Kale içi sanat etkinlikleri, Kayserispor sevgisi, şiir yarışması ve küçükbaş hayvan dağıtımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi,  “Kültürel Altyapıyı” besleyen faaliyetlerle vatandaşları buluşturmayı sürdürüyor. Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri’ne vatandaşlar tarafından yoğun ilgi olurken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Büyükşehir Belediyemizin kültür, sanat faaliyetlerindeki çalışmaları gurur verici” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın öncülüğüne medeniyetler şehri Kayseri’de ticarette, sanayi de yaptığı büyük atılımları kültür ve sanatta da yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri ile Kayserililer keyifli anlar geçiriyor.

NAMIK KEMAL BİLGİN KONSERİ İLE EŞSİZ BİR GECE YAŞANDI

Ayrıca Kale İçi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar Şefi Namık Kemal Bilgin’in birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserlerini icra ettiği eşsiz bir gece yaşandı. Namık Kemal Bilgin, izleyiciler için birbirinden güzel türküleri seslendirdi.

Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türk Mutfağı Günleri’nde Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) de yerini aldı.

Kayseri’nin ilk bakışta bir sanayi ve ticaret kenti gibi göründüğü ancak, kültür ve sanatta da çok aktif olduğun ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Anadolu’nun kültür merkezi haline getirdiğimiz şehrimizde bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceğiz. Sergiler, seminerler, konserler düzenliyoruz. Ticarette, sanayi de gösterdiğimiz canlılık, kültür ve sanatta da gösteriyoruz. Kayserimize hayırlı hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Tüm bu değerlerimizi perçinleyen bir başka değerimiz de mutfağımız. Kayseri mutfağı, dünyanın en zengin mutfaklarının başında geliyor.  Bu anlamda KAYMEK, Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türk Mutfağı Günleri’nde yerini aldı. Workshop alanı,  KAYMEK Kayıt Noktası, Akıl Oyunları ve Fotoğraf Çekim Alanı ile 16.00-22.00 saatleri arasında sizleri ağırlayacaklar” diye konuştu.

KAYSERİSPOR SEVGİSİ HER YERDE

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Yukatel Kayserispor’a verdiği destek şehir dışına taşarak, İstanbul, Ankara ve İzmir’in cadde ve sokakları Kayserispor bilboardlarıyla donatıldı.

Kadir Has Stadyumu’nda Trabzonspor ile oynadığı karşılaşmada 4-2’lik galibiyet elde ederek Ziraat Türkiye Kupası finaline yükselme başarısı gösteren şehrin takımı Yukatel Kayserispor’un sevgisi her şehirde adından söz ettiriyor.

Spora ve sporcuya gönül vermiş herkesin daima yanında olan Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak karşılaşma için ‘Türkiye Kupası Finalinde Kayserispor’umuza Başarılar’ yazılı 116 pankart ve yayınlanan billboard ile Kayseri’yi kırmızı-sarı renge boyamıştı. Başkan Büyükkılıç, şehrin en işlek cadde ve sokaklarına da Kayserispor bayrağı astırmıştı.

Ayrıca, bu sevgi sadece Kayseri ile sınırlı kalmadı. Kayseri’nin marka takımı Yukatel Kayserispor İstanbul, Ankara ve İzmir’de de renkleriyle şehirlere heyecan kattı. İstanbul, Ankara ve İzmir’in en işlek caddelerinde ve sokaklarında kupa finali öncesi “İnanıyoruz” ve “Kupa Kayseri’ye Gelecek” mesajlarını içeren bilboardlarla donatıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DEV MAÇA DEV HİZMET

Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da gerçekleşecek karşılaşma için Kayserispor taraftarına ücretsiz ulaşım imkânı sundu.  Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından şehirde karşılaşmanın tribün heyecanında takip edilmesi için de karşılaşmanın Cumhuriyet Meydanı’nda dev ekrandan yayınlanmasını sağlayacak ve maç öncesi ünlü sanatçı Eypio coşkulu bir konser verecek.

BÜYÜKŞEHİR, 3 BİN 200 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAĞITIMINA BAŞLIYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla tarım ve hayvancılık alanında hayata geçirdiği ‘Koyunlar Artıyor, Meralar Şenleniyor’ projesinde 3 bin 200 küçükbaş hayvanın dağıtımını gerçekleştirecek.

Yerel yönetim hizmetlerini büyük bir gayret ve özveri ile sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılık alanında da imza attığı örnek projelerle üreticinin ve çiftçinin en güçlü destekçisi oluyor. Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ‘üretim sizden, destek bizden’ sloganıyla hayata geçirdiği ve kuraları geçtiğimiz hafta tamamlanan 3 bin 200 küçükbaş hayvanı 25 Mayıs Çarşamba günü düzenlenecek törenle üreticiye dağıtacak.

2021 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla ‘Koyunlar artıyor, meralar şenleniyor’ projesiyle bin 100 küçükbaş hayvan dağıtan Kayseri Büyükşehir, 2022 yılında ‘üretim sizden destek bizden’ sloganıyla hedef büyüttü ve daha fazla üreticiye destek vererek üretime daha fazla katkı sağlamak amacıyla 3 bin 200 küçükbaş hayvan desteğini hayata geçirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 3 bin 200 küçükbaş hayvan desteği ile ilgili yaptığı açıklamada, 2021 yılında başlayan projenin meyvelerini verdiğini ve üreticilerin kendilerine teşekkürlerini, memnuniyetlerini iletmelerinden mutluluk duyduklarını belirtti.

Bu yıl tarım ve hayvancılık alanında ‘daha fazla destek daha fazla üretim’ hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Tarım Orman İl Müdürlüğü’müzle işbirliği içerisinde 16 ilçemizde 160 aileye toplam 3 bin 200 küçükbaş hayvan için kuralarımızı tamamladık. İnşallah kurada hak kazanan üreticilerimize hayvanlarını dağıtacağız ve onların mutluluğuna ortak olacağız” dedi.

Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak şehir ve ülke ekonomisine alın teri ve emekleri ile paha biçilmez bir katkı sunan çiftçilerin, üreticilerin daima destekçisi olacaklarının altını çizerek, “Üretim bizim için en büyük güç, en etkin kalkınma hamlesidir. Her alanda üretimi önemsiyoruz. Tarım ve hayvancılık noktasında ki üretimi ise hayati olarak görüyoruz. Bugüne kadar çiftçimize ve üreticimize destek olmak, onların yanında yer almak adına var gücümüzle çalıştık. Bundan sonrasında ise inşallah daha fazla gayret göstereceğiz. Bu konuda attığımız her adım bir öncekinden daha büyük olmalı dedik ve 2021 yılında bin 100 adet olan koyun desteğimizi bu yıl 3 bin 200’e çıkardık. Üreticilerimize hayırlı olsun, bol ve bereketli olsun” diye konuştu.

Proje kapsamında 16 ilçede bin 914 müracaat arasından kura ile belirlenen 160 aileye, 25 Mayıs Çarşamba günü 3 bin 200 adet küçükbaş hayvan düzenlenecek törenle dağıtılacak.

“NECİP FAZIL KISAKÜREK ŞİİR OKUMA YARIŞMASI” ÖDÜL TÖRENİ 31 MAYIS’TA YAPILACAK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından düzenlenen Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması kapsamında ‘Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı ve Şiir Okuma Yarışması’ Ödül Töreni, 31 Mayıs 2022 Salı günü gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediyesi KAYMEK tarafından düzenlenen “Necip Fazıl Kısakürek Şiir Okuma Yarışması”  kısa süre önce sonuçlandı. Okunan şiirler, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, KAYMEK Müdürü Denizhan Burhan, Fotoğraf Eğitmeni Suna Erdoğan Çolak, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhterem Yazıcıoğlu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Vural, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Seher Atıcı ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hanife Görek’ten oluşan seçici kurul tarafından hassasiyetle değerlendirilerek, dereceye giren isimler belirlendi.

Yarışmaya Develi ilçesinden katılan Umut Yalçıntekin, Devali Hazretlerinin Türbesi önünden Erciyes Dağı’nı arkasına alarak seslendirdiği Sakarya Türküsü ile birincilik, Melikgazi ilçesinden katılan Yüsra Akyurt Millî Mücadele Müzesi’nde seslendirdiği Sakarya Türküsü ile ikincilik, Felahiye ilçesinden katılan Özge Şeref, Sıtmapınar Antik Çeşmesi önünde seslendirdiği Büyük Doğu Marşı ile üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Bu kapsamda dereceye giren yarışmacıların ödüllendirileceği ‘Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Programı ve Şiir Okuma Yarışması’ Ödül Töreni, 31 Mayıs 2022 Salı günü Kayseri Devlet Tiyatrosu’nda gerçekleşecek.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu -----Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

AFAD, MTA ve TBB İş Birliği ile Kayseri’nin Depremselliğine Katkı Sağlayacak Proje, Ulaşımda ‘Gittiğin Kadar Öde’ Projesi, Kayseri’de “Asurlu Tüccarlar Mahallesi” Projesi, Mutfak Sanatları Merkezi, Bünyan’da yol çalışması

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ULAŞIMDA ‘GİTTİĞİN KADAR ÖDE’ PROJESİ Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yatırım, …


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/swtdavut/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420