KAYÜ Rektörü Karamustafa, Deprem Bölgesinde Arama ve Kurtarma Çalışmalarına Katılan Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı Öğrencilerini Kabul Etti

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından deprem bölgesindeki illerin tamamında gönüllü olarak arama ve kurtarma çalışmalarına katılan Bünyan MYO Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerini kabul ederek, deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen kabuldeki konuşmasında Rektör Karamustafa, asırların felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinin acı ve üzüntüsünü millet olarak yaşadığımızı belirtti ve devletimizin gücü ve milletimizin feraseti ve dayanışması ile depremin yol açtığı yaranın sarılmaya çalışıldığını ifade etti.

Rektör Karamustafa, depremin yaşandığı ilk günden itibaren depremzedelere yardım için tüm imkânlarını seferber eden devletimiz ve milletimizin depremin açtığı yaraların sarılması için seferber olduğunu, bu çerçevede de Kayseri Üniversitesinin de üzerine düşeni en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyledi.

Rektör Karamustafa’nın konuşmasının ardından deprem bölgesinin farklı noktalarında arama ve kurtarma çalışmalarına gönüllü olarak katılan öğrenciler, kurtarma çalışmaları sırasında yaşadıklarını ve duygularını anlattı.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

NNYÜ’DE REKTÖRLÜK DEVİR-TESLİM TÖRENİ YAPILDI        

                         Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Ahmet Fazıl …