Kayseri’de bayramlaşma

Kayseri Valiliği tarafından tertip edilen bayramlaşma töreni ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın teşrif ettiği şehitlik ziyaretleri gerçekleştirildi.

Kayseri Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nda (YİKOB) düzenlenen bayramlaşma programına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Vekili Dr. Nail Anlar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı, Önceki Dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, ilçe belediye başkanları ve il protokolü katıldı.

BAKAN AKAR İLE BİRLİKTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA KATILDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile videokonferans yöntemiyle bayramlaştı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen video konferans bağlantısına, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji Bakanı Taner Yıldız, Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, ilçe belediye başkanları ve AK Parti Kayseri İl Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ile AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Mert Şimşek katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hitaplarını dinleyen Kayseri heyeti daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bayramlaştı.

“HUZUR ORTAMINDA BAYRAMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, Valilik tarafından düzenlenen il protokolü ile bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada belediyeler açısından çok önemli olan ve değişik türden çeşitli hizmetlerin yapıldığı bayram sürecinde, hizmetlerin gerçekleştirildiğini, huzur ortamında bayramın sürdüğünü ve hiçbir sıkıntının oluşmadığını dile getirerek, “Tüm hemşehrilerimizin, tüm İslâm âleminin bayramını tebrik ediyorum. İnşallah insanlığın kurtuluşuna vesile olsun diye dua ve temennide bulunuyorum. Tabi belediyeler açısından çok önem arz eden değişik şekilde hizmetlerin verildiği, Allah’a şükür bugün bu saate kadar da hiçbir sıkıntının bize yansımadığı boyutta hizmetlerimiz sürüyor. Gerek kurban kesim yerleri, gerek satış yerleri, gerek mezarlıklarımızdaki yaptığımız hizmetlerimizle ilgili ya da zabıta hizmetleri ile ilgili bir sıkıntı oluşmadan şehrimizde huzur ortamında bayramlarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Özhaseki, Talas’ta Vatandaş ile Buluştu

Özhaseki: “Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez. Çünkü buralarda önemli olan Türkiye’nin ve Türk insanının menfaatidir. Ama ne yazık ki bu anlayışı muhalefette bunu göremiyorum”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Talas’ta vatandaşla bir araya geldi.

Vatandaşlara dondurma dağıtıp sohbet ederken bir yandan da talepleri dinleyen Özhaseki, tek tek herkesle bayramlaştı ve hatıra fotoğrafı çekildi. Ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Özhaseki, “Bayramlar dostluğun ve paylaşmanın da bir sembolüdür. Biz iki dini bayramımızı ve aynı zamanda milli bayramlarımızı da coşkuyla kutluyoruz. Allah bu güzel adetlerimizi elimizden almasın.” dedi.

Talas paraşüt inme alanını vatandaşın sevdiğini söyleyen Özhaseki, “Burası özellikle akşamları çok keyifli oluyor. Herkes buraya gelip serinliyor, dinleniyor, rahat ediyor. Biz de gelip burada hemşehrilerimizle bayramlaşalım, hasbihal edelim dedik.” diye konuştu.

Pandemi tedbirleri dolayısıyla vatandaşla bir araya gelmeyi özlediklerini ifade eden Özhaseki, “Doğrusu insanlarla bir araya gelmeyi, sohbet etmeyi, eğer sorunları varsa onları dinlemeyi, çözüm bulmayı da özledik. Pandeminin kendine has getirmiş olduğu bazı kurallar var. Bu kurallar hepimizi yordu. Ama birlikte aşabilmenin yolu da bir taraftan aşı olmak, bir taraftan korunmak, bir taraftan da tedbirlere uymak. Biz de bu sebeplerden çoğu yerde toplantılarımızı yapamadık, sık sık halkla beraber olamadık. Şimdi yavaş yavaş hasret gideriyoruz, konuşup muhabbet ediyoruz. Allah bu güzel günleri çok etsin, milletimizi var etsin, ümmeti Muhammed’in başındaki tüm sıkıntıları da defetsin diye dua ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu’nun şu ana kadar Türkiye’de yapılan herhangi bir hayırlı işe evet dediğini daha duymadım”

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özhaseki, Kılıçdaroğlu’nun muhalefet ettiği konularla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine “Kılıçdaroğlu özel bir insan. Şu ana kadar Türkiye’de yapılan herhangi bir hayırlı işe evet dediğini daha duymadım. Devletin yararına olan herhangi bir projeye doğru dediğini de duymadım. Yapılan güzel bir işe ‘evet Türkiye bunu kazandı, güzel oldu’ dediğini de duymadım. Her işte bir muhalefet ve karşı çıkma. ‘AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan ne yaparsa yapsın kötüdür’ deme alışkanlığını devam ettiriyor.” şeklinde konuştu.

“Milli meselelerde önemli olan Türkiye’nin ve Türk insanının menfaatidir. Ama ne yazık ki muhalefette bunu göremiyorum”

Dış meselelerle ilgili muhalefet edilirken de önceliğin milli menfaatler olması gerektiğinin altını çizen Özhaseki, şöyle devam etti:

“Evet muhalefet etmek belki bir şeylere karşı çıkmayı gerektirebilir ancak birtakım yurtdışı ilişkilerimizde Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez. Böyle konularda hükümet her kim ise desteklenir. Senelerce biz de muhalefettik. İçimizde muhalefetimizi yapardık ama bir başbakanımız yurtdışına gittiği zaman gönlümüzde bir heyecan dalgası olurdu, başarılı olması için dua ederdik ve ayakta alkışlardık. Evet, aykırı düşünebiliriz, bakış açımız, yaşam tarzımız farklı olabilir. Ama meselelere genel bakışta milli ve yerli olmak gerekli diye düşünüyorum. Milli meselelerde de, Kıbrıs konusu olduğunda da, Akdeniz’de Türk insanının gücünü ortaya koyması gerektiğinde, Karadeniz’deki menfaatlerimiz söz konusu olduğunda; Azerbaycan, Libya, Afganistan gibi konular söz konusu olduğunda da hepimizin birlik olması lazım. Çünkü buralarda önemli olan Türkiye’nin ve Türk insanının menfaatidir. Ama ne yazık ki muhalefette bunu göremiyorum. Bu da bizim en çok üzüldüğümüz konu. Artık söylenen yalanlara, iftiralara, algı operasyonlarına alıştık. Yapacak bir şey yok, o konuda da takdir milletimizin.”

Talas’taki buluşmaya Özhaseki’nin beraberinde; Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İlçe Başkanı Hasan Nuri Kuş, Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ve partililer de katıldı.

ÖZHASEKİ, PARTİLİLER VE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Özhaseki: “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bizler dertli insanlarız. Bizim bir derdimiz var, bizim bir davamız var, bizim tarihe karşı sorumluluğumuz var, medeniyetimize karşı sorumluluğumuz var. Bunun içindir ki gece gündüz demeden uğraşıyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri’de partililer ve esnaf ile bayramlaştı.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, bayramlaşma törenlerine ilk olarak Kayseri Milletvekilleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile parti teşkilatıyla video konferansla bayramlaşarak başladı. Daha sonra İncesu ve Yeşilhisar ilçelerini ziyaret ederek AK Parti teşkilatları ve esnaflarla bayramlaştı.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde Merzifonlu Kara Mustafa Paşa Kervansarayı’nda parti teşkilatıyla bayramlaşan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, zor bir coğrafyada yaşadıklarını söyledi.

“Bizim tarihe karşı, medeniyetimize karşı sorumluluğumuz var”

Özhaseki; huzurun kalmadığı, her tarafta bombaların patladığı, dört bir tarafının kan ve gözyaşına bulandığı bir ortamda bayrama giren insanların olduğunu dile getirerek, “Allah onlara yardım etsin, bizlere de daha güçlü olup onlara yardım edebilmeyi nasip etsin. Çünkü gelip geçici bir dünyadayız. Bu dünyada yaptıklarımızdan sonunda hesap vereceğiz.” diye konuştu.

Tarihe karşı sorumlulukları olduğunu vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere genel merkezdeki tüm arkadaşlarımız ve aynı zamanda Anadolu’nun en ücra köşesindeki teşkilat mensubu kardeşlerimiz olarak, bizler dertli insanlarız. Bizim bir derdimiz var, bizim bir davamız var, bizim tarihe karşı sorumluluğumuz var, medeniyetimize karşı sorumluluğumuz var. Emin olun sadece particilik olsun, birileri mebus olsun, birileri başkan olsun diye bir derdin peşinde değiliz. Allah şahittir ki değiliz. Ama en azından bu ülkenin güçlü olması, insanımızın daha müreffeh bir vaziyette yaşaması ve bulunduğu ortamda, gücüyle etrafına ışık saçan, düşmanlarına korku salan ama dostlarının da güven içerisinde ‘hele ki Türkiye var’ diyebilecekleri bir ülke olmak gibi bir derdimiz var. Bunun içindir ki gece gündüz demeden uğraşıyoruz.”

“Terörü de bitirdik elhamdülillah”

Özhaseki, 2015 yılında yaptıkları anketlerde, Türkiye’nin en büyük sorununun terör çıktığını anımsatarak, “Şimdi anketler yaptırıyoruz en sonlarda terör geliyor. Yüzde 1-2’lerde seyrediyor terör dediğimiz mesele. Terörü de bitirdik elhamdülillah. Çukur kazıp öz yönetim ilan ediyorlardı. Öz yönetim gibi çirkin laflar ediyorlardı. Onu da bitirdik çok şükür.” diye kaydetti.

Salgın döneminde bile başarıdan başarıya koştuklarının altını çizen Özhaseki, bütün dünyanın, KKTC’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘ne diyecek’ diye gözüne baktığını ifade etti.

“Millet İttifakı bir yıkım ekibidir”

Özhaseki, muhalefete yönelik de eleştirilerde bulunarak, bu ekibin iş yapma ekibi değil, yıkım ekibi olduğunu savundu ve sözlerine şöyle devam etti:

“Her daldan bir çiçek alınarak ülkeyi bölmeye çalışanlarla, sözde ‘milliyetçiyim’ diyenlerle, kendi içindeki aşırı sol uçlarla iktidar olmuş bir partiden ve sonucundan Allah bu ülkeyi korusun, diye dua ediyorum. Millet İttifakı bir yıkım ekibidir. Onların en önemli marifetleri algı operasyonu. Yani bir şey olmadığı halde olmuş gibi göstermek. Yapılmadığı halde yapılmış gibi göstermek. Bunun aslı yalan demektir, iftira demektir. Yalan ve iftirada da sınır tanımıyorlar. Allah bunlara insaf versin. Bu ülkeyi sevme duygusu versin. Yerli ve milli olmak gibi çok önemli büyük bir hasleti, Allah bunlara da nasip etsin. ‘Kuvayı Milliye ruhu, Atatürk’ falan diyorlar ya, asıl bunlara Allah bu duyguları versin, diye dua edelim. Biz bir taraftan bunlarla mücadele edeceğiz, bir taraftan önümüze bakacağız, doğru işleri yapmaya devam edeceğiz.”

Özhaseki buradaki esnafla da bayramlaştıktan sonra Yeşilhisar ilçesine geçti.

“Kılıçdaroğlu, gözlerini kırpmadan yalan söylüyor”

Yeşilhisar ilçesinde partililerle bayramlaşan Özhaseki, FETÖ’nün 2010’lu yıllarda yaptığı operasyonlardan bahsetti.

Özhaseki, FETÖ’nün o yıllarda bütün partilere operasyon çektiğini hatırlatarak, “Deniz Baykal’a da bir operasyon çektiler, bir kenara aldılar. Ne istiyorlardı Deniz Baykal’dan? Amerika şunu istiyordu? Bu adam yerli bir adam, sosyal demokrat bir adam, solcu bir adam, ayrı bir şey ama yerli bir adam. Yerli olmak önemli bir şey. Milli bir adam. Devlet adamlığı karakteri de vardı. Onu çektiler. Yerine kimi getirdiler? Kılıçdaroğlu’nu. Nasıl birisi? Her şeye müsait birisi. Allah selamet versin. Kendisi gözlerini kırpmadan yalan söylüyor.” diye konuştu.

“BAYRAMLAR BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, DAYANIŞMANIN VESİLESİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç konuşmasında ayrıca bayramların; birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın vesilesi olduğunu paylaşarak şunları söyledi:

“Bayramlar birliğin, beraberliğin, dayanışmanın vesilesi. Büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, ihmal etmeyeceğiz, küçüklerimizin gönlünü alacağız, ihmal etmeyeceğiz. Mezarlıklarda geçmişlerimizi rahmetle anarak unutmayacağız. Bütün güzellikleri yansıtan şekilde, bayramın ruhuna uygun hareket edeceğiz. Ben bu vesile ile bir kez daha bayramlarınızı tebrik ediyorum.”

DOKTOR BAŞKAN’DAN SPEKÜLASYONLARA KARŞI DURUŞ VE AŞI ÇAĞRISI

Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmasında koronavirüs aşıları konusunda yapılan spekülasyonlara kulak tıkamak gerektiğini ifade etti ve doktor bir başkan olarak vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısını yineledi. Büyükkılıç, konuya ilişkin şunları dile getirdi:

“Cenab-ı Allah sağlıklı ve huzurlu bir şekilde daha nice bayramlara eriştirsin diyorum. Şükrederken tabi en önemlisi geçen sene pandemi vesilesi ile bu manada bayramı yaşayamamıştık. Bu sene daha huzurlu bir ortamda, içimize, gönlümüze sinen bir ortamda bayramı idrak ediyoruz ama bir doktor başkan olarak, bu kelimeyi de ifade ederek şöyle bir beklentide olduğumuzu kamuoyundan, buradan paylaşmak istiyorum; ne olur aşımızı ihmal etmeyelim, aşılarımızı yaptıralım. Ya hastalığı geçirerek bağışıklık kazanacağız, ya da aşılarımızı yaptırarak bağışıklık kazanacağız. Aksi takdirde bu süreçten çıkma şansımız yok. Spekülasyonlara, dedikodulara, kulağımızı tıkayıp, yazılanlara, çizilenlere değil, resmi ağızlardan açıklamalara itibar etmek suretiyle, tatil demeden, bayram demeden, bu hizmetler verilirken, Sağlık Bakanlığı’mızın ben ekibine her zaman olduğu gibi takdirlerimizi belirterek, teşekkürlerimizi belirterek, onların şahsında bayramlarını tebrik ederek bu hizmetten istifade etmelerini istiyorum.”

BÜYÜKKILIÇ, BAYRAMDA ŞEHİT, GAZİ VE YAKINLARINI UNUTMADI

Valilik tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde vatan için kendini feda etmiş şehit ve gaziler ile onların ailelerini de unutmayan Başkan Büyükkılıç, “Buradan şehitliklerimize gideceğiz ama buradayken de toplu bir şekilde şehitlerimizin hepsini rahmetle, minnetle anarken, gazilerimize de sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyor, şehit ailelerimizin bayramını tebrik ederken, onlara da sabırlar niyaz ediyorum” ifadesinde bulundu.

ŞEHİTLİK ZİYARETİNE BAKAN AKAR DA KATILDI

Valilikçe düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve il protokolü ile birlikte Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği’ni ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, şehitler için dua ederken, şehit ailelerinin de bayramını kutlayarak onlarla sohbet etti.

BÜYÜKKILIÇ, EMNİYET VE İTFAİYEYİ DE ZİYARET ETTİ

Bayramlaşma ziyareti kapsamında Başkan Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekiplerini de ziyaret ederek, görev başında olan personelin bayramını kutladı, onlarla sohbet etti.

YÖRTÜRK/YÖRÜK TÜRKMEN VAKFI KAYSERİ ŞUBESİNDE BAYRAMLAŞMA

Yörtürk/Yörük Türkmen  Vakfı Kayseri Şube başkanı Ali Aydın,  vakfa gelenler ile bayramlaşma yaptıklarını açıkladı.  Ali Aydın ‘Kurban Bayramının 2.günü bayramlaşarak hasret giderdik’ dedi.

DEVELİ’DE BAYRAM TADINDA BAYRAMLAŞMA
Develi’de bayramlaşma dikkat çekti. İlçe kaymakamı Murat Duru bu konuda şunları söylledi.
Sevgi ve huzur kenti Develimizde Develimizin güzel insanları hemşerilerimin yoğun katılımlarıyla Edirne’den Hakkari’ye kadar ülkemizin her yöresine örnek olacak güzellikte ve bayram tadında bayramlaşma programımızı açık alanda Develi Belediyemizin parkında gerçekleştirdik. Nice Kurban Bayramlarına birlik ve beraberlik içersinde sağlıkla, mutlulukla, huzurla ve hayırla ulaştırmayı Mevlam bizlere ve Müslüman Necip Büyük Türk Millet’inin çocuklarına nasip etsin inşallah. Milletimizin ve devletimizin istiklali ve istikbali için toprağa düşmüş demokrasi ve vatan Şehitlerine Yüce Yaratan rahmet eylesin, ruhları şad mekanları cennet olsun….”

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATI İLE BAYRAMLAŞTI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte İl Başkanlığı’ndan katıldığı video konferans yöntemiyle parti teşkilatıyla bayramlaştı.

Başkan Büyükkılıç ile birlikte AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’ndan katıldığı bayramlaşma törenine milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, AK Parti Kayseri İl Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkan ile üyeleri video konferans yöntemiyle bağlandı.

Başkan Büyükkılıç, bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, birlik beraberlik mesajı vererek, “Cenab-ı Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm AK Parti ailesinin ve Kayserili hemşehrilerimizin, İslam âleminin insanlığın kurtuluşuna vesile olması anlayışı içerisinde bayramını tebrik ediyor, sevgiler, saygılar sunuyorum” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki de AK Parti ailesi olarak tüm Kayserililerin bayramını kutladı. Özhaseki, “Bayramınız mübarek olsun, Cenan-ı Allah nice bayramlara huzurla eriştirsin” dedi.

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ise geleneksel bayramlaşma programını pandemi nedeniyle video konferans yoluyla yaptıklarını ifade etti.

BÜYÜKKILIÇ, GÖNÜLLÜ KÜLTÜR KURULUŞU TEMSİLCİLERİYLE BAYRAMLAŞTI, AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları’nın temsilcileri ile bayramlaştı. Birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine vurgu yapan Büyükkılıç, koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı çağrısında da bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma programına Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan ile üyeler katıldı.

Başkan Büyükkılıç, dernek yöneticilerinin ve bayramlaşma törenine katılan üyelerin Kurban Bayramı’nı kutlayarak, “İnşallah pandemide tedbir bağlamında daha dikkatli olmamız gerektiğini bir doktor başkan olarak hatırlatmak istiyorum. Geçen sene bu zaman böyle bir bayram yapamamıştık. Şükredecek boyutları var, Allah bu güzellikleri, imkânları elimizden almasın diye dua ve temennide bulunurken, tedbir bağlamında da hepimizin bir şeyler yapması lazım” dedi.

BÜYÜKKILIÇ’TAN AŞI ÇAĞRISI

Koronavirüs ile mücadele kapsamında aşı çağrısında bulunan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir hekim olarak söylüyorum ya bu hastalığı geçirip, bağışıklık kazanacaksınız ya da aşı yaptırıp bağışıklık kazanacaksınız. Aşıyı yaptırmama yönünde lütfen spekülasyonlara itibar etmeyin. Biz devletimize, kurum ve kuruluşlarımıza güveniyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın işin başında olduğu bu süreçte sağlık alanında yaptığı, dünyada hiçbir ülkede yapılmadı. Özelde de Kayseri’mize gerek Şehir Hastanemizi, gerekse son süreçte Şehir Hastanesi bünyesindeki sağlık bilimleri üniversitesine bağlı tıp fakültemizi kazandırdığı için kendilerine ayrıca dua ediyor, Cenab-ı Allah sağlıklı, uzun ömürler versin diyoruz.”

BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA VURGUSU

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine vurgu yapan Büyükkılıç, konuşmasında “Biz 16 ilçe belediye başkanı ile beraber, 17 kardeş, el ele, gönül gönüle, cumhur kültürü ve dayanışması içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birbirimizin sermayesi sermayemiz, bütçesi bütçemiz, personeli personelimiz, bu mantık içerisinde hareket ediyoruz. Benim başında bulunduğum Büyükşehir bağlamında bir ağabey anlayışı içerisinde onların elinden tutmaya, bildiğimiz kadar yol göstermeye gayret gösteriyoruz. Bizim taşrayı daha yaşanabilir, daha imkânları olabilir bir yöre haline getirmemiz şart, olmazsa olmazımızdır. Pandemi döneminde gördük ki, insanların toprakla buluşması, gerek hayvancılıkla gerek tarımla ilgili üreten olması hepimiz için bir kazanımdır” ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

KTO’ya, Vergi Dairesinden ziyaret, Gülsoy’dan ihracat değerlendirmesi

VERGİ DAİRESİ BAŞKANI DEMİRCİ’DEN KTO’YA YAPILANDIRMA ZİYARETİ Kayseri Vergi Dairesi Başkanı Şahin Demirci ve Gelir …