24 Kasım Öğretmenler günü, mesajları ve etkinlikler..

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun’ un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Elleri öpülesi saygıdeğer öğretmenlerim,

24 Kasım, Millet Mektepleri’ nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan gündür. Bundan dolayıdır ki 24 Kasım, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Başöğretmenimiz Atatürk, “Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en muhterem unsurlarıdır. Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bir millet henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanmamıştır.” diyerek öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Dünyanın en kutsal mesleklerinin başında gelen öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın ve onurlu bir meslektir. Zaman zaman öğretmene yüklenen misyon değişmekle birlikte; öğretmenlik hiçbir zaman değerinden bir şey kaybetmemiştir, kaybetmeyecektir.

Bu çerçevede siz değerli öğretmenlerimizin; çocuklarımızın ve gençlerimizin düşünen, üreten, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünme becerisine sahip, kişilikli, kendine güvenen, vatanını, milletini, bayrağını seven, milli, manevi ve evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetişmeleri için tüm gücünüzle çalıştığınızı biliyorum. Bedeli ödenemeyecek olan emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete göç etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Görevlerini büyük bir sorumlulukla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde Törenlerle Kutlandı

İlk tören İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun’un Cumhuriyet Meydanında yer alan Atatürk Anıtı’na öğretmenler ile birlikte çelenk sunması ile başladı. Meydandaki törenin ardından Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan İl Kültür Müdürlüğü Tiyatro Salonunda protokolün katılımıyla öğretmenler günü programı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun’dan Anlamlı Ziyaret

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun, rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gören Süleyman Nahit ve geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Talas Sahra-Galip Özsan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ali Karakaş’ın eşi Suzan Karakaş’ı evinde ziyaret etti. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Karaca, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, Talas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şener Serim ve Sahra-Galip Özsan Ortaokulu okul müdürü Ahmet Demirbaş eşlik etti.

Sağlık Müdürü Benli’den Durgun’a ziyaret

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saim Durgun’ u makamında ziyaret ederek, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Vali Şehmus Günaydın’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Başöğretmenlik” unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin inşasında önemli görevler üstlenen öğretmenlerimize inancını ve güvenini “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözleriyle ortaya koymuştur.

Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan bir meslektir.

Her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumundadırlar. Bizler de “Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum” anlayışıyla ülkemizde eğitim öğretim veren saygıdeğer öğretmenlerimizin dün olduğu gibi destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimize yön veren, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü en samimi duygularla tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan öğretmenlerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında “Öğretmenlerimizi yılda bir gün değil, her gün önemsemeli, gereken ihtimamı ve saygıyı göstermeliyiz. ‘Bana bir harf öğretenin hizmetkârı olurum’ anlayışı içerisinde olduğumuz değerli ve emektar öğretmenlerimizin günü kutlu olsun” dedi.

Başkan Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenlerin yaşamda çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Büyükkılıç, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında bu kutsal mesleğin önemine işaret etti.

“BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ÖNEMSEMELİYİZ”

Büyükkılıç, önemli bir görev üstlenen öğretmenlerin bir gün değil, her gün hatırlanması, önemsenmesi gerektiğini ifade ederek, “Öğretmenlerimiz, çocukluk yıllarımızdan olgunluk çağlarımıza kadar sürekli yanımızda olan, bizlerin daha eğitimli, donanımlı, nitelikli birer insan olmamız için çalışan, çırpınan değerlerimizdir. Yaşamamızda yerleri dolmayacak kadar büyük, etkisi derin ve görevi önemlidir. Bu nedenle öğretmenlerimiz saygıyı ve sevgiyi fazlasıyla hak etmektedir. Elleri öpülesi insanlardan birisi de öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizi yılda bir gün değil, her gün önemsemeli, gereken ihtimamı ve saygıyı onlara göstermeliyiz. İnsan yetiştirmenin ulviyetini kavramalı ve onlara yardımcı olmalıyız” diye konuştu.

BÜYÜKKILIÇ, İNSAN YETİŞTİRMENİN ÖNEMİNE VURGU YAPTI

İnsan yetiştirmenin önemine vurgu yapan Büyükkılıç, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Herkesçe malumdur; ‘bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrası için ağaç dik, yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir’ diye bir vecize vardır. Bu anlamda geleceğimiz olan gençlerimiz, yavrularımız özverili, gayretli ve bilgili öğretmenlerimizin elinde yetişirken, bir ülkenin en büyük sermayesi olan insan, o ülkenin geleceği için en sağlam temeli oluşturur. O temel ne kadar sağlam atılırsa ülke binası o denli sağlıklı ve dayanıklı olur. Bu temelin, bu binanın mimarları da hiç şüphesiz eğitim kahramanları öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimize bu kutlu yolda yardımcı olmalı, desteklerimizi esirgememeliyiz. Bu ulvi uğraşa biz de ortak olmalı, hep birlikte yavrularımızı, gençlerimizi dolayısıyla da geleceğimizi kurtarmalıyız. Bu duygu, düşünce ve temennilerle ‘Bana bir harf öğretenin hizmetkârı olurum’ anlayışı içerisinde, şehrimizdeki 21 bin 134 ve ülkemizdeki 1 milyondan fazla öğretmenimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, öğretmenlerin toplumun en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlerimiz, aklın ve bilimin ışığında ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak nesilleri yetiştirmek için ulvi bir görev üstlenmişlerdir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın en saygı değer unsurlarından biri olarak gördüğü öğretmenlerin yetiştireceği nesillerin ülkenin geleceğini şekillendireceğine işaret etmiş, öğrencilerin fikren, ilmen ve bedenen üstün meziyette olacak şekilde eğitilmesini istemiştir.

Ülkemizi hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar yaşatacak, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, vatanını, milletini, ailesini seven ve yüceltmeye çalışan nesiller yetiştirmek için her türlü fedakarlıkta bulunan tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı’Hayatımızın her alanında öğretmenlere ihtiyacımız vardır. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmek için çok çalışmak gerekeceği gibi öğrencilerimize ve öğretmenlerimize de çok işler düşmektedir. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesilleri yetiştirmekte böyle büyük bir sorumlulukta yine öğretmenlerimize düşmektedir. Bu sebeple öğretmenlerimize düşen bu ulvi görev onların kutsalı olmuştur. Bizlerde öğretmenlerimize gerekli saygı ve sevgiyi daha fazla göstermeliyiz. Aslında herkesin öğretmenlerimize bir şükran borcu olmalıdır. Anne ve babalardan sonra çocukların yetişmesinde en büyük görev ve sorumluluk öğretmenlerin üzerinde olmuştur. Gençlerin yetişmesinde ve onların yaşama hazırlanmasında da öğretmenler gençler için adeta rol modeldir. Başöğretmen Atatürk’ün dediği gibi ‘’öğretmenler yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır’ ’sözü ile sorumlulukları bir kat daha artan öğretmenlerimizin hakkı ödenemez. Bu itibarla başta başöğretmen Atatürk ve şimdiye kadar Türkiye Cumhuriyetinin kalkınmasında milyonlarca öğrencinin yetişmesinde katkı sağlayan ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenleri gününü kutluyor, hepsine saygılar sunuyorum.

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER’İN MESAJI

Bugün Öğretmenler Günü. Ne yazık ki Öğretmenler de yıllardır bu günlerini doyasıya kutlayamıyor. Nedeni açık. Nedeni belli. Evet, bu gün Öğretmenler Günü, anlatacak çok şey var. Ama, size Fedai Öğretmen’den bahsetmek isterim. Daha doğrusu Fedai Öğretmenler’den… Yani atanmayan öğretmenlerden…Atamaları yapılmayan öğretmenlerden. Ne yazık ki, ailelerinin büyük sıkıntılarla okuttuğu bu öğretmenlerimiz, hayatta kalmak için ağır işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Bu durum da acı haberleri beraberinde getiriyor.

İşte bu öğretmenlerden biriydi; Beden Eğitimi Öğretmeni 23 yaşındaki Fedai Altun. Ataması yapılmadığı için bir inşaatta çalışmak zorundaydı. Ekmek parası için… Fedai’nin babası, Fedai 40 günlükken hayatını kaybetti. Annesi de onu terk etti. “Kardeşimin emanetiydi” dedi amcası…Fakirliğine aldırmadan O büyüttü. Çobanlık yaptı, çocuklarından ayırmadı. Peki ne oldu? KPSS’de 80 üstü puan almasına ve Türkiye 888’incisi olmasına rağmen ataması yapılmadığı için inşaatlarda çalışan, Fedai Öğretmen elektrik akımına kapılarak can verdi. Fedai Öğretmen, kendisi gibi diğer arkadaşlarının da yaşadığı haksızlıkları çok duyurmaya çalıştı, ama kavuşamadı o da hayallerine ve Fedai Öğretmen’in de dediği gibi “hayalleri çalındı” yaşamdan koparıldı! Tıpkı diğer arkadaşları gibi.

Evet, işte bu acı tablonun sorumlusudur, bu duruma seyirci kalanlar ve göz yumanlar…Çevremizde birçok Fedai Öğretmen varken, bu feryatlara kulak kapatanlardır asıl sorumlular. Millet aşsız, işsizken, umutsuzken yandaşlarına bol bol ihaleler, 3-5 maaş verenlerdir sorumlular…Mülakatlarla adaletsizliklere sebep olanlardır. Liyakati bitirip, torpili geçim ve rant kaynağı yapanlardır sorumlular…Evet, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi bu iktidar, “Gençlerimizin önce hayallerini sonra hayatlarını çaldı” Ama umutsuzluk yok. Halkın iktidarında sözümüz var; Ve Fedai Öğretmen’in ve diğer öğretmenlerimizin anısı önünde and olsun ki, torpili, ballı işleri, ballı maaşları, mülakatı bitireceğiz. Hakça bir düzen gelecek. Sözümüz söz; bu memlekete halkın partisi ile hak, hukuk, adalet gelecek…

Evet, birileri yine çıkacak her 24 Kasım’da olduğu gibi bu günde sözler verecek, süslü cümleler kuracak, öğretmenlere de pembe tablo çizecek…Gerçekleri teğet geçecek, yine göstermek istemeyecek. Ne yazık ki, OECD ülkeleri arasında ekonomik, sosyal ve özlük haklar açısından son sıralarda eğitim emekçileri…Eğitim emekçilerinin de aldıkları maaşlar, tıpkı toplumun tüm kesimleri gibi insanca yaşam seviyesinden giderek uzaklaşıyor. Verilen sözler havada kalıyor. 3600 ek gösterge sözü bile ne yazık ki, AKP tarafından seçim kozu olarak kullanılmış ve öğretmenlerimizin de umutları ile oynanmıştır. Tıpkı, polisler gibi… Sağlık çalışanları ve diğer kamu çalışanlarında olduğu gibi… Bunun yanında Öğretmenlerimiz de sözleşmeli, ücretli, kadrolu diye birbirinden ayrıştırılmış, ötekileştirilmiştir. Emek sömürüsüne maruz bırakılmıştır. İşte AKP gerçekleridir bu adaletsiz düzen.

Yapılan bazı araştırmalarda da öğretmenlerin yüzde 93’ü “Öğretmenlik, saygın bir meslek olma özelliğini kaybetti” görüşünde. Her 100 öğretmenden 47’si kendi çocuğunun eğitim ihtiyacını karşılayamıyor. Öğretmenlerin yüzde 44’ü ev kredisi, yüzde 30’u araç kredisi, yüzde 25’i eğitim kredisi ödüyor. Yüzde 29’u esnafa, yüzde 35’i şahıslara nakit olarak borçlu yaşıyor. Öğretmenlerin yüzde 37’si kredi kartlarının sadece asgari ödemesini yapabiliyor. Öğretmenlerin yüzde 3’ünün maaşında icra var. Yüzde 8’inin maaşına en az bir kez icra gelmiş durumda. Öğretmenlerin yüzde 75’i borçları nedeniyle mesleki verimlerinin düştüğünü söylüyor. Ve en acı tablolardan birisi de Öğretmenlerin, yüzde 86’sı kesinlikle çocuğunun öğretmen olmasını istemiyor! Öğretmenlerin yüzde 46’sı görevden alınma korkusu yaşadığını söylüyor. Öğretmenlerin yüzde 83’ü yönetici olmak için mutlaka torpile ihtiyaç olduğunu savunuyor. Yüzde 48’i yöneticiler tarafından öğretmenlere siyasi baskı yapıldığını düşünüyor. Öğretmenlerin yüzde 59’u gelecekten umutlu değil.

İşte bu düşündüren, acı tablonun sorumlusu belli. Bu tablonun sorumlusu, isminde “Adalet” olup, adaletsizlikleri ile rekorlar kıran AKP’dir. Bu tablonun sorumlusu adında “Kalkınma” olup, sadece kendilerini ve yandaşlarını kalkındıran AKP’dir. Bu tablo ülkemizde her alanda yaşanmaktadır. Ancak, umutsuzluk yok. Çünkü geliyor gelmekte olan. Bu yalan, talan ve adaletsiz düzen bitecek. Bu kapsamda her geçen yıl bilimsel eğitimden uzaklaşan AKP’ye, çağ dışı politikalarına ve diğer bütün olumsuzluklara rağmen Öğretmenlere “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır” diyerek, büyük sorumluluk yükleyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa sahip çıkarak ve yine Atatürk’ün dediği gibi “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmek için canla başla çalışan, ülkemizin geleceği için mücadele veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Güzel günler yakın diyorum.

KİGDER BAŞKANI SEMA KARAOĞLU CUMHURİYET DEĞERLERİNE BAĞLI ÖĞRETMENLERİMİZLE  GELECEĞİMİZ AYDINLANIYOR

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Pandemi şartlarına rağmen aydınlık bir Türkiye için çalışmaktan geri durmayan öğretmenleri kutlayan Karaoğlu, “Cumhuriyet değerlerine bağlı öğretmenlerimizin varlığıyla en karanlık dönemler bile bilim ve sanat ışığı ile aydınlanacaktır.” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, bir kutlama mesajı yayınladı.  “Öğretmenlerimiz değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasında, bilimsel gelişmelerin ortaya çıkmasında, çocuklarımızın özgür ve yaratıcı düşüncelerinin var olmasında en önemli görevi üstlenmektedirler.” diyen Karaoğlu, “Böylesi önemli bir sorumluğu bulunurken, içerisinde bulunduğumuz pandemi şartlarında bile bir şekilde öğrencilerin eğitimden mahrum kalmaması için emek harcayan öğretmenlerimizin değerlerini daha iyi anlamaktayız.” dedi.

“Bütün baskılara rağmen kutsal mesleği layıkıyla yapan, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarına öncülük eden öğretmenlerimizin yaşadığımız dönemdeki sorumluluğu tarihidir” ifadelerini kullanan Dr. Sema Karaoğlu, “Cumhuriyet değerlerine bağlı öğretmenlerimizin varlığıyla en karanlık dönemler bile bilim ve sanat ışığı ile aydınlanacaktır.” dedi.

Karaoğlu, “Eğitimdeki bilimden çok uzak ve liyakatsiz politikaları, birçok gencimizin eğitimlerini yurt dışında sürdürmelerine veya bunu arzulamalarına sebep olmaktadır. Bu nedenle bir çok isim ülkemizde imkan bulamayınca yurt dışını eğitim için tercih etmektedir. Pandemi ile mücadele kapsamında geliştirilen aşının başındaki  Özlem Türeci ve Uğur Şahin gibi soydaşlarımız maalesef yeterli imkanlar sağlanamadığı için yurt dışına çıkmak zorunda kalmaktadır. Yine  Aziz Sancar gibi Türk Milletinin öz evlatları kendilerine imkan sunulamadığı için yurt dışını tercih etmiştir. Buna  ülkemizde aynı koşularda eğitim sunulamaması neden olmuştur. İktidarın  maalesef eğitimde sürekli bir sistem değişikliği yaparak, eğitimi yap boz tahtasına dönüştürerek kaliteyi düşürmüştür.  Siyasi kaygılar sonucu menfaat ilişkileri, yöneticilerdeki  liyakatsizlik, adam kayırma, torpil, beyin göçüne neden olmuştur.” dedi.

Bugün öğretmenlerin bir çoğunun geçim sıkıntısı çektiğini ve ülkede atanamayan öğretmenlerin sayısının yüz binleri geçtiğini belirten Karaoğlu, “Öğretmenlerimizin emekleri ücret ile ölçülemez. Cumhuriyet değerlerine bağlı öğretmenlerimiz, en karanlık dönemler de  bile bilim ve sanat ışığı ile geleceğimizi aydınlattılar ve aydınlatmaya da devam ediyorlar. O yüzden öğretmenlerimizin geçim derdine düştüğü sistem değil, eğitim ve öğretim derdine düştüğü bir sistemi tesis etmek zorundayız. Yine sadece üniversite mezun sayısını artırmak üzerine kurulu sistemi değiştirip, insanların mezun olduğunda atanabileceği bir sistemi kurgulamak gerekir. Sürekli değişen eğitim sisteminin sorunları, sözleşmeli öğretmenlerimizin üzerindeki baskı; öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığını ve hak ettikleri saygıyı görememelerine neden olmaktadır.” dedi.

 “Bütün zorluklara rağmen kutsal mesleği layıkıyla yapan, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarına öncülük eden öğretmenlerimizin sorumluluğu tarihidir. Bu sorumluluk içinde görevlerini  yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” diyen Karaoğlu, “Başta Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan, vefat eden her bir öğretmenimize ayrı ayrı rahmet diliyorum.  Emekli veya  görevi başında olan, atama bekleyen bütün öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutluyorum” diyerek sözlerini bitirdi.

KAZIM YÜCEL’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI ÖĞRETMENLİK, GELECEĞİMİZİ HAZIRLAMA MESLEĞİDİR

İYİ PARTİLİ Kazım Yücel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yücel, ” Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Başta baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayınladı. Öğretmenler gününün Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilişi sebebiyle 1981 yılından itibaren her yıl düzenli olarak kutlandığını hatırlatan İYİ PARTİLİ Yücel,  ” Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.” dedi.

Yücel, “İnsana yapılan her yatırım bizim nazarımızda kutsaldır. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır.Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.Öğretmen; öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.Bu duygu ve düşünceler içinde, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Aziz Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve ayakta tutacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca, cefakarca çalışan, insanları yetiştirmek için titizlikle mücadele veren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum. Bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK’IN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çocukların ve gençlerin eğitilmesinde büyük emek sarf eden öğretmenlere armağan edilen anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunun yaşandığını ifade eden MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Türkiye’nin gelişimi ve değişimi için, gelecek hedeflerine ulaşılması için eğitim ve öğretimin büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Eğitimin bir milletin düya üzerindeki yerini tayin eden çok önemli bir değer olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı İncetoprak, “Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir. İlim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığa katlanan öğretmenlerimiz, toplumun tüm bireylerine yol gösteren birer rehberdir, ayrıca her çeşit mesleğin bireylere kazandırılması da öğretmenlerimizin çalışması sonucudur. Her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumundadırlar” dedi.

İncetoprak, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

İYİ PARTİ  KAYSERİ İL BAŞKANI SEBATİ ATAMAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ AÇIKLAMASI

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verilişinin 93. yıldönümünü ve bu özel günü “Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Milletlerin refaha erişmesinde en büyük paya sahip olanlar kuşkusuz öğretmenlerimizdir. Onların yetiştirdiği evlatlarımız, şüphesiz ki ülkemizin geleceğini şekillendiren nesiller olarak karşımıza çıkacaktır. İşte bu yüzden kutsal bir göreve sahip olan öğretmenlerimizin değerini hiç olmadığı kadar iyi anlıyoruz. Ulu Önderimiz, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İnsanlık toplumunun en fedakâr, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir.” sözü, öğretmenlerimizin değerini açıkça ortaya koymaktadır. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen ve yetiştiren,  her türlü sorumluluktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, gerek şehrimizde görev yapmakta olan, gerek eğitim camiasına uzun yıllar emek vermiş ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman VAROL, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Tarih boyunca insanoğlunun en önemli uğraşı eğitim olmuştur. Eğitim bir toplumun refah düzeyine belirleyen, donanımlı, sorgulayan ve üreten insanların yetiştirilmesi sağlaması yönüyle çağdaş Dünyada ’ki yükselişin kilit bir anahtarıdır.

Eğitimin günümüzdeki önemini anlatmak çokta kolay değildir. Toplumumuzun yaşam şartlarına baktığımızda eğitim, yaşamla bağ kurmanın en önemli yoludur. Eğitimin bu kadar önemli olduğu bir Dünya’da öğretmenlerin yeri ve önemi tartışılamaz.

Atamız, uygarlık yolunda aşılması gereken en büyük engelin cehalet olduğunu vurgulamıştır. Milletin, ancak gerçek kurtuluşunun eğitim yoluyla ve öğretmenler aracılığıyla olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Mustafa Kemal Atatürk ’’ Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’’ sözü ile ülkenin geleceğini gençlere emanet ederken anahtarını da öğretmenlere vermiştir. Kutsal bir meslek olan öğretmenlerimize ne kadar minnet duysak azdır. Öğretmenlik mesleği bu nedenle tüm Dünya’da en değerli ve en saygın mesleklerden birisidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirme ve ülkemize çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma gayesi ile fedakârca hizmet eden başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

SP İL BAŞKANI BAKİ COŞKUN ZAMANA ANLAM KATAN ÖĞRETMENLERİMİZ EBEDİ YAŞAYACAKLAR

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun öğretmenler gününü tebrik ederek öğretmenlerin toplum için önemini anlattı.

Baki Coşkun, “Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi, günümüzde de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Milletimizin her kesiminde öğretmenlerimize apayrı bir saygı mevcuttur. İnancımız gereği bir harf öğretene, kırk yıl köle olmayı şeref saydığımız için öğretmenlerimiz toplumumuzda birer kanaat önderi niteliği kazanmıştır. Öğretmenlerimiz milletimizin milli, ahlaki ve kültürel yönden temellerinin güçlü ve medeniyet bakımından ilerlemiş olmasında üstün gayretleri takdire şayandır. Öğretmenler doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak, karanlıklara meydan okur. Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan çocuklarımızı özüne bağlı bireyler yetiştirecek olan öğretmenlerimizdir. Hangi yaşta, hangi mevkide, hangi görevde olursak olalım, öğretmenlerimizin emeklerini hiçbir zaman unutamayız. Elinde tebeşirle yolları aşındıran öğretmen, kalabalığı da heyecanı ile eğiten öğretmen, işi kadar sabır üreten, zamana zaman katan öğretmen. Çok değerli öğretmenlerimize seslenmek istiyorum: Siz aziz yaşadınız, aziz kalacaksınız.” dedi.

SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun, “Zamana anlam katan öğretmenlerimiz ebedi yaşayacaklardır. Bugüne kadar bizleri eğiten öğretmenlerim başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Fatih Erbakan: Yeniden Büyük Türkiye hedefimizde öğretmenlerimiz kilit konumdadır!

Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan, “Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, Yeniden Büyük Türkiye hedefimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde kilit konumundadır.” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan,  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla  yayımladığı mesajında, ülkemizin her köşesinde fedakarca çalışan öğretmenlerimizin, istikbalimizin garantisi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinin temel yapıtaşı, ana omurgası olduğunu belirtti.

Ülkemizde 150 bin öğretmen açığı var

Erbakan,  şunları söyledi:

“Geleceğimizin mimarları olan çok kıymetli öğretmenlerimizin, ülkemizin istikbali için önemlerini hatırlamak ve öğretmenlerimize saygımızı ve teşekkürlerimizi sunmak üzere bugün Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. Öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken katlandıkları zorlukları ve gösterdikleri fedakârlıkları dile getirmek istesek burada saatlerce konuşmamız gerekir;  Örneğin; atanan her Bakanın sanki başka bir siyasi partinin mensubuymuşçasına bir önceki sistemi kötüleyerek değiştirdiği Milli Eğitim sistemine ve müfredatına, öğretmenlerimizin kendilerini ve öğrencilerini adapte etmekte yaşadıkları güçlüklerden mi bahsedelim, yoksa özel sektörde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere, mesleklerine ilişkin bir kanun olmadan görev yaptıkları için öğretmenlerimizin yaşadıkları zorluklardan mı bahsedelim?

*Ülkemizde pandeminin etkisiyle birlikte 150 binin üzerinde öğretmen açığı olduğu halde, sözleşmeli olarak çalıştırılmalarından mı bahsedelim yoksa sanki birer hediye avcısıymış gibi bizzat Bakanlık eliyle onurlarıyla oynanılmasından mı bahsedelim?

*Öğretmenlerimizin yıllık gelirlerinin OECD ülkeleri içerisinde 34 ülke arasında 30. sırada olmasından, okul müdürlerimizin ise 35 ülke arasında 31. sırada olmasından mı bahsedelim, yoksa enflasyon, döviz kuru ve kamu israflarının ve plansızlıklarının altında ezilirken reva görülen sembolik zamlarından mı, yoksulluk sınırı altındaki maaşlardan mı bahsedelim?

*Öğretmenlerimizin geçinmek için ek iş yapmak zorunda bırakılmalarından mı bahsedelim, yoksa çok sevdikleri görevlerini yapmak için yeterli maddi ve manevi desteği alamamalarından mı bahsedelim?

*Öğretmenlerimizi ailelerinden koparan, onları yalnız yaşamaya mahkûm eden Bakanlık uygulamalarından mı bahsedelim, yoksa ödeneği olmayan okullarda ısınmadan temizliğe, tamirden- tadilattan güvenliğe kadar her türlü hizmeti vermek zorunda kalmalarından mı bahsedelim?

*Pandemi döneminde sağlık personeli kahramanlarımızla birlikte ön saflarda olmalarından mı bahsedelim, yoksa kendilerine zorla PCR Testi yaptırılmasından, bir bakıma aşı olmaya zorlanmalarından ve kabul etmemeleri halinde görevlerini icra ettirmemekle tehdit edilmelerinden mi bahsedelim?

Öğretmenlerimizin sorunlarını görmezden gelemeyiz

İktidar ve muhalefet partilerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmenlerimizin herhangi bir sorunu yokmuş gibi, bu sorunları dile getirmeden ve çözüm üretmeden kuru kuruya kutlama ve tebrik mesajları yayınladıklarını dile getiren Erbakan, “Öğretmenlerimizin maruz bırakıldığı bunca zorluğa rağmen, görev aşkıyla ve meslek ahlakıyla dertlerini gönüllerine hapsetmiş olmalarını, sessiz duruşlarını, sanki onların hiçbir derdi yokmuş gibi bir bakış açısıyla seyreden iktidar ve muhalefet yaklaşımlarını kesinlikler reddediyoruz.” dedi.

Öğretmenlerimize ilk yılımızda yüzde 70 maaş zammı yapacağız

Parti olarak eğitimcilerimizin sorunlarını yakından takip ettiklerini ve bu sorunları hızla çözebilmek adına birçok çalışmayı sürdürdüklerini belirten Erbakan, iktidara geldiklerinde uygulamaya koyacakları icraatları şöyle sıraladı:

1) Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu hızla çıkaracağız. Böylece öğretmenlik mesleğini yasal koruma altına alacak, özel sektör ve kamuda öğretmenlerimiz aleyhine olan farklı uygulamaların önüne geçerek, mesleğin hak ettiği itibarı yasal koruma altına alacağız.

2) İktidara gelir gelmez tüm memurlarımızın olduğu gibi öğretmenlerimizin maaşlarına ilk yıl %70, takip eden yıllar ise gerçek enflasyonun üzerinde yapacağımız zamlarla mali açıdan mesleğin itibarına yönelik gerekli iyileşmeleri tamamlayacağız. Geçim derdi, ek iş yaparak geçinmek durumunda kalmak gibi, öğretmenlerimizi asıl işleri olan eğitimden uzaklaştıran mali engelleri derhal ortadan kaldıracağız.

3) Öğretmen atama ve tayin sistemini aile bütünlüğünü sağlayacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak çok iyi biliyoruz ki, aile bütünlüğünü sağlayamamalarından ötürü mutsuz olan eğitimcilerimiz, mesleklerini icra ederlerken verimli olamaz.

4)Kamunun gerçek ihtiyacına uygun sayıda kontenjan açarak yeni öğretmen atamalarını hızla gerçekleştireceğiz. Sözleşmeli öğretmenlerimizi kadroya alacak, böylece sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son vereceğiz.

5)Milli Eğitim Sisteminin genelinde, tüm unsurlarını kapsayacak şekilde, liyakatli bir atama sistemini hızla devreye alacağız.”

Öğretmenlik mesleğinin itibarını yeniden tesis edeceğiz

Yaptıkları çalışmaların tamamının öğretmenlik mesleğinin maddi ve manevi itibarının sağlanmasına yönelik olduğunu söyleyen Erbakan,  şöyle devam etti:  “Çünkü geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, Yeniden Büyük Türkiye hedefimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde kilit konumundadırlar. Eğer öğretmenlerimiz bugün mutsuzsa, her türlü geçim sıkıntısından, yasal boşluklardan veya iktidarın sorunlara kulak asmamasından ötürü asıl işleri olan öğretmenlik mesleklerine odaklanamıyorlarsa, Yeniden Büyük Türkiye hedefinden bahsetmemiz beyhude kalacaktır.”

Yeniden Büyük Türkiye yolunda öğretmenlerimizle  omuz omuza çalışacağız

Erbakan, “Bizler  Milli Görüşün Temsilcileri olarak, çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığına olan inancımızla, 50 yıllık Milli Görüş tecrübemiz ve yer aldığımız hükümetlerde yapmış olduğumuz icraatlarımızla, iş bitirme belgesine sahip bir hareketin temsilcileriyiz. Yeniden Refah İktidarında, öğretmenlerimizle ve onların yetiştirdiği nesillerimizde birlikte Yeniden Büyük Türkiye’nin inşasında omuz omuza çalışacağımızı beyan ediyoruz. Bu vesile ile Gazi öğretmenlerimiz başta olmak üzere atanmış ve atanamamış tüm öğretenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sizleri saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz. Yine başta şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi hayırla ve rahmetle yâd ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kayseri OSB Başkanı Yibur, “GELECEĞİMİZ GENÇLERE, GENÇLERİMİZ ÖĞRETMENLERE EMANET”

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında; cehaletin yenilmesi, adaletin hakim kılınması ve bireylerin her konuda donanımlı hale gelmesi için öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyledi. Başkan Yibur, “Geleceğimiz olan gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz bizler için baş tacıdır” dedi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yibur, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamasında öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan Başkan Yibur, geleceğimize öğretmenlerimiz sayesinde yön verebileceğimizi söyledi.

Öğretmenlerimizin ilim ve irfan kaynağı olduğunu vurgulayan Başkan Murat Yibur, “Sadece bireyler için değil, toplumlar ve ülkeler için de eğitimin ne denli önemli olduğu biliniyor ve kabul ediliyor. Bu anlamda eğitimin ve öğretimin temel taşları olan öğretmenlerimiz büyük bir sorumluluk üstleniyor. Bu sorumluluğun gereğini en güzel şekilde yerine getirmek için gayret gösteren öğretmenlerimize şükran borçluyuz ve her zaman yanlarında olduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz. Çünkü, ülkemizin ve milletimizin geleceğini gençlerimize, gençlerimizi de öğretmenlerimize emanet etmişiz. Bu emaneti geleceğe en güzel şekilde taşıma gayretindeki öğretmenlerimize her zaman destek vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının da verildiği bu günde, bizi biz yapan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleriyle ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” diye konuştu.

Başkan Büyüksimitci’den 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olan öğretmenlerimize her zaman minnet ve şükran borçluyuz” dedi​.

Başkan Büyüksimitci yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Dünyanın en büyük ekonomilerinde, en büyük güçlerinden birisi olmanın en temel şartı, eğitimli insan gücüne sahip olmaktır. Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, özellikle sanayide ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki çağdaş eğitimden geçmektedir. İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip toplumların temel özelliği eğitime büyük önem vermeleridir. Donanımlı öğretmenlerin yetiştireceği yeni nesiller, toplumu medeniyet yarışında en ileri götürecek gücümüzdür.

Gelecek nesilleri en iyi şekilde ve çağdaş bir donanımla yetiştirmek adına umut bağladığımız gerçek güç olan öğretmenlerimizin çok büyük fedakârlıkla çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutmaktadır.

Bu vesile ile Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, tüm öğretmenlerimizi saygı ile selamlıyorum”

BAŞKAN YALÇIN’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında öğretmenliğin ayrıcalıklı bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, mesleğin ruhunda fedakarlığın yattığına dikkat çekti.

Başkan Yalçın mesajında öğretmenlerin, çocuklarımıza yol gösteren birer rehber olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlik ayrıcalıklı ve kutsal bir meslektir. Bu mesleği yerine getirenlerin emeklerine, çaba ve gayretlerine karşılık biz ne yapsak azdır. Bu nedenle her gün öğretmenler günü olsa bile öğretmenin hakkını yerine getirmiş olamayız. Gerek görevi başında şehit düşmüş gerekse de ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta ilçemiz Talas olmak üzere yurdumuzun dört bir yanında bu mesleği ifa eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Hepimize rol model olan öğretmenlerimize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TALAS’TA BİR BAŞKA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde en hareketli noktalardan birisi de Talas Belediyesi oldu. Aynı zamanda öğretmen olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı anaokulundan üniversiteye kadar her yaştan öğrenciler ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. Başkan Yalçın ayrıca emekli öğretmenlerle de bir araya geldi.

ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN BAŞKAN YALÇIN’A ZİYARET

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilk olarak ‘Genç Talas’ üyesi üniversite öğrencileri geldi. Hunat Hatun Kız Yurdu ve Seyyid Burhaneddin Erkek Öğrenci Yurdunda kalan eğitim fakültesi öğrencileri ve yurt müdürleri, çiçek ve Türk Bayrağı tablosu hediye ederek Başkan Yalçın’ın öğretmenler gününü tebrik etti.

Öğretmen adaylarının ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Başkan Yalçın, “Allah size uzun ömürler versin. İyi işler yapmak gerekiyor. Hepinize başarılar diliyorum. Bu dönemde yalnızca okumak yetmiyor. İleriye dönük olarak çok çalışacağız. Sizlerden ümitliyiz. Çok şükür öğrenciler için Kayseri koşulları çok iyi.” dedi.

Ziyaret esnasından konuşan Hunat Hatun Kız Yurdu Müdürü Leyla Polat, verdiği desteklerden dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür ederek şunları söyledi: “Yurdumuzun açılışından bu yana verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ederim. Eğitim fakültesi öğrencileri ile birlikte geldik öğretmenler gününüzü kutlamak istedik. Öğretmenler gününüzü tebrik ediyoruz.”

Daha sonra konuşan Seyyid Burhaneddin Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Adem Karakurt da yaptığı katkılardan dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür ederek öğretmenler gününü tebrik etti.

Günün ikinci kutlamasını Hidayet Aydoğan Anaokulu öğrencileri ve Mevlana İlkokulu öğrencileri gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, Şube Müdürü Şener Serim ve öğretmenleriyle birlikte gelen öğrenciler Başkan Yalçın’a çiçek ve kendi yaptıkları tabloyu vererek öğretmenler gününü kutladı.

“BAŞKAN YALÇIN, EĞİTİMİN 112 ACİLİ”

Başkan Yalçın, gün sonunda ise emekli öğretmenler ve daha önce Talas’ta görev yapmış idarecilerle bir araya geldi.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı’nın katıldığı programda konuşan Şube Müdürü Şener Serim, öğretmen geçmişine sahip bir ismin belediye başkanlığı yaptığı bir ilçede çalıştıkları için şanslı olduklarını söyledi.

“Leb demeden leblebiyi anlayıp yerine getiren bir başkanımız var.” diyen Serim, “Her sıkıştığımızda, başkanımızı aradığımızda hiçbir zaman hayır demedi. İlçe milli eğitim müdürlüğümüzün 112 Acili gibi bir başkanımız var.” diye konuştu.

Toplantıda konuşan Başkan Yalçın, 10 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra belediyeciliğe adım attığını ifade etti. Eğitime yönelik çalışmalarına burada da devam ettiğini belirten Başkan Yalçın, bu konuda devlet millet iş birliğiyle birçok katkının sunulduğunu kaydetti.

“BAŞKAN YALÇIN’IN DESTEĞİYLE EĞİTİMDE EN ÖNDEYİZ”

Buluşmada konuşan ve öğretmenlerin önemine vurgu yapan Kaymakam Yaşar Dönmez, ülkenin her alanında görev yapacak kişileri yetiştirenlerin öğretmenler olduğunu söyledi. Mutlu ve huzurlu yaşamın temelinde öğretmenlerin emeğinin olduğunu belirten Dönmez, eğitime verdiği katkılar için Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

Buluşmada söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Elmalı, Başkan Yalçın’ın eğitim-öğretime yönelik çalışmalarına dikkat çekti. “Başkan Yalçın’ın çalışmaları sayesinde Kayseri’de eğitim seviyesi en yüksek ilçe konumundayız” diyen Elmalı, sağladığı katkılardan dolayı Başkan Yalçın’a teşekkür plaketi takdim etti.

Buluşmanın sonunda Kaymakam Dönmez, Başkan Yalçın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Elmalı tarafından emekli öğretmenlere ve yöneticilere günü anısına birer plaket verildi.

MELİKGAZİ’DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL MÜZİK DOLU BİR AKŞAM YAŞANDI

 Melikgazi Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü için özel olarak hazırladığı konserde öğretmenlere sanat ve türkü dolu bir gece yaşatıldı.

Sosyal belediyeciliğe ayrı bir önem veren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “24 Kasım Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyorum. Bu sene Kayseri Lisesi’nin Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. Yılında bir dönem mezun veremeyip şehit olan atalarımızı andık. Mekanları cennet olsun inşallah. Türk Halk Müziği’nin ezgileri ile dolu keyifli bir müzik akşamı yaşamak için Melikgazi Belediye’mizin düzenlediği ‘Öğretmenler Günü’ konserini düzenledik. Türk Halk Müziği sanatçısı Tuğba Çimencan Hanım da bir öğretmen, onun da Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Kendi içimizde geleceğimizin gençlerini yetiştiren öğretmenlerimizin gününü müzik coşkusu ile kutlamak istedik. Tuğba Hanım, bütün öğretmenler için birbirinden güzel eserler seslendirildi. Yüreğine emeğine sağlık.” dedi.

BAŞKAN GÜLSOY’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gülsoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yetiştirdiği öğrenciler ile ülke geleceğinde iz bırakan isimsiz kahramanlar olan öğretmenlerimiz, insanlık tarihinin en anlamlı mesleklerinden birini icra etmektedir.

Öğretmenlerimiz, bizim gelecek ümidimiz, milli ve manevi değerlerimizin teminatı, aynı zamanda bu zenginliklerimizin yarınlara aktarılmasını sağlayan varlık köprülerimizdir

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimiz, aynı zamanda derin ruh köklerimizden beslenen milli ve manevi değerlerimizin yılmaz bekçileridir. İlk emri “oku” olan bir medeniyetin mensupları olarak bizim için, öğrenmenin ve dolayısıyla öğretmenlerin ayrı bir yeri, ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bu öneme paralel olarak öğretmenlerimize hak ettikleri önemin ve değerin verilmesi gerekmektedir. Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır. Her yönüyle örnek olan öğretmenlerimizin her bireye doğruyu göstermek ve yönlendirmek gibi özel bir sorumluluğu vardır. Bir öğretmenin “öğreten” kimliği her zaman devam etmekte, okulda ve özel hayatlarında bu sürmektedir. Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. Bizler “beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi” emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu gibi bugün de öğretmenlerimize büyük değer veriyor, her zaman destek oluyoruz. Bu milli bir sorumluluktur.

Eğitim, yalnızca belirli bir alanda değil, toplumumuzun, sosyo-ekonomik yaşantımızın her alanında ciddi bir öneme sahiptir. Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin geleceği adına yapılan en büyük yatırımdır. Dolaysıyla daha güzel yarınlar için her bakımdan güçlü yeni nesillere ihtiyacımız var. Bu kapsamda fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesinde emeklerini esirgemeyen kıymetli öğretmenlerimize şükran borçluyuz.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır’ sözüyle de ifade ettiği gibi yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenecek.Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.”

BAŞKAN PALANCIOĞLU ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

“Öğretmenler bizim başımızın tacı” diyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum. Eğitim sistemi ve öğretmenlerimiz ne kadar başarılı olursa bu ülke çok daha farklı çok daha güzel yerlere gelecektir. Biz de Melikgazi Belediyesi olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi ile ve diğer üniversitelerimizle el ele kol kola güzel bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Ülkemizin çok daha iyi noktalara gelmesi öğretmenlerimiz sayesinde olacak. Ülkemize faydalı olacak öğrenciler liyakatli ve donanımlı öğretmenlerimizin yetiştirdiği öğrencilerimizle olacak. Eğitimde verilen hizmetin en büyük destekçisi öğretmenlerimize de ben bu vesileyle teşekkür ediyorum. Nice 24 Kasımlar’da bir arada olmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “ÖĞRETMENLER MUASIR MEDENİYETİN ŞEKİLLENDİRİCİLERİDİR”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin şekillenmesinde en önemli paya sahiptir” dedi.

Öğretmenlerin daha güzel ortamlarda eğitim verebilmeleri, öğrencilerin ise daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için birçok projeye imza atan  Başkan Çolakbayrakdar, Öğretmenler Günü mesajında şu ifadeleri kullandı: “İslam’ın ilk emri ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ olan dinin mensupları olarak, milli ve manevi değerlerimizin bilinciyle yetiştirilmesi konusunda çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, muasır medeniyetin en önemli şekillendiricileridir. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimiz, tarihimiz boyunca bilginin, eğitimin sembolü ve gençlerimize ışık tutan örnek insanlar olmuştur. Kocasinan Belediyesi olarak bizler de vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, tüm Milli Eğitim camiasına eğitim ve öğretim çalışmalarında başarılar diliyorum”.

BAŞKAN ÖZDOĞANDAN 24 KASIM MESAJI

Hacılar Belediye Başkanı Av. Bilal Özdoğan 24 Kasım öğretmenler günü mesajı yayımladı. Özdoğan, öğretmenlerin milli ve manevi değerlere sahip çıkan, aydınlık Türkiye’nin güçlü bireylerini yetiştiren, modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Özdoğan mesajında şu görüşlere yer verdi.

Her zaman fedakar ve özverili çalışmalarıyla çocuklarımıza kendini adayan; çağdaşlığı, bilimi tek rehber edinen öğretmenlerimizin katkıları ve onların yetiştirdiği çocuklarımız sayesinde ülkemiz “muasır medeniyet” hedefine yürüyecektir

Öğretmenlerin milli ve manevi değerlere sahip çıkan, aydınlık Türkiye’nin güçlü bireylerini yetiştiren, modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterdiklerini ifade eden Özdoğan,  bu uğurda mücadele eden öğretmenlere şükran borçluyuz dedi.

Öğretmenlerimiz, yüzyıllar boyunca memleketin neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Eğitim, çağdaş dünyayla bütünleşme sürecini hızlandıran, yaşam kalitesini artıran ve uygarlık yarışında toplumlara güç katan en önemli ve etkili araçtır.

Özdoğan, Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılmış tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum dedi.

ERÜ’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği Düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da konuşmasında Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik mesleğinin emek, özveri, hoşgörü isteyen kıymetli onurlu mesleklerin başında yer aldığını söyledi.

 Konuşmasında öğretmen adaylarına seslenen Rektör Çalış, “Sevgili gençler, kutsal bir görev olan öğretmenlik mesleğini icra edecek genç öğretmen adayları olarak sizlere büyük görevler düşmektedir. Eğitim ve öğretim hayatınız sona erip, meslek hayatınıza atıldığınızda sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesi için var gücü ile çalışacak gelecek nesilleri yetiştireceksiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gelecek Gençlerin, Gençler ise Öğretmenlerin Eseridir’ sözünü hiç bir zaman unutmayın. Ülkemizin teminatı olan gençlerimiz, ilerde sizlerin eseri olacak ve Ülkemizin büyük Türkiye olma yolunda her daim önemli görevler üstleneceklerdir” diye konuştu.

Açılış konuşmaların ardından müzik dinletisi ile devam eden etkinlik, öğretmen marşının okunmasının ardından sona erdi.

KAYMEK’TEN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL” PROGRAMI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür (KAYMEK) A.Ş. tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, KAYMEK öğretmenleri bir araya geldi.

KAYMEK A.Ş. tarafından Erciyes Kardan Adam tesislerinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk ile daire başkanları ve öğretmenler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve KAYMEK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Öztürk, programda yaptığı konuşmada, öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu vurgulayarak, “Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Öğretmenlerimizin en önemli özelliği, sevgi dolu yürekleri ve adanmışlık ruhlarıdır” dedi.

“BU TESİSLERİMİZİN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA AÇIĞA ÇIKTI”

Konuşmasında ‘Öğretmen ışık demektir, en güzel şekilde öğreticiyi veren kişi demektir’ diyen Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretmen idealleri uğrunda çalışma yapıp, öğrencilerini en güzel şekilde geleceğe hazırlayan ve başka bir örneği olmayan bir eser yetiştiren mimarlardır. Sizler bu bilinçle hareket etmek suretiyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyemizde birçok hizmetlere imzalar attınız. Sizler öğrencilerimizi bilgi ile donatırken, aynı zamanda ahlaklı ve vicdanlı nesiller yetiştirme gayretindesiniz. Bugüne geldiğimizde bu tesislerimizin önemi bir kez daha açığa çıktı.”

Öztürk, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Belediyelerimiz gönül belediyeciliği yapar, öğretmenlerimiz de gönül öğretmenliği yapar. Siz gönüllere dokunuyorsunuz, gönüllerin mimarısınız. Dolayısıyla milli, manevi değerlerine sahip, ahlaklı nesiller yetiştiren, bayrağına, ezanına, vatanına, milletine nesiller yetiştiren siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

KAYMEK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın tüm öğretmenlere selam ve teşekkürlerini de iletti.

ÖĞRETMENLERDEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Programın sunuculuğunu gerçekleştiren eğitmen Hatice Özmen ise, tüm KAYMEK öğretmenleri adına duygu ve düşüncelerini aktararak, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’a eğitime vermiş olduğu katkılar ve yatırımlardan ötürü sonsuz şükranlarını ifade etti.

Program sonunda KAYMEK A.Ş. tarafından öğretmenlere Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir’e ait ‘Öğretmenlerimiz ile baş başa’ isimli kitap hediye edildi.

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI KLİP

Kocasinan Belediyesi Çocuk Kulübü kursiyerleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla anlamlı bir klip çekti. Mimarsinan Çocuk Kulübü’nde çekilen klip, büyük beğeni topladı. Tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her zaman eğitim ve eğitimcilerin yanında olduklarını vurguladı.

“Öğretmenler bizim her şeyimiz” diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak eğitime ve öğretime hassasiyetle her zaman destek verdiklerini belirterek, “Bizler, eğitim ve eğitimcilerin yanındayız. Bunu en güzel göstergesi hizmetlerimiz ve yatırımlarımızdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) mesleği olan bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan öğretmenlerimiz, tarihimiz boyunca bilginin, eğitimin sembolü ve gençlerimize ışık tutan örnek insanlar olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle ilkokul öğretmenim başta olmak üzere Kocasinan Akademi kurslarında eğitim veren eğitmenlerin ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcileri rahmetle anıyor, Milli Eğitim camiasına eğitim ve öğretim çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında her zaman eğitim ve öğretime destek olacaklarını sözlerine ekledi.

BAŞKAN ESAT ÖZTÜRK ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçedeki bütün öğretmenlere hediye göndererek, okullarda ziyaretlerde bulundu.

Seydili Şehit Ferhat Kaplangiray İlkokulu ve Hasan Hüseyin Arıkan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenleri ziyaret eden Başkan Esat Öztürk; “Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah sağlıklı, sıhhatli bir şekilde görev yapmanızı nasip etsin. Vatanımıza ve milletimize faydalı nesiller yetiştirin.” dedi.

İlk olarak Seydili Şehit Ferhat Kaplangiray İlkokulunu ziyaret eden Başkan Esat Öztürk burada öğretmenlere yaptığı konuşmada; “ Öncelikle buradan “Ben yeryüzüne muallim olarak indirildim” diyen Peygamber Efendimize Salat-u Selam gönderiyorum. Ruhu şad olsun. Rabbim size her zaman kolaylıklar versin. Sizlere dua ediyoruz. Öğrencilik döneminde çocuklarımızın rol modeli sizlersiniz. Onlarla birlikte vakit geçiriyorsunuz. Onlar için hem dini hem de milli açıdan önemli bir yeriniz var. Ülkemizin lideri Cumhurbaşkanımıza da sizler adına teşekkür ediyorum. Dün akşam 3600 ek gösterge müjdesini bizlere verdi. 3600 ek göstergenin ne olduğunu çok iyi bilen birisiyim. Günlük 4 saatlik uykuyla çalışan bir Cumhurbaşkanının vatandaşı olmak ayrıcalık diye düşünüyorum. Ülkemizi ekonomik anlamda boğmaya çalışanlara Rabbim fırsat vermesin. Bu ülke çok badireler atlattı. Biz, Öğretmenler Gününü sadece 24 Kasım olarak sınırlandırmıyoruz. Esat Öztürk için 365 gün Öğretmenler Günü’dür. Belediye olarak biz her zaman yanınızdayız. Milli Eğitim ile ilgili konuları müdürümüz ile her zaman konuşuyoruz, değerlendiriyoruz. Rabbim yardımcınız olsun.” diye konuştu.

Ziyaretlerde Başkan Öztürk’e eşlik eden Yahyalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı ’da konuşmasında; “ Ziyaretlerinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Saygın bir meslek yapıyoruz. Bunu bir güne sığdırmak yanlış olur. Öğretmen, saygı duyulan önder ve örnek bir insan. Bizlerde buna layık olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ardından Hasan Hüseyin Arıkan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmenleri ziyaret eden Başkan Esat Öztürk, geçen hafta vefat eden okul öğretmenlerinden Yasin Canıpek için duyduğu üzüntüyü dile getirerek taziye dileklerini iletti. Ayrıca tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmen Günü’nü kutladı.

DEVELİ’DE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi’de de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başlayan program daha sonra Müsellim Ünal Anadolu Lisesinin Mustafa Aksu Kültür Merkezinde hazırladığı programla devam etti.

İlçe protokolünün de katıldığı programa Develi’deki öğretmenler ve öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda daha sonra İlçe Müftüsü Emin Patan şehit öğretmenler için dua etti.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından program daha sonra öğretmenler ve öğrencilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlamış oldukları şiir, oratoryom ve müzik dinletisi ile devam etti. 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolünden hediye verildi. Öğretmenlik mesleğine yeni adım atmış öğretmenlerin yemin merasiminin ardından ilçemizde öğretmenlik mesleğine gönül vermiş bu yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Öğretmenlere yılın bir günü değil her zaman vefa borçlu olunduğunu belirten Cabbar Başkan böylesi güzel bir program düzenledikleri için öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

CABBAR BAŞKANDAN ÖĞRETMENLERE ANLAMLI HEDİYE

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ülkemizin fidanlarını büyük bir fedakârlıkla yetiştiren Develi’deki bütün öğretmenlere fidan hediye etti. İlköğretim, ortaokul ve lise olmak üzere Develideki tüm öğretmenlere hediyeleri Park-Bahçe ekipleri tarafından ulaştırıldı.

Eğitimciler bu anlamlı ve kalıcı hediye için Cabbar Başkana teşekkür ederken; Başkan Cabbar “Bizler Develi Belediyesi olarak bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü anlamına uygun bir şekilde kutlamak istedik. Bu amaçla ilçemizde görev yapan bütün öğretmenlerimize birer fidan hediye ettik. Meslek hayatları boyunca öğretmenlerimizin okullarımızda yetiştirdiği fidanlara bir fidan da bizler eklemiş olduk. Öğretmenlerimiz bir yandan yavrularımızı yetiştirirken Develimizin ve ülkemizin daha da güzelleşmesine bir katkı daha sunmuş olacaklar. Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum diyen inancın mensupları olarak öğretmenlerimizin kıymetinin farkındayız. Yüklendikleri sorumluluk da verdikleri emek de çok büyük. Onlara minnettarız” açıklamalarında bulundu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi, Halkla İlişkiler Tanıtım, Adalet, Kamu Yönetimi mezunu Davut Güleç Kimdir ?

Göz Atabilirsiniz.

ERÜ’de “Ahi Evran Ruhuyla Esnafım” Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

“2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri” kapsamında Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Kayseri Ticaret Borsası tarafından düzenlenen …