Sarıoğlan’da, pancar, mısır vb. ürün eken çiftçilere su verilmeyeceğine tepki

Sarıoğlan  Çiftçi  malları Koruma Başkanı Ahmet Uzun imzası ile  mahalle muhtarlarına 9 Mart’ta  gönderilen yazıda, kuraklık ve suyun yetersizliği nedeniyle pancar, mısır vb. ürün eken çiftçilere su verilmeyeceği yönündeki  karara üreticiler sert tepki gösterdi.

Sarıoğlan Çiftçi Malları  Koruma  Başkanlığından  gönderilen yazıda Sarıoğlan Çiftçi Malları Koruma Kanunun 4081 in 8.Maddesinin 5. fıkrası gereği Karaözü Mahallesinde sulama sahasının ürünün cinsine ve suyun yeterliliğine göre ayarlanmasında bölgesel kuraklık sebebiyle su kanalları ve sulama sisteminin sadece bahçelere yeterli olacağından başka mahsuller ekilmesi durumunda bahçe sahipleri için mağduriyet oluşturacağından pancar, mısır vb. ürün ekilmemesini eken çiftçilere su verilmeyeceğini aksi davranışta bulunanlara cezai işlem yapılacağı. Çiftçilerimize ve ilgililere ilanen duyurulur’ denildi.

Bu kararın sosyal medyadada ilan edilmesinden sonra gelen bazı tepkiler şöyle.

Sener Bal

Demekki geçen haftaki alınan borcun şartı bu.siz ekmeyin benden alın.
Kemal Korkmaz

Bu çiftçi köylü ne ekip biçecek. Bu zamana kadar tektir almayanlara.
Köylüden fedakarlık bekliyorlar.
Buna akıl tutulması denir
Güler Doğanay Adıgüzel

Bu ne yüzsüzlük ne yapacak çiftçi.Mücadele edilmez ise daha neler göreceğiz bakalım 🤔
Şerife Özdemir

ADAM GİDER ayak köyünde ektiği ile karnın doyuracak ciftciyide telef etmeye kararlı
Hacı Bora Koç

sarıoglana giden suyu versinler.barajdan gelen su yetmezse kendilerine istanbul boğazını bağlasınlar.sulu tarımı bizden iyi öğrenememişler.
Muzaffer Arica

Bu nasıl çiftci mallarını koruma başkanlığıymış? Sakın çiftciyi cezalandırma başkanlığı olmasın burası?
İbrahim Ede Yılmaz

Şeker pancarı ekmeyin, fabrikaları sattım. İhtiyacı da ne idiği belirsiz olan ithal şekerden karşılayacağım diyorlar. Eskiden fabrika yapanlar alkışlanıyordu, şimdilerde satanlar alkışlanıyor. Vah halimize.
Nurhayat Argüder Taştan

Su sorunu dünya genelinde yaşanıyor.Karaözü de bu sorun yok değil. Vahşi sulama yöntemi artık olmamalı.Sulama işi ortaya çıkınca burada kimse hatır gönül bilmiyor.Uzaktan yorum yapmak çok kolay.Burada olanlar bu sorunu çok iyi biliyor.Sulak bir çevremiz olmasına rağmen şu sıkıntısı var.Alinan bazı kararlara uyulursa kimse kimseyi üzmez. Pancar mısır ekenler bunu daha iyi bilir
Şahin Özel

Tek kelimeyle yuh YUH yuhhhhhh.
İsmet Erdem

Size arkadaşlık teklif etsem kabul edermisiniz
Zafer Yildirim

Karaözü suyu kendine yeten bir yerleşim yeri buna dışardan engel koymak doğru olmadığını düşünüyorum

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

“ZAM YAPMAYIN, FIRSATÇILARA PRİM VERMEYİN”DİYEN GÜLSOY : ÇANAKKALE RUHU İLE YARALARIMIZI SARACAĞIZ  

Kayseri Ticaret Odası’nın (KTO) Mart ayı olağan Meclis toplantısı “Deprem ve Ekonomik Etkileri” ana gündemi …