TİGAD Başkanı Geçgel: Dijital haberciler, kadınlara değer katacak haberlere odaklanmalıdır

İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkanı Okan Geçgel, “Dijital haberciler, kadınlara değer katacak haberlere odaklanmalıdır. Kadınlara hak ettikleri değeri veren habercilik anlayışı ile hareket etmek zorundayız.” dedi.
TİGAD Başkanı Okan Geçgel, Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Dünyanın dört bir yanında, yaşamın her alanında emekleri olan kadınların yaşama değer kattığına işaret eden Geçgel, “Kadınlar, insanlığın merhamet abidesidir. Yaşamın devamı için yaşamından fedakârlık yaparak, aile müessesesini koruyan şefkat timsalidir.” dedi.
“Deprem bölgesinde kadınlarımızın acısına bizzat şahit oldum”
Deprem felaketine de değinen Geçgel, “Deprem bölgesinde kadınlarımızın, kardeşlerimizin, annelerimizin, bacılarımızın yaşadığı derin acıları kalbimizde hissediyoruz. Kadınlarımızın yaşadığı acıya deprem bölgesinde bizzat şahit oldum. Her birinde müthiş bir metanet ve sabır müşahede ettim.” ifadelerini kullandı.
“Dijital medyaya büyük sorumluluk düşüyor”
TİGAD üyesi internet haberciliği mecralarının kadınlara pozitif ayrımcılıkla yaklaştığını; kadın odaklı haberlere özel bir özen gösterdiğini vurgulayan Okan Geçgel, “Dijital haberciler, kadınlara değer katacak haberlere odaklanmalıdır. Kadınlara hak ettikleri değeri veren habercilik anlayışı ile hareket etmek zorundayız. Böylece kadınların başarılarını gölgeleyen ve değerini yozlaştıran haberciliğin önüne geçebiliriz. Dijital medyaya, kadınlar söz konusu olduğunda büyük sorumluluk düşüyor.”
TİGAD Başkanı Geçgel, mesajını, “Hayatımızı anlamlı hale getiren dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim.” sözleri ile tamamladı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ BASINI İLE RECEP TAYYİP ERDOĞAN MİLLET BAHÇESİ’NDE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’deki hem yaygın hem de yerel basın mensupları …