Arık’tan ’40 bin m2 yeşil alan’a tepki: Saksı içindeki ağaçları yeşil alan sanmış

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Sahabiye’de 40 bin metre kare yeşil alan açtık” sözlerine tepki gösterdi. Sahabiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da karşı çıktığı dikey mimarinin hayata geçtiğini, yeşil alanının olmadığını belirten Arık, “Sahabiye Mahallesi’ne açılan 40 bin metrekarelik yeşil alan da yok, kendisinin de kızdığı, gördüğünüz bu dikey mimari var. Sayın Cumhurbaşkanı evlerin balkonundaki saksıların içindeki ağaçları yeşil alan sanmış” diye konuştu”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, partisinin il kongresi için hafta sonu Kayseri’ye gelen AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sahabiye’de 40 bin metrekare yeşil alan açtık sözlerine de tepki gösteren Arık, TBMM’de yaptığı konuşmada şu görüşler dile getirdi: “AKP’nin Sayın Genel Başkanı hafta sonu Kayseri’deydi. Kayseri için yapılan kamu yatırımlarını bir bir sıraladı. On üç yıl önce söz verilen yüksek hızlı tren için ‘Proje bitti, yapım aşamasında.’ dedi. Kayseri’ye on sekiz yılda 30 milyar kamu yatırımı yapıldığını söyledi. ‘Sahabiye Mahallesi’ne 40 bin metrekare yeşil alan açtık.’ dedi. Sonra da ekledi, ‘Her kim ki ‘Kayseri kamu yatırımı almıyor.’ diyorsa gözüne dizine dursun.’ dedi. Sayın milletvekilleri, on üç yıl önce söz verilen yüksek hızlı tren 2021’in bütçesinde yok. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının verilerine göre on sekiz yılda Kayseri’ye 30 milyar değil, yaklaşık 4,5 milyar kamu yatırımı yapıldı. Kişi başına düşen kamu yatırımı bakımından da Kayseri 81 il arasında 78’inci sırada. Sahabiye Mahallesi’ne açılan 40 bin metrekarelik yeşil alan da yok, kendisinin de kızdığı, gördüğünüz bu dikey mimari var. Sayın Cumhurbaşkanı evlerin balkonundaki saksıların içindeki ağaçları yeşil alan sanmış” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

İYİ Partili Ataş sordu: Kayseri’de 6.3 milyarlık yatırım nereye yapıldı?

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: KAYSERİ’DE 6 MİLYAR 346 MİLYON LİRALIK YATIRIM NEREYE YAPILDI? KAYSERİMİZE …