Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler..(22.08.2019)

Belediyelerden haberler..(22.08.2019)

Dere ıslahı projesi çalışmaları başladı

Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Mustafa Aksu’nun talimatıyla DSİ Bölge Müdürlüğünün Develi merkezinde bulunan dere için ıslah çalışmalarına başlandı.

Yapılacak çalışmanın Develi’nin çehresine güzellik katacağını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Yapılacak çalışmalar kapsamında deforme olmuş zemin yeniden betonla kaplandıktan sonra duvar ve korkuluklar da yapılacaktır. Develimize yakışır bir görünüme kazanacak olan dere yatağı ıslah çalışmalarının şimdiden Develimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, SOSYAL TESİSLERE BİR YENİSİNİ DAHA EKLİYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Yenişehir Mahallesi’nde sona yaklaşılan sosyal tesis ve modern pazar yeri çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme sırasında karşılaştığı 73 yaşındaki Fatma Aktaş isimli teyzenin hayır duasını alan Başkan Çolakbayrakdar, yapılan çalışmalarla bölge sakinlerinin yaşam kalitesini yükselttiklerini söyledi.

Kocasinan Belediyesi, mahallelerin çehresini değiştiren ve sosyal hayata renk katan tesislerinden birini daha Yenişehir’de açmaya hazırlanıyor. Yapımı tamamlanmak üzere olan ve 4 bin metrekare alana sahip sosyal tesis ve modern pazar yerinde incelemelerde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların büyük sevgisiyle karşılaştı. Çalışmalardan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür eden 73 yaşındaki Fatma Aktaş, ‘Oğlum’ diye hitap ettiği Başkan Çolakbayrakdar’a dualar ederek, sevgisini dile getirdi. Kocasinan’ı günden güne modern ve konforlu bir ilçeye dönüştürdüklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni hizmetler ürettiklerini belirterek, “Hemşehrilerimizin daha mutlu ve daha huzurlu olması için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın bizden talebi olan Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimlerin verileceği derslikler, düğün salonu, pazar yeri ve dükkan ihtiyacına bu tesislerimiz ile birlikte karşılık vermiş olacağız. Yeni tesis, sosyal ve kültürel anlamda bölgeye büyük bir canlılık katacak. Yaptığımız çalışmalar ile mahallelerimiz değerleniyor ve çok kıymetli hale geliyor. Mahallelerimizin ihtiyaç duyduğu diğer hizmetleri de belirli bir program dahilinde yapacağımızın bilinmesini istiyorum. Tesisimizin şimdiden bölge sakinlerimize ve esnaflarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, bölgeyi cazibe merkezi haline getiren hizmetler yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKULLARDA BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Melikgazi Belediyesi eğitim-öğretim dönemi başlamadan ilçede bulunan birçok okulda bakım onarım ve yenileme çalışmaları başlattı.

Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu’nda çalışmaları yerinde inceleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu eğitime destek olmak amacıyla ihtiyaç olan okullarda dış cephe yalıtım, iç ve dış cephe boyama, peyzaj, asfaltlama gibi çalışmaların yapıldığını söyledi.

Okulların ihtiyaçlarını gidermek üzere Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapıldığını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Okulumuzun ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet ediyoruz. Burada spor sahası,  basket sahasını ve çevre düzenini yaptık. Okulun korkuluk ve merdivenleri yenilendi. 1971 yılında yapılan bina çok eski olduğu iççin eksikleri fazlaydı. Şimdi sınıfları boyandı daha modern ve sağlıklı bir hale geldi. Eğitim yatırımları bizler için önemli. Bakımlı ve modern sınıflar öğrencilerin başarını etkiliyor. Melikgazi genelindeki okulların ihtiyaçlarıyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmayla elimizden geldiğince Milli Eğitim’e destek oluyoruz. Çalışmalarımızı tamamlayıp okullar açılmadan çocuklarımızın hizmetine sunacağız.  Hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

OSMAN KAVUNCU BULVARI YENİLENİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, trafik yoğunluğu nedeniyle yıpranan yolları yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Osman Kavuncu Bulvarı’nda gerçekleştirilen asfaltlama çalışmaları trafiği etkilememesi için gece yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli bulvarlarından olan Osman Kavuncu Bulvarı’nda yoğun bir asfaltlama çalışması başlattı. Çalışmalar, trafiğin aksamaması için 8 etapta ve gece yapılıyor. Akşam saat 21.00’de başlayan asfaltlama çalışmaları sabah saat 07.00’ye kadar devam ediyor ve asfaltlanan yollar trafiğe açılıyor.

Osman Kavuncu Bulvarı’ndaki asfaltlama çalışmaları DSİ Kavşağı’ndan başladı. Organize Sanayi Kavşağı’na kadar gidiş istikametinde asfaltlanacak olan 7,5 kilometrelik yolun ardından geliş istikametinde asfaltlama çalışması yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin Osman Kavuncu Bulvarı’ndaki asfalt çalışmalarında yaklaşık 15 bin tok asfalt kullanılacak.

Başkan Büyükkılıç, Kertmeler Kavşağı’nda yapılan köprü ve kavşak düzenleme çalışmalarını yerinde İnceledi

ARTAN YOĞUNLUĞU ÇÖZECEK PROJE

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ile birlikte trafik yoğunluğunun arttığı Kertmeler Kavşağı’nda köprü ve hamburger kavşak düzenlemesi yapıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, DSİ’nin taşkın koruma kanalı üzerine yapılan köprü inşaatını yerinde inceledi ve 1,5 ay içinde inşaatın tamamlanacağını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sık sık sahaya çıkarak yapımı devam eden projeleri yakından takip etmeyi sürdürüyor. Başkan Büyükkılıç, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’ndan Talas-Anayurt’a dönüş kavşağı olan, aynı zamanda Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nden geçen ve kanal boyunca uzanan yolun da çıktığı Kertmeler Kavşağı’nda incelemelerde bulundu.

Erciyes Üniversitesi içerisinden geçerek Kertmeler Kavşağı’ndan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ne giren DSİ’nin taşkın koruma kanalı üzerine yapılmakta olan köprü inşaatını inceleyen Başkan Büyükkılıç, inşaatın son durumuna ilişkin bilgi aldı. Kayseri’nin daha konforlu ve yaşanılabilir bir şehir olabilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın trafik yoğunluğunu almasıyla kavşağın yetersiz hale geldiğini söyledi. Trafik sorununu gidermek proje hazırlayarak çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Buraya yapılacak olan tramvayı da göz önüne alarak hamburger kavşağı şeklindeki bir uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Şu an çalışmaları süren köprü inşaatını 1,5 ay içinde inşallah tamamlayacağız. Ardından hamburger kavşak ile trafik sorununa son vereceğiz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN İKİ İLÇEYE YATIRIM

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Develi ve Yeşilhisar ilçelerine çöplerin toplanması ne nakli için ara transfer istasyonları yapacak. Her iki istasyon için yedi firmanın katılımıyla ihale gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin ihtiyaçlarını belirleyerek bu ihtiyaçları giderecek yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda Develi ve Yeşilhisar ilçelerine çöp ara transfer istasyonları yapılması işi için ihaleye çıkıldı.

Yaklaşık maliyeti 2 milyon 907 bin TL olarak belirlenen ihaleye katılan firmalar ve teklifleri şöyle oldu:

Hayriye Löksofu: 2 milyon 293 bin TL

Başaran İnşaat: 2 milyon 381 bin TL

Kenan Yamanel-Yeniden Yapı İş Ortaklığı: 2 milyon 438 bin TL

Mustafa Dilbaz: 2 milyon 483 bin TL

Ahmet Taşkıner: 2 milyon 539 bin TL

Hasan Şahin: 2 milyon 633 bin TL

Pusula Su Yapıları:3 milyon 60 bin TL

İhale, tekliflerin incelenmesinin ardından neticelenecek.

YENİLİKÇİ BELEDİYE KOCASİNAN’DAN 24 AY VADELİ YATIRIM FIRSATI

Kocasinan Belediyesi, ilçenin farklı noktalarında bulunan 17 adet taşınmazı konut ve arsalarda 24 ay vade seçeneği ile 27 Ağustos Salı günü düzenlenecek ihale ile satışa sunacak.

 Yapılan yatırımlarla Kocasinan’ın cazibesini, imajını ve prestijini artırmaya yönelik birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak ve Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak’ için aralıksız çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Başkan Çolakbayrakdar,  Kocasinan Belediyesi olarak vatandaşın huzurunu ve refah seviyesini yükseltmek için gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, “İhalelerden elde ettiğimiz gelir Kocasinan sakinlerinin yaşam kalitesinin artmasına vesile olacaktır. Hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazı alan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Mevlana Mahallesinde 4 adet dükkan,  Erkilet Dere, General Emir, Pervane ve Ziya Gökalp Mahallesinde toplam 5 adet konut alanı, Cırgalan Mahallesi’nde 6 adet daire, Yenidoğan Mahallesi’nde konut alanı ile konut ve ticaret alanı olmak üzere toplam 17 taşınmaz satılacak.

 Meclis Salonu’nda 27 Ağustos Salı saat 14.00’de başlayacak olan açık ve kapalı teklif usulü ihale ile satışa sunulacak taşınmazların büyüklükleri ve muhammen bedelleri de şöyle:

Mevkii                Alanı  (Metrekare)     Nitelik    Muhammen Bedeli     

1.Mevlana Mah.          42,10                   İşyeri                   200.000,00 TL

2.Mevlana Mah.          42,10                   İşyeri                  200.000,00 TL

3.Mevlana Mah.          38,60                   İşyeri                   200.000,00 TL

4.Mevlana Mah.          60,51                   İşyeri                   300.000,00 TL

5.Cırgalan Mah.         174,00                  Mesken  200.000,00 TL

6.Cırgalan Mah.         174,00                  Mesken              210.000,00 TL

7.Cırgalan Mah.         174,00                  Mesken              220.000,00 TL

8.Cırgalan Mah.         174,00                  Mesken              220.000,00 TL

9.Cırgalan Mah.         174,00                  Mesken          220.000,00 TL

10.Cırgalan Mah.       174,00                  Mesken          215.000,00 TL

11.Erkilet Dere Mah.  2.400,00        Konut  Alanı       2.000.000,00TL

  1. General Emir Mah. 1.432,68 Konut Alanı         550.000,00 TL

13.Yenidoğan Mah.      506,00           Ticaret Alanı          600.000,00 TL

14.Erkilet Dere Mah.   12.206,80     Konut Alanı       1.100.000,00 TL

15.Pervane Mah.         875,00            Konut Alanı       2.500.000,00 TL

  1. 16. Ziya Gökalp Mah. 750,00 Konut Alanı       500.000,00 TL

17.Yenidoğan Mah.   2.010,00       Konut + Ticaret Alanı  150.000,00 TL

Satılık taşınmazların yer gösteriminin tarihi ve saatleri ise şu şekilde:

23 Ağustos Cuma saat 10:00 ve 14:00

26 Ağustos Pazartesi saat 10:00 ve 14:00

Düzenlenecek ihalelerle ilgili şartname ve ekleri Emlak Müdürlüğü’nden temin edinilebilir. Ayrıca ihaleye katılmak isteyenler 222 70 00 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilecekler.

MELİKGAZİ’DE ‘SALÇA GÜNLERİ’NE HAZIR OLUN

Türkiye’de ilk kez Dr. Mustafa Palancıoğlu’nun Talas Belediye başkanıyken Talas’ta başlattığı ‘Salça Günleri’ Melikgazi’de başlıyor.

Tüm vatandaşların yararlanabilmesi için iki ayrı bölgede gerçekleştirilecek olan “Melikgazi Salça Günleri” 02-12 Eylül tarihlerinde Mimarsinan Evliyalar Bölgesi’nde ve 14-24 Eylül tarihlerinde ise Belsin Kocatepe Mahallesi Büyükşehir Belediyesi yüzme havuzu arkasındaki boş alanda yapılacak.

Vatandaşların kışlık ihtiyaçlarının karşılandığı ‘Salça Günleri’ne tüm Melikgazilileri davet eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Salça kaynatılacak bölgeleri ekiplerimizle inceleyerek belirledik. İlçemizde iki ayrı bölgede salça kaynatma günleri düzenleyeceğiz. Salça Günleri’nde Melikgazililer zahmet çekmeden kışlık hazırlıklarını yapabilecek. Salça döneminde vatandaşlarımızdan çok fazla şikâyet alıyoruz. 15 katlı binaların arasında vatandaşlarımız eski geleneklerini sürdürerek salça kaynatıyorlar. Buda hem çevre kirliliği oluşturuyor hem de çok şikâyet geliyordu. Bizde bir alanda toplu salça kaynatma etkinliği yaparak bunun önüne geçmek istiyoruz. Hem de vatandaşlarımızın bu etkinliklerle birlik ve beraberliği pekişiyor. Çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor.” dedi.

Belediyenin birçok imkanı vatandaşa ücretsiz sunacağını söyleyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Halkımız salça kaynatma ve diğer kışlık ihtiyaçların hazırlığını burada yapabilecekler. Kışlık hazırlığını yapmak isteyen Talaslı vatandaşlarımız bu işlerini burada gerçekleştirebilecekler. Biz belediye olarak vatandaşlarımıza alanı tahsis ediyor, bu işler için gerekli olan kazan, tuz ve bulaşık deterjanı veriyoruz, aynı zamanda ücretsiz domates ve biber çekme makinasını da alanda hazır bulunduruyoruz, sunduğumuz hizmetlerden herhangi bir ücret talebimiz yoktur. Tüm Melikgazili hemşehrilerimi salca günlerine bekliyoruz.” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

DSİ Kayseri’de 355 bin 935 dekar zirai araziyi sulamaya açtı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Kayseri’de yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza …