117’lik Zeliha Nine, ördüğü 115 çift yün çorabı Mehmetçiklere gönderdi, askerde karşılık verdi

Milli Savunma Bakanlığı sitesindeki habere göre; Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde yaşayan Zeliha Barlas, 100 yaşını aşkın yaşına rağmen ördüğü birbirinden güzel, rengârenk çorapları Mehmetçiklere bağışladı.. Zeliha ninenin yazdığı ve Mehmetçikleri  duygulandıran mektup sonrası Millî Savunma Bakanlığı adına  komutanlar kendisini evinde ziyaret etti. Zeliha nineye hediye ettiği 115 çift yün çorap için teşekkür edildi. Ziyarete giden Komutanlara “Hoş geldiniz. Allah uzun ömürler versin sizlere. Allah razı olsun. Güle güle giysinler. Allah ayağınıza taş değdirmesin” dedi.

Zeliha ninenin oğlu Cafer Barlas da ziyaret sırasında şunları söyledi:

“Annem de Kafkasya muhaciri olarak Muş’a yerleştikten sonra babam 4 yıl Kars Sarıkamış’ta askerlik yaptı. Onun ve o dönemde askerin çektiği sıkıntıları biliyor. Sürekli çorap örüyor. Bu salgın döneminde ziyaretçilerinin azalmasından dolayı yaptığı çoraplar birikti. Bir gün bana ‘Oğlum bu çorapları askerlere göndersek olur mu? Gönderebilir miyiz?’ dedi. Ben de çorapları gönderemeyeceğimizi bildiğim için Bakanlığa ilettim. Bunu yaptığımız için annem çocuklar gibi sevindi. Annem çorapların arasına kendisinin duygularını yansıtan bir mektup da bıraktı. Bir yıl içinde 115 çorap yaptı. Heyecanla bir haftadır bugünü bekliyordu. Annem kimlikte 117 yaşında. Üç gündür devamlı ne zaman geleceklerini, ne konuşacağını sorup durdu, heyecanla bekliyordu.”​​​​​​​

Zeliha nineye hediye ettiği el emeği, göz nuru çoraplar için bir kez daha teşekkür ediyor, sağlıklı ve mutlu uzun ömürler dilendi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri’de sahte kimlikle yakalandı, 5 cinayetten 65 yıla hükümlü ve kaçak aşıkları da öldürüp gömen seri katil çıktı

Hakkında; Tarsus İlamat ve İnfaz Bürosunca ayrı ayrı 5 adet  ‘tasarlayarak  kan gütmek saikiyle öldürme’ …