Fatih Erbakan: Dünya 5’ten büyüktür ama 84 milyon da 5’ten büyüktür!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, vatandaşın pandemide yoksulluk ve işsizlikle boğuştuğunu ama 5 imtiyazlı holdingin durumunun çok farklı olduğunu belirterek, ” Dünya 5’ten büyüktür doğru ama 84 milyon da 5’ten büyüktür. 5 imtiyazlı holdingten büyüktür” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin Sinop İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ne katıldı. Sinop Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongre yoğun katılımla gerçekleşti. İlk konuşmayı yapan Sinop İl Başkanı Mustafa Çınar, “Toplum içine çıktığımız zaman alnımız açık başımız dik olsun. Partimizin geçmişte yüzümüzü kızartacak, ülkemizin hak ve menfaatlerini zora sokacak hiçbir dış ve iç politikası asla olmamıştır. Yeniden Refah Partimiz Milli Görüş’ten devraldığı ikinci bir 40 yıl dava mirasını daha güçlendirerek ileriye taşımaya adaydır ve tek iradedir” diye konuştu.

Sinop’un kalbimizdeki yeri farklıdır

Yoğun sevgi gösterileri ve tezahüratla kürsüye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise “Sinop’un kalbimizde yeri farklıdır. Bütün Milli Görüşçüler için de yeri farklıdır. Çünkü bizleri şuurlandıran, bizleri Milli Görüş davası ile tanıştıran merhum liderimizin doğduğu yer olması hasebiyle Sinop’a stratejik olarak, manevi olarak son derece büyük önem veriyoruz. İnşallah ikinci 40 yılda, birinci 40 yıldan daha da farklı olarak, birinci 40 yılın daha da fevkinde Yeniden Refah Partimize Mili Görüşümüze Sinoplular destek vereceklerdir. Erbakan Hocamızın 40 sene ekmiş olduğu tohumların meyvesi inşallah ikinci 40 yılda Yeniden Refah Partisi olarak Sinop’ta da toplanacaktır” şeklinde konuştu.

Artık bıçak kemiğe dayandı

Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin genç işsizler olduğunu dile getiren Erbakan, ülkede 1,5 milyon üniversite mezunu gencin işsiz olduğunu savundu. Türkiye’deki toplam işsizlerin sayısının ise 10 milyonu aştığını öne süren Erbakan, şöyle konuştu:

“Avrupa’da birçok ülkenin nüfusundan fazla işsizlerimiz var. Sadece 2020 yılında 40 bin 700 şirket kapandı. Bu, nereden baksanız 1 milyon insanın işsiz, aşsız ve ekmeksiz kalması demek. İşsizliğin hangi noktaya geldiğinin bir ispatı da bu. Yine bakıyorsunuz, vatandaşların bankalara olan borçları 2002 yılından bugüne 150 misli artış göstermiş. 2009 ila 2019 arası 35 bin kişinin intihar etti. İstatistiklere göre bu intihar vakalarının yüzde 70’inin nedeni geçim derdi ve yoksulluk olduğu   belirtiliyor. TESK’in rakamlarına göre 2021 yılının ilk 4 ayında 434 esnafın da borçları yüzünden intihar etti.  Artık bıçak artık kemiğe dayandı. Biz bu rakamları matematik olarak istatistik olarak anlatıyoruz ama burada salondaki vatandaşlarımız, Sinop’ta da ziyaret ettiğimiz esnaf da vatandaş da bu  sıkıntıları gerçekten yaşayarak görüyor.”

84 milyon da 5’ten büyüktür!

Diğer taraftan baktığınızda 5 imtiyazlı holdinginin durumunun yokluk içindeki vatandaştan esnaftan 180 derece farklı olduğunu ifade eden Erbakan, “Bir avuç imtiyazlı firmaya sadece 5 tane holdinge 19 senede verilen devlet kamu ihalesi 220 milyar dolar tutuyor. Dünyada en çok kamu ihalesi alan 8 şirketten 5’i Türkiye’de bulunuyor. Bir de bu 5 holdinge son 10 senede 128 kez vergi muafiyeti getirilmiş. Çiftçi borcunu ödeyemeyince traktörüne haciz getiriyorsun, boğazına yapışıyorsun. Varsa yoksa imtiyazlılar. Milyonlarca esnafa 4,5 milyar TL yardım yapıyorsun ama sadece bu 5 holdinge 1 senede ödenen garanti para 31 milyar TL. Evet dünya Dünya 5’ten büyüktür doğru diyorsunuz ama 84 milyon da 5’ten, bu 5 imtiyazlı holdingten büyüktür. Önce millet yerine önce imtiyazlılar anlayışının sonuçları bunlar. Ama çare var umut var. 40 sene olduğu gibi bugün de  Milli Görüş’tür, Yeniden Refah’tır “

Adaletin olmadığı yerde ekonomi de gelişmez!

Erbakan Türkiye’de sadece ekonomik sorunların değil adaletle de ilgili problemlerin olduğunu da ifade ederek “Adaletin olmadığı yerde ekonomi gelişme de olmaz, ticaret de olmaz, yatırım da olmaz Türkiye’nin her açıdan kurtuluşu milli görüş geleneğindedir, bunun için biz var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Erbakan’dan çarpıcı Erdoğan-Biden yorumu: Mehmetçik ateşe atılıyor!

Yeniden Refah lideri Erbakan, aylardır beklenen Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin yaptığı açıklamada; zirveden Türkiye açısından hiçbir kazanım elde edilemediği gibi uzlaşılan tek konu olan Afganistan’da Amerikan askerleri ayrıldıktan sonra Mehmetçiğin bölgede kalmasının, askerlerimizi muhtemel Taliban saldırıları ile karşı karşıya bırakacağı uyarısında bulundu.

Yeniden Refah Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, geçtiğimiz günlerde NATO zirvesinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden görüşmesini yazılı açıklama ile değerlendirdi.

Türkiye açısından hiçbir kazanım elde edilemedi

Erbakan konu ile ilgili şunları söyledi:

“Aylardır dillerden düşmeyen, özellikle iktidara yakın medyanın büyüttükçe büyüttüğü “Erdoğan-Biden görüşmesi” sonunda gerçekleşti. Brüksel’deki NATO zirvesinde iki devlet başkanı arasında toplam 40 dakikalık bir görüşme oldu, tercümanlı bir görüşme olduğu için bu sadece 20 dakikalık bir görüşme manasına gelir. Bu görüşmede Türkiye açısından hiçbir kazanım elde edilememiştir. ABD F-35’leri bize vermiyor, F-35’ler için ödediğimiz parayı da geri vermiyor, S-400’ler konusunda geri adım atmıyorlar, CAATSA yaptırımları devam edecek, ABD Suriye’de YPG’ye destek vermeye devam edecek, Biden sözde Ermeni Soykırımı’nı tanıması konusunda da geri adım atmadı, hatta Sn. Cumhurbaşkanı’nın da ifade ettiği gibi bu konu gündeme bile getirilmedi.”

‘Türkiye’yi Afganistan’da riskli bir görev bekliyor’

Bu görüşmede tarafların mutabık kaldığı tek hususun Afganistan konusu olduğunu hatırlatan Erbakan,  “ABD askerleri Eylül ayına kadar Afganistan’dan tamamen çekilecek,  onlar çekildikten sonra Türkiye gönüllü bir şekilde ABD askerlerinin bıraktığı yerleri, özellikle de Kabil Havaalanı’nı koruma görevi yapacak. Türkiye’nin böyle riskli bir göreve talip olduğunu daha Brüksel’deki zirveden önce Milli Savunma Bakanı açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Biden ile görüşmesinde Afganistan konusunda mutabık kaldıklarını açıkladı ve o da Milli Savunma Bakanı gibi bu görev karşılığında ABD’nin sağlayacağı siyasi, mali ve lojistik desteğin önemini vurguladı. Hem Milli Savunma Bakanı Akar’ın hem de Cumhurbaşkanı’nın ABD’nin mali ve siyasi desteğine vurgu yapması, bizlere George Soros’un “Türkiye’nin en iyi ihraç ürünü askeridir” sözünü hatırlatmaktadır. Yine bu olay bize, 70 sene önce yaşadığımız Kore macerasını, Kore’de ABD’ye destek olmak ve NATO’ya kabul edilmek adına kaybettiğimiz 720 Mehmetçiğimizi hatırlatmaktadır.” şeklinde konuştu.

Mehmetçiğimizi Afganistan’da ateşe atmayın!

‘Hele bir de Taliban’ın yaptığı açıklama dikkate alındığında durumun vahameti daha açık şekilde ortaya çıkmaktadır.’ diyen Erbakan, ” Böyle bir yaklaşımı kabul etmemiz mümkün değildir! Taliban tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Eğer Afganistan’dan çıkmazlarsa, işgalci NATO’nun bir parçası olan Türk askerlerini de düşman olarak görürüz, hedef alırız” denildi. ABD askerleri çekildikten sonra Mehmetçiği hala daha orada nöbetçi olarak bırakmak, muhtemel Taliban saldırılarıyla askerimizi baş başa bırakmak manasını taşır. Bizim Mehmetçiğimizin Batı’nın, ABD’nin bekçiliğini yapmasını, tabir caizse Amerikan ordusunun arkasını toplamasını asla kabul edemeyiz. 10 senedir uğraştığı halde bölgede kontrolü sağlayamayan Amerikan askerleri oradan çıkıp kendini kurtarırken, biz Mehmetçiğimizi onların yerine ateşe atamayız.  Burada Merhum Erbakan Hocamız’ın meşhur ve ibretlik sözünü hatırlamamız gerekir; “Bir damla Mehmetçik kanını bütün ABD bütçesine değişmeyiz” Burada Türkiye’ye düşen, tarihten gelen misyonu ve Afgan Halkı’nın gönlündeki müstesna yeri dolayısıyla, İstanbul’da bir ‘Barış Zirvesi’ organize ederek, Afganistan’daki bütün tarafları bir araya toplaması ve kalıcı barış ve istikrar için diplomatik yolla çözüm ortaya koymasıdır.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

MHP il ve Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği Başkanlarından Çağan’a ziyaret

KAYSERİ YOZGATLILAR FEDERASYONU BAŞKAN ÇAĞAN’A BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ VE MHP İL YÖNETİMİNDEN TEBRİK ZİYARETİ MHP …