ASPİLSAN Enerji, Silindirik Lityum İyon Pilin İlk İhracatını Yaptı

ASPİLSAN Enerji 2022 üçüncü çeyreğinde seri üretimine başladığı ASPİLSAN INR18650A28 Li-iyon pillerinin yurt içinde satışlarına başlanmasının yanı sıra ihracata da başladı.

Bu durum, ülkemizin ürettiği yüksek teknolojili ürünlerinden olan ilk pil satışı olarak sanayi tarihimizde yerini aldı. Söz konusu piller deprem bölgesinde ASPİLSAN Enerji tarafından sağlanan powerbanklerle bir kez daha gündeme gelirken bu kez ihracat haberi ile gündeme geldi. ASPİLSAN Enerji pilleri yurt içinde yapılan testlerin yanı sıra yurt dışında da çok sayıda teste tabi tutulmuş ve hepsinden başarı ile geçmişti.

Konu hakkında konuşan ASPİLSAN Enerji Genel Müdür Yardımcısı Nihat AKSÜT, “Öncelikli hedefimiz cari açığı azaltmak maksadıyla yurt içi talebi karşılamaktı. Ancak pillerimize yurt dışından da oldukça yüksek bir ilgi var. Bu durumda sanırım üretimimizin önemli bölümünü ihraç edeceğiz. Bu kötü günlerde ülkemize iyi bir haber vermekten mutluluk duyduk”.

Yazar - Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu ----- Davut Güleç Kimdir ? -----

İlginizi Çekebilir

Depremle, ekonomi, teknoloji ile ilgili haberler ve TUİK verileri (13.03.2023)

Ciro Endeksleri, Ocak 2023 Ciro Endekslerinin hesaplanmasında Katma Değer Vergisi (KDV) beyannamelerinden elde edilen veriler …