Kayseri OSB ve Kayseri Ticaret Odası yönetimi, İstanbul Mobilya Fuarı’nda

Kayseri OSB yönetiminden, İstanbul Mobilya Fuarı’na katılan firmalara ziyaret

Başkan Yalçın: Kayseri mobilya sektöründeki gücünü bir kez daha ortaya koydu

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı 2023’e katılan Kayseri OSB ve Kayserili mobilya üreticilerini ziyaret etti.  Yaptıkları ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Kayseri mobilya sektöründeki gücünü bir kez daha ortaya koydu.” dedi.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Baktır ve Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Yusuf Sarıalp’ten oluşan Kayseri OSB heyeti, İstanbul Mobilya Fuarı’nda Kayseri’yi temsil eden 180’i aşkın firmayı tek tek ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, “Kayseri OSB yönetimi olarak, dünyanın sayılı mobilya fuarlarından biri olan İstanbul Mobilya Fuarı 2023’e katılan başta Kayseri OSB’deki mobilya üreticilerimiz olmak üzere, Kayseri’den katılan tüm firmalara hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Kayseri, mobilya konusunda elde ettiği başarısını ve sektöre vurduğu damgasını bir kez daha bu fuar aracılığı ile tüm dünyaya ispatladı. Bu başarıda pay sahibi olan tüm firmalarımızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kayseri’nin mobilya üretimi konusunda Türkiye’de ilk sırada yer aldığını hatırlatan Başkan Yalçın, “Büyük çoğunluğu Kayseri OSB’de yerleşik olan şehrimizdeki 400’ü aşkın Kayserili firmamızın mobilya sektöründeki gücüne ve ürünleriyle mobilya imalatında ilk sırayı kimseye kaptırmayacağımıza bir kez daha İstanbul Mobilya Fuarı’nda gözlerimizle şahit olduk. Kayseri mobilya sektöründeki gücünü bir kez daha ortaya koydu. Kayseri’nin mobilya sektöründe lokomotif güç olması 2023 yılında ihracatta yeni rekorları kıracağımızın da göstergesidir.” diye konuştu.

Başkan Yalçın değerlendirmesinde, fuara katılım sağlayan tüm Kayseri firmalarına başarı dileyerek, Türkiye’nin üretim, istihdam ve ihracatına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

KTO YÖNETİMİ İSTANBUL MOBİLYA FUARI’NDA ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

 Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olarak gösterilen İstanbul Mobilya Fuarı’nda stant açan Kayserili firmaları ziyaret etti.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Sırıklı, Hüseyin Mercan, Mustafa Okutan, Ahmet Emre Sönmez ile Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Tural, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği, Tüyap Fuarcılık ve Mos Fuarcılık iş birliği düzenlenen, İstanbul Mobilya Fuarı’nda stant açan Kayserili firmaları tek tek ziyaret ederek, firma sahiplerinden bilgiler aldı.

80 ülkeden katılımcı ile ziyaretçilerine kapılarını açan fuarın, sektöre canlılık katacağına inandıklarını belirten Başkan Gülsoy; “Kayseri ekonomisine yön veren önemli sektörlerin başında mobilya sektörümüz geliyor. Birbirinden güzel en yeni ve göz alıcı tasarımlarını Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergileyen üye firmalarımızla tek tek görüşerek başarılarını tebrik ettik. Mobilyanın başkenti Kayseri’mizi en iyi şekilde temsil eden, kaliteli ürünlerini sergileyen tüm üye firmalarımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kayseri’den 184 firmanın fuara katıldığını söyleyen Gülsoy; “KTO yönetimi olarak, fuarda stant açan Kayserili firmalarımıza ziyarette bulunduk. Şehrimizin güçlü markaları fuara damga vurmuş durumda. Sergilenen kaliteli ürünlerin, tasarımların yerli ve yabancı alıcılar tarafından rağbet görmesi bizleri de son derece memnun etti. Ziyarette bulunarak fuar hakkında bilgi aldığımız katılımcı firmalarımız da; yabancı ziyaretçi potansiyelinin iyi olduğunu, yoğun siparişler aldıklarını ve iş bağlantıları kurduklarını dile getirdiler. Mobilya üretimi ve yan sanayi konusunda şehrimiz, Türkiye’de birinci sıradadır. Ülkemizde en büyük mobilya üreticisi 20 firmadan 11’i şehrimizde bulunuyor. Firma sayımız, istihdam edilen çalışanlarımızla mobilya, ihracat yaptığımız sektörlerin başında yer almaktadır. Bu sebeple üretim, istihdam ve ihracatımıza katkı sağlayan tüm firmalarımızı yürekten tebrik ediyorum.  Rabbim firmalarımızın emeklerini zayi etmesin, kazançlarını bereketli kılsın. ”  ifadelerini kullandı.

KTO Yönetiminin stantlarına olan ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren firma sahipleri ise, şehir ekonomisine, ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu tür organizasyonların arttırılarak sürekli hale gelmesinin oldukça önemli olduğunu vurgulayarak bizzat ziyarette bulunarak desteklerini esirgemeyen KTO Yönetimine teşekkürlerini iletti.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Şubat ayı üretici market fiyatları Aylık ve yıllık girdi fiyatlarındaki değişim

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında üretici ile market arasındaki …