Halil Severcan’dan çağrı

Kayseri Spor Adamları Derneği başkanı ve ASKF kurucu Genel başkanı Halil Severcan, şu çağrıyı yaptı.

Kayseri  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Kurucu Genel Başkanı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonun eski Genel Başkan Yardımcılarından  birisi olarak günümüzde geldiğimiz noktada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının asli amacından uzaklaşıp birilerine koltuk değneği olduğunu görüp üzülmekteyim.

           Amatör spor kulüpleri Federasyonu Kurucu Başkanı ve 17 yıl başkanlığını yapmış bir spor adamı olarak bizim zamanımızda Amatör spor kulüpleri Federasyonları kulüplere  maddi ve manevi bir çok konuda yardımcı olup,  kulüplerimizden  aidat bile almazken bugün kulüpler  ASKF ye ve konfederasyona her işlemde para ödemek  durumunda bırakılmışlardır.

          Öte yandan Rıza Sümer’in kurucu Genel Başkanlığında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 1980-1995 yılları arasında    bir çok konuda haklar elde etmiş ,   tabir caizse Amatör Kulüplere  altın çağını yaşatmıştır.

          Rıza Sümer’in görevi bırakmasını müteakip  göreve gelen Konfederasyon Genel Başkanlarından  Hüdaverdi  Talay’ın dışındakiler federasyonu basamak yapıp bir yerlere gelmek için  çalışmışlar kimileri Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girmişler , kimisi Genel Müdürlüğe yükselmiş  kimilerinin havalarından yanlarına varılmaz olmuştur.

        Konfederasyon Genel Başkanı olarak , Amatörler Kontenjanından Futbol Federasyonu Yönetimine giren Başkanlar Konfederasyondaki görevlerini bırakmamış  TASKK Genel Başkanı sıfatı ile   Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunda yerlerini almışlardır.

          Şimdi soruyorum  T.A.S.K.K Genel Başkanı  Futbol Federasyonundan amatörler için ne isteyecek ne alabilecektir. İstediğini değil Yönetimin verdiğiyle yetinip kendi yerini sağlama alabilmek adına  haklı olduğu konularda dahi sesini yükseltemeyecektir.

           Olması gereken Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun diğer üyelerinin kulüplerindeki görevlerinden istifa edip yönetime girdikleri gibi T.A.S.K.K genel Başkanının da genel Başkanlıktan istifa etmesi, Genel Başkanlığı bırakmadığı takdirde de Futbol Federasyonu Yönetiminden affını istemesi gerekir.

         İleride yapılacak olası TFF Genel Kurulu Seçimlerinde de Konfederasyonu temsilen bir başka amatör yönetici TFF yönetimine girmeli ;  yönetime girdikten sonra da sonuna kadar  amatörlerin  hakkını savunmalıdır.

          Konfederasyon Genel Başkanı da taş gibi yerinde durup Amatörlerin kendisinden önce bin bir zorluklarla kazandığı haklarını  sonuna kadar savunup  yeni haklar elde edebilmek için çalışmalıdır.

         Diğer yandan Türkiye Futbol Federasyonu  Kayseri Bölge Müdürlüğünde Federasyonun maaşlı elamanı olarak göreve getirilen  Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı da derhal A.S.K.Federasyonu Başkanlığından istifa ederek yerini federasyonun hakkını her platformda en önce de Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü katında arayacak bir başka pür amatör arkadaşına  bırakmalıdır. Yok şayet ASKF Başkanlığını bırakmam derse TFF nin maaşlı elamanı olmaktan vazgeçecek  üstlendiği göreve tarafsız birisi getirilecektir.

           Sonuç olarak Türk Sporuna Özellikle Türk Futboluna bir ömür vermiş ‘’ kulüp kurmuş, spor tesislerinin yapılabilmesi için gayret etmiş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kurmuş, İlinde TFF Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü kurulması için çalışmış. Kayseri de Bölge Müdürlüğü Kurulması kararı ile birlikte Müdürlüğün Kurucu Bölge Müdürlüğüne getirilmiş ve mevcut Bölge Müdürlüğünün binasının alınıp , tefriş edilmesinde ;  görev yapacak memurların seçiminde ve eğitilmelerinde  katkıları olmuş,’’ son olarak da günümüzün en salgın hastalıklarının başında gelen VEFASIZLIĞA  karşı kurulan Spor Adamları Derneğinin 11 yıldır Başkanlığını yerine getirerek Yönetimde ki arkadaşlarının ve Büyük Şehir Belediye Başkanlarının katkılarıyla spor adamlarını düzenlediği  vefa gecelerinde bir araya getirip,  yüzlerce spor adamını vefa plaketi ile onurlandıran, ömrü vefa ettikçe de Vefakarlığın öncüsü olmaya devam etmek isteyen 76 yaşına gelmiş b ir spor adamı olarak  AMATÖRLERİN HAYRINA OLACAK  BU DEĞİŞİMİN BİR AN ÖNCE YERİNE GETİRİLMESİNİ AMATÖR KULÜPLER ADINA  BEKLİYORUM.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Mutlu Önal ve ekibi ASKF’de güven tazeledi

Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) olğan genel kurulu yapıldı. Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  …