Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Yöresel yemek yarışması 17 Kasım’da

Yöresel yemek yarışması 17 Kasım’da

Valilik ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile “Hamarat Eller Yarışıyor” adlı ödüllü Yöresel Yemek Yarışması  yapılacak.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş bu konuda, “Bilindiği gibi Türk mutfaklarının çok önemli bir yeri var. Turizm Bakanlığımız ve Valiliğimizce kültürel değerlerimizi ortaya çıkarmak ve yaşatmak için çalışıyoruz.  Başlangıçlar, Ana Yemek ve Tatlılar olmak üzere Üç kategoride düzenleyeceğimiz yarışmaya Kayserili hemşehrilerimiz katılabilir. Buradaki arzumuz Kayseri’de yaşayan, yemek yapmaktan hoşlanan çalışan ve ev hanımlarımızın bu etkinliğe katılması sağlanarak yemek kültürümüzün geliştirilmesi ve genç kuşaklara aktarılması açısından bizlere destek olması, unutulmaya yüz tutmuş bazı yemeklerimizin gün ışığına çıkartılmasını hedeflemekteyiz. Yarışma 17 Kasım 2018 Cumartesi Saat 12:00 da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Devlet korumasındaki bin 152 genç işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bakanlığın koruma ve bakımı altındaki 45 …