Adcolony ‘dan kadın çalışanlarına tatil, Modoka’dan farkındalık yaratanlara destek

ADCOLONY 8 MARTI ÇALIŞANLARINA TATİL İLAN ETTİ

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü AdColony Tüm Çalışanlarına Tatil İlan Etti

Her zaman kadınlara ve kadın çalışanlara verdiği değer ile fırsat eşitliği yaratan dünyanın en büyük mobil reklam platformlarından biri olan AdColony, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanlarına tatil ilan etti.

AdColony EMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Canten Akdağ Çopur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemini şu sözleri ile ifade etti:

“Kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel başarıları ve katkılarının kutlandığı bu önemli günde aynı zamanda cinsiyet eşitliğini korumak ve hızlandırmak için Dünya Kadınlar Günü’nü çok önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Şirketimizde kadın çalışanlarımız %54 ile çoğunluğu oluşturuyor. Bu günün önemini ve fırsat eşitliğini daha da ortaya koyabilmek ve koruyabilmek adına geçtiğimiz birkaç ay boyunca İnsan Kaynakları ekibi olarak , bir çok çalışanımızla birbirimizi nasıl yansıtacağımız, dinleyeceğimiz ve anlamaya çalışacağımız hakkında konuştuk ve onların önerilerini dinledik. AdColony olarak toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik çalışanlarımızla yaptığımız sohbetlerimiz ve onların fikirleri çok önemliydi. Toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşılması için en büyük inancımız, kişilerin yeni beceriler edinmeleri, kariyerlerini ilerletmeleri ve sonuna kadar başarıya ulaşmaları için eşit fırsatlar sağlamaktı. Bu nedenle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü cinsiyet farkı gözetmeksizin tüm çalışanlarımız için tatil ilan ettik. İleri ki süreçlerde de şirket kültürümüzün ve kimliğimizin en büyük temellerinden biri olan eşitliği göz önünde bulundurarak yolumuza devam edeceğimizi büyük bir gurur ile belirtmek isterim.”

FARKINDALIK YARATAN KADINLARA MODOKO’DAN TAM DESTEK!
Türkiye’nin en büyük açık hava mobilyacılar çarşısı MODOKO, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Şiddet görüp ailesini geçindirmek için, el yapımı bebekler üretip satan kadınlara destek olmak için yürütülen projede, el yapımı bebekler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde MODOKO’nun sosyal medya hesapları ve farklı radyo kanalları üzerinden MODOKO takipçilerine hediye edilecek.

“Mobilyanın Başkenti” MODOKO, son dönemlerde artan kadın şiddetine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde mobilya sektöründe ilk defa bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Kocasından şiddet görüp Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı’ndaki kadınların hayatlarına dokunmak, üreten kadınlara destek olmak için MODOKO, kadınların ailelerini geçindirmek için üretip satışlarını gerçekleştirdikleri oyuncak bebeklerden satın aldı. MODOKO, kadınların üretimini destekliyor ve üretken kadınlar bu bebeklerden elde ettikleri kazancını Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlıyor. “Üzgün Kadın Yüzlü” el yapımı bebeklerle farkındalık yaratmak ve kadının kadına desteği amaçlanıyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, şiddet konusunda farkındalık yaratmak isteyen kadınların ürettiği el yapımı bebekler (50 cm boyunda) MODOKO sosyal medya hesaplarında çekilişle ve Radyo MODOKO’da, 8 Mart günü itibariyle 3 hafta boyunca her pazartesi yapılacak olan yayınla yine bu bebeklerden hediye edilecek. Yine “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne Özel” Hilal Özgani ile RADYO D canlı yayını değerli konuklarıyla 8 Mart Pazartesi günü 13:00-16:00 saatleri arası MODOKO’da canlı yayın aracı ile yayın yapılacak. MODOKO sosyal sorumluluk projesi kapsamında, şiddet konusunda farkındalık yaratmak isteyen kadınların ürettiği el yapımı bebekleri canlı yayın aracının yanına gelen ve Radyo D canlı yayınına telefonla bağlanan dinleyicilere hediye edilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan MODOKO Başkanı Koray Çalışkan, “MODOKO olarak yarım asırdır ülke ekonomisi için üretmeye, ekonomiye değer katmaya devam ediyoruz. Ancak biliyoruz ki güçlü kurumlar ekonomide yarattıkları değerler kadar topluma kattıkları değerlerle de var olmalıdırlar. Bu yüzden de MODOKO olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sosyal sorumluluk projemizle yer almak istedik. Gördük ki kadına şiddet toplumun kanayan yarası haline geldi. Kadına şiddet konusuna dikkat çekmek üzere yıllardan beri çalışmalarıyla ses getiren Mor Çatı Kadın Sığına Vakfı aracılığıyla önemli bir projeye imza attık. Amacımız kadına şiddet konusuna dikkat çekmek ve üreten kadınlarımızın yanında olabilmek. Umarız bu projemiz önümüzdeki süreçte bir kar topu gibi büyür ve daha çok kadının hayatına dokunabiliriz.” dedi. MODOKO kadınların üretimini destekliyor ve üretken kadınlar bu bebeklerden elde ettikleri kazancını Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfına bağışlıyor. Siz de destek olmak isterseniz @elizihayaller sayfasını takip edebilirsiniz.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Selcan Asyalı’dan “Anlatmak Güç”

“Seni Severdim”, “Helal Et”, “Zor Gibi”, “Anladım ki” gibi şarkılarıyla milyonlarca dinleyiciye ulaşan son dönemin …