Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı Araştırma Teşvik Ödülleri

AGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutlugün’e Araştırma Teşvik Ödülü

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Evren Mutlugün, ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı 2022 Yılı Araştırma Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Araştırmalarıyla bilim alanlarından birinin gelişmesine katkıda bulunan ya da bu alanda ülke sorunlarının çözümüne yardımcı olan genç araştırmacılara verilen Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı Araştırma Teşvik Ödüllerini almaya hak kazanan bilim insanları açıklandı.

AGÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mutlugün de nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarından dolayı Araştırma Teşvik Ödülüne layık görülen bilim insanları arasında yer aldı.

Prof. Dr. Mutlugün’e ödülü Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı tarafından önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verilecek.

Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı, seçkin bilim adamlarının ve uygulamacıların, tüm bilim alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmaları ile hizmetlerini değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla her yıl Bilim, Hizmet ve Araştırma Teşvik ödülleri veriliyor.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

NNYÜ’DE REKTÖRLÜK DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI        

                         Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Ahmet Fazıl …