Belediyelerden: 4 İlçeye doğalgaz müjdesi, Albayrak’ı tebrik, kurban kesim yeri ve ulaşım

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN 4 İLÇEYE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, katıldığı Özvatanlılar Buluşması’nda Özvatan ilçesi dâhil Felahiye, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini 2022-2023 yılına kadar doğalgaz ile buluşturacakları müjdesini verdi.

BÜYÜKKILIÇ, DAVUL ZURNA İLE KARŞILANDI

AK Parti Özvatan İlçe Başkanlığı tarafından Melikgazi Belediyesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Özvatanlılar Buluşması’na Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Özvatan Kaymakamı Eray Gürsoy, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, AK Parti İl Başkanvekili Fatih Üzüm, AK Parti Özvatan İlçe Başkanı Erkan Bulut ve Özvatanlılar katıldı. Büyükkılıç, kapıda davul zurna ile karşılandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Özvatanlılar Buluşması’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 16 belediye başkanını ayırt etmeden bağırlarına bastıklarını, uyum kültürünün en güzel örneklerini yaşadıklarını söyledi.

“BİZİM GÖRÜŞÜMÜZ YERLİ VE MİLLİ GÖRÜŞÜMÜZDÜR”

Konuşmasında hizmet ve gönül belediyeciliğine vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz ötekileştirmemeliyiz. Hangi siyasi kanaate mensup olursa olsun, hangi görüşü savunursa savunsun, önemli olan bizim yaşam ve uygulamalarımızla örnek olmamız, o insanı kucaklamamız, bağrımıza basmamızdır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diye Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere sürekli hatırlattığı ve vurguladığı o anlayış içerisinde insan odaklı çalışmalar yapmalıyız. İdeolojik belediyecilik yapmamalıyız, hizmet belediyeciliği yapmalıyız. Zaten biz örnek olursak, o insanları hizmetlerle buluşturursak, ötekileştirmezsek, kul ve kamu hakkını gözetirsek o insanlar bizim yanımızda yer alır. Çünkü bizim görüşümüz yerli ve milli görüşümüzdür.”

ÖZVATAN’A YATIRIM FURYASI

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak Özvatan’a birçok yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini belirterek, “Son süreçte ‘koyunlar artıyor, meralar şenleniyor’ dedik. Özvatan’ımızda 5 ailemize 100 tane koyun verdik. Önümüzdeki sene daha fazlasını vereceğiz. KASKİ’mizin, elektrik şirketimizin ve Büyükşehir’imizin yapacağı çalışmalar ile ilgili aklınıza ne geliyorsa her türlü çalışmayı yapmaya gayret gösteriyoruz. Her ilçeye bir millet bahçesi dedik, onunla ilgili çalışmamızı ihale ettik, devam ediliyor, yapılıyor. Arıtma tesisi dedik, elhamdülillah tamamlandı, hizmete girdi. Asfalt, hayvancılık ve mera gibi her isteklerinizi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

DOĞALGAZ MÜJDESİ

En çok merak edilen konu olan ilçe sakinlerinin doğalgaz beklentisini hatırlatan ve Özvatanlılar ile birlikte 4 ilçeye de doğalgaz müjdesi veren Başkan Büyükkılıç, 2022-2023 yılına kadar Özvatan, Felahiye, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini doğalgaz ile buluşturacaklarını ifade etti. Büyükkılıç, “Bunu söylerken laf olsun diye söylemiyoruz. Önceki dönem Enerji Bakanımız Taner bakanımız ile, BOTAŞ genel müdürüyle, EPDK daire başkanıyla, SOCAR dediğimiz Kayserigaz’ın ana firması Azerbaycanlı kardeşlerimize ait firma yetkilisi ile yaptığımız video konferans ve sonrasında yaptığımız yönetim kurulunda olayı netleştirdik ve çalışmalarımızı yaptık” dedi.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir de ilçeye bu zamana kadar yapılan hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç olmak üzere devletin tüm kurumlarına teşekkür etti. Özvatan Kaymakamı Eray Gürsoy da Özvatan için gece gündüz çalışmaya gayret edeceklerini söyledi. Program, Özvatan’a hizmet eden ve emeği geçenlere plaket takdim töreni ile sona erdi.

BAŞKAN PALANCIOĞLU, PROF. DR. AHMET ALBAYRAK’I TEBRİK ETTİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, TRT Yönetim Kurulu Başkanlığına atanan Kayserili Prof. Dr. Ahmet Albayrak’ı tebrik etti.

14 Temmuz Çarşamba günü Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kayserili Prof. Dr. Ahmet Albayrak’ın, TRT Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmasından son derece gurur duyduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “TRT gibi kurumsallaşmış ve ülkemizin haber öncülüğünü yapmış, haber ve habercilik konusunda adeta bir okul ve ekol olan TRT gibi bir kuruma hemşehrimizin atanmasından dolayı gurur duyduk. Sadece ülkemizin her karışında değil dünya çapında birçok dilde yayın yapan TRT Kurumu artık bir Kayseriliye emanet edilmiştir. Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kayserili Prof. Dr. Ahmet Albayrak’ın bir akademisyen olmasıyla ayrı bir misyon ile görev yapacaktır. Kendilerini kutluyor ve tebrik ediyorum.” dedi.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, KURBAN KESİM YERİNDE

Kocasinan Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için her alanda çalışmalarını tamamladı. Büyük bir titizlikle çalışmaları yerinde inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, pandemi nedeni ile tüm önlemleri en ince ayrıntısına kadar en üst seviyede aldıklarını söyledi.

Hazırlıkların tamamlandığı Erkilet Bülbül Pınarı mevkiini ziyaret eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaları yerinde inceledi. Özellikle sosyal mesafe, maske ve temizliğin önemli olduğunu hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için hummalı bir şekilde çalıştıklarını vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeni kurban satış ve kurban kesim yerindeyiz. Erkilet Bülbül Pınar bölgesine taşıdığımız kurban kesim yerimizin altyapı çalışmaları tamamlandı. Vatandaşlarımızın huzurlu bir ortamda kurban ibadetlerini yapabilmeleri için belediyenin bütün ekipleri teyakkuzda olacak. Bütün birimlerimiz, bu bölgenin hazır hale gelmesi için gereken ne varsa yerine getirmiş durumdadır. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimin daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri içindir.”

Modern kurban kesim yeriyle Türkiye’ye örnek olduklarını kaydeden Başkan Çolakbayrakdar, “Bayram günü vatandaşlarımızın özellikle belediyelerimizin kesim için önermiş olduğu alanlarda kesim yapmaları noktasında hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Çünkü biz bu alanlarda temizlikle ilgili her türlü önlemleri aldık. Kesimin ardından oluşacak atıkların atılabilmesi için de belediyelerimiz tüm imkanlarını seferber ettiler.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Şimdiden bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramlarını kutluyorum. Sağlıklı, mutlu ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesini temenni ediyorum” diyerek noktaladı.

Yapılan incelemelerin ardından 3 büyükbaş kurban kesimi yapıldı. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dagilitilacak.

MELİKGAZİ’DEN YENİ KURBAN PAZARINA ÜCRETSİZ ULAŞIM “Melikgazi’nin yeni kurban pazarı daha organize ve daha düzenli”

Melikgazi Belediyesi Mimarsinan Mahallesinde yeni kurduğu Kurbanlık Satış Yeri’nin hazır olduğunu ve kurbanlık satışlarının başladığını hatırlattı. Belediye, kurban Pazar yerine ulaşım için ücretsiz servis imkânı başlattı.

Kayserilileri yeni Kurban Pazarında ağırlamak istediklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yine bir Kurban Bayramı daha yaklaşıyor.  Kurban Bayramı’nda en önemli hizmetimiz Melikgazi Belediyesi olarak kurban pazarımız ve oradaki kesim noktalarıdır.  Yeni yerimiz Mimarsinan’da hemen Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin arkasında. Tüm vatandaşlarımızı en kısa zamanda kurbanlarını almak üzere buraya bekliyoruz. Kurban satış yerimize ulaşmak için, ücretsiz servis imkanı sunuyoruz. 16 Temmuz ve 20 Temmuz arası saat 10.00 ile 18.00 arası servislerimiz ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Sivas Caddesi ve Malatya yolu üzerinden ya da yeni viyadükten geçerek hızla ulaşabileceğiniz bir konumda. Çok düzenli, temiz organize olmuş bir alanda kurbanlık satışları başladı ve devam ediyor. Dolayısıyla en kısa zamanda sizleri kurban pazarında ağırlamak istiyoruz. İnşallah yaptığımız ibadetler kabul olur. Cenab-ı Allah nezdinde bu kurbanı da güzel bir şekilde kazasız belasız geçiririz. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Her saat başı pazar yerine gidecek servis güzergahlarımız, İldem Pazar Yeri, TOKİ Melikgazi Sosyal Tesis Önü, Alparslan Parkı Önü, Hunat Zabıta Karakolu Önü, Kayseri Lisesi Selahattin Hamamı Önü.” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

Vali Günaydın: Vatanımız, bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin en kutsal emanetidir, diğer mesajlar

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘gazilik’ unvanı …