Bünyan Cezaevi’nde ‘Adalet Halk Kütüphanesi’

Ceza İnfaz Kurumu yerleşkelerinde Halk Kütüphanesi kurulması amacıyla 29.03.2021 tarihinde Adalet Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği ilk etapta Ankara Sincan ve Kayseri Bünyan Ceza İnfaz Kurumlarında kütüphane açma çalışmaları başlatıldı.

Bünyan Ceza İnfaz Kurumu’nda “Bünyan Adalet Halk Kütüphanesi” olarak hizmet verecek olan kütüphanenin oluşturulmasında son aşamaya gelindi. Kütüphane en kısa sürede hizmete hazır hale gelecek. Kütüphane için Cumhuriyet Savcıları Ahmet İhsan Koç ve Yahya Dönergöz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, 75. Yıl İl Halk Kütüphanesi Müdürü Aslıhan Uygun, Ceza İnfaz Kurum Müdürleri ve Öğretmenleri ile İl Halk Kütüphanesi personeli ile toplantı yapıldı.

İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıda atılacak adımların belirlenmesi, iletişim ve işbirliğinin sağlanması ele alındı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Ulusal Listesi’ne kabul edildi

Kayserie Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin bir başarısına daha dikkat çekti. Büyükkılıç ‘Bu başarı …