevdalı canlarımızsınız” dedi.

Büyükkılıç, 16 ilçeye hizmetlerin devam edeceğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mustafa Kemal Atatürk Develi’mizin güzel insanlarıyla ilgili Milli Mücadele’de ne diyor, ‘Develi düşerse Kayseri düşer, Kayseri düşerse bu ülke düşer’ diyor. Bunun için önemli ve anlamlısınız. Biz birlikte anlam ifade ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın güvenine layık olmak, onun yanında yer almak, Sayın Bahçeli’nin sevgisine layık olmak, Cumhur İttifakı’na layık olmak ve bu anlayış içerisinde bu dönemde de sizlerin vereceği yetkiyle, Kayseri’mize, 16 ilçemize, özelde de Develi’mize en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Sizlere minnettarım, bize kenetlenmek yakışır.”

“Biz Ayrıştırmayız, Ötekileştirmeyiz”

Hizmet etmeyi ibadet bildiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Biz sizlerin hizmetkârıyız. Sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Biz mazeretlere de sığınmadık. Allah’a şükürler olsun 30 büyükşehir içerisinde yatırıma en çok pay ayıran büyükşehir, Kayseri Büyükşehir Belediyesi. Bu dönemde taşraya, mahallerimize, ilçelerimize en çok pay ayıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi. Sizler konfor içerisinde olursa, sizler huzur içerisinde olursa ben onur duyarım.  Ne mutlu hizmet ediyorum derim ve dualarınızı alırım. Allah razı olsun dedikçe, ben ihya olurum. Biz vatanına, milletine, şehrine sevdalıyız. İnsanlığa, hizmete sevdalıyız. Çünkü biz ayrıştırmayız, ötekileştirmeyiz. Yaratılmışların en şereflisi önce insan deriz. İnsanları bağrımıza basarız. Biz Anadolu’yuz” diye konuştu.

Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Mutlaka her birimiz kapı kapı dolaşacağız. El ele gönül gönüle birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceğiz. Memduh Büyükkılıç’a bir görev verilmiş, ama bu görev hepimizin. Hep beraber koşacağız. Hep beraber çalışacağız. El ele gönül gönüle desteğimizi esirgemeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında ‘ben olmazsam olmaz’ demek gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, başarıyı elde edip dua alacaklarını ifade etti. Kapı kapı, ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaştıklarını ve hep dualar aldıklarını da dile getiren Büyükkılıç, “Bu dualar bizim değil, sizin, çünkü yetki veriyorsunuz, sizler bize oy veriyorsunuz, biz de bu yetkiyle, bu oylarla hizmetleri sizlere getiriyoruz. Çok şükür bu manada Kayseri Büyükşehir Belediyesi adeta gıpta edilecek bir belediyedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Yine Yaparsa Kim Yapar? Cumhur İttifakı Yapar”

Hizmet belediyeciliği yaptıklarını ideolojik belediyecilik yapmadıklarını vurgulayan, verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ve getirmeye de devam edeceklerini söyleyen Büyükkılıç, “Bu güne kadar yapılanları bu irade yaptıysa önümüzdeki dönemde de inşallah yine yaparsa kim yapar? Cumhur İttifakı, kim yapar AK Parti belediyeciliği, kim yapar Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, sizlere layık olacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükkılıç, Develi’deki Yapılan ve Yapılacak Olan Projelerden Bahsetti

Başkan Büyükkılıç, Develi’deki çalışmalara da değinerek, terminal projesinin bu dönem hayata geçeceğini ve meydan projesinin de yine aynı şekilde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. Organize sanayi bölgesi konusunda çalışmalar yapılacağını, galericiler ile ilgili destekleri olduğunu ve toplu konut, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili faaliyetlerin de yapılacağını aktararak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile el ele bu dönemde daha büyük hizmetleri gerçekleştireceklerini belirtti. Katı atık tesisinin de hizmete girdiğini dile getiren Büyükkılıç, “Biz bir olalım, beraber olalım. Hep beraber Develi, hep beraber Kayseri, hep beraber Türkiye olalım” şeklinde konuştu.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de Başkan Büyükkılıç ve Adem Şengül ile Develi’ye daha çok hizmetler getireceğini belirtirken, Develi Belediye Başkan Adayı Şengül ise Başkan Büyükkılıç’ın ağabeyliğinde hizmetlerin sürmesi için gayret edeceklerini ifade etti. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da Başkan Büyükkılıç’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Gençler de Büyükkılıç’a ‘Develi seninle gurur duyuyor’, ‘İşte başkan, işte teşkilat’ sloganları atarak, destek verdiler.

Başkan Büyükkılıç, Develi Seçim Ofisi’nin açılışının ardından, Develi’deki esnafları da ziyaret ederek, hayırlı işler temennisinde bulundu.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “KASKİ’MİZ ÇAMURDAN 17 MİLYON 715 BİN TL’LİK ELEKTRİK ÜRETTİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) bünyesinde hizmet veren, Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2023 yılında 17 milyon 715 bin TL değerinde elektrik üretildiğini kaydetti.

Evsel atık suların arıtılarak alıcı ortamın kirlenmesini önlemek amacıyla kurulan KASKİ Genel Müdürlüğü Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2023 yılında da ekonomiye önemli katkı sağlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, KASKİ’nin insan ve çevre sağlığına büyük önem verdiğini, bununla birlikte atık su arıtma tesislerinde birincil çamurun çürütülerek ekonomiye önemli ölçüde katkı sağlandığına dikkat çekti.

“Geri Dönüşüme Çok Önem Veriyoruz”

Başkan Büyükkılıç; Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2023 yılında arıtılan atık sulardan oluşan birincil çamurun çürütülmesiyle 17 milyon 715 bin TL değerinde elektrik üretildiğinin altını çizerek şunları kaydetti:

“Kayseri İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’mizde birincil çamurundan 2 milyon 806 bin 952 metreküp biyogaz üretilmiş, üretilen biyogazın jeneratörlerde yakılması ile de ekonomik değeri 17 milyon 715 bin TL olan 5.440.25 kWh elektrik enerjisi elde edildi. Kentimiz genelindeki tesislerin tamamı tam kapasite ile en iyi şekilde çalıştırılıyor. KASKİ’miz şehrin içme suyu ihtiyacını en kaliteli şekilde karşılarken, atık suları da çevreye zarar vermeden arıtıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için böyle tesislerin sayısını artırmak için yatırımlarımız devam edecek.”

Öte yandan KASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde işletmesi yapılan 33 adet konvansiyonel ve 49 adet Doğal Atık Su Arıtma Tesisi’nde 2023 yılında 71 milyon metreküp atık su arıtıldı.

BÜYÜKKILIÇ: “BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ ZENGİNLİĞİMİZ, BEREKETİMİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şehrin istihdamına katkı sağlayan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalara ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, “Biz sizleri seviyoruz, birliğimiz, beraberliğimiz zenginliğimiz, bereketimiz diye görüyoruz” dedi.

Yerel yönetim hizmetleri kapsamında sanayi ve üretimin merkezi Kayseri’de istihdama katkı sağlayan firmalarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kilim Mobilya, Hasplast ve Asilev Mobilya’yı ziyaret ederek yönetici ve çalışanlarla bir süre görüştü.

Başkan Büyükkılıç, ilk olarak AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ile birlikte çalışan ve üreten şehrin önemli firmalarından Asilev Mobilya’yı ziyaret ederek, işçilerle bir araya geldi.

Burada personelin yaptığı işler hakkında bilgiler alan Büyükkılıç, işçilerle birlikte mobilya imalatı da yapmayı ihmal etmedi.

Daha sonra plastik ve ambalaj sektöründe şehrin ve ülkenin önde gelen firmalarından olan Hasplast’ı ziyaret eden Başkan Büyükkılıç ve beraberindeki heyet, firma sahibinden üretim bandındaki işler hakkında bilgiler aldı.

Büyükkılıç, kendilerini güler yüzle karşılayan personele ve firmanın yöneticilerine misafirperverlikleri için teşekkür ederek, helalinden bol kazançlar diledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, son olarak 40 yılı aşkın geçmişiyle ülkenin en köklü mobilya üreticilerinden olan Kilim Mobilya’yı ziyaret etti.

Fabrikada sofralarına konuk olduğu personel ile birlikte yemek yiyen Başkan Büyükkılıç, “Bizleri burada misafir ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Buralar güvenli liman, sizlerin ürettiği ürünleri gerek ihracat gerekse ülke içerisinde değerlendirmek suretiyle ekonomimize en büyük katkıyı sağlayan fabrikalarımızdan birisidir. Şehrimizin gururu, ilk 500’e giren firmalarımızdan, o açıdan kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah daha iyi noktalarda ihracat oranlarının artması için dua ediyoruz” diye konuştu.

Kayseri’nin şehircilik bağlamında iyi bir noktada olduğunu kaydeden Büyükkılıç, “Bugüne kadar hangi irade bunu hayata geçirdiyse, takdir edersiniz Recep Tayyip Erdoğan ve onun yol arkadaşları olarak, sizlere dua eder, desteklerinizi esirgemezseniz yine aynı şekilde hep beraber çalışmamızı ve çabamızı sürdüreceğiz. Ticaret ve sanayi alanında belediyeler olarak üzerimize düşen ne varsa onu yapma yönünde irade gösterirken şehrimizi sağlık, turizm, kültür, spor, eğitim gibi alanlarda da en iyi noktaya taşımak için gece gündüz çalışmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Biz Sizleri Seviyoruz, Birliğimiz, Beraberliğimiz Zenginliğimiz, Bereketimiz Diye Görüyoruz”

6 Şubat depremleri sürecinde Kayseri’nin örnek hayırseverliğine de değinen Büyükkılıç, “14 milyon insanı ilgilendiren deprem konusunda üzerimize düşenden daha fazlasını yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Biz sizleri seviyoruz, birliğimiz, beraberliğimiz zenginliğimiz, bereketimiz diye görüyoruz. Bugüne kadar bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyor, minnet duyuyoruz. İnşallah sizlere layık olmaya çalışacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘önce insan’ diyerek vatandaşlara hizmet etmeleri yönünde kendilerine talimatları olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, üreten, ihraç eden anlayış içerisinde çalışmalar sürdüklerini söyledi. Büyükkılıç, “Cenab-ı Allah, birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu bozmasın. Ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında vatanına, milletine, devletine hizmet edenlerden eylesin. Bizleri burada misafir ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de ev sahiplikleri için Kilim Mobilya personellerine teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR’İN ENGELSİZ ÇOCUK EVLERİ’NDE ÖZEL ÇOCUKLARA “ÖZEL” HİZMET

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yerel yönetim hizmetlerini hayata geçirirken, birlik, beraberlik ile dayanışmayı sürdüren, kalplere dokunan tesisleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Beyazşehir ve Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evleri’nde özel çocuklara özel bakım hizmeti sunarken, özel çocukların velileri Başkan Büyükkılıç’a çok teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Çocuk Evleri’nde özel çocuklara gündüzlü bakım hizmeti kesintisiz devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Beyazşehir Engelsiz Çocuk Evi ve Yüksel Ateş Engelsiz Çocuk Evi’nde 4-12 yaş arasındaki zihinsel engelli çocuklara yönelik sıcacık bir ortamda gündüzlü bakım hizmeti sunuluyor.

“Özel Çocuklarımızı ve Ailelerimizi Bekliyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Çocuk Evleri’nde Çocuk Gelişimci olarak görev yapan Fatma İzmitli, burada hem çocuklara, hem de ailelere destek verdiklerini ifade etti. İzmitli, özel çocukların burada gün içinde hizmet alırken, ailelerinde gönül rahatlığıyla, güven içerisinde çocukları bırakabildiklerini kaydetti.

İzmitli, yapılan hizmetler hakkında şu bilgileri verdi:

“4-12 yaş, zihinsel engelli, fiziksel yetersizliği bulunan çocuklarımıza hizmet vermekteyiz. Hafta içi saat sabah 9.00, akşam 16.00 saatleri arasında, saatlik ya da günlük bakım veren bakım merkeziyiz. Engelli gruplar içerisinde sosyal hizmetlere ve psikolojik desteğe en çok ihtiyaç duyan engel grubu zihinsel engelliler ve aileleridir. Çocuklarımız gün içerisinde gelip burada hizmet alırken, ailelerimizde onları güvenli bir yere emanet ediyorlar. Burada özel çocukların haklarının neler olduğunu da öğreniyorlar. Ana kucağı kadar sıcak, baba kucağı kadar güvenli engelsiz çocuk evlerimizde özel çocuklarımızı ve ailelerimizi bekliyoruz. Bu kurumlara emek veren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’a ayrıca teşekkür ediyoruz.”

“Başkanımız Özel Çocuklarımıza Emek Veriyor, O Emeği Çok Önemli”

11 yaşında otizmli oğlu olan Zuhal Türkoğlu ise Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Çocuk Evleri’nin bir güven ortamında olduğunu ve özel çocukların burada çok iyi hizmet gördüğünü ifade etti. Türkoğlu, Başkan Büyükkılıç’ın her zaman özel çocukların yanında olduğunu, asla onları ayırmadığını ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Otizmli oğlum var, 11 yaşında. Yaklaşık 4 yıldır buraya geliyoruz. Her şeyden önce belediyemizin bu desteği çok önemli. Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burası her şeyden önce bize güven veriyor. Güvenimiz olunca huzurumuz da oluyor. 3, 4 saat bırakıp, kendimize zaman ayırıyoruz. El becerileri artıyor, zihinsel olarak burası çok fazla destek veriyor. Emeği geçen öğretmenlerimizden, belediyemizden, Büyükşehir Belediye Başkanımızdan herkesten biz çok memnunuz. Buranın bir sloganı var. ‘Ana kucağından sıcak, baba ocağından güvende’ diye. Gerçekten öyle hatta daha fazla. Evlerde bu kadar imkânımız yok. Çok daha rahat, çok daha konforlu. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize destek olması çok önemli. Çocuklarımızı seçmiyor, ayırmıyor, dışlamıyor. O emeği bizim için çok önemli. Çocuklar burada çok mutlular.”

“Burası Çok Büyük Bir Nimet”

Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Çocuk Evleri’nin çok büyük bir nimet olduğunu kaydeden Gamze Karakaş da çok mutlu olduklarını ifade ederek, Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

‘İyi ki varlar’ diyen Karakaş, “İlk açıldığından beri buradayız. Oğlum burayı çok seviyor. Çok mutluyuz. Çok güvenerek bırakıyorum oğlumu buraya. Temiz, güvenilir ve kamera kayıtları altında. En başta öğretmenlerimiz çok ilgileniyorlar. Her tanıdığıma söylüyorum. Gönül rahatlığıyla getirsinler çocuklarını. Çocuklarımızın o an neye ihtiyacı varsa, onu yaptırıyorlar. Sürekli iletişim halindeler. Buradan çok memnunuz. Sürekli teşekkür etmek istiyoruz. Öğrencilerini çok seviyorlar. Bu tesisin karşılığını aldığımı çok iyi biliyorum. İlk geldiğimiz gibi değiliz. Çok verimli günlerimiz oldu. Burası çok büyük bir nimet.  Özel çocuklar hepsi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Burada gördüğümüz sevgiyi, saygıyı, hiçbir yerde göremiyorsun”

Engelsiz Çocuk Evleri’nde gördükleri değeri, saygıyı hiçbir yerde göremediklerini ifade eden Nazife Güngördü ise “Ben de özel bir çocuğun annesiyim. Otizmli. Çocuğum burasının ilk öğrencilerinden. Buraya hizmet verenlerden, açanlardan Rabbim kat kat razı olsun. Çok güvenilir bir yer. Buralar bulunmadık bir nimet. Buradaki gördüğümüz sevgiyi, saygıyı, hiçbir yerde göremiyorsun. Memduh Başkanım çok sağ olun. Biz sizlerden dağlar kadar memnunuz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘TURİZM’ VURGUSU: “BU ŞEHİR KABUĞUNA SIĞMAYAN BİR ŞEHİR OLACAK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri Otelciler Derneği’nin (KAYOTED) Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Toplantıda otel işletmecileri ve turizmcilere hitap eden Başkan Büyükkılıç, “Bu şehir inşallah bundan sonraki süreçte kabuğuna sığmayan bir şehir olacak. Üzerimize ne düşüyorsa biz varız” dedi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Hamdi Elcuman, kaymakamlar, KAYOTED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal ile otel işletmecileri ve turizmciler katıldı.

Toplantıda turizmcilere hitap eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri için önemli ve anlamlı olarak değerlendirdiği organizasyondan dolayı otel işletmecilerine teşekkür ederek, çalışmanın hayırlı olmasını diledi.

Büyükkılıç, her alanı önemsediklerini belirterek, “Sevinciniz sevincimiz, şehir olarak her alanda güzel yapılan işleri paylaşmak, yüreklendirmek asli görevimiz. Siz yeter ki isteyin, biz de üzerimize düşeni yapacağız. Planlamalar dahil, yapılacak çalışmalarda kolaylaştırma bağlamında, yasal çerçevede inisiyatif kullanma bağlamında ne gerekiyorsa, gerek büyükşehir gerekse ilçe belediyeler adına konuşuyorum, sizlere yardımcı olacağımızı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Bakanlarla, milletvekilleri ile Kayseri’ye hizmet etme adına ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, Erciyes Kayak Merkezi’nin de en aktif dönemini yaşadığını kaydetti. Büyükkılıç, Erciyes’in kent turizmine katkısını 12 aya yayacaklarını ve Erciyes Dağı’nda faaliyet gösteren otellerin yaz aylarında da açık olacağını paylaştı.

“Bu Şehir Kabuğuna Sığmayan Bir Şehir Olacak”

Başkan Büyükkılıç, Erciyes’te sıcak suyu da bulduklarını ifade ederek, “Bu şehir inşallah bundan sonraki süreçte kabuğuna sığmayan bir şehir olacak. Altyapı anlamında ciddi manada bir eksiğimiz yok. Bugüne kadar bu çalışmaları yapan irade Allah’ın izniyle yeni dönemde de bundan fazlasını yapacak kapasitede, güçte deneyime ve birikime sahip. Kaynaklarımız konusunda bir sorun yok. Bunu burada gururla söylüyoruz” dedi.

“Şehrimizi Turizm Alanında Yeni Projelerimizle Daha İyi Noktaya Taşımak Mecburiyetindeyiz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri’ye büyük katkılar sağlayacağını söyleyen Büyükkılıç, “Bu güçleri bir araya getirerek şehrimizi turizm alanında yeni projelerimizle hep beraber daha iyi noktaya taşımak mecburiyetindeyiz. Bacasız sanayi diyorlar o açıdan bunu bizim mutlaka ileriye taşımamız lazım. Özellikle nitelikli eleman konusunda bizim Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapmak suretiyle KAYMEK bünyesinde olur, başka alanlarda olur mutlaka eleman yetiştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

“Üzerimize Ne Düşüyorsa Biz Varız Diyorum”

Başkan Büyükkılıç, 1 milyon 260 bin metrekarelik alana sahip Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin açılışında yaptıkları Gastronomi Günleri etkinliğinde on binlerce insanın da millet bahçesini doldurduğunu hatırlatarak, Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın da hizmete girdiğini belirtti. Büyükkılıç, havalimanı yeni terminal binasının 8 milyon yolcu kapasitesi ile hizmet verdiğini ifade ederek, Kapadokya’ya gelen turistlere Kayseri’yi tanıtacak çalışmalar yapmaları gerektiğine dikkat çekti. Başkan Büyükkılıç, “Üzerimize ne düşüyorsa biz varız diyorum. Elimizi taşın altına koymalıyız. Şehrimizin dünyada ulusal ve uluslararası bazda tanınıyor olması bizi keyiflendirir. O açıdan sizin bu örgütlü çalışmayı yapıyor olmanız, otelcilerimizin dernek haline geliyor olması bir adım. Bu adımı inşallah büyük büyük atalım. Birliğimiz, beraberliğimiz bizim yegâne gücümüz” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de toplantı gecesini bir milat olarak nitelendirerek, “Bugünü ben gerçekten milat kabul ediyorum. Bugünün başka bir gün olduğunu değerlendiriyorum. Biz bir şeyi yapıyorsak yapmış olmak için yapmayacağız. Bu işe önem verdiğimiz için bir aradayız” dedi.

Kayseri Otelciler Derneği Tanıtım Toplantısı’nda kentin turizm alanındaki potansiyeli, izlemesi gereken yol ve yapılması gerekenler geniş kapsamlı olarak masaya yatırıldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, YENİ PROJELERDEN BAZILARINI SANAYİCİLERLE PAYLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sanayi Odası Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na onur konuğu olarak katıldı. Büyükkılıç, Kayseri için 5 yıl içerisinde kente kazandırılan ve yeni dönemde yapılacak olan onlarca projeden bir kısmını sanayicilerle paylaştı.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Sanayi Odası’nın Şubat Ayı Meclis Toplantısı’na katılarak sanayici ve iş insanları ile bir araya geldi.

Kayseri Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Mustafa Türkmen, daire başkanları, genel müdürler, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve meclis üyeleri ile sanayici iş insanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan KAYSO Şubat Ayı Meclis Toplantısı’nda katılımcılara onur konuğu olarak hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ile bir ağabey anlayışı içerisinde hizmet ederken, başta Valilik olmak üzere kurum, kuruluşlar ve odalarla dayanışmayı çok önemsediklerini ifade etti.

“Kayseri’miz Belediyecilik Bağlamında Model Bir Belediyecilik Olarak Anılıyor”

Hiçbir zaman ayrıştırmadan, ötekileştirmeden herkesi kucaklayıcı şekilde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayseri’miz belediyecilik bağlamında model bir belediyecilik olarak anılıyor, takdir topluyor. Bu bize daha fazla sorumluluk yüklüyor. Hiçbir zaman ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, 1,5 milyon insanı kucaklayacak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yatırımlar bağlamında hiçbir zaman mazeretlere sığınmadan yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koştuk” dedi.

Büyükkılıç, 5 Yıl İçerisinde Kente Kazandırdıkları Önemli Projeleri Özetledi

Büyükkılıç, ‘Bizim anlatacak çok hikâyemiz var, anlatacak çok projemiz var. Dualarınızı bekliyoruz’ diyerek, 5 yıl içerisinde kente kazandırdıkları önemli projeleri özetledi.

1 milyon 260 bin metrekare alan da Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin bir oksijen deposu olarak takdir gördüğünü belirten Başkan Büyükkılıç, 8 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yeni terminal binasının şehir için çok önemli ve anlamlı bir proje olduğunu söyledi.

Yeni raylı sistem hatlarının hizmet verdiğini hatırlatan Büyükkılıç, Erkilet Tramvay Hattı projesini de yeni dönemde en kısa zamanda hayata geçireceklerini anlattı.

Başkan Büyükkılıç, kentsel dönüşümde gerek ilçelerde gerek merkezde çalışmaların sürdüğünü, dirençli şehir bağlamında projelerin süreceğini paylaştı.

Ulaşım projelerinin sürdüğünü, 7 katlı kavşak, 11 köprü, 35 yeni bulvar ve cadde, 971 kilometreyi bulan yol ağı, 1 milyon 851 bin 500 ton sıcak asfalt çalışmaları yaptıklarını anımsatan Büyükkılıç, sosyal belediyecilik ve gönül belediyeciliği projelerini de ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, Türkiye’de alanında en büyük olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, TBMM’de örnek gösterilen Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesi, birincilik ödülü alan kanser hastalarına destek olacak HOSPİS projesi ile eğitim ve sosyal yaşam merkezlerini anlattı.

Millet Bahçesi içerisinde Mutfak Sanat Merkezleri ile İl Halk Kütüphanesi’nin yüzde 90’larda bitme aşamasında olduğunu söyleyen Büyükkılıç, tarihi ve turizm odaklı önemli projelerden bahsederek, 6 müze, 18 restorasyon, 7 kazı desteği, 8 alanda da turizm faaliyetlerini sürdürdüklerinden bahsetti.

Gençlere yönelik projelerin yanı sıra spor odaklı çalışmaların devam edeceği vurgusu yapan Başkan Büyükkılıç, GES ve RES gibi çevreci projelerin olduğunu, afetle mücadelenin yanı sıra akıllı şehircilik çalışmalarının zenginleştirilerek süreceğini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 35 alanda ödüller aldıklarını, hizmetten hizmete koşan bir 5 yılı geride bıraktıklarını belirterek, yeni dönemde Kayseri için yapacakları onlarca projeden bir kısmını da sanayicilerle paylaştı.

Büyükkılıç’tan Ulaşım Master Planı Projeleri

Ulaşım ile ilgili projeleri çok önemsediklerini, Ulaşım Master Planı ile ilgili çalışmaların başladığını anlatan Başkan Büyükkılıç, Kartal Kavşağı Projesi ile 5 kavşağı ilgilendirdiğini, hiç ışık görmeden planlanan projenin hazır olduğunu ifade etti.

Büyükkılıç, Erkilet Tramvay Hattı’nın yanı sıra OSB-Erenköy yeni yol bağlantısı, Mustafa Şimşek Bulvarı devamında katlı kavşak projesi ile Devlet Su İşleri Katlı Kavşağı’nın projesinin hazır olduğunu, Yavuzlar Mahallesi alt geçidinin önemine vurgu yaptı. 15 Temmuz Bulvarı’nı Mehmet Özhaseki Bulvarı’na bağlayan yolu ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nın devamında Erkilet Bulvarı’na çıkacak yolu da tamamlayacaklarını anlatan Başkan Büyükkılıç, İldem, Gökkent Mahallesi’nde yeni yolların olacağını, ayrıca Havalimanı, Erkilet Bulvarı yol bağlantısının da çok önemli ve anlamlı olduğunu, bu dönemde hayata geçireceklerini ifade etti. Büyükkılıç, Uğurevler Mahallesi’nde Kocasinan ve Sivas Bulvarı’nı genişletecek yol ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde, Anadolu Harikalar Diyarı’nda yeni yollar yapacaklarından, havalimanı terminal binası arkasında yeni bir yol açtıklarından bahsetti.

Başkan Büyükkılıç, Yeni Projelerden Bazılarını Paylaştı

Başkan Büyükkılıç, yeni yaya üst geçitleri ve yeni bisiklet yollarını, tren yolu yaya alt geçitlerini hayata geçireceklerini, ulaşıma çok önem verdiklerini ifade etti. İncesu’da toplu konut projelerinin olduğuna vurgu yapan Büyükkılıç, öte yandan seracılık mükemmeliyet projesi, akıllı şehir daire başkanlığı, gençlik projeleri, afet eğitim merkezi, lojistik merkezi, arıtma, kurutma ve yakma tesisi, yağmur suyu hasadı projesi, Alzheimer merkezi, karavan parkı, spor köyü ve bilişim akademisi gibi yeni projelerden örnekleri paylaşarak, “Şehir sizin, şehir hepimizin” dedi.

Akar’dan Kayseri Belediyeciliğine Övgü

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar da telefonla bağlanarak, toplantıya katıldı. Akar, “Kayseri’nin birliği, beraberliği, çok çalışması bizleri mutlu ediyor, sizleri kutluyorum, tebrik ediyorum. Kayseri’de gerçekten İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da konuşulan gelecek belediyeciliğin gerçeği yapılıyor. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç da her aşamada destek veren TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar’a teşekkürlerini iletti.

AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy ise sanayi ve ticaretin merkezi Kayseri’nin turizm, tarım ve hayvancılık şehri olması için de yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceklerini söyledi.

“Sayın Başkanım Kayseri’mize Sayısız Hizmetleriniz Oldu”

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci de sanayicinin her zaman yanında olup, güç veren Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Sayın başkanım Kayseri’mize sayısız hizmetleriniz oldu, güzide şehrimize birçok proje kazandırdınız. Her daim sanayicimizin sorunları ile ilgilendiniz, her zaman onlara güç, destek verdiniz. Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz tüm projelerde özellikle şehrimizin dördüncü OSB’si olan Erciyes OSB’nin kuruluş aşamasında verdiğiniz destekten dolayı bütün sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Valilikte Üç Protokol Birden İmzalandı

Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı Develi İlçesi İzmirli Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerine hayırsever …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420