SİYASETTE EN DÜRÜST EN SAMİMİ ÇAĞRI!(KÖŞE YAZISI)

Mustafa TEMİZER

Evet yarım asırdan fazla zamandır ülkede bir çağrı var. Bu çağrı Türk siyasetinde yapılan en dürüst, en içten, en samimi çağrıdır. Bu çağrı sadece siyasilere değil tüm vatandaşlarımıza yapılan bir çağrıdır. Bu çağrı bilim adamı, akademisyen, kanaat önderi, sanayici, işçi, işveren, esnaf, memur, öğretmen, öğrenci…  tüm vatandaşlara yapılan çağrıdır.

Ülke sorunlarının tek başına bir şahsın veya partinin çözebileceği kadar basit sorunlar olmadığı, sorunların ancak ortak akılla çözüleceği belirtiliyor. Her türlü başarı ve gelişmenin temel şartının milli birliği sağlamak olduğu vurgulanıyor.  Elli yıldan beri tüm siyasilere politik oyunları bırakın, milli hedeflerde birleşin çağrısı yapılıyor.

1973’te Millet olarak nasıl bir tehlike altında olduğumuz, neden birliğin ve ittifakın şart olduğu, ittifakın ne olup ne olmadığı, birlikte olmanın şartları ayrıntılarıyla ortaya konuyor. “Milli Partiler Arası İttifak” çağrısı yapılıyor. Ama mevcut siyasiler dinlemiyor.

1986’da” Tüm Partiler Milli Dayanışma ve İşbirliğine Çağrılıyor.”  “ Milli Partiler Arası Fazilet Misakı” önerisi yapılıyor ama  mevcut siyasiler kabul etmiyor.

1991’de “ Milli Partiler Arası Fazilet Misakı”nda belirtilen ölçüler içinde bir araya gelmesi mümkün görülmeyen rahmetli Necmettin Erbakan ile rahmetli Alparslan Türkeş bir araya getiriliyor. Erbakan ve Türkeş’i bir araya getirenler, seçim sonrası ittifakın genişleyerek devam edeceği sözün alınıyor.  Israrla bu söz hatırlatılmasına rağmen verilen sözler yerine getirilmiyor.  Birliği sağlayan Millet Partisi mensupları ev sahibi olmadığı için ittifak devam edemiyor.

Millet Partililer diyorki;

Bütün imkânsızlıklara ve engellemelere rağmen Millet Partisi milli birlik davasından asla vazgeçmedik. 2007 yılında “Milli Demokratik ve Çağdaş Partiler Daimi Konseyi Temel Mutabakatı”nı önerdik kabul etmediler.

Son olarak 2015 yılında tüm parti başkanlarının saygınlığını koruyacağı, ülke meselelerinde ortak kararların alınacağı başkanlar kurulu oluşturulmasına karar verdik. Vatan, millet, bayrak, barış diyen bütün partileri bu kurulda görev almaya çağırdık gelmediler…

Millet Partisinin milli birlik ve ittifak çalışmalarından rahatsız oldular. İttifak çalışmalarını istismar yolunu seçtiler. Sözde ittifaklarla milleti ayrıştırılıp kutuplaştırılma, milli birliğe engel olma yoluna gittiler.

Aziz vatandaşlarımız, Ülke meselelerini çözmenin temel şartı dürüstlük ve samimiyettir. Soruyoruz: Yıllardan beri yaptığımız birlik çağrılarımıza kulaklarını tıkayan iktidarın iktidarda kalmak, muhalefetin şahsi menfaat elde etmek ve koltuk kapmak için oluşturduğu sözde ittifaklarda dürüstlük ve samimiyet var mı?

Söylemlerinde hiçbir ahlaki kural tanımayan birbirlerine olmadık hakaretlerde bulunanların milli birliği sağlamaları mümkün mü?..

Birlikten başka çıkar yol yoktur. “Birlikte rahmet; ayrılıkta azap vardır.” uyarısı doğrultusunda birlik davamızdaki samimi gayret ve çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.  Çağrımızı milletimizin mutlaka anlayacağına, milletimizin yüzyıllar boyu devam edecek birliğinin sağlanacağına inanıyoruz.

Çünkü davamız parti, şahıs, mevki, makam davası değil. “ Davamız milletimizin varlık ve beka davasıdır.”

Davamız vatan, millet, bayrak sevdalısı tüm vatandaşlarımızın davasıdır. Davamız çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği davasıdır.

Davamız Hakk’ın rızasını kazanma davasıdır.

Aziz vatandaşlarımız!

Sizi hiçbir ahlâkî ilke tanımayan, milleti ayrıştırıp kutuplaştırarak felakete sürükleyen mevcut iktidar ve muhalefete hayır demeye çağırıyoruz.

Ehliyetsiz, layık olmayan ellerde kaybolan değerler bizim.

Kaybeden biziz.

Yıkılan ümitler, bizim çocuklarımızın geleceği.

Ateşe atılan bizim ciğerlerimiz.

Yok olan, kaybolan çocuklarımızın geleceği.

Ancak; Hiçbir sorun çözümsüz değildir.  Çözüm sizsiniz. Çözüm hep birlikte biziz. Sizi milletin varlık ve bekasını tehlikeye atan mevcut iktidar ve muhalefetin milleti ayrıştıran siyasi anlayışına,  hiçbir ahlaki ölçü tanımayan seviyesiz söylemlerine hep birlikte hayır demeye çağırıyoruz.

Kimse bizi ayrıştıramaz! Biz, hep birlikte bir Milletiz!

 İşi ehline vermek için biz geliyoruz! “Millet” geliyor! demeye çağırıyoruz.

Davamız parti davası değil; İslam Barış Medeniyetinin yeniden diriltilmesi davasıdır. Hedefimiz;

 İnsan hak ve hürriyetlerine davalı HUKUK DEVLETİ

Millî iradenin önündeki engellerin kalktığı DEMOKRASİ

Din düşmanlığı gibi din istismarının da bittiği LAİKLİK

Fakirlik ve çaresizliğin tarihe gömüldüğü, herkesin sosyal adalet şemsiyesine alındığı KERİM DEVLET

Bilim, hikmet ve erdemle donatılan,  sorun üretmeyen, çözüm üreten BİLGE DEVLET ve BİLİM TOPLUMU

Büyüyen, gelişen, zengin, mutlu, muktedir ve insanlığın yeni barış medeniyeti İSLAM Rönesansı’nı yöneten MUHTEŞEM  TÜRKİYE’dir.

Sizi göreve çağırıyoruz. Millet Partisini tanımaya, üye olmaya, görev ve sorumluluk almaya, her türlü destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayalım  “İştirak etmediğimiz, çilesine katlanmadığımız bir kurtuluş mümkün değildir.”

Hedefimiz Muhteşem Türkiye!

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Türkiye’nin Dijitalleşme Notu Geriledi (Köşe yazısı)

DAVUT GÜLEÇ GAZETECİ davutgulec@hotmail.com Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından hazırlanan Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Endeksi 2022 Raporu’na …