CHP’li Çetin Arık’tan ‘yer ve davet edilmeme’ tepkili Cumhuriyet bayramı kutlama ve etkinlikleri

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de  Cumhuriyet bayramı koronavirüs tedbirleri kapsamında Valilik önünde düzenlenen törenle kutlandı.  Törene Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı, Kayseri Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, il protokol üyeleri, davetliler ve az sayıda vatandaş katıldı. Pandemi nedeniyle maske, mesafe ile hijyen kuralları ve tedbirleri kapsamında coşkuyla ve ilk günkü heyecanla kutlanan programda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Şehmus Günaydın bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi ve bando takımının verdiği konser ile program son buldu. Vali Günaydın tebrikleri kabul etti.

Tören öncesi CHP Milletvekili Çetin Arık, kendisinin törene davet edilmediği, protokolda yer ayrılmadığını iddia ederek bu konuda Vali Şehmus Günaydın’a tepki gösterdi. Bu sırada  milletvekili İsmail Tamer’de olayı yumuşatmaya çalıştı.  Yer ve davet edilmeme tartışması Arık için getirilen sandalyeye oturması ile  son buldu. Valilik ise, Arık’ın törene davet edildiği; ancak katılıp-katılmayacağına yönelik geri bildirim olmamasından bu sorunun kaynaklandığına dikkat çekti.

Öte yandan CHP il başkanlığı, ADD ve bazı sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar  Atatürk Anıtına  çelenk koyduktan sonra Forum önünden  Cumhuriyet meydanına kadar ‘Cumhuriyet yürüyüşü’ yaptı. Milletvekili Çetin Arık burada da, Valilik önündeki törene davet edilmemesini ve yer ayrılmamasını eleştirdi. CHP il başkanı Ümit Özer burada yaptığı konuşmada şunları söyledi.

Kendi tahtı için ülkesini satanlara inat “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek Anadolu halkının bağımsızlık savaşına öncülük eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaş meydanlarındaki başarısını, 29 Ekim 1923’te, halkın halk tarafından, halk için yönetildiği, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyet’i ilan ederek taçlandırdı.
İnsanları tebaa olmaktan kurtaran, özgür bireyler olmasını sağlayan, kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizin 97’inci yılı kutlu olsun…
Tam 97 yıl önce bu ülkenin gerçek sahibinin bir kişi, bir zümre olmadığı, bu ülkenin gerçek sahibinin kanıyla, canıyla bu toprakları koruyan millet olduğu tarihe not düşüldü.
Bugün hala bu gerçekliği yok saymaya çalışanların olduğunu üzülerek görüyoruz. Ama hiç kimse heveslenmesin Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eserlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyet’i yıkmaya, hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Bu halk Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine verdiği yetkiyi hiç kimseye devretmeyecektir.
Demokrasiyi bir amaç değil bir araç olarak görenlere günü ve zamanı geldiğinde en güzel yanıtı yine demokrasi çerçevesinde verecektir.
Cumhuriyet sayesinde makam ve mevki sahibi olup Cumhuriyete savaş açanlar bilmelidir ki, bedeli kanla ödenen Cumhuriyet’i yıkmak hiç kimsenin haddi değildir.
Çünkü bu millet biliyor ki, Cumhuriyet mazlumların beklediği adalettir.
Çünkü bu millet biliyor ki, Cumhuriyet mağdurların beklediği haktır.
Çünkü bu millet biliyor ki, Cumhuriyet Türk Milletinin karakterine en uygun yönetimdir.
Çünkü bu millet biliyor ki, Cumhuriyet Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı paha biçilmez bir armağan olduğu kadar çocuklarımıza devretmemiz gereken kutsal emanetidir.
Bu emaneti onlara en güzel şekliyle teslim etmek gibi önemli bir görevimiz var.
Bugüne kadar bu uğurda çok bedeller ödedik, gerekirse yine bedel ödeyeceğiz ama Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılacağız.
Bize bu güzel Cumhuriyeti armağan eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve gazilerimizi şükranla anıyor, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için en yüksek fedakârlığı yapan şehitlerimize rahmet diliyorum. Yaşasın Cumhuriyet

KAYSERİSPOR’DA BAYRAMI KUTLADI

Süper Lig’de Kayseri’yi temsil eden Hes Kablo Kayserispor kulübünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı. Tüm futbolcu ve teknik adamlar antrenman öncesinde  Türk bayrağınu tutarak Cumhuriyet bayramını kutladı.

KOCASİNAN’DA DOLU DOLU 29 EKİM COŞKUSU

Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlanan etkinliklerle, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Tüm vatandaşların Cumhuriyet Bayram’ını kutlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti, aradan geçen 97 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma, enerji olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etti. Bugün gelişme, ilerleme ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda emin adımlarla yürüyoruz.  Daha güçlü ve daha güzel Türkiye için birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun ilelebet devam etmesini diliyorum. Bu vesile ile muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm hemşerilerimin Cumhuriyet Bayram’ını en içten duygularla kutluyorum.”

Öte yandan konvoy eşliğinde mobil sahneyle 29 Ekim konseri düzenleyen Kocasinan Belediyesi, ilçenin dört bir yanını mobil sahneyle turlayarak, bando eşliğinde 7’den 70’e herkese 29 Ekim coşkusu yaşattı. İlçe sakinleri de evlerinin balkonlarına ve pencerelerine çıkarak, marşlara eşlik edip, alkışları ile destek oldular. Kocasinan Belediyesi, ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. Yıldönümü dolayısıyla anlamlı bir klip hazırladı. Kuşçu Marina, Erkilet General Emir ve belediye hizmet binasının önünde çekilen klip, büyük beğeni topladı. Renkli görüntülerin yer aldığı klip, vatandaşlardan tam not aldı.

Kocasinan Belediyesi’nin etkinlikleriyle gün boyu bayram coşkusu yaşayan Kayserililer ise Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti

PINARBAŞI’NDA 29 EKİM COŞKUSU YAŞASIN CUMHURİYET
Cumhuriyetin ilanının 97.yıldönümü Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesinde de büyük bir coşku ile kutlandı. Kutlamalar pandemi kurallarına uygun bir şekilde yapıldı.
Kutlamalara Pınarbaşı İlçe Kaymakam vekili İbrahim Gökmen, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erdemir, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Gürbüz ile diğer protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Hükümet konağı önündeki Atatürk atını önünde yapılan kutlamalarda ilk olarak Kaymakam vekili İbrahim Gökmen, Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Erdemir ile İlçe Jandarma Komutanı Ömer Gürbüz tebrikleri kabul etti. Pandemi dolayısıyla maske-mesafe ve hijyen kurallarına uygun yapılan kutlamalar daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından kutlamalar sona verdi.

DEVELİ’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyetin 96. yıldönümü kutlamaları Develi Cumhuriyet Meydanında coşkuyla kutlandı. 28 Ekim Pazartesi Günü Saat:13.00’da Atatürk büstüne çelenk sunup saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program, 29 Ekim Salı sabahı Develi Kaymakamı Murat Duru’nun makamında İlçe protokolünün tebriklerini kabulüyle devam etti.

Tebriklerin kabulünün ardından İlçe Protokolü, Develi Cumhuriyet Meydanındaki programlar için meydana geldiler. Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın okulları tebrikiyle başlayan program, Kaymakam Duru’nun günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti. 29 Ekim ruhunu yansıtan şiirlerin okunmasının ardından Milli Mücadele Kahramanlarının canlandırıldığı oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı. Halat Çekme Federasyonu İl Temsilciliğinin Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yaptığı halat çekme yarışması büyük beğeni topladı. . İlçemizde görev yapan öğretmenlerin müzik dinletisinin ardından halk oyunları gösterisi de beğeni ile izlendi. Develi Kaymakamı Murat Duru’nun Develi muhtarlarından oluşan “Devlet” isimli takımı ile Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın belediye personeli ile oluşturduğu “Millet” takımının halat çekme yarışması kutlamalara renk kattı. İki set halinde yapılan yarışmada devlet-millet dayanışması sergilenerek karşılaşma beraberlikle sonuçlandı.

 29 Ekim münasebetiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerin takdim edildiği program protokolün selamlanması ve geçit töreniyle son buldu. Programın ardından İlçe Kaymakamı Murat Duru ve Başkan Cabbar diğer protokol üyeleri ile birlikte İlçe Meydanındaki halkla merhabalaşarak onların da bayramlarını tebrik ettiler.

ADD Şube başkanı Kemal Ceylan’ın açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube başkanı Kemal Ceylan’da dernek binası önünde yaptığı basın açıklamasından sonra ADD üyeleri ile Atatürk anıtına çelenk koydu, şunları söyledi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97, yıldönümümü kutluyoruz. Ne yazık ki bu yıla buruk ve sıkıntılı giriyoruz. Cumhuriyetimiz hangi zorluklardan hangi aşamalardan geçerek kurulduğunu hepimiz biliyoruz .

Osmanlı devletinin yıkılmasının ardından büyük mücadeleler sonunda Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan cumhuriyetimiz .şu anki durumuna bakarsak tekrar 100 yıl öncesine dönmüş ülkenin idaresine şeyhler ve müritler el koymaya başlamışlar, dönüştürülen , başkalaştırılan. Milli irade ve anlayıştan koparılan şahsım yönetimine evrilen, saray iradesine demirlenen Cumhuriyeti; Atatürk devrimi esasıyla yeniden inşaa etmek temel görevimiz ve önceliğimizdir. Ancak bu şekilde Cumhuriyet idaresi , gerçek kimliğine kavuşmuş olacaktır , bu hasret milletimizin ortak talebidir. Atatürk ile Cumhuriyet ve Cumhuriyet’in kazanımlarıyla hesaplaşma niyetinde olan siyasi iktidarın Cumhuriyet bayramını yasaklama girişimini şiddetle reddediyoruz.

Türk milleti, Cumhuriyet bayramını mutlulukla, neşeyle , gururla. El el , engelsiz , baskısız. Yasaksız ve şahıs yönetiminden uzak olarak kutlamayı istemektedir. Atatürkçü Düşünce Dernegi, milletimizin bu haklı isteğini görmekte , duymakta ve anlamakta ve bu isteğe katılmaktadır. Bu nedenle de Atatürk Cumhuriyetini yeniden inşaa etmek hedefine , tüm üyeleriyle birlikte , dinlenmeden yürümeye karar vermiştir. Şu doğrultuda , aşağıdaki hususlar ı milletimizle paylaşmak isteriz.

Parlementer demokratik sisteme geçiş zorunludur.

Ne olduğu , nasıl işlediği, sistemi , kuralı belli olmayan , uzlaşılamayan denetlenemeyen, korku ve baskı yayan sahsım yönetimi ile ülkemiz uçurumun kıyısına sürüklenmiştir.

Büyük Atatürk Kurtuluş şavaşı ile sadece emperyalizmi değil aynı zamanda dönemin var olan köhnemiş ve çağdışı yönetimi tarihin derinliklerine gömmüştü , bu sistemi yeniden canlandırma hevesleri boşunadır, parlamenter demokratik sistem; ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz. Ve geleceğimiz için yaşamsal önemdedir. Gazi meclisin itibarı iade edilmelidir.

Laiklik milli egemenliğin ve milletimizin güvencesidir. Laiklikten intikam almaya çalışan onu ortadan kaldırmaya çalışan , saltanat ve hilafetin özlemiyle tutuşan kesimin iktidar ekseninde buluştuğunu güncel gelişmeler doğrulamaktadır. Bir cemaat şeyhinin selefiler silahlanıyor ayaklanacaklar açıklaması bu günlerde nasıl bir anlayışla karşı karşıya olduğumuzu göstermektedir. Fikri iktidarımızı yaratamadığınızı üzülerek görüyorum diyenler in kastettiği laik Cumhuriyetin bulunmadığı bir sistemdir.

 15 Temmuz feto harekatı . ABD pentagon ve Pensilivanya üçgenince üretilen planlarla yapay uydurma Ergenekon ve balyoz davaları ile Kemalistleri tasfiye etmek için ortak çalışmalarıdır, bu nedenle devrim kanunlar ı uygulanmalı tarikat ve cemaatler kapatılmalıdır. Atatürkün talimatıyla kurulan diyanet işleri başkanlığının kendi yasal sınırlarının dışına çıkması kabul edilemez

Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığı Atatürkçü düşüncenin kırmızı çizgisidir. Yargı bağımsızlığının ve hukukun üstünlüğünün yok edildiği bir dönem yaşıyoruz. Eli kolu bağlanmış talimatla karar veren taraflı etkisiz bir hukuk sistemi cumhuriyetimize hiç yakışmamaktadır. Anayasa mahkemesinin kaldırılması asla kabul edilemez. Hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığını da yeniden inşaa edeceğiz.

Atatürk’ün ekonomi modelini ve sosyal devlet ilkesini hayata geçirmek şarttır. Büyük Atatürk’ün , Cumhuriyet , “ bilhassa kimsesizlerin kimsesidir”. Sözü , sosyal devlet ilkesinin özlü açıklamasıdır. Köprü otoyol ve şehir hastanelerine devlet kasasından ne kadar ödendiği ve paraların kimlere verildiği gizli sayılırken askıda ekmek modeli tam bir trajedidir. Atatürk ekonomik modeli ile yurttaşlarımızı rahatlatacak ve geleceğe umutla bakılacak çözüm önerilerini de barındıracaktır.

Ulusal laik. Bilimsel. Eşit ve karma eğitim vazgeçilmezimizdir. Devrim yasaları ile yürürlüğe giren ve eğitimde birliği sağlayan laik ve bilimsel milli eğitim sistemine en büyük darbe 4+4+4 kesintili eğitim sistemine geçilmesi ile vurulmuştur. Ülkemizde üç milli kurum vardır milli eğitim , milli savunma ve milli ekonomidir , ne yazık ki bu kurumlar şahıs kurumlarına döndürülmüştür. Ulusal , laik ve bilimsel eğitim sistemini yeniden oluşturmak boynumuzun borcudur. Tarihi bir sorumluluğumuzdur.

Cumhuriyetimizin özü demokrasidir. Demokrasimizin temeli de Cumhuriyettir, anayasa ve yasalarla güvence altına alınan pek çok hakkın genelgelerle TBMM’nin saf dışı bırakılarak yayımlanan KHK’larla askıya alınması sıradan bir hal halini almıştır. Medeni kanunla eşit yurttaş olan kadınlarımız yeniden yok sayılmaya başlanmış, kadın cinayetleri ve kadınlara şiddet ve tacizlerin eşitsiz uygulamalardan kaynaklandığı malumdur kadınların da insan olduğunu hatırlamak gerekmektedir.

Ayrıca görsel ve yazılı basına yapılan baskıyı kabullenmek mümkün değildir. Atatürkün deyimiyle basın milletin genel sesidir. Bir milleti aydınlatmada ve uyarmada gereksinen fikri gıdayı vermekte basın başlı başına bir kuvvet , bir okul ve bir rehberdir. Çevreyi ve doğayı korumak aklın gereğidir. Doğal hayata zarar veren enerji santralleri , HES’ler ve çarpık yapılaşmaya onay vermek vatana ihanettir. Milletimize çocuklarımıza , Cumhuriyet kazanımlarının yeniden hayata geçirildiği demokratik, laik. Sosyal , hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına dayanan tam bağımsız bir Türkiye bırakmak zorundayız.

Gençlerimizin , dünüyle , bugünüyle gurur duyacakları, geleceğe umutla bakacakları yurttaşı olmaktan onur duyacakları yeniden “ hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diye haykıracakları bir Türkiye’yi hep birlikte yaratmalıyız. Bütün ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutlarken bizlere bu günleri sağlayan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anarken şükranlarımızı sunuyoruz. Yaşasın Atatürk Cumhuriyeti, yaşasın Türk milleti. Ne mutlu Türküm diyene

CHP Gençlik Kolları başkanı Eda Albayrak Cumhuriyet yürüyüşünde konuştu…

Cumhuriyet demokrasidir aydınlanma seferberliğidir; eşit yurttaşların onurlu birliğidir
Biz Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak asla unutmayacağız; bu halka zulmeden, zalime sultan olan saraylıları! Biz unutmayacağız; Sütçü İmamları, Şerife Bacıları, Hasan Tahsinleri, Seyit Onbaşıları, Kara Fatmaları… Bizler bugün de Mustafa Kemal kadar kararlı, Tıbbiyeli Hikmet kadar inançlıyız.
Yaşasın Cumhuriyet!
KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARINDAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YÜRÜYÜŞÜ
Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı kutlamaları adına gerçekleştirdiği program çerçevesinde, 97 Ülkücü ile İl Ocak Binası önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanında kadar süren yürüyüş düzenledi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı kutlamaları adına saat 19.23’te gerçekleştirilen programda, Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik tarafından Atatürk büstüne çelenk konuldu.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak devam etti.
Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Ali Çelik, yaptığı basın açıklamasında; “ 97 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran irade halen mevcuttur. Bugün yine Türk Milleti’ne karşı topyekun gelinmekte, Haçlı Seferi hazırlığı yapılmaktadır. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti sokakta bulunmamıştır, sokağın insafına da bırakılmayacaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe emanet ettiği cumhuriyeti Ülkücü Gençlik sahipsiz bırakmayacaktır. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Ne Mutlu Türk’üm diyene.” ifadelerini kullandı.

TALAS’TA CUMHURIYET BAYRAMI BIR BAŞKA YAŞANDI

Talas Belediyesi tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Gezi otobüsüyle belediye meydanından başlayıp ilçe turuyla sonlanan kutlamalarda bir yanda meşaleler diğer yanda motosiklet ve Vosvos araçların renkli konvoyuyla Talaslılar unutulmaz bir bayram yaşadı.

Belediye önünde başlayan etkinlikte üstü açık gezi otobüsünden yükselen canlı müzik eşliğinde bayram coşkusu yaşandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan kutlamalarda Kayserili erkek ve kadın motosikletçiler ile Vosvos Kayseri Kulübü üyeleri de yer aldı.

BAŞKAN YALÇIN’A TEŞEKKÜR

Etkinlikte söz alan Anatolian Tigers Mc Grubu Başkanı Fikret Eren ve Vosvos Kayseri Kulübü Başkanı Alper Cesur, düzenlenen etkinlik için Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. Başkan Yalçın’ın bu etkinliği yapmakla kendilerine ve ilçeye bir fırsat sunduğunu belirterek, Talas Belediyesi’nin bu tarz etkinlikleri daima desteklediğini söyledi.

“BİZE CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAK YARAŞIR”

Daha sonra konuşan Başkan Yalçın, Cumhuriyet’in büyük bir mücadelenin taçlandırılmasıyla kurulduğunu ifade ederek, “Cumhuriyetimiz 97 yıl önce büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla birlikte başlayan Milli Mücadele’nin taçlandırılması olarak büyük mücadeleler sonucunda kuruldu. İnşallah 3 yıl sonra 100 yaşında olacağız. 100. yıl heyecanıyla tutuşuyoruz. Size de o güne kavuşmak üzere sağlıklar diliyorum. Cumhuriyet Bayramı, büyüklerimizden bize armağan. Bize de Cumhuriyet’e sahip çıkmak yaraşır. Onun için herkes güzel iş yapacak ve yaptığı işi de güzel yapacak.” dedi.

“FARKLILIKLARIMIZ GÜZELLİKLERİMİZ”

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ise Türk Milleti’nin geçmişten bugüne bir çok misyon üstlendiğine değinerek bunların en önemlisinin mazlum milletlerin haklarını korumak olduğunu söyledi. “Sömürü zihniyetinde olan devletler, milletimizin oluşturduğu bu güzel tabloyu hazmedemeyen devletlere karşı geçmişte büyük mücadelelerle cumhuriyetimizi kurduk.” diyen Kaymakam Dönmez, “Farklılıklarımız güzelliklerimizdir. Güzelliklerimizi paylaşarak diri olacağız, iri olacağız. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından meşaleler yakılarak motosiklet ve Vosvos araçlarıyla ilçe turu düzenlendi. Konvoyda gezi otobüsüne binen Başkan Yalçın ve Kaymakam Dönmez, Türk bayraklarıyla vatandaşın bayramını kutladı.

Vatandaşlar da kutlamalara yollardan, evlerinin balkon ve pencerelerinden Türk bayraklarını sallayarak katıldı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Yıldız Tılbe’nin ilginç paylaşımları gündeme oturdu

Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe’nin kişisel sosyal medya hesabından Dünya gündeminde olan covid 19 aşısı başta …